Kaip pradėti prekiauti ateities sandoriais

Jei rimtai vertinate prekybą, norėsite apsvarstyti ateities rinką. Ateities sandoriai yra tarp likvidžiausių ir pigiausių rinkų. Dauguma ateities rinkų taip pat yra labai aktyvios – kiekvieną dieną vyksta dideli kainų pokyčiai. Jomis galima prekiauti bet kuriuo laikotarpiu, nuo minučių iki mėnesių. Šis įrašas apima viską, ką reikia žinoti norint pradėti prekiauti ateities sandoriais.

Kas yra ateities?

Ateities sandoriai yra išvestinių finansinių priemonių rūšis, kuria prekiaujama biržose. Ateities sandoris yra tiesiog susitarimas pirkti ar parduoti pagrindinį turtą už tam tikrą kainą tam tikrą dieną ateityje. Tai yra finansinių išvestinių finansinių priemonių rūšis, nes jų kaina nustatoma pagal kito turto kainą.

Ateities sandoriais prekiaujama naudojant maržą, todėl iš anksto sumokama tik dalis sutarties vertės. Ši suma grąžinama uždarius poziciją.

Ateities sandoriai yra parduodami kiekvieną dieną. Jei uždarymo kaina yra didesnė nei buvo praėjusią dieną, sąskaitoms, turinčioms ilgas pozicijas, priskiriama pozicijos vertės padidėjimas, o sąskaitoms, turinčioms trumpas pozicijas. Jei kaina mažesnė, vyksta priešingai.

Kai kurios ateities sutartys yra apmokamos fiziškai, o kitos – grynaisiais. Fizinis atsiskaitymas reiškia, kad pasibaigus galiojimo laikui pagrindinis turtas keičiasi savininku, o atsiskaitymas grynaisiais reiškia, kad turto vertė keičiasi savininku.

Ateities rinkos

Ateities sandoriai iš pradžių vystėsi, kad žemės ūkio prekių pirkėjai ir pardavėjai galėtų fiksuoti kainas iki sezono pabaigos. Tai leido geriau planuoti ūkininkus ir tuos, kurie pirko jų produktus. Nuo to laiko dėl tų pačių priežasčių buvo sudaryti ateities sandoriai dėl kitų prekių, pavyzdžiui, metalų, naftos ir dujų.

Prekių ateities rinkas galima suskirstyti į tris kategorijas:

  • Minkštos prekės yra žemės ūkio produktai, tokie kaip kukurūzai, kava, kakava, kiauliena, jautiena, apelsinų sultys ir mediena. Daugelis šių produktų yra sezoniniai, o pasiūla ir paklausa priklauso nuo oro sąlygų ir vartojimo tendencijų.
  • Kietosios prekės yra taurieji metalai ir netaurieji metalai, įskaitant auksą, sidabrą ir varį. Šios pramonės šakos turi labai ilgus ciklus, todėl kainos yra glaudžiai susijusios su ekonomikos augimu ir infliacija.
  • Energijos prekės yra nafta, dujos ir mazutas. Šioms rinkoms įtakos turi ekonomikos augimas, geopolitiniai įvykiai ir sudėtingos tiekimo grandinės.

Aštuntajame dešimtmetyje buvo įvestos ateities sandoriai dėl akcijų indeksų ir obligacijų. Jie leidžia institucijoms ir fondams apsidrausti nuo pozicijų ir leidžia aktyviems prekybininkams spekuliuoti apie teigiamus ir neigiamus kainų pokyčius naudojant svertą. Didžiausios ateities rinkos yra S rinkos&P500 ir JAV obligacijų ateities sandoriai.

Valiutos ateities sandorius importuotojai, eksportuotojai ir korporacijos naudoja savo valiutos rizikai apdrausti. Nors yra aktyvių valiutos ateities rinkų, dauguma apsidraudžiama naudojant išankstinius sandorius, kurie yra individualizuoti susitarimai, kuriais prekiaujama ne biržoje, o ne biržoje..

Terminija ir sutarčių specifikacijos

Ateities sandoris yra panašus į bet kurią kitą privalomą sutartį ir turi standartizuotas specifikacijas. Prekiaudami ateities sandoriais turėsite suprasti šias sąlygas.

Pagrindinis turtas: Turtas, kuriuo grindžiama sutartis


Galiojimo data: Data, kai baigiasi sutartis ir ji yra atsiskaityta.

Sutarties dydis: Vertinamas pagrindinio turto vienetais.

Erkių vertė: Minimalios sumos vertė, kuria gali pasikeisti sutarties kaina.

Vienos sutarties marža: Kiekvienos sutarties maržos reikalavimas.

Priežiūros marža pagal sutartį: Paprastai kiekvienoje sutartyje turėsite išlaikyti tam tikrą maržos balansą savo sąskaitoje. Taip siekiama atsižvelgti į visus nuostolius nuo rinkos vertės. Jei jūsų maržos likutis nukris žemiau ribos, turėsite įnešti papildomų lėšų..

Be šių sąlygų, naudinga suprasti ir atvirą susidomėjimą bei tikrąją vertę.

Atviras susidomėjimas: Ateities sandorių biržos skelbia bendrą kiekvienos sutarties atvirų pozicijų skaičių, vadinamą atviromis palūkanomis. Jei atvira palūkanų norma yra 1 000, yra 1 000 ilgųjų ir 1 000 trumpųjų pozicijų. Kuo atviresnis susidomėjimas artėjant galiojimo laikui, tuo rinka greičiausiai bus nepastovesnė.

Tikroji vertė: Pasibaigus ateities sandorio galiojimo terminui, kaina bus lygi pagrindinio turto kainai. Tačiau iki galiojimo pabaigos ateities sandoriai artimi jų tikrajai vertei, kuri skiriasi nuo neatidėliotinos kainos.

Tikroji vertė apskaičiuojama pridedant pagrindinio turto laikymo kainą prie neatidėliotinos kainos ir atėmus visus pinigų srautus, kuriuos gali gauti turėtojas. Prie neatidėliotinos kainos pridedamos išlaidos apima kapitalo kainą ir visas išlaidas, susijusias su turto saugojimu, gabenimu ar draudimu. Atimamos išlaidos apima dividendus ir obligacijų atkarpos mokėjimus, jei taikoma.

Ateities pozicijos dydžio apskaičiavimas

Dažna naujų ateities sandorių klaida yra neteisingas jų pozicijų dydžio supratimas. Svarbiausias skaičius, apie kurį reikia žinoti, yra perkamų sutarčių pozicijos vertė (dar vadinama tariama verte). Gebėjimas apskaičiuoti pozicijos vertę yra labai svarbus efektyviam rizikos valdymui.

Tarkime, jūs perkate 2 sutartis, kurių kiekviena yra 100 000 USD, o kiekvienos sutarties atsargos suma, kurią reikia išlaikyti, yra 7500 USD. Nors pozicijai atidaryti jums reikia tik 15 000 USD maržos, jūsų pozicija pagrindinėje rinkoje yra 200 000 USD.

5 procentai pakeitus pagrindinio turto kainą, pasikeis 10 000 USD pozicijos vertė. Jei kainos pokytis bus jums palankus, jūsų sąskaitai bus įskaityta 10 000 USD, o dėl jūsų nenaudingų veiksmų jūsų sąskaitos debetas bus 10 000 USD.

Fiksuota ateities sutarties vertė dažnai nėra lengvai prieinama, todėl turėsite mokėti ją apskaičiuoti. Paprastai tariamoji vertė skirtingose ​​rinkose apskaičiuojama šiek tiek kitaip ir taip:

Indeksas ateities

Kiekviena indekso ateities sutartis turi daugiklį, kuris padauginamas iš indekso lygio, kad būtų pasiekta sutarties vertė doleriais.

 S&„P500 e-mini“ sutarčių daugiklis yra 50 USD. Taigi, jei ateities sandoris yra 3 450, viena sutartis suteikia rinkos riziką 172 500 USD (3450 × 50).

Viena varnelė yra 0,25 taško, taigi, jei sutarties kaina perkelia vieną varnelę, pozicijos vertė pasikeičia 12,50 USD (50 USD x 0,25).

Prekių ateities sandoriai

Kiekviena prekių ateities sandoris turi savo matavimo vienetą, o viena sutartis yra skirta tam tikram vienetų skaičiui.

Pavyzdžiui, viena kukurūzų ateities sutartis yra skirta 5000 kukurūzų kukurūzams. Jei vieno bušelio kaina yra 4,30 USD, tada vienos sutarties vertė yra 21 500 USD (4,32 USD x 5000).

Naftos ateities sandoriams viena sutartis taikoma už 1000 barelių naftos. Taigi, jei naftos prekyba kainuoja 40 USD už barelį, tai vienos sutarties vertė yra 40 000 USD (40 USD x 1 000)..

Valiutos ateities sandoriai

Valiutos ateities sandoriai yra nurodomi pagrindinės valiutos vienetais. Norėdami gauti sutarties vertę bazine valiuta, padauginkite valiutos kursą iš bazinės valiutos vienetų skaičiaus.

 Viena Kanados dolerio (CAD) sutartis verta 100 000 CAD. Jei CAD / USD kursas yra 0,75, tai sutarties vertė yra 75 000 USD.

Darbo pradžia 5 žingsniais

  1. Nuspręskite, kokioje rinkoje norite prekiauti

Pirmas žingsnis yra apsispręsti dėl rinkos, kuria norite prekiauti. Pradėdami turėtumėte prekiauti tik labai likvidžiomis ir suprantamomis ateities rinkomis.

Indeksai, auksas ir naftos ateities sandoriai yra gera vieta pradėti, nes jie yra labai likvidūs ir gana lengvai sekami. Kitoms prekėms, tokioms kaip grūdai ir netaurieji metalai, reikia daugiau žinių apie sritis. Jei planuojate prekiauti šiomis rinkomis, turėsite atlikti keletą tyrimų, kad sužinotumėte kiekvienos rinkos niuansus.

  1. Nuspręskite prekybos strategiją

Keli veiksniai nulems jūsų prekybos strategiją. Tai apima jūsų turimo kapitalo kiekį, laiką, kurį turite prekybai, ir jums tinkamų strategijų tipus.

Dienos prekybai reikia mažiau kapitalo, nes jūsų nuostoliai bus didesni. Tačiau dienos prekyba reikalauja visą dieną stebėti rinką. Kita vertus, prekybos svyravimais, prekybos pozicijomis ir sekimo tendencijoms reikia mažiau laiko, bet daugiau kapitalo.

Bet kokia jūsų naudojama strategija taip pat turėtų būti jums prasminga. Jei norite sistemingesnio požiūrio, labiau tiks tendencijų sekimas. Jei esate pagrindinis prekybininkas, tinkamesnė yra pozicijų prekyba. Jei pageidaujate labiau diskretiško požiūrio, pagrįsto technine analize, tada labiau tiks prekybos svyravimai arba dienos prekyba.

  1. Pasirinkite brokerį ir platformą

Tarpininko pasirinkimas yra svarbus sprendimas ir reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Jūsų brokeris turi pasiūlyti rinkas, kurias pasirinkote prekiauti, turėti gerą reputaciją ir klientų aptarnavimą. Kai kuriais atvejais galite pasirinkti brokerį pagal platformas, kurias jie siūlo savo klientams, tačiau pirmiausia galite pasirinkti platformą ir tada rasti su platforma suderinamą brokerį..

Šią temą išsamiau aptarsime būsimame straipsnyje apie ateities brokerio pasirinkimą.

  1. Atidarykite demonstracinę sąskaitą

Ateities rinkos gali judėti labai greitai, o tai gali būti didžiulė, kai tik pradedate veiklą. Verta atidaryti demonstracinę sąskaitą prieš pradedant prekiauti realiu kapitalu. Tai leis jums pažinti platformą ir sutartis. Tai taip pat leis jums sukurti rizikos valdymo procesą naudojant tikrus prekybos duomenis.

  1. Sužinokite prekiaudami demonstracine sąskaita

Prekiaudami demonstracine sąskaita galite toliau sužinoti apie rinkas, kurias pasirinkote prekiauti. Tai suteiks jums galimybę išbandyti ir patobulinti savo strategiją ir įsitikinti, kad sugebate valdyti riziką. Susipažinę su rinkomis, kuriomis prekiaujate, ir įgiję tam tikro pasitikėjimo, būsite pasirengę pradėti prekybą tiesiogine sąskaita.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map