Kā darbojas kvantitatīvā tirdzniecība

kvantitatīvā tirdzniecība

Kas ir kvantitatīvā tirdzniecība?

Pēdējo gadu laikā kvantitatīvā tirdzniecība ir kļuvusi populāra. Tomēr šodien daudzi cilvēki nezina, kas ir kvantu tirdzniecība, kā tā darbojas vai kā īstenot kvantu tirdzniecības analīzes stratēģijas.

Mēs vēlamies palīdzēt. Šajā ceļvedī mēs izskaidrosim dažas vissvarīgākās lietas, kas jums jāzina par kvantitatīvo tirdzniecību, lai ikviens varētu to saprast.

Kvantitatīvā tirdzniecība ir tirdzniecības stratēģija, kas ietver kvantitatīvās analīzes izmantošanu, lai noteiktu, kad pirkt vai pārdot. Kvantitatīvā analīze ietver skaitļu saspiešanu un datu vadīšanu, izmantojot matemātiskas formulas.

Pamatojoties uz kvantitatīvās analīzes rezultātiem, jūs varētu noteikt, ka konkrētam aktīvam cena pieaugs vai kritīsies.

Daži cilvēki to sauc par kvantitatīvo tirdzniecību, bet citi to sauc par algoritmisko tirdzniecību.

Daudzos gadījumos kvantitatīvā analīze ir tikpat vienkārša kā divu elementārāko tirdzniecības numuru: cenas un apjoma analīze. Sarežģītākos gadījumos kvantitatīvajai analīzei varētu būt nepieciešama simtiem – pat tūkstošiem – dažādu faktoru analīze.

Šodien daži no pasaules lielākajiem investoriem izmanto kvantitatīvu analīzi, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par tirdzniecību. Riska fondam varētu būt kvantu tirdzniecības nodaļa, piemēram, kas veltīta katra darījuma analīzei. Riska fonds, pamatojoties uz šo kvantitatīvo analīzi, varētu veikt miljardu dolāru darījumus.

Pamata līmenī vidējs ieguldītājs pirms darījuma veikšanas varētu izlasīt kvantu tirdzniecības analīzi internetā. Pateicoties kvantu tirdzniecības rokasgrāmatu izplatībai internetā, parastajiem ieguldītājiem ir viegli īstenot kvantu tirdzniecības stratēģijas visu lielumu portfeļos.

Vēl pamata līmenī visi darījumi ietver kāda veida kvantitatīvu analīzi. Jebkurā laikā, kad izmantojat matemātiku, statistiku vai skaitļus, lai prognozētu turpmāko sniegumu, jūs iesaistāties kvantitatīvajā analīzē.

Kā darbojas kvantitatīvā tirdzniecība?

Visvienkāršākais kvantitatīvais analizators ietver divu pamatdatu ievadīšanas pārbaudi: cenu un apjomu. Šie ir divi visbiežāk ievadītie dati, kas izmantoti kvantitatīvajā analīzē.

Kvantitatīvs tirdzniecības analītiķis var pieslēgt cenu un apjomu matemātiskai formulai, piemēram, lai prognozētu, kur aktīvs nonāks tālāk.

Attēlojiet kvantitatīvo tirdzniecību kā matemātikas, moderno tehnoloģiju un visaptverošu datu bāzu kombināciju. Kvantitatīvā tirdzniecība visas šīs lietas iemaisa blenderī, pēc tam no iegūtajiem skaitļiem iegūst noderīgu informāciju.


Kvantitatīvās tirdzniecības sistēmas sastāv no četriem galvenajiem komponentiem:

Stratēģijas identifikācija: Pirmais solis ir stratēģijas noteikšana. Atrodiet stratēģiju vai izveidojiet savu. Izmantojiet priekšrocības un pēc tam izlemiet, cik bieži sistēma tirgosies.

Stratēģijas pārbaude: Pēc tam pārbaudiet šo stratēģiju vēsturiskajos tirgus apstākļos. Cik labi šī stratēģija darbotos 2018. gada laikā? Cik labi tas būtu veicis 1948. gadā?

Izpildes sistēma: Nākamais solis ir saistīt ar starpniecību, automatizēt tirdzniecību un samazināt darījumu izmaksas.

Riska pārvaldība: Kad sistēma sāk darboties, mērķis ir optimizēt kapitāla sadali un pārvaldīt risku, vienlaikus konsekventi uzlabojot un uzlabojot kvantu tirdzniecības sistēmu.

Kvantitatīvā tirdzniecība ir plaša joma. To var apvienot ar vairākām citām tirdzniecības stratēģijām. Parasti kvantitatīvās tirdzniecības metodes var ietvert, piemēram, augstas frekvences tirdzniecību, vai algoritmisko tirdzniecību un statistisko arbitrāžu. Visi šie paņēmieni balstās uz kvantitatīvo analīzi, lai pieņemtu pamatotus lēmumus.

Ko dara kvantitatīvs tirgotājs?

Kvantitatīvs tirgotājs izmantos tirdzniecības paņēmienu un izveidos tā modeli, izmantojot matemātiku. Kvantu tirgotājs izpildīs šo tehniku, izmantojot matemātiskas formulas.

Tad kvantu tirgotājs izveidos datorprogrammu, kas modeli pielieto vēsturiskajiem tirgus datiem. Modelis tiek pārbaudīts atpakaļ (izmantojot vēsturiskos datus), pēc tam tiek optimizēts. Ja kvantu tirgotājs ir apmierināts ar rezultātu, tad sistēma tiek ieviesta reāllaika tirgos, izmantojot reālo kapitālu.

Daudzos gadījumos kvantitatīvais tirgotājs šo tirdzniecības stratēģiju izpildei izmanto tādas programmēšanas valodas kā C ++ vai Python. C ++ ir īpaši populāra augstas frekvences tirdzniecībā, lai gan Python un R varētu izmantot zemākas frekvences tirdzniecībai.

Kvantu tirdzniecība ir kā meteoroloģija: analoģija

Mūsu draugi vietnē Investopedia iesakiet domāt par kvantu tirdzniecību, piemēram, meteoroloģiju.

Meteorologa uzdevums ir analizēt laika apstākļus, pašreizējos datus un vēsturiskos datus par konkrētu reģionu un pēc tam veikt prognozes, pamatojoties uz šo informāciju..

Tāpat kā meteorologs, kvantu tirgotājs pārbauda dažādus datus, analizē, ko šie ieguldījumi vēsturiski ir nozīmējuši tirgiem, pēc tam veic prognozes, pamatojoties uz šo analīzi.

Meteorologs var izlaist laika ziņu, kurā norādīts, ka lietus iespējamība ir 90%, kaut arī ārā šobrīd ir saulains laiks. Meteorologs nonāca pie šī pretrunīgā secinājuma, analizējot klimata datus no sensoriem visā apgabalā.

Lai gan šobrīd nelīst, vēsturiskie dati rāda, ka lietus līst 90% gadījumu, kad no sensoriem tiek atklāti līdzīgi dati. Sensori, iespējams, ir atskaitījuši, piemēram, 15% spiediena kritumu. 90% gadījumu, kad tiek konstatēts 15% spiediena kritums, nākamajās 24 stundās līs.

Kvantu tirgotājs varētu izlaist līdzīgu analīzi. Piemēram, Bitcoin cena varētu sasniegt 20 000 USD. Tirgus ir pilnīgā vēršu režīmā, un visi ir optimistiski, ka cenas turpinās pieaugt. Kvantu tirgotājs tomēr varētu pārbaudīt pamatā esošos skaitļus, lai prognozētu, ka tuvojas buļļa skrējiena beigas.

Kvantitatīvās tirdzniecības piemēri

Labs kvantitatīvs tirgotājs izveidos programmu, kas paredz nākotni.

Neviena kvantitatīva tirdzniecības programma nevar 100% laika paredzēt nākotni. Tomēr kvantu tirdzniecības programma, kurai ir taisnība biežāk nekā nepareizi, var radīt pastāvīgu peļņu.

Pieņemsim, ka investors vēlas prognozēt akciju cenu nākotnē. Šis investors tic investīciju impulsam. Viņa raksta vienkāršu programmu, kas identificē uzvarošos krājumus tirgus augšupejas laikā. Nākamās tirgus augšupejas laikā šī ieguldītāja programma pērk šīs akcijas, lai konsekventi gūtu peļņu. Šis ir vienkāršs kvantitatīvās tirdzniecības spēka piemērs.

Parasti tirgotājs izmantos paņēmienu sortimentu, lai identificētu laimējušās akcijas. Piemēram, lai papildinātu kvantitatīvo analīzi, tirgotājs var izmantot arī tehniskās analīzes, fundamentālās analīzes un vērtības ieguldījumu metodes. Rūpīgi apsverot visas šīs stratēģijas, tirgotājam ir vislabākās iespējas izvēlēties laimētājus un palielināt peļņu.

Kvantitatīvās tirdzniecības plusi un mīnusi

Ja kvantitatīvā tirdzniecība 100% gadījumu bija pareiza, tad katrs pasaules riska ieguldījumu fonds izmantotu tikai kvantitatīvu analīzi. Kvantu tirdzniecība, tāpat kā jebkura tirdzniecības stratēģija, nav perfekta.

Plusi

Noņemt emocijas no tirdzniecības: Kvantitatīvā tirdzniecība ir saistīta ar skaitļiem, ievadi, matemātiku un formulām. Kvantu analīzes formulai nav vietas emocionālajiem ievadiem. Tie ir tikai dati.

Lieliski darbojas kopā ar citām tirdzniecības stratēģijām: Labākie tirgotāji izmanto stratēģiju sajaukumu, lai informētu par saviem tirdzniecības lēmumiem. Šim nolūkam īpaši labi darbojas kvantitatīvā analīze. Tas labi papildina citas tirdzniecības stratēģijas.

Pieņemt pamatotus lēmumus par vairākiem aktīviem: Kvantu tirdzniecība var ātri analizēt vairākus aktīvus. Vienkārši pievienojiet ievadi formulai, lai uzreiz iegūtu kvantu analīzi.

Tam nav jābūt taisnībai 100% laika: Neviena pasaules tirdzniecības stratēģija 100% laika nebūs 100% pareiza. Bet tas nav mērķis ar kvantu tirdzniecību; mērķis ir veikt pareizākus darījumus nekā nepareizus darījumus.

Cons

Pārāk daudz datu: Kvantitatīvajiem tirgotājiem ir pieejams milzīgs datu apjoms. Piemēram, varat apskatīt tirgus datus par tūkstošiem dienu akciju tirdzniecības darbību, pēc tam izstrādāt tirdzniecības stratēģijas, pamatojoties uz šo informāciju. Dažreiz daudz datu izmantošana ir laba lieta. Citos gadījumos pārāk daudz datu tirgotājiem ir milzīgs.

Lai veiktu labu tirdzniecību, nepieciešama pastāvīga pielāgošana: Finanšu tirgi ir neticami dinamiski. Kvantu tirdzniecības stratēģijai jābūt tikpat dinamiskai, lai to neatpaliktu. Riska fonds varētu izveidot efektīvu kvantitatīvu tirdzniecības formulu, tikai dažu mēnešu laikā šī formula būtu novecojusi. Kvantu tirgotājs var iet uz uzvaru sēriju, kad viņu formula konsekventi sniedz peļņu, lai turpinātu zaudēt, kad viņu formula pēkšņi nedarbojas tirgus apstākļos.

Jūs konkurējat pret riska ieguldījumu fondiem: Riska ieguldījumu fondiem ir nauda pilnvērtīgas kvantu tirdzniecības nodaļas izveidošanai. Viņi nolīgst desmitiem programmētāju, analītiķu un statistiku, lai izstrādātu labāko iespējamo kvantitatīvo tirdzniecības modeli. Ja vēlaties kļūt par kvantitatīvu tirgotāju, jūs sacentīsieties ar šiem cilvēkiem.

Kā atrast vai izveidot kvantitatīvas tirdzniecības stratēģijas

Iepriekš mēs minējām, ka stratēģijas noteikšana ir pirmais solis kvantitatīvās tirdzniecības stratēģijas ieviešanai.

Pareizās kvantu tirdzniecības stratēģijas atrašana (vai izveidošana) šodien ir pirmais solis, lai konsekventi gūtu peļņu no tirgiem.

Par laimi, atrast labu kvantu tirdzniecības stratēģiju nav grūti. Izmantojot publiskus avotus, jūs viegli varat atrast ienesīgas kvantu tirdzniecības stratēģijas. Akadēmiķi regulāri publicē teorētiskos tirdzniecības rezultātus, piemēram, pamatojoties uz dažādām formulām un analīzēm. Finanšu nozares publikācijās un tirdzniecības žurnālos tiks uzsvērtas tirdzniecības stratēģijas, kuras izmanto mūsdienu vadošie riska ieguldījumu fondi.

Jūs varētu jautāt: kāpēc kādam būtu jāpiedalās rentablā kvantitatīvā tirdzniecības stratēģijā? Kāpēc riska ieguldījumu fonds nevarētu paturēt šo stratēģiju pie sevis? Ja visi izmanto īpašu tirdzniecības stratēģiju, vai tas neliedz stratēģijai darboties ilgtermiņā, kad citi drūzmējas tirgū?

Tas ir labs jautājums, bet ir arī laba atbilde. Riska ieguldījumu fondi dalīsies ar stratēģiju pamatinformāciju, taču viņi neapspriedīs precīzus parametrus un regulēšanas metodes, ko viņi izmanto tirdzniecības stratēģijas izpildei. Šīs optimizācijas ir izšķirošas, lai vidējo stratēģiju pārvērstu par rentablu.

Šeit ir daži no labākajiem bezmaksas resursiem, lai identificētu tirdzniecības stratēģijas šodien:

Sociālo zinātņu pētījumu tīkls – www.ssrn.com

arXiv kvantitatīvās finanses – arxiv.org/archive/q-fin

Meklēju Alfa – www.seekingalpha.com

Elites tirgotājs – www.elitetrader.com

Šajās vietnēs ir desmitiem tūkstošu tirdzniecības stratēģiju. Jūs redzēsiet stratēģijas, kas sadalītas dažādās kategorijās, tostarp stratēģijas “vidēja atgriešanās” un “tendencei sekojoša” vai “impulss”.

Jūs redzēsiet arī tirdzniecības stratēģijas, kas atdalītas atkarībā no to biežuma. Dažas stratēģijas ir paredzētas, piemēram, zemas frekvences tirdzniecībai (LFT), kas parasti nozīmē, ka jūs turat aktīvus vismaz vienu dienu. Citas stratēģijas ir izstrādātas augstas frekvences tirdzniecībai (HFT), kas nozīmē, ka jūs pērkat un pārdodat aktīvus visas tirdzniecības dienas laikā.

Jūs varat arī atrast “īpaši augstas frekvences tirdzniecības” (UHFT) stratēģijas, kas paredz aktīvu turēšanu tikai sekundes vai milisekundes.

Kā pārbaudīt kvantitatīvu tirdzniecības stratēģiju

Pārbaude ir būtiska kvanttirdzniecības stratēģijas izstrādes sastāvdaļa. Pēc savas stratēģijas noteikšanas vēlaties redzēt, kā šī stratēģija darbojas reālos tirgus apstākļos. Par laimi, jūsu rīcībā ir daudz datu, kas ļauj viegli pārbaudīt savu stratēģiju vēsturiskajos kriptogrāfijas tirgos, akciju tirgos un citos tirgos.

Daudzi iesācēju kvantitatīvie tirgotāji izmantos, piemēram, Yahoo Finance piedāvātos bezmaksas vēsturiskos tirdzniecības datus. Tomēr profesionālāki vai pieredzējuši tirgotāji var vēlēties maksāt par labākiem datiem.

Bezmaksas dati pret samaksātajiem datiem: kāpēc jums vajadzētu apsvērt iespēju maksāt par tirgus datiem

Bezmaksas datu priekšrocība ir acīmredzama: jūs bez maksas saņemat daudz vēsturisku tirgus datu. Tomēr bezmaksas datiem ir ievērojamas negatīvās puses, tostarp:

Precizitātes jautājumi: Bezmaksas datiem var būt kļūdas. Datu sniedzējam nav stimula labot šīs kļūdas, jo par tām netiek maksāts. Profesionāli tirgotāji iegūs datus no diviem vai vairākiem avotiem, pēc tam tos salīdzinās (piemēram, izmantojot smaile filtru), lai novērstu neatbilstības.

Izdzīvošanas aizspriedumi: Daudzi no 1967. gadā akciju tirgos kotētajiem uzņēmumiem šodien vairs netiek tirgoti. Daži ir iegūti. Citi bankrotēja. Diemžēl dažās datu kopās ir tikai uzņēmumi, kas pārdzīvoja gadu desmitus. Tas jūsu stratēģijā ievieš neobjektivitāti pēc izdzīvošanas. Jūs analizējat tikai izdzīvojušos uzņēmumus. Jūsu tirdzniecības stratēģijas pārbaude neizbēgami notiks labāk, nekā tas būtu bijis reālos tirgus apstākļos.

Korporatīvās darbības, akciju sadalījums uc: Bezmaksas datu kopas var arī ignorēt noteiktas korporatīvās darbības un to, kā šīs darbības ietekmē akcijas. Tie nedrīkst ietvert korekcijas, piemēram, attiecībā uz akciju sadalīšanu un dividendēm. Profesionālāki datu sniedzēji ieviesīs korekcijas savos datos, bet bezmaksas datu sniedzēji to nedarīs.

Kā iestatīt izpildes sistēmu savai tirdzniecības stratēģijai

Kvantu tirdzniecības izpildes sistēmas atšķiras. Dažas izpildes sistēmas ir pilnībā automatizētas: sistēma veic darījumus bez manuālas iejaukšanās. Citas izpildes sistēmas ir manuālas, operatoriem veicot katru darījumu.

Parasti HFT un (īpaši) UHFT tirdzniecības stratēģijas ir pilnībā automatizētas, savukārt LFT stratēģijas ir manuālas vai daļēji manuālas.

Izveidojot izpildes sistēmu, jāņem vērā dažas svarīgas lietas:

Saskarne ar brokeru: Daži cilvēki zvana savam brokerim pa tālruni, lai veiktu tirdzniecību. Citi izveido pilnībā automatizētu augstas veiktspējas lietojumprogrammu saskarni (API). Parasti jūs vēlaties, lai jūsu mijiedarbība ar starpniecību būtu automatizēta, lai jūs varētu koncentrēties uz tirdzniecības stratēģijas optimizēšanu.

Darījumu izmaksu samazināšana: Veicot simtiem darījumu īsā laika posmā, ir ļoti svarīgi samazināt darījumu izmaksas. Kādas maksas iekasē starpniecība? Vai jūs maksājat vienotu maksu par katru darījumu vai procentuālo maksu? Vai birža iekasē atsevišķas maksas no starpniecības? Kas par slīdēšanu? Kāda ir atšķirība starp to, ko jūs domājāt izpildīt savā pasūtījumā, un to, kas tas faktiski tika aizpildīts? Kā ar izplatīšanos? Kāda ir atšķirība starp tirgojamā vērtspapīra pirkšanas un pārdošanas cenu? Vidējam vietējam ieguldītājam, kas mēnesī veic dažus darījumus, šīs lietas nav īsti svarīgas. Kvantu tirgotājiem, īpaši HFT darījumiem, pat nelielas maksas var ātri saskaitīt.

Stratēģijas veiktspējas atšķirība no iepriekš pārbaudītās veiktspējas: Dažas kvantu tirdzniecības stratēģijas perfekti darbojas reālos tirgus apstākļos. Viņi atkārto savus pārbaudītos panākumus un sasniedz lieliskus rezultātus. Daudzas tirdzniecības sistēmas tomēr var ātri atšķirties, ar pārbaudīto veiktspēju ātri atdalīties no reālās pasaules rādītājiem. Kļūdas var parādīties. Tirgus apstākļi var mainīties. Tās pašas ievades, kas agrāk noveda pie noteiktiem rezultātiem, vairs nevar novest pie šiem rezultātiem.

Latentums: Latentums ir laiks, ko zaudējat, izsūtot pasūtījumu. Cik ilgs laiks paiet, līdz jūsu pasūtījums sasniedz biržu vai brokeri? Latentums var būtiski ietekmēt rentabilitāti – īpaši attiecībā uz HFT vai UHFT stratēģijām.

Bieži uzdotie jautājumi par kvantitatīvo tirdzniecību

J: Vai visās tirdzniecības stratēģijās nav ietverta kāda veida kvantitatīva analīze?

A: Pēc definīcijas kvantitatīvā analīze ietver izejvielu izmantošanu, piemēram, cenu un tirdzniecības apjomu, lai veiktu prognozes. Daudzas tirdzniecības stratēģijas – pat visvienkāršākās stratēģijas – ietver skaitļu skatīšanos, lai prognozētu nākotni. Šajā ziņā daudzas tirdzniecības stratēģijas savā ziņā var uzskatīt par kvantitatīvām tirdzniecības stratēģijām.

J: Kāda ir atšķirība starp kvantitatīvo tirdzniecību un algoritmisko tirdzniecību?

A: Algoritmiskā tirdzniecība un kvantu tirdzniecība var šķist divi nosaukumi vienai un tai pašai lietai. Viņi ir cieši saistīti, bet nedaudz atšķirīgi. Algoritmiskā tirdzniecība ir viena īpaša kvantu tirdzniecības daļa. Algoritmu izstrādātājs izveidos algoritmu, kuru kvantu tirgotājs var izmantot peļņas gūšanai. Bez algoritma kvantu tirdzniecības izstrādātājs varētu izveidot kvantu tirdzniecības sistēmu, taču tas nedarbosies ar nevienu, lai to ieprogrammētu. To sakot, daži cilvēki (ieskaitot Vikipēdiju) savstarpēji aizstāj terminus kvantitatīvā tirdzniecība un algoritmu tirdzniecība.

J: Kurš grāds man jāiegūst, ja es vēlos kļūt par kvantu tirgotāju vai kvantu izstrādātāju?

A: Kvantitatīvie tirgotāji nāk no dažādām vidēm. Lielākā daļa kvantitatīvo tirgotāju nav izmantojuši īpašu pakāpi. Tomēr daži grādi ir populārāki nekā citi. Piemēram, datorzinātnes un matemātikas grādi ir īpaši populāri. Daudzi cilvēki ar pieredzi programmatūras izstrādē cenšas iekļūt kvantitatīvajā tirdzniecības telpā.

J: Kā vēsturiskie tirdzniecības dati var būt “labi” vai “slikti”. Vai visi tirdzniecības dati nav vienādi?

A: Daži vēsturiski tirgus dati var būt labi vai slikti. Daži dati ir neprecīzi. Dažiem datiem ir aizspriedumi par apgādnieka zaudēšanu (tajā iekļauti tikai uzņēmumi, kas izdzīvoja līdz pašreizējiem datiem). Bezmaksas datu avoti varētu būt noderīgi iesācējiem kvantitatīvās tirdzniecības izstrādātājiem, taču nopietnāki izstrādātāji vēlēsies maksāt par datiem.

J: Kura programmēšanas valoda tiek izmantota kvantitatīvai tirdzniecībai?

A: Lai izveidotu algoritmiskas tirdzniecības sistēmas, ir nepieciešamas spēcīgas programmēšanas prasmes. Parasti C ++ ir vēlamā valoda, jo tā ir ātrākā, kas ir svarīgi, ja tiek skaitīts katrs mikrosekunde. Daži izstrādātāji izmanto R un Python, lai pārbaudītu un novērtētu tirdzniecības stratēģijas, lai gan tie tiek kodēti C ++ ātrai izpildei un augstas frekvences tirdzniecībai. Vidējas un zemas frekvences tirdzniecībai jebkurai valodai jābūt labi.

J: Kur es varu atrast tirdzniecības algoritmu, kas man dod augstu, bezriska peļņu?

A: Kvantu tirdzniecība ir pavirzījusies uz priekšu, taču nav garantiju par peļņu. Ja kāds mēģina pārdot jums tirdzniecības algoritmu ar augstu, bezriska atdevi, tad jūs, iespējams, krāpjat.

Palm Beach Quant + Kvantitatīvs tirdzniecības galavārds

Kvantitatīvā tirdzniecība ir statistikas un matemātikas izmantošanas process, lai prognozētu, kas notiks, pamatojoties uz iepriekš notikušo.

Šodien visi, sākot no kriptovalūtu tirgotājiem līdz riska ieguldījumu fondu pārvaldniekiem, izmanto kvantitatīvu analīzi, lai pieņemtu pamatotus lēmumus. Daži izmanto tikai kvantu analīzi, lai prognozētu savus nākamos gājienus, bet citi izmanto kvantitatīvo analīzi kā daļu no plašākas rīkkopas.

Ja jums padodas datu analīze, iespējams, vēlēsities iesaistīties kvantitatīvajā tirdzniecībā. Ja jums nav labu datu analīzei, varat atrast daudz pieejamu kvantitatīvu tirdzniecības resursu tiešsaistē, kur varat izlasīt kvantitatīvās analīzes ziņojumus par visu veidu tirgiem.

Kā vienmēr, laimīga tirdzniecība!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map