Mazumtirdzniecības BTC pirkšana paaugstināja ceturkšņa prēmiju augstāk, bet iestādes samazināja garās pozīcijas

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Bitcoin nedēļas nogales rallijs ar vairāk nekā 1000 ASV dolāriem ļāva atgūt lielāko daļu zaudējumu nedēļas vidū. Vadošā digitālā valūta samazināja nedēļas zaudējumus līdz 1,34% pēc slēgšanas pie 19 162 ASV dolāriem atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai. Šis straujums radīja atvieglojumu buļļiem pēc tam, kad BTC nedēļas laikā divas reizes bija pārbaudījis 17 600 USD. 

Spēcīgais nedēļas nogales rallijs atspoguļojas arī prēmijā par nākotnes līgumiem. OKEx BTC nākotnes līgumu gada trīs mēnešu bāzes rādītājs tagad ir sasniedzis vairāk nekā 14%, līdzīgs līmenis tika novērots 24. novembrī, kad BTC pakāpās līdz 19 400 USD līmenim. Tas parāda, ka tirgus uzticība cenu tendencei nākamajos trīs mēnešos joprojām ir ļoti spēcīga. Turklāt šī augstā ceturkšņa prēmija sniedz iespējas arbitrāžiem.

BTC nākotnes līgumi, kas aprēķināti trīs gadu laikā. Avots: šķībs

Galvenie altkīni nespēj pārspēt, bet OKB iegūst 10%

Bitcoin vidējā nedēļas atkāpšanās atstāja gandrīz visus lielākos altkoīnus, kuri to nedarbojās nedēļā. Ēteris (ETH) un Litecoin (LTC) samazinājās attiecīgi par 2,23% un 2,52%. Tomēr, 

XRP piedzīvoja izpārdošanu un zaudēja 17% no savas vērtības pēdējās nedēļas laikā pēc tam, kad beidzās SPARK XRP turētāju lidmašīna. Viens no galvenajiem altkoīniem bija OKB, kas pēdējo septiņu dienu laikā pieauga par vairāk nekā 10%. Kopumā galvenajiem altkoīniem neizdevās attīstīt neatkarīgu tendenci, un Bitcoin dominance nav daudz mainījusies. 

Nedēļas atdeve galvenajām kriptovalūtām, 12 / 7–12 / 13. Avots: TradingView

SushiSwap kļūst par lielāko yearn.finance apvienošanās uzvarētāju

DeFi nozarē kopējā bloķētā vērtība pirmo reizi pagājušajā otrdienā sasniedza 15 miljardus ASV dolāru, taču šis skaitlis samazinājās Bitcoin atvilkšanas līmenī. Tajā pašā laikā daudzu galveno DeFi žetonu cena pagājušajā nedēļā samazinājās.

Kopējā vērtība, kas fiksēta DeFi. Avots: DeFi pulss

Uniswap (UNI) samazinājās par 10.23%, lai gan septiņu dienu apjoms joprojām aizņēma 60% no DEX tirdzniecības, kā norādīts Kāpas dati. Tirgus joprojām ir spēcīgs SushiSwap (SUSHI), kas pagājušajā nedēļā pieauga par 7,32%, gaidot lielāku augšupeju no tā apvienošanās ar yearn.finance. Arī savienojums (COMP) nedēļas laikā pieauga vēl par 5%, bet lielākā daļa DeFi žetonu bija par 5% līdz 15% zemāki. 

Nedēļas atgriešanās no galvenajiem DeFi žetoniem, 12 / 7–12 / 13. Avots: TradingView

Institucionālie investori ievērojami samazina garās pozīcijas

CME izlaida jaunākos (no 8. decembra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 12. decembrī Bitcoin darbojās šaurā diapazonā, apmēram, USD 1000, pārskata periodā trūka skaidra virziena. 

Atklātā interese vēl vairāk samazinājās no 11 812 līdz 11 750 – atkal līdz līmenim, kāds tas bija pirms trim nedēļām. Lai gan BTC cena pārskata periodā nav piedzīvojusi ievērojamu atkāpšanos, šķiet, ka institucionālie investori ir samazinājuši savas pozīcijas riska kontrolei.

CME Bitcoin nākotnes dati – atklāta procentu likme. Avots: Quandl

Aktīvu pārvaldnieku garās pozīcijas samazinājās no 626 līdz 544, savukārt īsās pozīcijas pieauga no 0 līdz 11, kas pauž neuzticības trūkumu BTC, kas pārspēj jaunus augstākos līmeņus.

CME Bitcoin nākotnes dati – aktīvu pārvaldnieku skaits, garie un šorti. Avots: Quandl

Piesaistīto fondu garās pozīcijas samazinājās no 4 509 līdz 4 365, savukārt īsās pozīcijas vienlaikus samazinājās no 9 375 līdz 9 354.

Kopumā institucionālo investoru vēlme gūt peļņu un samazināt savas līdzdalības gada beigās ir atklāta no pēdējiem pārskatu datiem.

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto līdzekļu skaits, garie un šorti. Avots: Quandl

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Pirmās Pfizer un BioNTech izstrādātās vakcīnas COVID-19 pirmās devas tiks piegādātas Amerikas Savienotajās Valstīs pirmdien, kas varētu iezīmēt pandēmijas pagrieziena punktu..

Makroekonomikas jomā tirgus tagad ir vērsts uz to, vai abas ASV Kongresa puses var panākt vienošanos par otro stimulu likumprojektu. Tas būs lielākais nenoteiktības faktors, kas ietekmēs plašāka tirgus virzienu nākamajās divās nedēļās. Federālās rezerves šonedēļ rīkos arī savu pēdējo FOMC sanāksmi gadā.

Kriptogrāfijā kompensācijas plāna pabeigšanas termiņš bijušajam Mt. Gox lietotāji ir 15. decembris. Šis ir trešais paplašinājums, kurā kopumā ir iesaistīti 140 000 BTC. Ja Tokijas rajona tiesa var nodrošināt slēgšanu ilgi gaidītajam Mt. Gox izmaksa, saņēmēji varēja pārdot savus Bitcoin, lai tos izņemtu, izdarot spiedienu uz tirgu.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me