Kaip veikia „išmaniosios sutartys“?

Protingos sutartys leidžia automatizuoti tam tikrus platformos funkcionalumo aspektus. Šie skaitmeniniai susitarimai patys vykdo iš anksto nustatytus veiksmus gaudami skaitmeninį turtą ar kriptovaliutą. Šiandien išmaniosios sutartys naudojamos visur „blockchain“ erdvėje, tačiau tai ne visada būdavo. Trumpai pažiūrėkime, kaip šie naudingi protokolai atsirado ir kaip jie veikia be jokių trečiųjų šalių įsikišimo..

Pradinė išmaniosios sutarties koncepcija prieš kriptovaliutas buvo keturiolika metų. Ironiška, kad vyras, kuriam priskirtas sumanių sutarčių kūrimas, yra ne kas kitas, o gerai žinomas bitininkas Nickas Szabo. Daugelis žmonių mano, kad Nickas iš tikrųjų yra Satoshi Nakamoto dėl jo ankstesnių darbų.

Nikas garsiai teoretizuotas apie vertės kaupimo bitus, naudojant darbo įrodymo sistemą prieš penkerius metus iki Bitcoin egzistavimo. Jis visada buvo kriptospace pradininkas. 1994 m. Nikas paskelbė savo išmaniųjų sutarčių kodą visuomenei. Jis taip pat sugalvojo frazę „sumani sutartis“.

Nickas Szabo per „TMNews“

Nickas Szabo per „TMNews“

Kodėl reikalinga „protinga sutartis“?

Kiekvienoje išmanioje sutartyje yra keturi pagrindiniai principai. Pirma, jums reikia sutarties dalyko. Tema suteikia jūsų sutarčiai galimybę naudotis prekėmis ar paslaugomis, kurias reglamentuoja sutartis. Antra, jums reikia visų su sutartimi susijusių asmenų skaitmeninių parašų (privačių raktų). Šie parašai yra tai, kas inicijuoja sutartį. Toliau pateikiamos sutarties sąlygų specifikacijos. Šioje dalyje pateikiama tiksli operacijų seka, kuri pradedama vykdant sutartį. Galiausiai jums reikia decentralizuotos platformos. „Blockchain“ tinklas užtikrina, kad išmanioji sutartis būtų saugoma be reikalo ir būtų apsaugota nuo pakeitimų.

Išmanieji sutarties komponentai

  1. Sutarties dalykas
  2. Skaitmeniniai parašai
  3. Sutarties sąlygos
  4. Decentralizuota platforma

Kaip naudojamos „išmaniosios sutartys“?

Yra begalė išmaniųjų sutarčių. Protingos sutartys padeda keistis skaitmeniniu ir realiu turtu. Protingos sutartys gyvena „blockchain“ ir jų negalima pakeisti. Dėl šio papildomo saugumo šios skaitmeninės sutartys yra idealios daugeliui verslo scenarijų.

Išmaniosios sutartys ICO

Pradiniai monetų pasiūlymai (ICO) sutelktinio finansavimo renginių metu naudoja išmaniuosius sutarčių protokolus. Išmaniosios sutartys automatiškai stebi, apskaičiuoja, skiria ir paskirsto atsiųstas lėšas tarp įmonės ir investuotojo. Protingas sutarčių programavimas leidžia automatizuoti visą procesą.

Ši automatika leidžia įmonėms priimti finansavimą iš platesnės auditorijos. Įmonės darbo krūvis nedidėja, tačiau plečiasi įmonės lėšų pritraukimo rizika. Šios strategijos „viskas įskaičiuota“ pobūdis padėjo ICO siekti rekordinio skaičiaus šiais metais. Vienas ataskaita rodo, kad ICO apimtys iki gegužės mėnesio jau padvigubėjo.

Tradicinės įmonės žvelgia į pažangias sutartis

Tradicinės įmonės ir toliau žengia į išmaniųjų sutarčių areną, nes „blockchain“ integracija tęsiasi. Šiandien egzistuoja platformos, kurios naudojasi protingomis sutartimis beveik viskam, įskaitant nekilnojamąjį turtą, investicijas, honorarus, rinkimus, logistiką ir daug daugiau.


„Ethereum“ valdomos „išmaniosios sutartys“

Kriptovaliuta „Ethereum“ yra geriausiai žinoma dėl to, kad į „cryptospace“ įdiegė sumanios sutarties koncepciją. „Ethereum“ ERC-20 protokolas naudoja pažangias sutartis, kurios padeda automatizuoti žetonų kūrimą ir platinimą. ERC-20 yra pats plačiausiai rinkoje naudojamas žymenų išdavimo protokolas.

„Ethereum Smart Smart“ kodavimas per Ethereum.org

„Ethereum Smart Smart“ kodavimas per Ethereum.org

„Ethereum“ kūrėjas Vitalikas Buterinas pažangias sutartis apibūdina kaip programą, kuri „automatiškai patvirtina sąlygą ir nustato, ar turtas turėtų atitekti vienam asmeniui, ar atgal jį siuntusiam asmeniui, ar kokį nors derinį.„„ Ethereum “naudoja antrojo sluoksnio protokolą, kad įvykdytų protingų sutarčių galimybes, nesukuriant papildomų blokų grandinės perkrovos.

Protingas sutarčių vystymas

Kadangi „Ethereum“ padidino išmaniųjų sutarčių supratimą, į kriptoskopą įėjo sudėtingesni ir pažangesni išmaniųjų sutarčių modeliai. Tokios platformos kaip EOS, Stelleris, ir NEO naudoti mažiau švaistančių sutarimo mechanizmų, palyginti su „Ethereum“ įdiegta darbo įrodymo sistema.

Protingos sutartys pašalina tarpininką iš daugelio šiandien dažniausiai naudojamų verslo sistemų. Nepatikimas šių protokolų pobūdis leidžia įmonėms ir investuotojams vienu metu padidinti efektyvumą ir saugumą. Turėtumėte tikėtis tolesnės šios technologijos integracijos į tradicines verslo sistemas, kai į rinką pateks daugiau platformų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map