Bitcoin nākotnes tirgus joprojām ir optimistisks pēc Pateicības dienas korekcijas 3000 ASV dolāru apmērā

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx. 

Septiņas nedēļas pēc kārtas Bitcoin (BTC) ir piedzīvojis savu pirmo lielāko korekciju tieši pirms Pateicības svētku. 25. novembra pēcpusdienā BTC cena vispirms sasniedza pēdējo augstāko līmeni – aptuveni 19 500 USD, atbilstoši OKEx BTC Index cenai, bet pēc tam sāka strauju kritumu, zaudējot svarīgus īstermiņa un vidēja termiņa atbalstus 18 900 USD un 17 400 USD apmērā līdz dienas beigas.

Masveida kritums izraisīja vislielākās ikdienas likvidācijas atvasināto instrumentu tirgū kopš 12. marta – kopā 1,335 miljardi ASV dolāru lielajās biržās. Ieslodzījumā ir arī visi tirgotāji, kuri pēdējās astoņās dienās pirka uz vietas tirgū.

Kaut arī BTC indekss pašlaik ir 16 800 USD, OKEx ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD1225) tirgo aptuveni 17 050 USD līmeni ar prēmiju 250 USD jeb aptuveni 1,45% virs indeksa cenas. 

In pagājušās nedēļas nākotnes piektdiena rakstā mēs atzīmējām, kā tirgus gaidīja atkāpšanos un tirgotāji guva peļņu. Bet, lai arī BTC cena šonedēļ nokritās 3000 USD, tirgus optimisms, šķiet, ir tālu no saspiešanas.

Gan BTC ilgā / īsā attiecība, gan maržinālo aizdevumu attiecība ir augusi, norādot uz mazumtirdzniecības kāpumu. Turklāt CME atklātā interese pirmo reizi pēc korekcijas ir priekšā citām apmaiņām, norādot, ka institucionālie investori arī derības par Bitcoin nākotni.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD1225), no 27. novembra plkst. 8:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Pēc tam, kad otrdien indekss pārspēja USD 19 000, BTC ilgtermiņa / īsā attiecība sasniedza neseno maksimumu – 1,12, un pēc tam 24 stundu laikā tā strauji nokritās līdz 0,95, norādot, ka tirgotāji ieguva īsas pozīcijas, lai aizsargātu savu peļņu.

Vēl viens novērojums ir tāds, ka tad, kad ceturtdien cena nokritās līdz 17 000 ASV dolāru, garā / īsā attiecība pēkšņi pieauga līdz 1,12, atspoguļojot mazumtirgotāju steigu pirkt mērci. Rezultātā cena īsi pieauga līdz 17 400 USD, pirms otrais pullback to sasniedza tik zemu kā $ 16 200.

Garais / īsais rādītājs joprojām svārstās ap 0,95 – un, salīdzinot ar tā vēsturiskajiem datiem pēdējo nedēļu laikā, tas norāda, ka mazumtirdzniecības noskaņojums joprojām ir galvenokārt vērojams.

Datu vākšanas laiks: 11/20 6:00 UTC līdz 11/27 6:00 UTC


Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Tirgus optimismu atspoguļo ceturkšņa fjūčeru piemaksa. Pēc tam, kad trešdien cenas pārsniedza 19 200 USD, prēmija nesen sasniedza augstāko līmeni – 400 USD jeb 2%. Tā kā decembra ceturkšņa fjūčeru termiņš beidzas mazāk nekā pēc mēneša, šī prēmija ir salīdzinoši ļoti augsta.

Tomēr pārmērīgs prēmiju līmenis ir arī norāde uz gaidāmo tirgus maiņu. BTC pamats tagad ir atgriezies pie 250 USD jeb 1,4%, kas būtībā ir tāds pats kā pagājušajā piektdienā, norādot, ka tirgus optimisms joprojām ir neskarts.

Turklāt mēs trešdien novērojām, ka BTC pastāvīgā mijmaiņas darījuma cena tika paaugstināta, kad finansējuma likme pārsniedza 0,1%. Ņemot vērā 0,01% līdz 0,03% kā normālu finansēšanas likmju diapazonu, trešdienas skaitlis rāda, ka mazumtirgotāji sekoja cenu pieaugumam.

Datu vākšanas laiks: 11/20 6:00 UTC līdz 11/27 6:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Nākotnes līgumu cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Trešdien atklātā interese sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 1,3 miljardus ASV dolāru. Tomēr milzīgā cenu atkāpšanās izraisīja atvasināto instrumentu tirgu asiņošanu, un OI divās dienās samazinājās par 200 miljoniem USD.

Pašlaik OKEx OI 1,1 miljardu USD apmērā ir pārsniegusi CME 1,16 miljardi USD, kā norādīts šķībi dati, un tas zināmā mērā parāda, ka institucionālajiem investoriem joprojām ir uzticība tirgum, pēc korekcijas. 

Datu vākšanas laiks: 11/20 6:00 UTC līdz 11/27 6:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

BTC maržinālo aizdevumu rādītājs pakāpeniski pieauga no pagājušās piektdienas 8.0 līdz 10.6. Aizdevumu procentu likme turpināja pieaugt pat tad, kad cena kritās, kas norāda, ka mazumtirgotāji uzskata, ka dibens ir tuvu.

Datu vākšanas laiks: 11/20 6:00 UTC līdz 11/27 6:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītējas tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā.. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir saīsināt to.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

BTC cena īsā laikā var nonākt konsolidācijas fāzē, pateicoties ceturtdienas korekcijai 3000 USD. Iepriekšējā tirdzniecības zona no novembra otrās nedēļas – t.i., no 15 800 līdz 16 400 USD – sniegs zināmu atbalstu BTC. No otras puses, pagājušās nedēļas vidējā termiņa atbalsts 17 400 USD ir pārcēlies pretestībā.

Ja cena drīz nevarēs izkļūt no 17 400 līdz 17 600 ASV dolāru diapazona, tirgus var kļūt vājš, it īpaši tāpēc, ka tiek ziņots, ka vaļi atkal iemaksā lielas BTC summas biržās. Tomēr vidējā termiņā šķiet, ka tirgus dalībnieki – gan institucionālie, gan mazumtirdzniecības – joprojām ir pārliecināti, kā uzsvērts iepriekš.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map