Bitcoin nokauj USD 12K, bet tirgotji uzrda pieaugou uzticbas trkumu – nkotnes piektdiena

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx

Pagājušās nedēļas laikā Bitcoin (BTC) atvasinājumu tirgū piedzīvoja vairāk nekā 1500 ASV dolāru kritumu un likvidāciju vairāk nekā 1,3 miljardu ASV dolāru apmērā. Tomēr vadošā digitālā valūta atkopās no tik liela krituma, un cena atguva īstermiņa kritisko līmeni – 11 500 USD.

Augstākajā laika posmā Bitcoin pagājušajā nedēļā noslēdzās virs svarīgā USD 10 500 līmeņa, kur vidējā termiņā tas mainījās no pretestības līdz atbalstam. Tomēr cenu pieaugums pēdējās dienās ir saistīts ar tirdzniecības apjomu samazināšanos. Mums ir jāseko līdzi tam, vai pašreizējais bullish noskaņojums beidzot var palīdzēt Bitcoin cenu pārrāvumam virs vēsturiskā spiediena apgabala 12 500 USD, kā norādīts OKEx ceturkšņa nākotnē (BTCUSD0925). Šobrīd ceturkšņa nākotnes cenai ir aptuveni USD 300 (aptuveni 2,5%) prēmija salīdzinājumā ar spot cenu.

Aplūkojot OKEx tirdzniecības datus, vairāki rādītāji pēc svētdienas straujā kustības tagad ir atveseļojušies. Atklātā procentu likme un ceturkšņa nākotnes prēmijas darbojas vidējā diapazonā. Straujais garās / īsās attiecības kritums, kamēr cenas pieaug, norāda uz pārliecības trūkumu par turpmāku strauju cenu augšupeju.

No makro viedokļa, rekordaugstā zelta cena joprojām ir palīdzējusi Bitcoin, aktīvam, kas nesen ir ļoti korelējis ar zeltu, palikt spēcīgam.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes darījumi (BTCUSD0925) 1W diagramma - 8/7. Avots: OKEx, TradingViewOKEx BTC ceturkšņa nākotnes darījumi (BTCUSD0925) 1W diagramma – 8/7. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju.

BTC garā / īsā attiecība

Pirms pagājušās svētdienas izpārdošanas BTC garo / īso attiecību attiecība bija paaugstinājusies līdz 1,4, taču tā nebija īpaši augsta. Tomēr, pārdodot cenu, mēs pamanījām, ka garā / īsā attiecība ātri pakāpās līdz 1,51, kas arī norāda, ka daudzi tirgotāji sāka pirkt uz dip. Tas arī ļauj labi uzņemties cenu.

Interesanti, ka attiecība turpmākajās dienās samazinājās līdz galam, kad Bitcoin cena pieauga. Pašlaik cena ir atkal tuvu 12 000 ASV dolāru, taču garā / īsā attiecība ir noslīdējusi līdz 1,01, kas norāda, ka mazumtirgotāji nav optimistiski par īstermiņa izlaušanos 12 500 USD vēsturiskās pretestības zonā. 

Datu apkopošanas laiks: 7/31 4:00 UTC līdz 8/7 4:00 UTCDatu apkopošanas laiks: 7/31 4:00 UTC līdz 8/7 4:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.


Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Pēc pagājušās svētdienas tirgus bullish noskaņojums ir palēninājies. OKEx Quarterly Future’s BTC pamats, kas pagājušajā svētdienā bija pārsniedzis 400 USD (aptuveni 3,5%), tagad ir 315 USD (2,66%). Gaišajā pusē pašreizējā prēmija ir normālā diapazonā, un tai joprojām ir daudz vietas arbitrāžiem.

Datu apkopošanas laiks: 7/31 4:00 UTC līdz 8/7 4:00 UTCDatu apkopošanas laiks: 7/31 4:00 UTC līdz 8/7 4:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Nākotnes līgumu cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Pagājušās nedēļas spēcīgais bullish noskaņojums lika tirgotājiem izmantot lielu kredītplecu. Tas arī lika svētdienas kritumam izraisīt lielu likvidāciju. OKEx vietnē OI svētdien bija uzkrājies līdz 1,31 miljardam USD – augstākais līmenis, kādu mēs jebkad esam redzējuši.

Tad atklātā procentu likme otrdien nokritās no maksimuma līdz pat 1,11 miljardiem dolāru un atjaunojās līdz pašreizējam 1,22 miljardiem dolāru. Tuvākajā laikā mēs varam redzēt turpmāku OI atveseļošanos, kas būtu pamats vēl vienam nozīmīgam cenu virzībai.

Datu apkopošanas laiks: 7/31 4:00 UTC līdz 8/7 4:00 UTCDatu apkopošanas laiks: 7/31 4:00 UTC līdz 8/7 4:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Maržinālās kreditēšanas koeficientu svētdienas tirgus situācija pārāk neietekmēja un līdz trešdienai tā bija aptuveni 15. Tad pirms trešdienas rallija tas nokritās zem 10, norādot arī to, ka daži garo tirgotāji spot tirgū nokavēja šo cenu ralliju. Tagad attiecība atkal ir pieaugusi līdz vairāk nekā 14, arī joprojām ir saprātīgā diapazonā.

Datu apkopošanas laiks: 7/31 4:00 UTC līdz 8/7 4:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītējas tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā..

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir saīsināt to.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Pašreizējais Bitcoin vidējā termiņa kāpums ir neskarts, bet tirdzniecības apjoms var norādīt uz zināmu risku. Ja tirdzniecības apjoms nevar palielināt līdz līmenim 12 000 USD, būs grūti pārsniegt vēsturisko spiediena apgabalu, kā rezultātā var rasties dubultā augšdaļa.

Noskaņojuma analīzei tirgus dalībniekiem cieši jāuzrauga atvērtās procentu likmes, finansējuma likmju un garās / īsās attiecības izmaiņas. Šie rādītāji tagad ir konsolidācijas fāzē pēc svētdienas krituma, taču, visticamāk, tie sniegs brīdinājumu, pirms tirgus saskaras ar vēl vienu lielu izmaiņu, piemēram, jaunu augstu OI, nemainīgu finansējuma likmi virs 0,1% ik pēc astoņām stundām vai ilgu / īsu attiecība virs 1,6.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map