Džejs Hao: Globālās monetārās sistēmas rekonstrukcija nelīdzsvarotā pasaulē

23. martā, kad COVID-19 pandēmija turpināja pastiprināties visā pasaulē un finanšu tirgi turpināja kristies, ASV federālās rezerves ātri ieviesa jaunu pasaules pārsteiguma politiku – Kvantitatīvā bezgalības mazināšana (aka QE bezgalība), lai nodrošinātu tirgus likviditāti. . Vai tas ir efektīvs pasākums? Tas patiešām uzlabo starpbanku likviditāti, kā Fed savā nesenajā paziņojumā paziņoja, ka pirkšanā iekļaus komerciālos hipotēku nodrošinātos vērtspapīrus. Tas maina Centrālās bankas lomu no “pēdējā aizdevēja” uz “pēdējo pircēju”. Tātad teorētiski bankas var izsniegt tik daudz hipotēku aizdevumu, cik vēlas, un atstāt riskus Fed, atrisinot banku kreditēšanas problēmu, kā arī samazinot finansēšanas izmaksas un mazinot daudzu uzņēmumu parāda atmaksas spiedienu..

Bet jautājums ir, vai QE Infinity ir šīs krīzes līdzeklis? Mēs visi zinām, ka šī krituma pamatā bija tirgus panika, ko izraisīja pandēmijas pasliktināšanās un naftas cenu kritums. Tā kā jaunais koronavīruss turpina pasliktināties, globālās ražošanas darbības ir apstājušās, kā rezultātā ekonomika ir gausa un katru dienu palielinās uzņēmumu bankrots. Ekonomiskā slēgšana ir pašreizējās lejupslīdes kodols. Likviditātes ievadīšana tirgū, izmantojot QE bezgalību, ir tāda pati, kā vairāk uztura dot kritiski slimam pacientam – tas nedarbosies tikai. Pat ja likviditāte tiks palielināta, rūpnīcas joprojām nevarēs atjaunot ražošanu, un panika tirgū nepazudīs. Tā vietā valdībai būtu jāīsteno aktīvāki pasākumi koronavīrusa izplatības kontrolei un jāatbalsta ekonomiskās aktivitātes, lai atjaunotu tirgus uzticību.

Pagājušajā nedēļā es norādīju, ka Fed QE ir ne tikai pasaules seigniorage, bet arī atvieglojums tās pašas parāda atmaksāšanas spiedienam – un tagad viņi ir pat vairāk nonākuši līdz QE bezgalībai. Šeit tas uzdod jautājumu: kā Fed liek citām valstīm maksāt par savas valsts krīzi?

Tā kā 20. gadsimta 70. gados tika izveidota Bretonvudas sistēmas sabrukums un Jamaikas līgumi, ASV dolārs vairs nav piesaistīts zeltam un tā vērtība kļūst brīvi peldoša, taču dolāra dominance neapstājās. Kopš 1980. gadiem dolārs visā pasaulē apgrozās šādi:

  1. 1.No attīstītajām valstīm līdz jaunattīstības valstīm: Lai veicinātu iekšzemes ekonomisko izaugsmi, jaunattīstības valstīm ir enerģiski jāattīsta sava eksporta nozare un nepietiekama vietējā patēriņa dēļ liels daudzums preču jāeksportē uz attīstītajām valstīm..

2.No jaunattīstības valstīm atpakaļ uz attīstītajām valstīm: Jaunattīstības valstu eksporta spēles nosaukums samazina to valūtas kursu, lai saglabātu savu preču cenu priekšrocības. Šī iemesla dēļ jaunattīstības valstu centrālajām bankām ir jāiejaucas valūtas kursā, pērkot lielu daudzumu valsts obligāciju, kuras emitējušas attīstītās valstis, lai uzturētu labvēlīgu valūtas maiņas kursu, un dolārs plūst atpakaļ uz attīstītajām valstīm.

3. Kad jaunattīstības valstis pērk ASV valsts obligācijas, dolārs atkal nonāk attīstītajās valstīs. Tad attīstītās valstis var izmantot līdzekļus, lai atkal iegādātos preces no jaunattīstības valstīm.

Lai labāk izprastu iepriekš minēto, ieskatieties šajā piemērā. Kāds zemnieks pārdeva savu grūti nopelnīto pārtiku saimniekam, un saimnieks viņam samaksāja ar Benjamina banknoti, kas faktiski maksā 10 centus, kā 100 ASV dolāru. Tad zemnieks izmantoja parādzīmi, lai nopirktu zemnieka procentu likmi ar zemu procentu likmi. Pēc tam saimnieks paņēma šo 100 dolāru banknoti, lai nopirktu pārtiku no zemnieka.

Tā ir sava veida nemateriāla izmantošana – attīstītās valstis var maksāt nepamatoti zemas izmaksas, lai nopirktu jaunattīstības valstu saražotās preces uz pilsoņu veselības un vides rēķina. Vēl sliktāk ir tas, ka jaunattīstības valstis saskaras ar izaicinošāku problēmu – dolāra devalvāciju. Kamēr Fed var izdrukāt naudu, izmantojot tā sauktos monetārās politikas rīkus, jaunattīstības valstīm nevarēja nākties saskarties ar ārvalstu valūtas aktīvu samazināšanās risku. Gluži tāpat kā iepriekš minētajā piemērā, lai arī lauksaimnieki no saimnieka nopirka 100 ASV dolāru obligāciju, gadu vēlāk ar 100 ASV dolāriem viņi, iespējams, varēs nopirkt tikai pusi maisa rīsu, nevis vienu maisu.

Lai kā arī būtu, saskaņā ar šo monetāro sistēmu arī attīstītās valstis saskaras ar nopietnām problēmām. Tā kā jaunattīstības valstis var baudīt salīdzinošas priekšrocības ar labāku produktu kvalitāti par zemām izmaksām, tas vājina attīstīto valstu konkurētspēju, kā rezultātā samazinās to apstrādes rūpniecība. Tā rezultātā pēdējos gados daudzi Amerikas Savienotajās Valstīs zaudēja darbu. Tur ir bēdīgi slavenais "Rūsas josta" No otras puses, šī situācija nāca par labu finanšu pakalpojumu nozarei. Jo īpaši Volstrītas uzņēmumi ir guvuši daudz naudas globalizācijas procesā.

Globālās monetārās sistēmas neveiksmes izraisīja nelīdzsvarotību visā pasaulē visā pasaulē, nevienlīdzību izplatīšanā un pieaugumu "deglobalizācija" un populisms. Tāpēc nav pārsteigums redzēt, kā Donalds Tramps pārņem prezidentūru un parādās Eiropas labējie spēki, kas ir savstarpēji saistīti ar pamatīgiem ekonomiskiem iemesliem..

Saskaroties ar tik nelīdzsvarotu pasauli, kā mēs varam pārveidot pašreizējo globālo monetāro sistēmu?

Trauslās monetārās sistēmas pamatproblēma slēpjas vienas suverēnas valūtas hegemonijā pār citām. Lai to pārvarētu, mums jāapsver jauna monetārā sistēma – super suverēna valūta. Faktiski ideja par super suverēnu valūtu pastāv jau ilgu laiku. 1940. gados Džons Meinards Keinss ierosināja konceptuālu super suverēnu valūtu ar nosaukumu “Bancor”. Pēc finanšu krīzes 2008. gadā daži ierosināja SVF īpašās aizņēmuma tiesības (SDR). Tomēr pašreizējā globālajā politiskajā un ekonomiskajā kontekstā ir grūti izveidot globālu super suverēnu valūtas sistēmu, izmantojot starptautisku sadarbību.

Neskatoties uz to, mēs redzam potenciālu kriptovalūtā. Pašlaik Bitcoin piemīt super suverēnas valūtas īpašības. Lai gan cenu svārstību dēļ ir grūti kļūt par pasaules valūtu, mēs redzam zināmas cerības no Facebook stablecoin projekta Svari.

Svari ir piesaistīti valūtu grozam. Šajā ziņā tas vairāk līdzinās SDR. Tās piemērošanas scenāriji padarīja to spējīgu pildīt virsvalsts valūtas pamatfunkciju. Vēl svarīgāk ir tas, ka Svari tiek emitēti, pamatojoties uz valūtas padomes sistēmu, garantējot 100% rezervi. Tāpēc maz ticams, ka Svari redzēs inflāciju pārprodukcijas dēļ.

Svari ir labs mēģinājums pasaulei virzīties uz super suverēnu valūtas sistēmu. Neskatoties uz gaidāmajiem šķēršļiem, es ceru redzēt vairāk tādu kriptovalūtu kā Svari, lai sagādātu mums pārsteigumus un cerības.

Sekojiet OKEx vietnē:

 https://twitter.com/OKEx

 

https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/okexofficial_en

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map