Įvairūs pasiūlymai iš dalies pakeitė prospektą

Kadangi alternatyvios kapitalo generavimo formos, tokios kaip sutelktinis finansavimas, vis labiau populiarėja, reguliavimo institucijos pripažino, kad reikia keisti savo požiūrį.

Nesvarbu, ar žvelgiant į SEC pasiūlymą dėl naujai apibrėžto „akredituoto investuotojo“, ar į galimas „saugaus uosto“ programas, akivaizdu, kad reguliavimo institucijos nesitenkina ramiai sėdėti.

Naujausi tokių siūlomų pakeitimų pavyzdžiai buvo pateikti įvairiose šalyse per pastarąsias kelias savaites.

 • Jungtinės Valstijos
 • Kanada
 • Latvija

Kiekvienos šalies atitinkamų reguliavimo institucijų pateikti pakeitimai skirti sutelktiniam finansavimui, reg. A ir reg. D.

JAV – SEC

SEC pažymėjo ir nurodė dabartinius reglamentus, susijusius su prospektų išimtimis, kaip „kratinį“ ir „per dešimtmečius kurto“ rezultatą. Jie pažymi, kad šiuo naujausiu pasiūlymu siekiama užpildyti laikui bėgant atsirandančias reguliavimo spragas ir apribojimus, kad skiautinys būtų vientisas..

Naujausias pasiūlymas, atvykęs Vertybinių popierių ir biržos komisijos vardu, pamatė pirmininkas Jay Claytonas,

„Besikuriančios įmonės – nuo pradedančiųjų steigėjų, ieškančių pradinio kapitalo, iki bendrovių, kurios siekia tapti viešąja atskaitomybės bendrove, – naudojasi neapmokestinamomis siūlymo taisyklėmis, kad gautų kritinį kapitalą, reikalingą darbo vietoms kurti ir savo verslui išplėsti. dabartinė sistema yra painu daugeliui dalyvaujančių procese, ypač toms mažesnėms įmonėms, kurių riboti ištekliai, skirti per daug sudėtingų taisyklių įgyvendinimui, yra nukreipti nuo tiesioginių investicijų į įmonių augimą. Šiais pasiūlymais siekiama sukurti racionalesnę sistemą, leidžiančią verslininkams geriau naudotis kapitalu, išsaugant ir sustiprinant svarbią investuotojų apsaugą “.

Siūlomi pakeitimai

Toliau pateikiami keli pagrindiniai dalykai, kurių laikantis būtų galima gauti Prospekto išimtį. SEC ypač apima pakeitimus dėl kelių kapitalo pritraukimo būdų – sutelktinio finansavimo, Reg. A ir reg. D.

Sutelktinis finansavimas

 • Padidinkite pasiūlymų ribas iki 5 mln. USD
 • Atnaujinti investuotojų viršutinės ribos kriterijai, siekiant teikti pirmenybę neakredituotiems investuotojams

Reg. A

 • Padidinkite pasiūlymų ribas iki 75 milijonų dolerių
 • Padidinkite antrinių pardavimų viršutinę ribą iki 22,5 mln. USD

Reg. D

 • Padidinkite pasiūlymo ribą iki 10 mln. USD

Kanada – CSA

Vertybinių popierių įstatymai Kanadoje kartais gali būti laikomi atskirtais. Dažniausiai taip yra dėl to, kad nėra federalinio reguliuotojo, prižiūrinčio atitinkamus sektorius. Atvirkščiai, reglamentai įgyvendinami provincijos lygiu – o tai kartais gali sukelti nenuoseklumą palyginus.

CSA tai pažymėjo ir savo dokumentuose nurodo šiuos dalykus 45–110 pasiūlymas,

„Iš rinkos dalyvių girdėjome, kad visoje Kanadoje prieinama vertybinių popierių sutelktiniam finansavimui pritaikyta suderinta reguliavimo sistema skatintų vertybinių popierių sutelktinį finansavimą naudoti kaip alternatyvą pradedančioms ir ankstyvos stadijos emitentams pritraukti kapitalą … CSA pasiūlė priemonę [45- 110] pagerinti pradedančiųjų ir ankstyvos stadijos emitentų vertybinių popierių sutelktinio finansavimo reguliavimo sistemos suderinimą. Nors „Instrument“ dalijasi pagrindinėmis savybėmis su pradinio sutelktinio finansavimo tuščia “.

Siūlomi pakeitimai

Toliau pateikiami keli pagrindiniai dalykai, kurių laikantis būtų galima gauti Prospekto išimtį.

 • 1 mln. USD viršutinė lėšų suma, surinkta per 12 mėnesių sutelktinio finansavimo kampaniją
 • Investuotojai gali įsigyti po 2500 USD arba 5000 USD, kai pataria brokeris
 • Investuotojo lengvatinis laikotarpis
 • 48 valandų laikotarpis „grąžinimo“ laikotarpis, per kurį įsigytus vertybinius popierius galima anuliuoti

Latvija – FKTK

Kai pirmą kartą aptarėme šį Latvijos vystymąsi, kalbėjomės su „Fintelum“ generaline direktore Liza Aizupiete. Ji kalbėjo apie tai, kaip „Fintelum“ ir panašios bendrovės dabar gali pasinaudoti šiais pokyčiais.

„Siekdami padėti startuoliams ir nekilnojamojo turto sektoriams naudotis geresnėmis finansavimo galimybėmis, dabartiniai vertybinių popierių įstatymo pakeitimai daro Latviją patrauklesne ES valstybe nare kapitalo pritraukimui. Dabartinė reguliavimo aplinka leidžia „Fintelum“ per 36 mėnesius aptarnauti mažąsias ir vidutines įmones, surinkiančias iki 3 mln. EUR ir turinčias mažesnes kliūtis patekti į kapitalo rinkas. Investuotojai galės investuoti į fiat arba kriptovaliutas ir naudotis dalijamų projektų, priklausančių mažmeniniams investuotojams, nuosavybės teise. Naudodamiesi „Fintelum“ tokenizavimo ir atitikties priemonėmis, daliniai vertybinių popierių ar naudingumo ženklų savininkai galės apsikeisti susidomėjimu projektais, naudodamiesi mūsų tarpusavio antrine rinka, ir tokiu būdu padidinti paprastai nelikvidaus turto likvidumą. Pavyzdžiui, jei turite įmonės dalį, kuriai priklauso nekilnojamasis turtas arba kuri atstovauja komercinei įmonei, galite skaitmeniniu būdu pirkti ar parduoti šias dalis tarp esamų akcininkų arba ieškoti naujų investuotojų, susidomėjusių projektu. “

Siūlomi pakeitimai

Toliau pateikiami keli pagrindiniai dalykai, kurių laikantis būtų galima gauti Prospekto išimtį.

 • 1 mln. Eurų viršutinė riba
 • 1–5 mln. EUR galima supaprastintam prospektui
 • 3 mln. Eurų viršutinė riba 36-ajam laikotarpiui

Augimas

Ar visi šie siūlomi pakeitimai įsigalios, dar nenustatyta. Vis dėlto galima pasakyti, kad daug žadanti, jog reguliuotojai auga kartu su savo pramonės šakomis.

Sustojęs reguliavimas dažnai gali sustabdyti augimą. Pažymėtina, kad kiekviena šalis nusprendė smarkiai padidinti kapitalo viršutines ribas emitentams ir investuotojams. Tai, be tinkamų apsaugos priemonių, nereiškia, kad augimas yra sustabdytas.

Tikimės, kad šie galimi pakeitimai skatins nuolatinį priėmimą ir galimybes naudotis alternatyviomis kapitalo pritraukimo priemonėmis.

Kitose naujienose

Pastaraisiais mėnesiais įvairiomis progomis mes palietėme pokyčius, susijusius su sutelktiniu finansavimu ir reguliavimo pokyčiais. Šie straipsniai yra pora to pavyzdžių:

Kanados vertybinių popierių administratoriai (CSA) kreipiasi į kripto turtą pagal reguliavimo sistemą

Nuosavo kapitalo finansavimas Šiaurės Amerikoje

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map