Kas yra Diemas? (Anksčiau „FaceBook“ svarstyklių projektas) – išsami analizė

Vienas iš visų prieštaringiausių kriptovaliutų projektų, Svarstyklės, dabar grįžo kaip mažiau grėsminga versija – „Diem“. Praėjusiais metais visa šifravimo rinka jautė jaudulio bangas, kai Amerikos socialinės žiniasklaidos milžinė „Facebook“ paskelbė apie planus žengti į šią pramonę. Tuo metu platforma siekė drąsiai įžengti naudodama savo „blockchain“ pagrindu veikiančią mokėjimo sistemą ir „stablecoin“, pavadintą „Svarstyklės“. Šis žingsnis būtų sukėlęs perversmą pinigų pervedime ir padėjęs „Facebook“ bei jo partnerius pirmajame „blockchain“ pagrindu veikiančių skaitmeninių mokėjimų sektoriaus aukšte..

Tačiau projektas pasirodė šiek tiek daugiau, nei politikai ir įstatymų leidėjai buvo pasirengę priimti. Svarstyklės regėjo neatidėliotiną reguliavimą dėl įvairių priežasčių. Reguliavimo institucijos išreiškė begalę nerimo dėl pelno siekiančių technologijų įmonių, išleidžiančių valiutas, poveikio. Kai kurie įstatymų leidėjai manė, kad šis manevras suteiks jiems per daug galios įpurškiant šias platformas į pasaulio ekonomiką ir geopolitiką.

Reguliatoriai tuo metu nėra pasirengę

Netrukus įstatymų leidėjų susirūpinimas pasiekė karščiavimą. Pažymėtina, kad rūmų finansinių paslaugų komitetas pernai surengė klausymą šiuo klausimu. Posėdyje kongreso nariai pakaitomis sprogdino „Facebook“ vadovą Marką Zuckerbergą. Jie išreiškė susirūpinimą – nuo kišimosi iki rinkimų iki dezinformacijos kampanijų, kurias vykdo užsienio vyriausybės.

Diemas - Markas Zuckerbergas @ House finansinių paslaugų komiteto posėdis (AP nuotr. / Andrew Harnik)

Diemas – Markas Zuckerbergas @ House finansinių paslaugų komiteto posėdis (AP nuotr. / Andrew Harnik)

Taip pat buvo susirūpinta dėl šios naujos rūšies valiutos klasifikavimo ir dėl to, kokia vyriausybės šaka prižiūrės operaciją. Buvo nesunku pastebėti, kad „Facebook“ trūko pasitikėjimo, kad būtų paleista Svarstyklių paleidimas toks, koks yra. Įstatymų leidėjai netgi sustabdė visas tolesnes svarstykles apie svarstykles, kol galėjo geriau suprasti projektą.

Originali Svarstyklių koncepcija

Pirminė „Svarstyklių“ koncepcija buvo paleisti „Stablecoin“, paremtą turto krepšeliu. Stablecoin būtų stabilesnis nei bet kas kita valiuta ir galėtų būti naudojamas visame pasaulyje kaip mainų priemonė. Pradiniame plane Svarstyklės buvo suprojektuotos iš esmės panašios į kitas kriptovaliutas, tokias kaip „Bitcoin“, tačiau turėjo esminių skirtumų, kad jos taptų stabilesnės ir mažiau spekuliacinio turto.

Kai pirmą kartą rinkos dėmesys buvo atkreiptas į Svarstyklių tinklą, jis turėjo išsvajotą finansų įmonių komandą, pasirengusią paremti projektą. Tokios įmonės kaip „Mastercard“, „PayPal“, „Stripe“ ir „Visa“ įsipareigojo dėti turtą Svarstyklių monetai paremti. Deja, šie rėmėjai metų pradžioje paliko projektą dėl viso reguliavimo netikrumo ir blogos spaudos Svarstyklių.

Kuo skiriasi „Diem“?

„Diem“ yra ne tik „Svarstyklių“ blokų paketo pervadinimas. Šios koncepcijos kūrėjai nusprendė, kad geriausia pakeisti savo planus dėl Svarstyklių, kad pagreitintų reguliavimo institucijų patvirtinimo procesą. Pavadinimo pakeitimas yra šių pakeitimų dalis. Kūrėjai nusprendė, kad Svarstyklių vardas nebetinka, nes jis susietas su ankstesne projekto iteracija.

Vienas pagrindinių pokyčių, įvykusių, kai Svarstyklės tapo Diem, buvo „Facebook“ sumažinimas lygtyje. Įstatymo leidėjai nori organizacijos nepriklausomybės nuo socialinės žiniasklaidos tinklo, jei projektas kada nors įgis pakankamai pasitikėjimo, kad gautų reguliavimo pritarimą. Projektas neseniai peržiūrėjo savo baltąją knygą, siekdamas sumažinti „Facebook“ vaidmenį.

Diem


Kitas svarbus šio atnaujinimo pakeitimas buvo esminis bendro projekto tikslo pakeitimas. Iš pradžių Svarstyklės buvo laikomos alternatyva dabartinei ekonominei sistemai. Iš esmės Svarstyklės konkuravo su pasauline „fiat“ rinka. Dabar Diemas pašalina konkursą. „Diem“ yra sukurtas kaip komplimentas, o ne vietinių valiutų, tokių kaip USD, pakeitimas.

Dalies šio perėjimo metu remiant abi esamas vyriausybės remiamas valiutas, tokias kaip JAV doleris ir euras, „Diem“ dabar bus paleista kaip viena stabili moneta, susieta doleriais. Šis prieigos raktas suplanuotas a 2021 m. Paleidimas jei normatyvinis patvirtinimas bus pasiektas laiku. Tada kūrėjai planuoja išleisti kitus bendros valiutos stablinukus laikui bėgant. Galų gale, ir tik po to, kai reguliuotojai sutiks su šia idėja, į paveikslą patektų stabili kelių valiutų moneta.

„Diem“ nauda

„Diem“ atneša keletą reikšmingų pranašumų rinkai ir atskiriems vartotojams. Ženklas būtų naudingas iškart priimant. „Diem“ paleidimas reikštų naują kriptovaliutų naudojimo erą. „Facebook“ turi milijardus vartotojų visame pasaulyje, kurie visi staiga taptų kriptovaliutų vartotojais. Tokio greito įdiegimo poveikis padėtų šviesti žmonių masę apie begalinius „blockchain“ technologijos pranašumus.

„Diem“ pranešimas spaudai

„Diem“ pranešimas spaudai

Inovacijos

Šis didžiulis vartotojų tinklas taip pat pritrauktų daugybę kūrėjų į platformą. „Dapp“ kūrėjai galėtų pasinaudoti „Diem“ kurdami naujas ir įdomias „fintech“ programas, kurios turėtų greitą prieigą prie didžiulės potencialių vartotojų minios. Tada kūrėjai galėtų koreguoti ir keisti savo taikymą, atsižvelgdami į visuotinį atsiliepimą, kurį jie gavo iš „Diem“ tinklo.

Greiti sandoriai

Diemas greitas. Tiek vartotojai, tiek įmonės, naudodamiesi šiuo tinklu, gali atlikti momentines, nebrangias, labai saugias operacijas. „Facebook“ vartotojai mokėjimus tarptautiniu mastu galėjo siųsti per kelias sekundes. Šis lankstumas ir laisvė gali padėti „Diem“ įtvirtinti kaip pagrindinę pasaulio valiutą tik per kelias savaites.

Kaip veikia „Diem“

„Diem“ sujungia „blockchain“ skaidrumą ir saugumą su „Facebook“ platformų tinklo dalyvavimu ir visuotiniu pasiekiamumu. Bet kas šiame tinkle įgis galimybę atlikti saugias pasaulines operacijas visame blokų grandinėje.

„Diem Blockchain“

Kaip dalį šio naudingo požiūrio, „Diem“ naudos specialiai pritaikytą „blockchain“. Šis „blockchain“ buvo sukurtas nuo pat pradžių, kad galėtų patenkinti milijardų tinklo vartotojų poreikius. Įdomu tai, kad „Facebook“ šią blokų grandinę sukūrė paslaptyje daugiau nei metus, kol viešai paskelbė Svarstyklių koncepciją. „Diem“ blokų grandinė veikia kaip techninis prieigos rakto pagrindas ir sandorių bei nuosavybės tikrinimo įrankis.

„Novi“ piniginė

„Novi“ piniginė yra dar vienas Svarstyklių koncepcijos aspektas, kuris gerokai pasikeitė. Originali „Novi“ piniginė buvo pavadinta „Calibra originaly“. Šią skaitmeninę piniginę buvo numatyta išleisti šią vasarą, tačiau ji buvo nustumta atgal, kai kūrėjai nusprendė pakeisti jos galimybes ir dizainą. Originali piniginė buvo skirta laikyti tik Svarstyklių monetas. Naujas platformos „Novi“ perdavimas daro daug daugiau.

Laikydamiesi naujojo „Diem“ požiūrio, „Novi“ piniginės turėtojai gali laikyti kelias valiutas. Piniginė palaikys pagrindines „fiat“ ir „digital“ valiutas. Įdomu tai, kad šis žingsnis vertinamas kaip būdas nuraminti reguliatorius ir parodantis, kad „Diem“ yra viso ekonomikos skaitmeninimo skatinimas, o ne tik „Facebook“ perėmimas.

Lengva integracija

Geriausias „Diem“ projekto dalykas yra jo lengva integracija į kasdienį vartotojų gyvenimą. Kūrėjai pakeitė daugybę dalykų, susijusių su „Calibra“ pinigine, kad atliktų šią užduotį. Tačiau viena konstanta, kuri visiškai nepasikeitė, buvo komandos noras įtraukti „Novi“ tiek į „Facebook Messenger“, tiek į „WhatsApp“ tinklus..

Diemo asociacija

„Diem“ asociacija iš pradžių pradėjo veikti kaip Svarstyklių asociacija 2019 m. Lapkričio mėn. Šis ne pelno siekiantis asmuo yra įsikūręs Ciuriche, Šveicarijoje. Grupės tikslas yra tęsti viską, kas susiję su Svarstyklių pritarimu. Konkrečiai, grupę sudaro 27 kitos įmonės ir ne pelno organizacijos, kurios siekia savo tikslų skatinti platformos techninę ir finansinę naudą.

„Diem“ atnaujinta „Whitepaper“

„Diem“ atnaujinta „Whitepaper“

Įdomu tai, kad naujausias grupės „Novi“ perdavimas taip pat pašalino „Facebook“ kaip narį. Platformos dukterinė įmonė „Novi“ vis dar išlieka pagrindiniu grupės dalyviu. Šis žingsnis turėtų padėti įstatymų leidėjams geriau suprasti, kad „Facebook“ ir „Diem“ yra dvi atskiros firmos, veikiančios visiškai viena nuo kitos.

Diemo doleris

Diem doleris perima pagrindinio tinklo naudingumo žetono ir kriptovaliutos vaidmenį. Ši unikali finansinė priemonė yra licencijuota per Šveicarijos finansų rinkos priežiūros tarnybą (FINMA). Tokia žetona atitinka tarptautinius reglamentus protokolo lygiu. Todėl „Diem“ vartotojai įgyja tokias funkcijas kaip vartotojų apsauga.

Galimas Diem poveikis

„Diem“ gali pakeisti kriptovaliutų kraštovaizdį labiau nei bet kuris kitas projektas iki šiol. „Facebook“ tinklas apima milijardus vartotojų. Suteikti šiai pasaulinei bendruomenei tiesioginę prieigą prie „blockchain“ paslaugų yra revoliucinga daugeliu aspektų. Viena vertus, tai gali pakeisti pinigų siuntimo būdą visiems tinklo vartotojams. „Facebook“ vartotojai nebesinaudos pinigų persiuntimo paslaugomis ar perlaidų įmonėmis, norėdami siųsti vertę tarptautiniu mastu.

Be to, integracija taip pat pakeltų „Facebook“ rinką į naujas aukštumas. „Facebook“ rinkoje ir toliau pastebimas vis didesnis įsisavinimas. Vartotojai per šį tinklą gali lengvai ieškoti, parduoti ir pirkti daiktus iš kitų vietinių vartotojų. Šiuo metu „Facebook“ tinklas tiesiogiai konkuruoja su vietinėmis pardavimo platformomis, tokiomis kaip „Craigslist“. Pridėjus saugų mokėjimo metodą, naudojimas pakils į naujas aukštumas. Vartotojai taip pat galėtų labiau pasitikėti savimi įsigyti daiktų, kurie nėra prieinami vietoje.

Carpe Diem

„Diem“ ketina pasinaudoti naujausia jos versija. „Facebook“ pašalinimas tikrai nuramins kai kuriuos reguliuotojus. Tačiau kas nors spėja, ar įstatymų leidėjai yra pasirengę pamatyti „Facebook“ priklausomybę ir sutelkti dėmesį į projekto nuopelnus. Abiem atvejais „Diem“ gali vienu metu pakeisti kriptografinę ir tarptautinę finansų rinkas. Dėl šių priežasčių „Diem“ toliau kovos įkalnėje iki oficialaus paleidimo datos.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map