Bitcoin nākotnes darījumi norāda, ka mazumtirgotāji nav pārliecināti par tirgus virzību, neskatoties uz jauno ATH

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx. 

Pagājušā piektdiena pēc Pateicības dienas korekcijas iezīmēja Bitcoin (BTC) maiņu, jo vadošā digitālā valūta pieauga trīs dienas pēc kārtas un otrdien sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni – 19 912 USD. Tomēr neilgi pēc tam notika strauja 1800 dolāru atkāpšanās, pēc kuras BTC sāka konsolidēties.

Lai gan BTC indekss pašlaik ir 19 500 USD, OKEx ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD1225) tirgo aptuveni 19 700 USD līmeni un ar prēmiju 220 USD jeb aptuveni 1,14% virs indeksa cenas. 

Pagājušās nedēļas Nākotnes piektdienas rakstā mēs atzīmējām, ka mazumtirdzniecības un institucionālie investori visi derēja uz Bitcoin vērtspapīriem – tas atspoguļojās kā cena šonedēļ sasniedza jaunu augstāko līmeni. Tomēr 19 900 USD līmenis izrādījās izaicinošs, un cena kopš tā laika nebija spējīga pārbaudīt kritisko 20 000 USD pretestību.

Šonedēļ gan BTC ilgais / īsais koeficients, gan maržas aizdevuma koeficients liecina, ka mazumtirgotāji bija ieslodzīti lielo cenu svārstību dēļ – īslaicīgi pirms cenu atlēciena un pakaļdzīšanās uz ralliju pirms lielas atkāpšanās. Tomēr nedēļas otrajā pusē vairāki rādītāji atgriezās vidējā līmenī, norādot, ka mazumtirgotājiem nav skaidras attieksmes pret cenu tendenci.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD1225), 4. decembrī plkst. 6:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Garas / īsās attiecības cenu krituma laikā no pagājušās nedēļas nogales beigām līdz pirmdienai faktiski samazinājās, samazinoties no aptuveni 1.08 līdz pat 0.78. Tas liek domāt, ka privātie investori tika pieķerti nesagatavoti atsitieniem un bija ieslodzīti kā īsās pozīcijas pārdevēji.

Pēc tam attiecība pieauga, kad BTC indeksa cena pārkāpa 19 000 USD, tikai sešās stundās pieaugot no 0,78 līdz vairāk nekā 1,0, kas norāda, ka mazumtirdzniecības investori tobrīd dzenājās pēc cenu kāpuma. Tomēr sekojošā 1800 USD atmaksa, iespējams, arī izraisīja šo tirgotāju neuztveršanu.

Tā kā Bitcoin cena turpina ķircināt psiholoģisko 20 000 ASV dolāru atzīmi, milzīgā nepastāvība rada jaunu izaicinājumu tirgotājiem. Kopš trešdienas garā / īsā attiecība atkal ir samazinājusies un pašlaik tā ir ap 0,9. Šis skaitlis atrodas zemāk redzamās diagrammas vidējā zonā un parāda, ka tirgus dalībnieki lielākoties nav pārliecināti par tirgus nākotnes virzību.

Datu apkopošanas laiks: 11/27 6:00 UTC līdz 12/4 6:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.


Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Cenu rallija laikā pagājušās nedēļas beigās BTC pamats starp ceturkšņa nākotnes līgumiem un indeksu netika ievērots. Kopā ar faktu, ka BTC pastāvīgā mijmaiņas darījuma negatīvās finansēšanas likmes šajā laikā radās, var secināt, ka privātie ieguldītāji neguva labumu no rallija.

Pēc indeksa cenas ievadīšanas 19 000 USD līmenī pēkšņi pieauga BTC bāzes un finansējuma likmes – BTC pamats pieauga no $ 200 līdz $ 300, savukārt finansējuma likmes pieauga līdz virs 0,2%. Tas norāda, ka privātie investori veica cenu pieaugumu ar augstu sviras efektu, kas izskaidro sekojošo 1 800 ASV dolāru avāriju. Lielāko daļu laika tirgus iznīcina tirgotājus ar lielu sviru. 

Pašlaik BTC bāzes un finansēšanas likmes ir atgriezušās normālā līmenī – 200 USD un zem 0,3%. Cenu kustības, kas atbilst šo divu rādītāju svārstībām pagājušajā nedēļā, var būt ļoti noderīgas turpmākajai tirdzniecībai.

Datu apkopošanas laiks: 11/27 6:00 UTC līdz 12/4 6:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Nākotnes līgumu cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas šķīrējtiesai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Pagājušajā piektdienā atklātā procentu likme bija 1,1 miljards dolāru, un nedēļas augstākais līmenis sasniedza 1,37 miljardus dolāru, pirms otrdien Bitcoin cena sasniedza visu laiku augstāko līmeni. Pēc tam sekojošās cenu svārstības pašreizējā atklātā procentu likme joprojām ir USD 1,26 miljardi, kas norāda, ka tirgus joprojām ir ļoti aktīvs.

Turklāt USD 1,26 miljardi OI arī ierindojās pirmajā vietā starp visām atvasināto instrumentu biržām šķībi dati. Pēc OKEx seko CME ar atklātu procentu likmi 1,14 miljardi USD. 

Datu apkopošanas laiks: 11/27 6:00 UTC līdz 12/4 6:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

BTC maržinālo aizdevumu rādītājs pēdējo septiņu dienu laikā ir palicis ilgtermiņa / īsais. Tagad attiecība ir atgriezusies ap 11,0, kas ir līdzīgs pagājušās piektdienas līmenim. Šis vidējais līmenis nesniedz mums daudz informācijas, lai spriestu par cenu īstermiņa attīstību, taču 11,0 līmeņi ir arī augstākajā diapazonā, ja atskatāmies uz pēdējiem trim mēnešiem, kas liek domāt, ka tūlītējā tirgus piesaistītais tirgus joprojām ir pārliecināts par nākotni.

Datu apkopošanas laiks: 11/27 6:00 UTC līdz 12/4 6:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītējas tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā.. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kuri aizņemas BTC, mērķis ir saīsināt to.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Tā kā cena joprojām ir augsta, pārsniedzot 19 000 USD, vaļi var izmantot augstās likviditātes priekšrocības, lai pārdotu šo cenu diapazonu tirgū. Arī diapazons no 19 500 līdz 20 000 ASV dolāriem atbilstoši indeksa cenai tuvākajā laikā ir kļuvis par grūti pārvaramu līmeni. Galu galā mēs, iespējams, esam liecinieki cīņai starp vaļiem un mazumtirgotājiem, jo ​​Bitcoin mēģina pārbaudīt galveno psiholoģisko līmeni – 20 000 USD.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map