Kaut arī DeFi turpina augt, Bitcoin pārspēj tradicionālos aktīvus

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Tā kā līdz šī mēneša beigām ir atlikušas trīs tirdzniecības dienas, finanšu tirgus arvien vairāk virzās nevis uz fundamentālajiem, bet gan uz pasaules centrālo banku politiku. Dolāra kursa kāpuma risks rada spiedienu uz daudzu aktīvu cenām, kā rezultātā rodas S&P 500 indekss reģistrē savu ceturto krituma nedēļu. Tikmēr zelta cena arī samazinājās no pagājušās nedēļas sākuma cenas 1 950 USD līdz 1 860 USD. Salīdzinājumam, tomēr Bitcoin (BTC) pagājušajā nedēļā samazinājās tikai par 0.61% un pēc nedēļas nogalē notikušā rallija ir atkal virs $ 10.800, kā norādīts OKEx BTC spot cenā.

Kopumā kriptonauda tirgus kapitalizācija pieauga četras dienas pēc 23. septembra pārdošanas, atgriežoties aptuveni 350 miljardu ASV dolāru līmenī CoinGecko dati.

OKEx BTC Spot 1w diagramma – 9./28. Avots: OKEx, TradingView

Kaut arī Bitcoin bija spēcīgs, pagājušajā nedēļā lielākie altkīni bija jaukti maisi. Kardano (ADA) bija līderis ar nedēļas pieaugumu 15,09% apmērā, un Chainlink (LINK) un Bitcoin SV (BSV) ieguva aptuveni 10% peļņu.

Polkdot (DOT) pagājušajā nedēļā zaudēja vēl 7%, samazinoties no 4,70 USD līdz pat 3,90 USD, pirms atgriezās līdz 4,30 USD. Ētera (ETH) cena kritās, pateicoties nedēļas vidū notikušajai pārdošanai decentralizētajā finanšu sektorā, un tā neatgriezās tikpat spēcīgi kā Bitcoin, nedēļā samazinoties par 4,46%. Jāatzīmē, ka ētera mēneša laikā realizētā svārstība ir strauji palielinājusies līdz 112%, bet viena mēneša netiešā svārstība ir samazinājusies līdz 61%, kas runā par cenu svārstībām, kas tiek rādītas tirgos.

Nedēļas atdeve galvenajām kriptovalūtām, 9 / 21–9 / 27. Avots: TradingView

CME izlaida arī jaunākos (no 22. septembra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 26. septembrī Bitcoin cenas šajā pārskata periodā ieguva lielu triecienu, un atklātā procentu likme nokritās no visu laiku augstākā līmeņa 9383 līdz 8426, kurā aktīvu pārvaldnieku kontu garās pozīcijas strauji samazinājās no 717 līdz 285. Tas liecina ka īstermiņa cenu korekcija būtiski ietekmēja tirgus optimismu.

Saskaņā ar ziņojumu fondu piesaistītajos kontos to garās pozīcijas samazinājās no 2819 līdz 2280, savukārt īsās pozīcijas samazinājās no 5224 līdz 4480. Tikmēr attiecībā uz citiem pārskatiem, par kuriem jāziņo, garās pozīcijas samazinājās no 1 653 līdz 1580, bet īsās pozīcijas samazinājās no 2766 līdz 2062. Lielo šortu samazinājumu, iespējams, izraisīja peļņas gūšanas aktivitātes.

Kopumā mēs varam redzēt, ka strauja cenu korekcija pēdējā pārskata periodā izraisīja institucionālo ieguldītāju riska kontroles darbības, un liels skaits garo pozīciju tika slēgtas. Mēs turpināsim vērot, kā iestādes reaģēs uz nedēļas nogales cenu kāpumu nākamajā pārskata periodā.

CME Bitcoin nākotnes dati – citu ziņojamo garo un šortu skaits. Avots: Quandl

Turklāt dati no Bybt šovi Pelēktoņu Bitcoin Trust (GBTC) pēdējo septiņu dienu laikā nopirka 17 100 BTC, palielinot kopējo Bitcoin pozīciju līdz 449 900 BTC. Šī uzkrāšanās zināmā mērā izskaidro, kāpēc Bitcoin cena vēl vairāk nesamazinājās, neskatoties uz spēcīgajām lāču tirgus gaidām pagājušajā nedēļā.

Pelēktoņu investīciju Bitcoin pozīcijas. Avots: Bybt

Arī DeFi sektors atdzisa arī pagājušajā nedēļā pēc Uniswap (UNI) uzplaukuma, un, lai gan tas pēc nedēļas vidus pārdošanas bija atsākies, daudzi žetoni zaudēja vairāk nekā 10% no savas vērtības. UNI samazinājās par 9,92%, savukārt tā dakšu projekts SushiSwap (SUSHI) samazinājās par 18,34%. Visveiksmīgākie tomēr bija ekosistēmas žetoni TRON (TRX) ar Jackpool.finance (JFI) un SUN kritumu attiecīgi par 32.22% un 31.60%. Tas parāda, ka TRON pamatā esošā vērtība nav tik uzticama kā Ethereum.


Sintētika (SNX) pagājušajā nedēļā pieauga par 27,44%, pieņemot Layer-2 mērogošanas risinājumus. Protokols ir paredzēts vēlreiz īstenot priekšlikumu ar nosaukumu Deneb 29. septembrī. Tikmēr gada finanses (YFII) pieauga par 10,85%.

Nedēļas atgriešanās no galvenajiem DeFi žetoniem, 9 / 21–9 / 27. Avots: TradingView

Pēc DeBank, decentralizētā birža Uniswap no rīta no rīta saglabāja rekordlielu kopējo bloķēto vērtību – 2,2 miljardus ASV dolāru, apsteidzot Maker (MKR) un Curve (CRV).

Visu DeFi protokolu TVL šodien sasniedza vēl vienu visu laiku augstāko līmeni – 14,74 miljardus ASV dolāru, kas norāda, ka DeFi uzplaukums turpinās, neraugoties uz nedēļas vidū notikušo izpārdošanu.

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi protokolos – 9/28. Avots: DeBank

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Šīs nedēļas nozīmīgākie notikumi ir pirmās ASV prezidenta vēlēšanu debates otrdien un balsojums Pārstāvju palātā par Demokrātiskās partijas priekšlikumu par pandēmijas stimulu otro kārtu, pirms Parlaments piektdien nonāk pārtraukumā. Attiecībā uz globālajiem aktīviem joprojām pastāv ievērojama neskaidrība gan par tehniskajiem modeļiem, gan par pamatiem.

Kripto telpā "Mint Rush" Notiek pasākums Flamingo, jauns DeFi protokols, ko Neo globālās attīstības (NGD) komanda izstrādā Neo blokķēdei. OKEx lietotāji var piedalīties pasākumā, piesaistot OKB, izmantojot Jumpstart Mining, lai nopelnītu FLM.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map