Kas yra žaibo tinklas ir kaip jis veikia?

„Lightning Network“ yra antrojo sluoksnio protokolas, leidžiantis atlikti beveik momentines, didelės apimties „Bitcoin“ operacijas. Ši decentralizuota sistema pasitelkia išorinius asmeninius mokėjimo kanalus, kad pašalintų spūstis ir vartotojams suteiktų galimybę patikimai atlikti mokėjimus tarp dviejų šalių. Daugelis mano, kad šis protokolas yra geriausia „Bitcoin“ galimybė pažaboti mastelio mastą.

Kokias problemas bando išspręsti žaibo tinklas?

Žaibo tinklas buvo sukurtas siekiant numalšinti mastelio problemos kurie ir toliau kankina „Bitcoin“ blokų grandinę. Šie klausimai pradėjo ryškėti 2015 m. Tačiau tik 2017 m., Per kriptografijos metus, susirūpinimas dėl Bitcoin perkrovos pasiekė svaiginamą lygį.

Tinklo perkrovos

Decentralizuotame tinkle spūstys gali sukelti rimtų problemų. „Bitcoin“ atveju tai reiškė, kad operacija gali užtrukti kelias dienas. Šis vėlavimas buvo didžiulė problema vartotojams, nes Bitcoin yra žinoma nepastovus. Tinklo nepastovumo ir uždelstų operacijų derinys vartotojams buvo per didelis.

„Bitcoin“ operacijų mokesčiai 2017–2018 m

„Bitcoin“ operacijų mokesčiai 2017–2018 m

Prekybininkai visų pirma nustatė, kad jokiu būdu negalima priimti „Bitcoin“ neprisiimant didžiulės rizikos. Įsivaizduokite, kad jūs parduodate produktą savo klientui ir, gavę mokėjimą, jūs praradote 20% vertės. Šis scenarijus buvo grojamas daugybę kartų per šį spūsčių laikotarpį. Iš esmės „Bitcoin“ nepavyko pirmą kartą bandant veikti kaip kasdienio paprasto žmogaus grynųjų pinigų sistemos.

Mokesčiai

Kartu su vėlavimais atsirado ir didesni tinklo mokesčiai. „Bitcoin“ tinkle mokate mokestį, kad suviliotumėte kalnakasius įtraukti jūsų operaciją į jų blokinį patvirtinimą. Rinkos perkrovos metu vartotojai turi didinti šiuos mokesčius, kad per pagrįstą laiką įvykdytų savo sandorius. Deja, dėl to įvyko sandoriai, kurių mokesčiai viršijo atsiųstą sumą. Tai taip pat lėmė nepatvirtintus sandorius su mažesniais mokesčiais, sėdinčius kelias dienas prieš gaunant patvirtinimą.

Žaibo tinklo privalumai

„Lightning Network“ pašalina visus šiuos rūpesčius naudodamasis saugotojo neturinčiu, greito ir didelės apimties mikrokreditų tinklu, kuris gyvena „Bitcoin“ blokų grandinės viršuje. Šis ne grandinės protokolas įgalina „žaibiškus“ mokėjimus, kurie kainuoja tik dalį jų grandinėje esančių partnerių. Štai keletas didžiausių privalumų, kuriuos rinkoje gauna „Lightning Network“.

Mastelis

Pagrindinis „Lightning Network“ privalumas yra jo mastelis. Kadangi tinklas egzistuoja virš „Bitcoin“ blokų grandinės, jo nesaisto techniniai apribojimai, trukdantys „Bitcoin“ veiklai. Vadinasi, Žaibo tinklas yra labai plečiamas. Šiuo metu platforma gali įgalinti milijonus operacijų per sekundę, naudodama „peer to peer“ tinklą, esantį „Bitcoin“ blokų grandinėje.

Mikrogrąžos

Dar viena didžiulė „Lightning Network“ nauda yra tai, kad ji leidžia atlikti mikrokreditus. Šios nedidelės išmokos yra idealios dėl įvairių priežasčių. Jie puikiai tinka kasdieniams sandoriams, nuo kurių priklauso vartotojai. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad ketinate nusipirkti 0,50 USD gumos pakuotę su „Bitcoin“. Jei bandėte įsigyti šį internetinį tinklą, jūsų mokesčiai būtų didesni nei jūsų operacija.

„Lightning Labs“ generalinė direktorė Elizabeth Stark

„Lightning Labs“ generalinė direktorė Elizabeth Stark

Pagal tas pačias mintis mikrotransakcijos įgalina naują „blockchain“ ir įprastų verslo sistemų sąveikos sritį. Vienos srities mikrotransakcijos yra žaidimai. Vartotojai dabar gali uždirbti tikrą Bitcoin už dalyvavimą „Lightning Network“ žaidimų platformose. Ši technologija ir toliau domina visus, pradedant automobilių gamintojais, ir POS sistemomis, siekiant ateityje mikrotransakcijos galimybes integruoti į savo tinklus..

Funkcionalumas

„Lightning Network“ taip pat suteikia „Bitcoin“ vartotojams daugiau funkcijų. Dėl savo antrojo sluoksnio struktūros „Lightning Network“ gali suteikti papildomos funkcijos Bitcoin ekosistemai. Vartotojai gali mėgautis tokiomis funkcijomis kaip sumanus sutarčių programavimas ir tiesioginiai monetų mainai grandinėje per povandeninių laivų apsikeitimo sandorius. Geriausia, kad kūrėjai ir toliau plečia „Bitcoin“ galimybes per šį protokolą.

Kaip veikia žaibo tinklas

Žaibo tinklo koncepcija yra paprasta. Tinklas veikia kaip antrasis „Bitcoin“ blokų grandinės sluoksnis, kad sandoriai būtų tvarkomi savarankiškai, nereikėtų kaskart įrašyti kiekvieno veiksmo į blokų grandinę. Tinklas fiksuoja operacijas tik uždarius mokėjimo kanalą.

Mokėjimo kanalai

Mokėjimo kanalas yra tiesioginis, dvikryptis mokėjimo ryšys tarp dviejų tinklo mazgų. Atidarius mokėjimo kanalą tarp tinklo mazgų, galima siųsti ir gauti neribotus mokėjimus nesijaudinant dėl ​​perkrovos ar didėjančio mokesčio. Tik uždarius kanalą, šie mokėjimai registruojami „blockchain“.

Žaibo mazgas

Žaibo tinklo funkcijų šerdyje yra „Žaibo mazgai“. Mazgai yra labai svarbūs, nes jie nustato „Lightning“ mokėjimo kanalus. Tada kiti vartotojai gali naudoti šiuos kanalus mokėjimams apdoroti „Lightning“ tinkle. Už savo bėdas mazgų operatoriai gauna atlygį už operacijų mokesčius. Geriausia, kad nustatydami kanalą mazgų operatoriai gali pasirinkti savo sandorio mokesčio reikalavimus.

Žaibo tinklo istorija

„Lightning Network“ koncepcija pirmą kartą paaiškėjo 2015 m. Vasario mėn. Tuo metu Josephas Poonas ir Thaddeusas Dryja, strategijos kūrėjai pristatė, kaip ši koncepcija galėtų padėti „Bitcoin“, nekeičiant pagrindinių tinklo protokolų. Ši idėja buvo sutikta labai susidomėjus ir iki 2016 m. Sausio mėn. Mokslininkai paskelbė a Baltas popierius žaibo tinklui. Nuo to laiko tinklas buvo kuriamas.

„Lightning Network Whitepaper“

„Lightning Network Whitepaper“

2018 m. Kovo mėn. „Lightning Labs“, viena pagrindinių „Lightning Network“ kūrėjų komandų, oficialiai pristatė beta versiją. Po šio starto netrukus įvyko „ACINQ and Elements Projects“. „ACINQ“ pristatė pirmąją „Lighting Network light“ kliento mobilią piniginę. „Elements Projects“ pasirinko visiškai kitokį požiūrį, užuot sutelkęs dėmesį į korporatyvinių grandinių kūrimą, kad jie veiktų LN ekosistemoje.

Žaibo deglas

2019 m. Sausio mėn. „Žaibo tinklo“ bendruomenė pradėjo iniciatyvą pademonstruoti sistemos mikrokreditų galimybes. „Žaibo žibintuvėlis“ buvo skaitmeninis mokėjimas, kuris vartotojui buvo perduotas visuotinai, o kiekvienas vartotojas prieš išsiųsdamas jam pridėjo papildomą 00 000 satoshis. Žibintuvėlis prasidėjo nuo ilgą laiką veikiančio Bitcoinisto Hodlnauto, tada jis perėjo iš kriptografinės žvaigždės į kriptografinę žvaigždę.

Simbolinis gestas sulaukė didžiulio populiarumo, nes dalyvavo daugiau milžiniškų vardų. „Twitter“ generalinis direktorius Jackas Dorsey, „Lightning Labs“ generalinė direktorė Elizabeth Stark ir Binansas Generalinis direktorius Changpengas Zhao buvo tik keli iš žymiausių žibintuvėlių laikiklių. Kampanijos pabaigoje 2019 m. Balandžio 13 d. Buvo išsiųstas galutinis žaibo žibinto mokėjimas kaip 4 290 000 satoshis auka ne pelno organizacijai, reklamuojančiai „Bitcoin Venezuela“. Ši grupė padeda skatinti Bitcoin naudojimą Lotynų Amerikoje.

„Casa“ žaibo mazgas

Maždaug tuo metu rinkoje pradėjo atsirasti aparatinės įrangos galimybės, tokios kaip „Casa Node“. „Casa Node“ yra atskiras „Lightning Network“ aparatinės įrangos mazgas, kuris supaprastina visą sąrankos procesą. Projekto tikslas buvo pašalinti technines kliūtis ir leisti visiems užsidirbti atlygio už LN mazgo valdymą. Šiandien projektas yra antrasis „Casa Node“ variantas. Pažymėtina, kad ši versija yra užsakoma dėl produkto paklausos.

„Žaibo žaidimai“

Maždaug tuo metu ėmė kilti „Lightning Network“ žaidimai. Tokios platformos kaip Lengva naktis leisti vartotojams uždirbti tikrą Bitcoin už savo veiksmus. Pirmojo asmens šaudyklėje „Lightnite“ vartotojai išleidžia „Bitcoin“ žaisti, o nugalėtojas nuima savo kriptografiją nuo nužudytų priešų. Šis pavadinimas yra vienas iš daugelio „Lighting Network“ žaidimų platformų, tokių kaip „Satoshis“ žaidimai.

Lengva naktis

„Lightnight FPS“

Kaip naudotis žaibo tinklu

Šiandien naudotis Apšvietimo tinklu yra daug lengviau nei anksčiau. Yra daugybė „Lightning Network“ suderinamų piniginių, leidžiančių lengvai valdyti ir konvertuoti „Bitcoin“ į „Lightning Bitcoin“ ir vėl. Piniginės, tokios kaip „Zap“, „Electrum“, „LND Thin Wallet“, „Shango“, „Spark“ ir „éclair“, teikia šias paslaugas..

Geriausia, kad šios piniginės pašalina technines kliūtis, susijusias su mokėjimo kanalo atidarymu tiesiogiai ir jo finansavimu. Naudotojai, naudodamiesi šiomis mobiliosios piniginės parinktimis, gali sklandžiai atlikti „Lightning Network“ mokėjimus, niekada nereikėdami skirti daug laiko, kad suprastumėte protokolą..

Paleiskite žaibo mazgą

Tiems iš jūsų, kurie norėtų tiesiogiai dalyvauti „Žaibo tinkle“, rekomenduojama tapti mazgo operatoriumi. Šis procesas yra paprastas, bet šiek tiek skiriasi priklausomai nuo to, kurio „Lightning Network“ versiją naudojate. Visoms versijoms pirmiausia turėsite parsisiųsti klientą ir sukurkite mazgo piniginės „Bitcoin“ adresą. Tada turite finansuoti savo piniginę. Šios lėšos bus tai, kaip finansuosite savo kanalą. Svarbu tai, kad šios lėšos taip pat atspindės didžiausią per jūsų kanalą leidžiamą operacijos sumą.

Dabar, kai esate įkeltas, galite prisijungti prie bet kurio pasirinkto „Lightning“ mazgo, kad sukurtumėte kanalą. Dabar vartotojai gali pasirinkti jūsų kanalą pagal jo technines ir finansines specifikacijas. Kiekvieną kartą, kai kas nors siunčia operacijas per jūsų kanalą, gaunate operacijos mokestį.

Žaibo tinklas – vienas perspektyviausių įvykių šiame sektoriuje

Po daugiau nei dvejus metus trukusio beta testavimo „Lightning Network“ ir toliau mato papildomas funkcijas. Šiandien šią gyvybingą decentralizuotą ekosistemą daugelis laiko geriausia „Bitcoin“ viltimi įgyvendinti savo likimą kaip „peer-to-peer“ elektroninių pinigų sistemą. Dėl šių priežasčių „Lightning Network“ užima kritinę padėtį pramonėje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map