Pasaulinė perspektyva – Europos leidimas

Pasaulinė perspektyva

Metams ir dešimtmečiui artėjant į pabaigą, mes vertybinių popierių biržoje.io manėme, kad protinga vertinti pramonės nuotaikas, kokia ji yra. Kokia dabartinė skaitmeninių vertybinių popierių sektoriaus būklė? Ar šiandien geriau nei buvo vakar? Gal tie „žinantieji“ jaučiasi taip, lyg strateginį darbą dar reikia atlikti.

Tai visi klausimai, kuriuos gali kelti daugelis, įskaitant mus kaip vertybinius popierius.io. Atsižvelgdami į tai, mes kreipėmės į įvairius šio sektoriaus atstovus. Kiekviena sveikina iš skirtingų Žemės rutulio regionų.

Šis komentaras suteikia supratimą apie jų mąstymo procesus ir tai, kaip reguliavimo aplinka gali formuoti rinkos suvokimą.

Įtakos

Afrika, Azija, Europa, Šiaurės Amerika ir Jungtinė Karalystė yra regionai, į kuriuos nusprendėme žvelgti individualiai.

Šios įmonės ir jų vadovai skyrė laiko pasidalinti savo mintimis.

  • MERJ (Afrika)
  • „InvestaX“ (Azija)
  • „Fintelum“ (Europa)
  • Vertalo (Šiaurės Amerika)
  • „Smartlands“ (Jungtinė Karalystė)

Šis leidimas bus sutelktas į „Fintelum“ (ES), o kiti serijos įrašai bus paskelbti artimiausiomis savaitėmis.

Penny už jūsų mintis?

Mūsų metodika buvo paprasta – užduokite tuos pačius 5 paprastus klausimus, susijusius su skaitmeniniais vertybiniais popieriais, 5 generaliniams direktoriams / generaliniams direktoriams iš viso pasaulio.

Tikslas? Gaukite įžvalgų apie geografijos pagrindu suvokiamo ir pritaikomo sektoriaus skirtumus. Kažkas, ką mes jaučiame, yra svarbi metrika, atsižvelgiant į sektoriaus potencialą daryti įtaką „FinTech“ pasauliniu mastu.

Europa – Liza Aizupiete, „Fintelum“ generalinė direktorė

Siūlydama paslaugų, susijusių su skaitmeniniais vertybiniais popieriais, rinkinį, „Fintelum“ yra Estijoje įsikūrusi įmonė, įsteigta 2018 m. Bendrovė siekia visapusiškai pasinaudoti licencijomis, gautomis per Estijos finansinės žvalgybos skyrių (FŽP), kad klientai galėtų gauti išsamią informaciją. platforma.

Fintelum #TokeniseYourAssets ExplainerFintelum #TokeniseYourAssets Explainer

Žiūrėkite šį vaizdo įrašą „YouTube“

  1.   Jūsų nuomone, tai yra didžiausias iki šiol pašalintas pramonės pasiekimas / kliūtis?

LA: Žvelgdamas į skaitmeninę vertybinių popierių erdvę Europoje, sakyčiau, didžiausias laimėjimas buvo informuoti apie pramonę apskritai. Dalyvavau ES komisijos aukšto lygio kriptovaliutų ir ICO apskritojo stalo susitikime dar 2018 m. Vasario mėn. Tai buvo vienas iš pirmųjų kripto pramonės dalyvių ir ES reguliavimo institucijų bandymų susirinkti prie stalo ir aptarti, kaip pramonė turėtų būti prižiūrima..

Kriptovaliutos yra vienas dalykas. Tai susiję su pinigų teorija ir asmens laisvės išraiškomis. Bet kai pateksite į vertybinių popierių sritį, kuri istoriškai investuotojų apsaugos tikslais yra griežtai reguliuojama sritis, susiduriate su galiojančiais vertybinių popierių įstatymais, į kuriuos reikia atsižvelgti..

ICO atsirado kaip visiškai nauja turto klasė. Ji išsiskiria skaitmeninio turto erdvėje. Tačiau STO yra ne kas kita, kaip skaitmeninis dabartinių galiojančių teisinių susitarimų atvaizdavimas.

Todėl pramonės dalyviams pirmiausia reikėjo patiems suprasti, kas yra skaitmeniniai vertybiniai popieriai, tada šviesti ir didinti kitų, ypač reguliavimo institucijų, supratimą. Iš tiesų, džiugu liudyti, kad „Blockchain“ kaip technologijos ir fintech pramonės plėtra apskritai yra vienas iš pagrindinių politinių gairių tikslų, kuriuos 2019 m. Gruodžio mėn. Inauguracijos kalboje pateikė ES Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen..

  1.   Minėtais laimėjimais padėjus pamatus pramonei, tai lieka didžiausia kliūtis judėti į priekį?

LA: Yra keletas kliūčių, kad vertybiniai popieriai egzistuotų skaitmeniniu formatu. Ypač, jei norime juos pavaizduoti kaip kriptografinius programuojamus žetonus, visiems matomus viešai, tačiau dar neaiškius dėl tikslios nuosavybės teisės. Be to, mes privalome laikytis galiojančių vietinių vertybinių popierių įstatymų, kurie vienodai įpareigoja investuotojų apsaugą. Iš to išplaukia, kad decentralizacija nėra griežtai įmanoma, o norint užtikrinti griežtą vertybinių popierių įstatymų laikymąsi, reikalingas centralizuotas valdymas ir išorinė kontrolė..

Tačiau būtų neįvertinta teigti, kad būtent šie įstatymai yra aktualūs šiandien. Iš tiesų visai pramonei trūksta naujovių būtent todėl, kad šie įstatymai buvo parašyti dienai ir amžiui, kai internetas nebuvo dalykas, jau nekalbant apie išmanųjį telefoną ar kriptovaliutą..

Tiek pirminės emisijos, tiek antrinės rinkos operacijos turi praktinių kliūčių. Daugumoje Europos jurisdikcijų negalima nusipirkti vertybinių popierių kriptovaliutomis.

Kita kliūtis yra susijusi su lokalizavimu, kai projektas reikalauja tarpvalstybinių investuotojų. Dauguma sutelktinio finansavimo platformų aprėpia tik vietinius investuotojų šaltinius, o kriptovaliutos leistų investuoti be sienų. Tai gali būti ypač patrauklu toms tautoms, turinčioms mažiau ekonominių ir politinių laisvių, investuoti į šalį, kurioje yra aiški teisinė valstybė, pvz., Europos valstybėms narėms.

Tas pats pasakytina ir apie antrinės skaitmeninių vertybinių popierių rinkos valdymą. Europoje tektų įpareigojimas gauti vietinį leidimą (banko, brokerio ar DPS licenciją). Antrinė rinka yra aiškiai per daug reguliuojama, ir tai nepagrįstai, kai kalbama apie mažos kapitalizacijos vertybinius popierius.

Tačiau ES sutelktinio finansavimo reguliavimo iniciatyvoje matomas vienas teigiamas įvykis. Siūloma sumažinti antrinės rinkos operacijoms tenkančią reguliavimo naštą, leidžiančią skelbimų lentos tipo suderinti mažos kapitalizacijos vertybinius popierius.

Apskritai saugumo žymėjimas yra teisinė kliūtis, jei norima tai padaryti teisingai. Pagal teisę turiu omenyje galimybę investuoti ir keistis kriptovaliutomis pasauliniu mastu ir tuo pačiu metu veikti pagal vietinius vertybinių popierių įstatymus..

Yra keletas kliūčių, kurias kai kurias mes, „Fintelum“, bandome įveikti lobizuodami vietinių vertybinių popierių įstatymo pakeitimus. Mūsų tikslas yra leisti, kad saugumo žetonai tam tikroje jurisdikcijoje veiktų kaip perleidžiamosios vertybinių popierių priemonės. Taigi pigiau ir techniškai efektyviau palengvinkite emisiją ir paskesnę akcininkų registro priežiūrą.

  1.   Kalbant apie draugiškasar vyriausybės sutikimą, ar pastebėjote, kad kitos šalys palieka likusias šalis?

LA: Yra šalių Europoje, kurios bandė priimti kriptografijos ir „blockchain“ naujoves. Tie, kurie suskubo tai reguliuoti, nors ir su geriausiais ketinimais.

Imkime pavyzdžiu Maltą. Praėjusiais metais turėjau galimybę atsisėsti į žetonų modeliavimo skydelį pirmajame Maltos „Blockchain“ aukščiausiojo lygio susitikime, kuriame dalyvavo daugiau nei 8500 žmonių. Šis įvykis sutapo su naujuoju kriptografijos ir blokų grandinės įstatymu, kuris įsigaliojo 2018 m. Lapkričio 1 d. Nors Maltą buvo siekiama paversti blokų grandinės verslo ir inovacijų centru, rezultatas yra visiškai priešingas. Daugiausia dėl pernelyg griežtų ir ribojančių taisyklių rinkinio Maltoje steigiamų įmonių nėra tiek daug, po metų.

Pavyzdžiui, Vokietija dar visai neseniai neturėjo jokio konkretaus šifravimo reguliavimo. Bet teisėta buvo naudoti kriptovaliutas skolos priemonėms pirkti ir keistis.

Praėjusiais metais Liuksemburgas ir Prancūzija įvyko dar viena progresyvi plėtra. Apskritai abi šalys priėmė vertybinių popierių reguliavimo patvirtinimą, kad blokų grandine pagrįstas atstovavimas būtų galiojantis, priimtinas ir visiškai teisėtas..

  1.   Daug nuveikta apie skaitmeninių vertybinių popierių transformacines galimybes. Tai gali turėti įtakos pokyčiams daugelyje pramonės šakų, kurios, jūsų manymu, turi didžiausią naudą iš skaitmeninių vertybinių popierių sektoriaus?

LA: Atsiradus kriptografiniams, programuojamiems „blockchain“ pinigams, mes jau matome pasaulinės finansinės įtraukties pažangą. Vien tik grynai egzistuodami, kriptovaliutos, tokios kaip bitkoinas ir eteris, siūlo alternatyvias pinigų sistemas tiems, kurie nesutaria su savo fiat kolegomis visame pasaulyje..

Jei pirmasis panaudojimo atvejis buvo pinigai, tai antras pagal svarbą naudojimo atvejis yra investicijos. Skaitmeniniai vertybiniai popieriai, kuriuos numatėme „Fintelum“, yra šiuo metu galiojančių teisinių susitarimų formų skaitmeninis atvaizdavimas. Be abejo, įstatymai šiandien yra pernelyg ribojantys ir net nesvarbūs. Galų gale jis privalo keistis, prisitaikyti ir tobulėti.

Tuo tarpu, jei „blockchain“ pagrindu perleidžiamų vertybinių popierių priemonės netrukus pradės kaupti viešąsias „peer-to-peer“ blokų grandines, turėtume pamatyti daug didesnį duomenų skaidrumą, įtraukumą ir tikrąją globalizaciją.

 Jei duomenys yra prieinamesni, tai taip pat reiškia, kad neišvengiamai padidės mažmeninių investuotojų išsilavinimas ir bendras supratimas.

Bet kuriai pramonei, kuriai reikalingas nepatikimas ir nuolatinis įvykio pėdsakas, arba kur reikalingas nekintamas skaitmeninis viešasis įrašas, tai bus naudinga. Nes technologija tikrai atkeliavo.

  1.   Žvelgiant į ateitį, kur augimo trajektorijoje matote skaitmeninius vertybinius popierius per ateinančius dvejus ir penkerius metus?

LA: Nepaisant technologijų pažangos, mes, žmonės, vis tiek turime pasivyti viską, kas dabar įmanoma. Per dvejus metus galime turėti daug įrodytų verslo atvejų. Tačiau tuo pat metu mes tikrai vis tiek įgysime žinių ir tobulinsime įvaikinimą. Mokymosi kreivė ilgainiui sustiprės, ypač labiau išsivysčiusiose šalyse. Mažiausiai išsivysčiusios ekonomikos dėl politinių aplinkybių gali būti netgi įsivaikinimo priešakyje.

Per penkerius metus viskas gali pasikeisti. Galbūt tada turėsime naujų technologijų, prie kurių turėsime prisitaikyti. Pasinaudokite, pavyzdžiui, kvantinėmis galimybėmis arba dirbtinio intelekto programomis.

Tačiau šiandien mes ketiname susieti programuojamus vertybinius popierius su programuojamais pinigais. Kitaip tariant, išleisti ir susieti vertybinius popierius su kriptovaliutomis ir taip iš anksto paspartinti priėmimo ir naudojimo atvejus.

Išvada

Na, jūs turite tai! 2019 m. Netrukus baigsis, šiame sektoriuje akivaizdi tendencija – teigiama. Nors daugybė kliūčių buvo įvykdyta ir pašalinta, horizonte lieka daug daugiau. Nepaisant to, skaitmeninių vertybinių popierių potencialas pertvarkyti „FinTech“ išlieka toks pat viliojantis kaip ir anksčiau.

Po kelių mėnesių susisieksime su baze, kad įvertintume pramonės nuotaikas naujais influencerių rinkiniais iš viso pasaulio. Iki to laiko būkite informuotas dažnai išplatindamas vertybinius popierius.io!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map