OKEx Lightning 2.0 jaunināšana

Nākamās paaudzes tirdzniecības sistēma, kas nodrošina ātrāku veiktspēju

I. Elektroniskās tirdzniecības sistēmas attīstība

Pieaugošās prasības aktīvu tirdzniecības pamattehnoloģijām atspoguļoja pasaules finanšu nozares straujo izaugsmi 20. gadsimta pirmajā pusē. 50. gados pircēji un pārdevēji tirgojas sarunu ceļā, un pieprasītās cenas manuāli ierakstīja uz papīra. Ņemot vērā dažādus vērtspapīru veidus un pieaugošo tirdzniecības apjomu, šādi rīkojoties ar kotācijām, neefektivitātes un augsto izmaksu dēļ 60. – 70. Gados pakāpeniski radās dokumentu krīze. Ņujorkas fondu biržai (NYSE) nekas cits neatlika, kā pārtraukt tirdzniecību katru trešdienu un samazināt tirdzniecības laiku citās tirdzniecības dienās, lai ierobežotu tās darbību. Ar viņu nepārspējamo spēju vienlaikus apstrādāt milzīgu skaitu darījumu, sāka darboties datori. Bezpapīra process jeb elektroniskā revolūcija bija izšķirošs pagrieziena punkts pasaules finanšu vēsturē. Darījumi ir pārvietoti uz elektroniskām tirdzniecības platformām, piedāvājot ātrākas un lētākas operācijas bez laika vai ģeogrāfiskiem šķēršļiem.

ASV krīze bez papīra 70. gados

Visā pasaulē ir izveidojušās elektroniskās tirdzniecības sistēmas, tostarp State Street Currenex, HKEX INET, ICAP EBS Spot Ai un LIFFE LIFE CONNECT. Tā kā kriptogrāfijas aktīvi eksistē tikai elektroniskā formā, tie dabiski ir saistīti ar elektroniskajām tirdzniecības platformām, taču prasības attiecībā uz kriptogrāfijas tirdzniecību un tradicionālajām tirdzniecības sistēmām ir nedaudz atšķirīgas. Kriptogrāfijas tirdzniecības sistēmai kopumā vajadzētu būt šādām īpašībām:

a. Zema latentuma un augsta caurlaidspēja

Latentums un caurlaidspēja ir galvenie rādītāji, lai novērtētu tirdzniecības sistēmas veiktspēju. Mūsu galvenais mērķis ir panākt zemu latentumu un lielu caurlaidspēju, izstrādājot tirdzniecības sistēmu.

Tirdzniecības kontekstā latentums attiecas uz laika intervālu starp tirdzniecības sistēmas saņemto pieprasījumu un tirdzniecības sistēmas sniegto atbildi. Augstas frekvences tirdzniecības apjoma pieaugums lielā mērā veicina tirgus pieprasījumu pēc zemas latentuma. Lai ļautu augstas frekvences tirgotājiem veikt savstarpēju tirdzniecību kriptogrāfijas biržās, viņu tirdzniecības sistēmām jābūt aprīkotām ar zemas latentuma tirdzniecības dzinējiem, lai ātri apstrādātu pasūtījumus un atspoguļotu tirgus realitāti ļoti konkurējošā kriptogrāfijas tirgū..

Caurlaidība ir pieprasījumu vai notikumu daudzums, ko tirdzniecības sistēma var apstrādāt sekundes laikā. Caurlaidība var tieši ietekmēt tirdzniecības efektivitāti, tāpēc kriptogrāfiskās tirdzniecības sistēmas jāprojektē tā, lai izturētu ekstrēmus scenārijus un izmantotu apstrādes vienības.

b. Uzturamība un mērogojamība

Salīdzinot ar tradicionālajiem aktīviem, kriptogrāfijas cenas ir nepastāvīgākas un neaizsargātākas pret globālajiem satricinājumiem. Tā kā kriptogrāfiskās tirdzniecības sistēmas nepārtraukti apstrādā pieprasījumus visu diennakti, tās ir izstrādātas, lai pēc iespējas mazāk uzturētu bezsaistē. Turklāt ir acīmredzams, ka kriptogrāfijas sektors strauji mainās, jo dažādi digitālo atvasinājumu pakalpojumi, piemēram, maržas, nākotnes līgumu un opciju tirdzniecība, ir ieviesti tikai desmit gadu laikā kopš tā pieauguma. Novatorisku pakalpojumu izplatīšanās ir izvirzījusi prasības attiecībā uz kriptogrāfijas tirdzniecības sistēmu uzturēšanu un mērogojamību.

II. OKEx Lightning System 2.0: gaismas ātruma veiktspēja

Kā viena no pasaules mēroga digitālo aktīvu biržām OKEx apkalpo desmitiem tūkstošu lietotāju ar visaptverošajiem kriptogrāfijas aktīviem un atvasinātajiem produktiem ar vidējo dienas tirdzniecības apjomu miljardos USD. Kā nozares līderis mēs noteicām ārkārtīgi augstākus standartus mūsu tirdzniecības sistēmām. Papildus mūsu tirdzniecības sistēmas jaunināšanai 2018. gada augustā mēs esam ieviesuši mūsu nākamās paaudzes Lightning 2.0 sistēmu ar pasaules vadošo sniegumu pēc vairākiem jauninājumiem. Lightning 2.0 jaunināšanas galvenās iezīmes ir šādas:

Lightning 2.0 jaunināšanas ietvars

1. Iegaumēšana

Kriptogrāfijas tirdzniecības sistēmu agrīnā attīstības stadijā platformas parasti iegūst informāciju par darījuma partnera piedāvājuma rīkojumu, automātiski saskaņojot to datu bāzē, līdz rīkojuma termiņš beidzas vai tiek aizpildīts. Pēc tam sistēma aprēķina tirgoto summu un pēc saskaņošanas ģenerē darījuma ierakstu. Šī metode varēja nodrošināt datu konsekvenci, taču tā netika vienlaikus izpildīta ar daudziem tirgus pieprasījumiem, jo ​​bija ilgs apstrādes laiks.

Mūsu nākamās paaudzes tirdzniecības sistēma Lightning 2.0 ir pieņēmusi jaunāko atmiņas saskaņošanas tehniku, kur mūsu sistēma automātiskās saskaņošanas laikā saglabā pasūtījumu datus atmiņā pasūtījumu saskaņošanas motorā un retāk piekļūst datu bāzei tirdzniecības laikā. Visi atbilstošie rezultāti un starpposma dati tiek saglabāti arī atmiņā, kas var samazināt iesaistīto ieeju un izeju daudzumu, tādējādi ievērojami palielinot pasūtījumu saskaņošanas ātrumu.

Lai gan atmiņa var ievērojami samazināt tirdzniecības latentumu, kriptogrāfiskās tirdzniecības sistēmas var riskēt zaudēt datus strāvas padeves apturēšanas dēļ. Lai atrisinātu šo problēmu, mēs izmantojam notikumu ieguves pieeju, lai saglabātu uzņēmējdarbības vienības stāvokli un datus glabātu uz notikumiem orientētā veidā. Tirdzniecības sistēma datu bāzē tradicionāli saglabā pašreizējā stāvokļa datus, bet notikumi tiek glabāti, lai atspoguļotu stāvokļa izmaiņas notikumu iegūšanas pieejā, kas ļauj sistēmai atjaunot valsti. Sistēma periodiski uzņem stāvokļa momentuzņēmumus un pārkārto notikumus pēc momentuzņēmumu izveides, kad nepieciešama atjaunošana.

Turklāt mūsdienu centrālie procesori (CPU) piekļūst datiem atmiņā lēnāk, nekā paredzēts. Saskaņā ar a pārbaude, datu izgūšanai no centrālā procesora L2 kešatmiņas nepieciešams tikai 1/7 laika, salīdzinot ar atmiņā ievietotās saskaņošanas tehniku. Lai vēl vairāk samazinātu latentumu, ir svarīgi saprast, kā pareizi izmantot CPU kešatmiņu. Datu pārsūtīšanas vienība ir kešatmiņas līnija, kas parasti ir 64 baiti. Kamēr centrālais procesors ielādē datus atmiņā, tas pārsūta blakus esošos datus 64 baitos kešatmiņā. Attiecīgi mēs esam veikuši šādus uzlabojumus savā Lightning sistēmā, kontrolējot atmiņā esošo datu izplatīšanu:

  • Kontrolējiet sadalījumu atmiņā, iepakojot kopā datus, kas ir nepārtraukti jāapstrādā. Pēc visu datu apkopošanas, lasot vairākus datu gabalus, ir nepieciešama tikai pirmā ielāde no atmiņas atmiņas uz kešatmiņu. Pēc tam nākamie lasījumi var sasniegt kešatmiņu, lai uzlabotu sistēmas veiktspēju.
  • Kontrolējiet atmiņas sadalījumu, dažādās kešatmiņas līnijās ievietojot datus, kas var mainīties ātrāk (piemēram, dati uz skaitītājiem). Kad vairāki centrālie procesori vienlaikus maina dažādus baitus vienā kešatmiņas rindā, notiek nepareiza koplietošana. Piemēram, pēc tam, kad CPU1 modificē savus datus, CPU2 ir jāpārlādē visa kešatmiņas līnija, kad tas atkal nolasa savus datus, jo kešatmiņas rindā esošie dati ir atjaunināti. Tā rezultātā abiem CPU ir jāgaida viens otram. Tāpēc, lai izvairītos no šīs problēmas, mēs datus glabājam dažādās kešatmiņas rindās, izmantojot polsterējumu.

2. Publicēt – abonēt modeli un bināro protokolu

Divi galvenie ziņojumapmaiņas modeļu veidi ir šādi:

Zibens 1.0 un Zibens 2.0 salīdzinājums

Publicēšanas-abonēšanas modelī ziņojumapmaiņai tiek izmantota rinda. Ja pakalpojumam ir jāpieprasa citi pakalpojumi, informācija par pieprasījumu tiek iekopēta ziņojumā un ievietota rindā. Citi pakalpojumi abonēs ziņojumu rindu, lai iegūtu informāciju un apstrādātu pieprasījumu.

Pieprasījuma-atbildes modelī klients un serveris ir cieši saistīti. Tiek prasīts, lai tie būtu pieejami vienlaikus. Klients var tikai gaidīt, kamēr serveris pabeidz pieprasījuma apstrādi, kas samazina tā apstrādes ātrumu. Tomēr publicēšanas-abonēšanas modelī pieprasījumu apstrāde ir pabeigta pēc tam, kad izdevējs ievieto ziņojumu rindā. Izdevējs ir atdalīts no abonenta. No otras puses, ja abonenta pakalpojums tiek pārtraukts, ziņojums turpina pastāvēt rindā un apstrāde turpinās, kad viņa pakalpojums tiek atsākts, un izdevējam nav nepieciešams atkārtoti nosūtīt ziņojumu, tādējādi uzlabojot sistēmas komunikācijas uzticamību. Tāpēc šis modelis tiek izmantots gandrīz visos scenārijos, lai uzlabotu mūsu Lightning 2.0 sistēmas pieejamību un caurlaidspēju.

Pēc pieprasījuma-atbildes modeļa atlasīšanas nākamais solis ir piemērota informācijas apmaiņas formāta izvēle. Komunikācijas būtība ir apmainīties ar ziņojumiem, parasti ieskaitot datus. Dažādiem apmaiņas formātiem ir atšķirīgs pārraides ātrums un saziņas attīstāmības līmeņi, kā arī tajos tiek izmantotas dažādas programmēšanas valodas. Tāpēc tas ir galvenais apsvērums, izstrādājot tirdzniecības sistēmu.

Divi izplatīti ziņojumu formātu veidi: teksta & binārs

Teksta komunikācijas protokola trūkumi ir acīmredzami. Tas viegli rada kļūdas un ir joslas platuma patērētājs, kad notiek liela teksta faila parsēšana, kas nedarbojas labi tirdzniecības sistēmām, kas ir ārkārtīgi jutīgas pret efektivitātes un veiktspējas problēmām. Bināro protokolu tomēr var viegli izmantot parsēšanai, lai radītu labāku veiktspēju. Tāpēc mēs esam pieņēmuši bināro protokolu savā Lightning 2.0 sistēmā.

3. Horizontāla mērogošana

Lai uzlabotu un paplašinātu tirdzniecības sistēmas apstrādes iespējas, ir vēlama gan horizontāla, gan vertikāla mērogošana. Vertikālā mērogošana attiecas uz servera jauninājumiem, savukārt horizontālā mērogošana nozīmē, ka serveru pievienošana. Servera aparatūras veiktspēja ir atkarīga no cilvēka ražošanas jaudas. Kaut arī servera aparatūras konfigurācija (aparatūras veiktspēja) sasniedz noteiktu līmeni (robežu), to vairs nevar uzlabot, tāpēc horizontālā mērogošana ir vienīgā iespēja. Tomēr horizontālā mērogošanas pieeja var izraisīt slodzes līdzsvarošanu. Kā saprātīgi sadalīt visas sistēmas slodzes uz dažādiem serveriem?

Pirmais apsvērums ir datu sacensība. Lai gan serveru pievienošana var uzlabot sistēmas spēju vienlaikus apstrādāt datus, tās apstrādes jaudu joprojām nevar efektīvi uzlabot, ja notiek nepamatota sadale, jo paralēlā skaitļošana var likt tās serveriem bieži sacensties pēc tiem pašiem datiem.

Tirdzniecības sistēma būtībā glabā rīkojumu, fondu un pozīciju datus. Lai samazinātu datu sacīkšu skaitu, tiek veikta slodzes sadalīšana, lai sadalītu šos datus daļās atbilstoši pieejamo mūsu lietotāju skaitam. Lietotāju pasūtījumu, līdzekļu un pozīciju dati tiek neatkarīgi apstrādāti, kas palīdz izvairīties no datu sacīkstēm. Turklāt mēs vēl vairāk optimizējām savu sistēmu, pievienojot katras lauskas sērijveida apstrādi, lai uzlabotu mūsu sistēmas apstrādes jaudu. No otras puses, atvasināto instrumentu tirdzniecības pāra nodrošinājuma dati ir vēl viens mērķis, uz kuru jāsamazina slodze. Lietotājam katrs tirdzniecības pāris ir pilnīgi neatkarīgs. Tādā veidā mēs izmantojam slodzes sadalīšanu divos posmos. Kad mūsu sistēmai ir nepieciešami vairāk serveru, tiek izmantota slodzes līdzsvarošana, pamatojoties uz sadalīšanu, lai panāktu sistēmas paplašināšanas elastību.

4. Sistēmas mērogošana

Pamata veids, kā uzlabot tirdzniecības sistēmas uzturēšanu un mērogojamību, ir nodalīt tās funkcionalitāti. Šajā jauninājumā mūsu sistēmas funkcionalitāte tiek sadalīta 3 moduļos, proti, pasūtījumu saskaņošana, skaitītājs un riska kontrole. Katrā modulī ir savi iekšējie dati un statuss. Konkrēti, pasūtījumu saskaņošanas modulis ir atbildīgs par pasūtījumu grāmatas uzturēšanu, un skaitītāja modulis glabā datus par pozīcijām un kontu atlikumiem, savukārt riska kontroles modulis veic riska pārvaldības funkciju.

Tā kā moduļi darbojas viens ar otru, lai nodrošinātu visas tirdzniecības sistēmas funkcionalitāti, to saziņai ir nepieciešams mehānisms. Starpdienestu saziņai ir divas iespējas: datu koplietošana un ziņojumapmaiņa.

Datu koplietošana ir visvienkāršākā metode, kas darbojas tādā veidā, ka modulis atjaunina savus datus, bet cits modulis pēc vaicājuma iegūst jaunus datus. Tomēr šai pieejai ir divi būtiski trūkumi. Pirmkārt, ja vairāki moduļi veic izmaiņas un vaicājumus par vieniem un tiem pašiem datiem, tas parasti izraisīs datu sacīkstes, kuru laikā datubāzes atbildes laiks būs daudz ilgāks. Otrkārt, ir grūti reāllaikā izprast citu moduļu izmaiņas, un šādas izmaiņas mēs varam uzzināt tikai pēc vaicājuma.

Rezultātā mūsu Lightning 2.0 sistēmas moduļi ir izstrādāti, lai saglabātu savus datus un nevis koplietotu datus savā starpā. Ja moduļu iekšējais stāvoklis mainīsies, izmaiņas tiks iekapsulētas notikumā un ievietotas notikuma lokā. Tas var samazināt sasaisti un konkurenci starp sistēmas moduļiem, un pēc notikuma iekapsulēšanas viņi var savstarpēji sazināties optimālā ātrumā, kas ievērojami uzlabo mūsu sistēmas sakaru ātrumu..

III. Zibens 2.0 datu veiktspēja

Mēs esam pabeiguši visaptverošu mūsu Lightning 2.0 sistēmas jaunināšanu 2019. gada otrajā pusē. Kā tās veiktspēja ir uzlabojusies, salīdzinot ar Lightning 1.0?

Šeit ir jaunākā statistika par mūsu Honkongas serveru testēšanu novembrī:

Pasūtījumu apstrādes jaudas ziņā mūsu sistēmas maksimālā pasūtījumu apstrādes jauda ir 100 000 txn / s, kas ir salīdzināma ar galvenajām tirdzniecības sistēmām pasaules kapitāla tirgū.

Sistēmas latentuma pārbaudei tiek izmantoti šādi trīs rādītāji:

Trīs izplatītie rādītāji latentuma pārbaudei: ACK, Live un Cancel

Mēs izmantojām testa datus no septembra un novembra, lai salīdzinātu mūsu tirdzniecības sistēmas veiktspēju pirms jaunināšanas un pēc tās (skatīt zemāk). Kā norādīts zemāk, vidējā ACK aizture samazinājās no 50 ms līdz 25 ms, vidējā tiešā aizture aizgāja no 134 ms līdz 63 ms, un vidējā atcelšanas latence samazinājās no 230 ms līdz 180 ms.

Tas parāda, ka mūsu Lightning 2.0 tirdzniecības sistēmai ir zemāks latentums.

Pirms jaunināšanas / pēc jaunināšanas

IV. Nozares līderis tehnoloģijās

Neierobežota blokķēdes mērogojamība, reproducējamība un elastība nozīmē, ka ir daudz vairāk jaunu aktīvu, kas gaida atklāšanu. Notiekošā blokķēdes tehnoloģijas attīstība nākotnē arvien lielāku intelektuālā īpašuma, autortiesību un radošo līdzekļu pārveidošanu par kriptogrāfiju. Mēs redzēsim tirgu un lietotājus, kuri meklē lielāku uzticamību un veiktspēju tirdzniecības sistēmās.

Kā pasaules vadošā kriptovalūtas apmaiņa ar visaptverošiem C2C, spot un atvasināto instrumentu tirdzniecības pakalpojumiem mēs pastāvīgi pilnveidojam savus tirdzniecības produktus, riska pārvaldības sistēmu, pasūtījumu saskaņošanas motoru, kriptogrāfijas aktīvu glabāšanas pakalpojumu un klientu apkalpošanu, mēs esam kļuvuši par pasaulē lielāko kriptogrāfiju atvasināto instrumentu tirdzniecības platforma, kas saņem lielu popularitāti globālo lietotāju vidū. Mūsu galvenais mērķis ir augt kopā ar blokķēdes un kriptogrāfijas sektoriem, piešķirot papildu resursus, lai sasniegtu lielāku tirdzniecības drošību un efektivitāti, lai turpinātu virzīt uz priekšu tādas blokķēdes virzītas pasaules attīstību, par kuru visi sapņo kriptogrāfiskajā telpā..

Sekojiet OKEx vietnē:

Steemits: https://steemit.com/@okex-official

Vietne: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me