SEC komisaras Peirce’as išleido žetonų saugaus prieglobsčio pasiūlymą – ribotą laiko trukmės žetonų išimtį

Šią savaitę SEC komisaras Hesteris Peirce’as paskelbė naują pasiūlymą, pavadintą „Token Safe Harbor“ pasiūlymu, dar vadinamu „Pasiūlyto vertybinių popierių įstatymo 195 straipsniu“ – riboto laikotarpio žetonų išimtis („Safe Harbor“ pasiūlymas). Siūlomame reglamente būtų nustatomos naujos taisyklės dėl skaitmeninio turto ir jų klasifikavimo. Pasiūlymas gali būti dramatiškas JAV politikos dėl kriptografinių valiutų pokytis.

Komisijos narys Peirce vasario 6 d. Čikagoje vykusioje kalboje išleido naują „Saugaus uosto“ pasiūlymą. Savo diskusijoje ji paaiškino „Saugaus uosto“ pasiūlymo niuansus. Peirce’as pateikė įvairių pavyzdžių, kodėl JAV turi daugiau dėmesio skirti skaitmeninio turto, kuris negali būti laikomas vertybiniais popieriais, reguliavimui.

Metu kalbos, Komisijos narė išdėstė savo viziją apie naujus reikalavimus atitinkančių „blockchain“ projektų, vykdomų JAV sienose, kursą. Diskusijos metu Peirce’as atkreipė dėmesį į skaidrumo trūkumą, susijusį su šiuo metu veikiančia simboline taksonomija. Ji paaiškino, kad šis neskaidrumas daugeliu atžvilgių pakenkė JAV „blockchain“ sektoriui.

Skaidrumo trūkumas

Pirma, SEC požiūris pakenkė naujovėms erdvėje. Daugelis firmų nėra tikri dėl kitų SEC manevrų klasifikavimo ir vykdymo atžvilgiu. Šis neskaidrumas paskatino startuolius ieškoti draugiškesnių krantų, kad galėtų pagrįsti savo veiklą.

Be klasifikavimo bėdų, SEC dalyvavo daugelyje garsių ICO atvejų, kurie dar labiau pablogino situaciją. Daugelis šių bendrovių, kurių sekė SEC, dabar yra priverstos grąžinti visas investuotojų lėšas ir sumokėti nemažas baudas už sutelktinio finansavimo renginius. Kai kuriais atvejais šios baudos yra beveik lygios visai sumai, surinktai įmonės finansavimo etape.

Komisijos narys Peirce’as mano, kad vertybinių popierių įstatymai nėra tinkami šiai sparčiai besitęsiančiai skaitmeninei revoliucijai. Be to, ji išreiškė susirūpinimą, kad šių įstatymų taikymas naujoms technologijoms, tokioms kaip „blockchain tech“, lemia žalingą neatitikimą. Vadinasi, šis sunkus ir griežtas požiūris į rinką ilgainiui tik žaloja JAV ekonominius interesus.

„Saugaus uosto“ pasiūlymas – nauja era

Komisijos narys Peirce’as siūlo naują teisinį standartą, taikytiną blokų grandinės projektams. „Saugaus uosto“ pasiūlymas sukurtų saugos langą, kuriame visi žetonai galėtų veikti ir sutelkti lėšas, be gresiančios grėsmės, kad už atleistus vertybinius popierius gali būti parduota SEC. Šiuo „saugos zonos“ laikotarpiu žetonai veiktų kaip SAFTs.

Hesteris Price'as per „Twitter“ - 195 taisyklė

Hesteris Price per „Twitter“ – „Safe Harbor“ pasiūlymas

Kai žetonas praeina saugos zonos laikotarpį, projektas bus atliktas liūdnai pagarsėjusiame Howey teste, kad būtų galima įsitikinti, ar projektas atitinka saugumą. Šiuo projekto gyvavimo ciklo metu SEC nuspręs dėl žetono, einančio į priekį, klasifikavimo. Tokiu būdu SEC gali tvirtai suvokti projekto decentralizavimo lygį ir kitus svarbius aspektus, naudojamus nustatant žetono klasifikaciją.

Saugus uostas – svarbi informacija

Kad įmonė galėtų gauti saugaus uosto statusą, ji turėtų laikytis keleto griežtų gairių. Pirma, įmonė turi įrodyti, kad ji sąžiningai kuria veikiančią platformą. Be to, įmonė turės parodyti, kad sukurtas tinklas veikia tikrai decentralizuotai.


Visos „saugaus uosto“ statuso siekiančios įmonės taip pat turės pateikti informaciją viešai prieinamoje svetainėje. Čia įmonės turės tiksliai apibūdinti savo tapatybę ir patirtį erdvėje. Taip pat turi būti pateikta išsami informacija apie projektą. Ši informacija apima išsamią informaciją apie platformos funkcionalumą, žetonų galimybių ir techninės statistikos duomenis, numatomą pajamų panaudojimą ir projekto šaltinio kodą, jei yra.

Likvidumas yra svarbus

Visi „saugaus uosto“ reikalavimus atitinkantys projektai turi sukurti likvidumą rinkoje. Šis likvidumas turi būti kelių skirtingų formų. Konkrečiai, kūrėjai turi suteikti pirkėjams galimybę parduoti savo žetonus trečiajai šaliai. „Saugaus uosto“ pasiūlymas numato keletą suderintų mainų, specialiai sukurtų šiai užduočiai vykdyti. Bendrovės turės suteikti savo investuotojams galimybę pasiūlyti ir parduoti savo žetonus per šias reikalavimus atitinkančias biržas.

Svarbu tai, kad visos įmonės, norinčios pasinaudoti sprendimu, turės pateikti pranešimą apie pasitikėjimą SEC per 15 dienų nuo pirmojo savo žetono pardavimo. Be to, įmonės turės pateikti įrodymus, kad surinktos lėšos iš tikrųjų buvo skirtos atitinkamo tinklo plėtrai.

SEC įtrūkimai

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, SEC toliau ieško ir traukia atsakomybėn per pastaruosius dvejus metus priimtą ICO. Daugeliu atvejų šios įmonės pažeidė galiojančius vertybinių popierių įstatymus. Pagal šiuos scenarijus firmos patiria kaltinimus už neteisėtą neregistruotų vertybinių popierių pardavimą. Be to, SEC pradėjo kovoti su įmonėmis, kurios klastojo ar sąmoningai manipuliavo savo investuotojų duomenimis.

„Opporty Open Letter“ per svetainę

„Opporty Open Letter“ per svetainę

Neseniai SEC teigė, kad platformos „Opporty“ įkūrėjai pažeidė vertybinių popierių įstatymus. Atsakydamas į tai, įmonės įkūrėjas Sergii “Sergey” Grybniak išleido atviras laiškas šifravimo bendruomenei, kurioje jis išsamiai paaiškina, kodėl jis jaučiasi nesąžiningai pasirinktas kaip pavyzdys rinkai. Laiške Grybniakas teigia, kad SEC pareiškimai prieš jo firmą atmeta svarbius faktus ir pervertina kitas instancijas.

Viskas apie Benjaminus

Grybniakas taip pat mano, kad jo įmonė buvo nukreipta dėl vidutinio dydžio. Laiške jis teigia, kad jo firma buvo pasirinkta, nes ji turėjo a „Santykinai mažas ICO, turintis mažiau lėšų teisinėms rinkliavoms už išplėstą teismo bylą“.  Dabar Grybniakas bando pateikti savo įrodymus ir sukurti precedentą šiame sektoriuje.

Išsamus požiūris į rinką

Komisijos narys Peirce’as pateikė labai išsamų ir gerai apgalvotą požiūrį į „blockchain“ sektorių. SEC saugaus uosto lengvatinio laikotarpio naudojimas yra būtent tai, ko rinka turi tęsti savo plataus masto priėmimo kelyje. „Saugaus uosto“ pasiūlymas gali padėti paskatinti naują „blockchain“ revoliuciją JAV žemėje. Savo ruožtu JAV gali atgauti prarastą poziciją kaip pasaulio blokų grandinės epicentras.

Kol kas visa JAV „blockchain“ rinka ir toliau grumiasi su pasenusiais teisės aktais ir sumišusiais įstatymų leidėjais. Tikimės, kad naujas Komisijos nario Price požiūris įžiebs naujovių ugnį JAV žemėje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map