BTC cena nonāk konsolidācijā, un DeFi vērtējumi pieaug līdz jauniem augstumiem

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Atskatoties uz pagājušo nedēļu, Bitcoin cena pēc pirmdienas kritiena pakāpeniski atjaunojās. Vadošā kriptovalūta, ko ietekmē tradicionālie tirgi, pagājušās nedēļas sākumā samazinājās pat par 20%. Lai gan Bitcoin pēc tam atguvās, cena saglabājās ļoti nestabila – atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai – tirdzniecība starp 35 000 un 40 000 ASV dolāru līmeni un nedēļu noslēdzot par 3,3% sarkanā krāsā.

Bitcoin, šķiet, ir atradis aptuveni 35 000 USD. Avots: OKEx 

Netiešā nepastāvība parāda ilgtermiņa bullish noskaņojumu

Zemāk esošās netiešās svārstīguma diagrammas parāda, kā īstermiņa iespēju, kuru termiņš beidzas 29. janvārī, līkne ir novirzīta pa kreisi, norādot lāču projekcijas, savukārt ilgtermiņa iespēju līkne, kuras termiņš beidzas 31. decembrī, ir labais. kas atspoguļo bullish noskaņojumu.

IV iespējas, kuru derīguma termiņš beidzas mēneša beigās, salīdzinot ar gada beigām. Avots: gvol.io

Atlasītie altkoīni pārspēja Bitcoin

Bitcoin konsolidācijas laikā altkīni ir redzējuši labus gājienus. The Altcoin sezonas indekss pieauga no 25 līdz 37, bet Bitcoin dominance samazinājās par 2%, kā liecina dati no CoinMarketCap

Altcoin sezonas indekss janvārī pieauga. Avots: blockchaincenter.net

Galvenajā altkoīnu sektorā Polkadot (DOT) pagājušajā nedēļā ir gandrīz dubultojies, šķērsojot XRP, lai sasniegtu ceturto vietu tirgus kapitalizācijas sarakstā. Chainlink (LINK) bija vēl viens labākais izpildītājs, un nedēļas peļņa bija 46%. LINK apsteidza Bitcoin Cash (BCH), lai sasniegtu astoto vietu tirgus kapitalizācijas ziņā, un tas ir tikai 300 miljonu ASV dolāru attālumā no Litecoin (LTC) pagriešanas, kā liecina dati no MonētaGecko.

Monētām, kas vēsturiski saistītas ar Bitcoin darbību, pēdējās nedēļas laikā nav klājies pārāk labi, un LTC, Bitcoin SV (BSV) un BCH visi gūst zaudējumus 14% vai vairāk. Kaut arī Ēteris (ETH) pārspēja Bitcoin, tas tikai nedaudz palielināja 2%. 

Nedēļas lielāko altkoīnu atdeve, no 1/11 līdz 1/17. Avots: TradingView

DeFi turpina uzplaukt

DeFi sektors ārkārtīgi ātri atguvās no retracementa, un daudzi marķieri sasniedza pēdējos augstumus pēc V formas virziena izlikšanas. Šķiet, ka tirgus pārceno daudzus DeFi žetonus un piešķir tiem augstāku novērtējumu, pamatojoties uz stabiliem pamatiem. DeFi protokolos fiksētā kopējā vērtība arī sekoja V modelim un svētdien sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 34 miljardus USD, kā liecina dati no DeBank


Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeBank

Decentralizēto biržu kopējais tirdzniecības apjoms šajā mēnesī jau ir pārsniedzis iepriekšējo mēneša augstāko apjomu, sasniedzot 33 miljardus ASV dolāru. Dune Analytics. Uniswap (UNI) šobrīd ieņem pirmo vietu ar aptuveni 45% no janvāra kopējā apjoma, savukārt SushiSwap (SUSHI) un Curve (CRV) ir otrajā un trešajā vietā. 

DEX tirdzniecības apjoms pa mēnešiem. Avots: Dune Analytics

Runājot par atdevi, CRV vadīja DeFi sektoru ar atdevi 130% nedēļā. Tikmēr 1 collas un SUSHI arī savāca aptuveni 70% peļņu. Turklāt pēc 57% peļņas gūšanas pagājušajā nedēļā AAVE tirgus kapitalizācijas ziņā tagad ir ierindota top 20 un, visticamāk, apsteigs EOS, kas ir 16. vietā. Sintētiskais (SNX) un UNI šobrīd ir attiecīgi 21. un 24. vietā, un pēdējās nedēļas laikā tie ir palielinājušies par 13% un 48%. 

Nedēļas lielāko DeFi žetonu atdeve, 1/1 līdz 1/17. Avots: TradingView

Iestādes, kurām nav BTC atkāpšanās

Atgriežoties pie Bitcoin, CME atjaunināja savus jaunākos (sākot no 12. janvāra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 16. janvārī. Šajā pārskata periodā Bitcoin veica vēsturisku izrāvienu līdz USD 40 000 atzīmei, bet pēc tam strauji atkāpās. Atklātā procentu likme pēdējā pārskata periodā pieauga vēl vairāk – no 11 296 līdz 12 039, un atkāpšanās nelika iestādēm pārdot. 

Šajā laikā piesaistīto līdzekļu apjoms pieauga abos virzienos. Garās pozīcijas atjaunojās līdz 4107 no 3544, bet īsās pozīcijas pieauga līdz 9602 no 9,058. Aplūkojot vēsturiskos datus, šis solis rāda, ka ar piesaistītiem fondiem tiekās pēc cenu kāpuma. Tikmēr aktīvu pārvaldnieku kontos garās pozīcijas pieauga no 733 līdz 793, savukārt īsās pozīcijas tika slēgtas.

Citi ziņojamie konti parādīja jutīgumu pret riskiem, samazinot to garās pozīcijas no 2672 līdz 2522, vienlaikus pievienojot vēl 112 īsās pozīcijas.

CME Bitcoin nākotnes dati – citu ziņojamo garo un šortu skaits. Avots: Quandl

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Ievēlētais Amerikas Savienoto Valstu prezidents Džo Baidens paziņoja, ka drīz pēc savas inaugurācijas 20. janvārī sāks jaunu ekonomikas stimulēšanas paketi. Mēs varam sagaidīt, ka tirgus gaidīs oficiālus paziņojumus par šiem jaunajiem pasākumiem.

Tirgus dalībniekiem tuvākajā laikā būs jāpievērš īpaša uzmanība arī ASV dolāra indeksa un panikas indeksa (VIX) virzienam. Dolāra indekss uz laiku ir pārstājis krist no gandrīz piecu gadu zemā apgabala, un, ja tas turpinās pieaugt augstāk, tas radīs spiedienu uz riskantiem aktīviem, tostarp Bitcoin.

ASV dolāru indeksa 1M diagramma – 1/18. Avots: TradingView

Turklāt VIX kopš novembra darbojas trīsstūrī un piektdien bija ļoti tuvu diapazona augšējai malai. Kad VIX pakāpsies augšup, Bitcoin būs pakļauts spiedienam sadalīties, jo vēsturiskie dati rāda, ka Bitcoin parasti pieaug ātrāk, kad VIX ir zems.

Panic Index 1D diagramma – 1/18. Avots: TradingView

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map