Privatumui kyla grėsmė per tokias aukas kaip CBDC – ar verta?

Privatumas yra tai, ko mes visi trokštame, bet laikome savaime suprantamu dalyku. Dažnai suvokiame jo svarbą tik tada, kai to atimame. Tai gali būti įvairių formų, kurių kiekvienam gresia skirtingos technologijos.

  • Finansinis privatumas (išlaidų įpročiai, turto valdymas ir kt.)
  • Mąstymo procesai (politinės pažiūros, nesutarimai tema)
  • Geografinė padėtis (judesio sekimas, kontaktų sekimas)

Mūsų pasaulis tampa vis labiau susijęs, per technologijas, tokias kaip „blockchain“, antplūdį kiekviename žingsnyje. Taigi mes įgijome galimybę vienu metu suteikti naują privatumo lygį arba atimti iš savęs.

Ar turint tai omenyje, ar privatumo praradimas yra didesnis už teikiamą naudą? Arba nuostoliai yra neįvertinti ir atspindėti kaip pažangos į priekį priedanga?

Dviašmenis kardas

Kaip nurodyta, tokios technologijos kaip „blockchain“ yra dviašmenis kardas. Toliau pateikiami keli pranašumų ir trūkumų, susijusių su jo naudojimu, pavyzdžiai.

Privalumai

Prieinamumas

Tokios technologijos kaip „blockchain“ leido atsirasti kriptovaliutoms, skaitmeniniams vertybiniams popieriams, Centrinio banko skaitmeninėms valiutoms (CBDC) ir kt. Kiekvienas iš šių įgyvendinimų turi bendrą bruožą – prieinamumą; Tai reiškia, kad jie suteikia naujiems klientams galimybę naudotis paslaugomis ir galimybėmis, kurių anksčiau buvo atsisakyta nuo dalyvavimo.

Skaidrumas

Skaidrumas yra kažkas, rodomas visame ekrane, naudojant daugumą „blockchain“. Naudojant skaitmenines knygas, kiekvienas duomenų blokas yra matomas pasauliui. Tai galėtų atspindėti sandorius, įmonės turimas akcijas, balansus ir kt.

Trūkumai

Galios praradimas

Tie, kurie užsiima kriptovaliutomis, bus girdėję frazę „jei nevaldai raktų, tai nėra tavo pinigai“. Tai reiškia tuos, kurie saugo savo turtą biržose, ir reiškia, kad tas, kas kontroliuoja prieigą prie turto, išlaiko galią. Ta pati grėsmė kelia ir plačiai paplitusius CBDC. Kaip centralizuotas turtas, jų emitentai išlaiko visišką valdžią jo naudojimui. Turėdami kišenėje grynųjų, galite laisvai juos išleisti. Turint CBDC, ši laisvė prarandama tiems, kurie atsakingi už jos išdavimą; Reikšmę turinčias sąskaitas galima stebėti, analizuoti ir uždaryti pagal užgaidą.

Duomenų vagystė

Nors duomenys, surinkti per CBDC, be jokios abejonės, būtų palaikomi aukšto lygio saugumu, išlieka faktas, kad kiekvienais metais įvyksta didžiulės duomenų vagystės. Tai, kad CBDC gali būti gaunamas iš centrinio banko, dar nereiškia, kad jie yra apsaugoti nuo vagystės grėsmės.

Buk atsargus


Centrinio banko skaitmeninės valiutos sužavėjo protus visame pasaulyje. Jie reklamuojami kaip naujos kartos valiuta, galiausiai pakeičianti grynuosius pinigus. Ar tai vis dėlto geras dalykas?

CBDC gali turėti daug dalykų. Vienas iš jų yra jo gebėjimas būti lengviau paskirstytam – tai dažnai pažymima, žvelgiant į naujausias kliūtis, susijusias su lėšų paskirstymu dėl COVID-19 pandemijos. Kitas yra gebėjimas lengviau valdyti ir sekti savo finansus. Sąrašas tęsiamas, tačiau proceso metu CBDC atneša galimų didelių trūkumų, kurie dažnai pabrėžiami, kai reklamuojama jų nauda – svarbiausia – vartotojo finansinis privatumas.

Naudojant CBDC, kiekvieną atskirą turto pirkimą, pardavimą ar perdavimą galima stebėti. Tai darydamos vyriausybės pasieks naują įžvalgų apie išlaidų įpročius, piliečių kelionių įpročius, finansinius turtus ir dar daugiau. Iš esmės suteikti didžiulę galią subjektams, jau turintiems didelę galią.

CBDC emitentai ne tik gaus pirmiau minėtus duomenis apie vartotojus, bet ir įgis didesnę turto kontrolę. Žmonėms, dirbantiems su grynaisiais, yra daug sunkiau užkirsti kelią finansinei veiklai nei skaitmeninis variantas. Naudojant pastarąjį, piliečių lėšos gali būti įšaldytos, sulaikytos ir pan.

Įtraukimas į juodąjį sąrašą

Keli piniginės juodojo sąrašo pavyzdžiai jau buvo parodyta pastarosiomis savaitėmis. Tai reiškia, kad įvairioms piniginėms, kuriose yra stablecino, valdžios prašymu jų turtas buvo užšaldytas. Šie veiksmai dažniausiai atliekami prieš įtariamus piktadarybe. Tačiau išlieka faktas, kad centralizuoto skaitmeninio turto emitentai turi galią daryti tai, ko nori.

Svarbu pažymėti, kad didžioji dauguma šalių, ketinančių pradėti CBDC, dar neturi apsispręsti dėl galutinės sistemos. Tai reiškia, kad nors privatumas gali būti prarastas, gali būti, kad šalis pasirenka prioritetą savo svarbai, tačiau ir mažai tikėtina, kad tai gali būti.

Jei CBDC galų gale pasivytų, būtume visiškai pasigailėję jų emitentų užgaidų. Daugeliu atvejų tai gali būti geras dalykas, nes reguliavimo institucijos turėtų daugiau galių sutrukdyti piktadarybei. Tai taip pat reiškia suteikti jiems šią galią savo sąskaita.

Plaukimas prieš srovę

Pripažindamos šiurpą keliančias aplinkines technologijas, tokias kaip CBDC, ir galimą privatumo trūkumą, yra bendrovių / paslaugų, kurios stengiasi tai ištaisyti.

Užuot naudoję technologijas privatumo sąskaita, jie kartu stengiasi teikti paslaugas, užtikrinančias privatumą. Toliau pateikiami tik keli pavyzdžiai.

Monero

Plačiai vertinamas kaip privatumo monetų viršūnė, „Monero“ tapo pagrindine kriptovaliutų pasaulio dalimi. Ji pasiekė saugiausios valiutos statusą naudodama žiedinius parašus ir slaptus adresus.

Drąsus naršyklė

„Brave“ yra privatumo naršyklė, todėl ji skiriasi nuo „Chrome“, „Edge“ ir kt. „Brave“ nurodo, kad jos naršyklė yra „sukurta taip, kad nežinotų, kas jūs esate arba kokiose svetainėse lankotės“.

Ko tau verta

Dienos pabaigoje, nesvarbu, ar kalbama apie finansinį privatumą, vartojimo įpročius ar net politines pažiūras, mes visi turime savęs paklausti: „Ko vertas mano privatumas? Ar technologijos teikiama nauda pateisina jos mažinimą? “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map