Kas yra „Dapps“ (decentralizuotos programos)?

Decentralizuotos programos (Dapps) nepaprastai keičia mus supantį pasaulį. Šios naujo amžiaus programos suteikia vartotojams daugiau funkcijų ir saugumo nei bet kada. Be to, šios programos pasižymi tvirtu dizainu, kuris skirtas panaudoti decentralizuotą „blockchain“ technologijos pobūdį. Šios programos veikia vietoj vieno kompiuterio „blockchain“ arba „P2P“ kompiuterių tinkle.

Dapps yra decentralizuoti

Kai galvojate apie tradicinę programinę įrangą, tokią kaip „MSWord“, svarbu suprasti, kad protokolas yra vienoje kompiuterinėje sistemoje. Net jei naudojate internetinę versiją, tikrąją programinę įrangą valdo centrinė organizacija, šiuo atveju „Microsoft“. Taigi „Microsoft“ visiškai kontroliuoja programą ir jos naudojimą.

Ši kontrolė suteikia grupei visišką programos valdymą. Svarbu tai, kad centralizuotoms programoms, tokioms kaip „Facebook“, reikia tokio struktūrizavimo stiliaus, kad jos veiktų tinkamai. Organizacija vaidina pagrindinį vaidmenį šiose programinės įrangos sistemose. Jei ji būtų užpulta, sugadinta ar pašalinta dėl kokių nors priežasčių, sistema neveiktų.

Štai kodėl „Dapps“ yra decentralizuoti.

Dapp charakteristikos

Nors „Dapps“ gali būti įvairių formų ir dydžių, visi jie turi keletą bendrų veiksnių. Pirma, visi „Dapps“ yra decentralizuoti. Decentralizavimas reiškia, kad visos programos operacijos turi būti saugomos viešojoje blokų grandinėje. Toliau „Dapps“ skatina vartotojus dalyvauti jų tinkle. Daugeliu atvejų šios paskatos apima mokėjimą per tam tikrą kriptovaliutos formą. Labai palengvina tai, kad programa sukuria savąjį naudingumo ženklą, kad palengvintų šį procesą.

„Dapps“ sukuria naujas verslo galimybes

„Dapps“ sukuria naujas verslo galimybes

Apskritai „Dapps“ naudoja tam tikrą konsensuso mechanizmo formą, kad užtikrintų tinklo galiojimą. Pagal sutarimo mechanizmą tinklo dalyviai veikia kaip patvirtintojai. Jie taip pat žinomi kaip mazgai ar kalnakasiai, nes už savo pastangas gauna atlygį, pavyzdžiui, aukso kasyba. Mazgai yra tas, kuris patvirtina naujas operacijas. Be to, vienas iš mazgų galiausiai yra tas, kuris gali pridėti kitą „bloką“ prie operacijų „grandinės“. Idealiu atveju „Dapp“ taip pat turės atvirojo kodo protokolą.

„Dapps“ ir „P2P Networks“

Visi „Dapps“ veikia P2P tinkle arba „blockchain“ tinkle. P2P tinklas yra tinklas, leidžiantis vartotojams tiesiogiai keistis duomenimis ir paslaugomis. Svetainių atveju galite pagalvoti apie srautines svetaines, tokias kaip „Popcorn Time“. Vartotojai, patekę į „Popcorn Time P2P Tor“ tinklą, gauna prieigą prie įvairių kitų vartotojų, kurie siūlo atsisiuntimus. Tada vartotojas pasirenka, iš kurio vartotojo atsisiųsti duomenis, ir užmezgamas tiesioginis ryšys tarp abiejų šalių.

„Blockchain P2P“

„Blockchain“ tinkle nėra centrinio valdymo taško. Nėra įmonės, kuri užtikrintų, kad blokų grandinė veiktų teisingai. Vietoj to, kiekvienas tinklo kompiuteris veikia kartu, kad apsaugotų tinklą. Daugeliu atvejų programinė įranga yra atviro kodo. Atvirojo kodo programinė įranga paprastai yra saugesnė, nes ji leidžia bendruomenei išbandyti savo galimybes. Tokiu būdu „blockchain“ technologija sukuria tikrai decentralizuotą dalyvių patirtį.

„Dapps“ ir įprastos programos

Norėdami pažvelgti į „Dapps“ jėgą perspektyvoje, įsivaizduokime, kad ką tik įdėjote savo naujos politinės knygos įrašą į „Facebook“. Tačiau kai tik po kelių valandų grįšite patikrinti savo įrašo statistikos, suprasite, kad įrašas buvo pašalintas, nes jūsų knygos turinys pažeidė naujas „Facebook“ paslaugų teikimo sąlygas.

Centralizuotame tinkle „Facebook“ yra tinklą kontroliuojantis subjektas. Kitaip tariant, jie yra pateikto turinio karalius. Jei jie mano, kad tai, ką jūs turite pasakyti, netelpa į jų pasakojimą, jie turi visas teises išmesti jus iš platformos. Taip pat galėtumėte paprašyti, kad kas nors išeitų iš jūsų namų, jei nepritariate jo elgesiui.

Dapps veikia daug kitaip. Jei „Facebook“ yra kaip jūsų namai, pagalvokite apie „Dapps“ kaip apie viešąjį parką. Nėra centrinės valdžios institucijos, kuri jums pasakytų, kad jūsų postas turi eiti. Tiesą sakant, dėl nekintamo „blockchain“ technologijos pobūdžio jūsų įrašas apie jūsų knygą niekada nebus sumažintas.

„Dapps“ dabartinės programos

Pirmasis „Dapp“, sėkmingai pasirodęs rinkoje, buvo „Bitcoin“. Kaip toks, „Bitcoin“ yra savarankiška viešoji knyga. Tai nekintama ir decentralizuota. Dar svarbiau yra tai, kad „Bitcoin“ pateko į rinką kaip tiesioginis atsakas į tradicinio finansų sektoriaus patiriamą centralizaciją.

Ethereum pakeitė žaidimą

Jei „Bitcoin“ uždegė „Dapp“ žvakę, „Ethereum“ užpylė dujomis. Ethereum Baltas popierius teigia, kad ši kriptovaliuta yra „decentralizuotų programų kūrimo protokolas“. Kiekvienas „Ethereum“ tinklo aspektas sutelktas į kūrimo laiko sutrumpinimą, saugumo gerinimą ir mastelio užtikrinimą.

Ethereum Whitepaper

Ethereum Whitepaper

„Ethereum“ visam laikui pakeitė „Dapp“ žaidimą. Ši unikali platforma pristatė naują programavimo kalbą, specialiai skirtą „Dapp“ programavimui supaprastinti. Be to, „Ethereum“ kūrėjai gali panaudoti „Turing“ sukomplektuotą „Ethereum Virtual Machine“ (EVM), kad per kelias minutes sukurtų išmaniąsias sutartis.

Narsus naujas naršyklė

Šiandien rinkoje dominuoja „Ethereum Dapps“. Tokios programos kaip Drąsus Nauja naršyklė naudoja ERC-20 suderinamus žetonus, kad pasiektų nuostabių dalykų. Naujos kartos naršyklės atveju Drąsus, vartotojai gauna GPGB žetonus už savo dalyvavimą. Drąsūs vartotojai iš tikrųjų gauna užmokestį už savo duomenis. Be to, jie įgyja kur kas didesnę savo informacijos kontrolę. Vartotojai gali nuspręsti, kas, kada ir kuo pasidalinti. Tokiu būdu „Dapp Brave“ keičia tai, ką reiškia naršyti internete.

STORJ

Dar vienas puikus „Dapps“ į rinką atneštų papildomų galimybių pavyzdys – platforma STORJ leidžia vartotojams išsinuomoti nenaudojamą kompiuterio vietą. Programa padeda vartotojams ir tiems, kurie nori daugiau saugyklos, susitikti ir pasikeisti paslaugomis. Galų gale, viena šalis gauna kompiuterio saugojimo galimybes už dalį įprastų rinkos išlaidų, o kita šalis uždirba kriptovaliutą už vietos suteikimą..

Santrauka – Dappso potencialas

Ateities „Dapps“ galimybės yra neginčijamos. Kiekvieną savaitę rinkoje atsiranda naujų ir įdomių projektų. Turėtumėte tikėtis, kad ateinančiais metais šie protokolai ir toliau bus integruoti į kiekvieną verslo sektorių.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map