Paolo Ardoino, „Bitfinex & Tether“ technikos vadovas – interviu serija

Paolo Ardoino yra „Bitfinex“ & Pririšti.

„Bitfinex“ yra skaitmeninio turto prekybos platforma, siūlanti moderniausias paslaugas skaitmeninės valiutos prekybininkams ir pasauliniams likvidumo teikėjams.

Pririšti yra plačiausiai pasaulyje vartojamas stablecoinas. Jie neseniai pradėjo Pririšti auksą.

Šiuo metu esate dviejų sėkmingiausių „blockchain“ įmonių kriptovaliutos erdvėje „Bitfinex“ ir „Tether“. Kaip atsidūrei tokioje pavydėtinoje padėtyje?

„Bitcoin“ šifravimo erdvėje pradėjau nuo 2012 iki 2013 m., Ne per anksti, ne per vėlai. Galėjau mėgautis nemažai bėgimų erdvėje. Tuo metu dirbau tradiciniame finansų sektoriuje Londone. Aš turėjau savo startuolį, ir mano patirtis buvo kurti labai keičiamo dydžio programas, kaip skaičiavimo ir paskirstytų sistemų dalis. Žinoma, finansai ir keičiamos programos bei tai, ką sistema mato, puikiai tinka „Bitcoin“. Taigi vos pradėjęs skaityti apie Bitcoin, įsimylėjau.

Aš eksperimentavau ir vis labiau jaudinausi dėl Bitcoin. Tada 2014 metų pabaigoje aš turėjau galimybę prisijungti prie „Bitfinex“. Jie turėjo problemų dėl derančio variklio. Atsižvelgdamas į savo patirtį, aš pasiūliau savo pagalbą kuriant suderinamą variklį, kad jis būtų labiau keičiamas, taigi mes sugebėjome pasiekti 1 000 kartų didesnį už ankstesnį operacijų skaičių per sekundę.

Tada pradėjau šiek tiek nuobodžiauti savo kompanijoje Londone, kuri buvo paskendusi tradiciniuose finansuose. Senieji, pasenę protokolai nebebuvo įdomūs, todėl norėjau padaryti tai, kas susiję su „Bitcoin“ ir kriptografine erdve. Aš tai supratau kaip didžiulę galimybę padaryti tai, kas būtų svarbu ilgainiui – padėti pakeisti pačią finansų sistemą ir panaudoti novatoriškas technologijas, pagrįstas „blockchain“.

2016 m. Viduryje tapau „Bitfinex“ CTO ir sunkiai dirbau, kad platforma būtų tokia, kokia yra šiandien. Graži sąsaja, kruopščiai suprojektuota ir tikrai tvirta, suderinamas variklis ir API buvo prioritetiniai dalykai, todėl visa tai buvo galima labai keisti. Iš esmės tai tebėra mano vaidmuo ir šiandien. Be vadovavimo savo komandai, aš vis dar dirbu prie platformos pagrindo. 2017 m. Tapau „Tether“ CTO. „Tether“ yra didžiausias stabilus monetas pagal rinkos kapitalizaciją. Tai tikrai viena nuostabiausių idėjų šiame sektoriuje. Visi šiandien kalba apie „Tether“, tačiau 2014 m. Jį tikrai sukūrė vizionierių ir „Bitcoin“ mėgėjų grupė. Jie turėjo šią puikią idėją išspręsti arbitražo, ypač efektyvaus arbitražo, problemą kriptografinėse biržose, problemą. Arbitražo galimybės buvo tikrai didelės, tačiau problema yra ta, kad norint jas išnaudoti, reikia perkelti laidus įvairiuose mainuose. Tai buvo tikrai skausminga ir tikrai lėta – tai gali užtrukti kelias dienas! „Tether“ buvo sprendimas tam ir puikiai pavyko.

„Tether Gold“ yra žetonas (XAU ₮), susietas su fiziniu auksu. Kur yra šis fizinis auksas ir koks yra išpirkimo procesas, investuotojui nusprendus išpirkti savo žetonus?

Fizinis auksas yra Šveicarijoje ir dėl saugumo negaliu nurodyti tikslios vietos. Norint išpirkti „Tether Gold“, jo turėtojui turi būti pakankamai žetonų, kad būtų galima užpildyti pilną aukso luitą. Norėdami pradėti išpirkimo procesą, paprastai prašome, kad klientas turėtų bent 430 „Tether Gold“ žetonų. Mes tai darome todėl, kad 400 uncijos aukso luitai iš tikrųjų nėra 400 puikių Trojos uncijų – jų dydis skiriasi nuo 385 smulkių Trojos uncijų ir iki 430 puikių Trojos uncijų.

Kai savininkas nori išpirkti, mes paleidžiame algoritmą, kuris „sujungia“ jų „Tether Gold“ žetonus ant vieno ar daugiau pilnų aukso luitų. Tada tie barai yra prieinami žetono turėtojui, kad galėtų pasiimti pasirinktoje vietoje Šveicarijoje. Iš ten jie gali atvežti auksą, kur tik nori, pagal kelionių taisykles ir transporto mechanizmus bei įvairias Šveicarijos ir jų jurisdikcijos taisykles. Arba žetono savininkas gali paprašyti mūsų pabandyti parduoti savo aukso luitą pirkėjui Šveicarijoje. Jei galėsime jį parduoti, žetono turėtojas gaus už tą pardavimą gautas pajamas, atėmus mūsų mokesčius, o ne fizinę aukso luitą.

Kodėl jūs manote, kad auksiniai stulpeliai yra būtini investuotojams?


Rinkoje matome netikrumo laikotarpį. Taigi auksas yra įdomi grynųjų pinigų alternatyva. Kai finansų rinkose yra daug netikrumo, paprastai rizikos draudimo fondai eina į grynuosius pinigus, todėl jie parduoda savo turtą ir stengiasi sumažinti nepastovumą. Paprastai jie tam naudoja grynuosius pinigus, tačiau auksas yra tam tikras vidurys tarp visiško investicijų – tarkime, akcijų, akcijų, kriptovaliutos, bet kokio -, kurie yra nepastovūs, ir kažkas, kas jaučiasi nepastoviau nei grynieji, žinoma, daugiau romanas. Auksas yra šis vidurys, be to, jis yra vienas iš aktyvų, kurį matome vis aktyvesnį, kai yra geopolitinis neapibrėžtumas.

„Tether Gold“ neseniai išaugo iki 21 mln. USD vertės kapitalizacijos. Ar manote, kad tai pagrįsta koronaviruso baimėmis? Kas dar skatina šį susidomėjimą?

Tai siekė 21 milijoną dolerių, bet man tai tik pradžia. Manau, kad per ateinančius kelis mėnesius matysime papildomą augimą. Kaip sakiau, auksas yra ne tik naudingas prekybininkų apsidraudimo mechanizmas. Auksas yra geras būdas apsidrausti nuo rizikos, kai valdote savo turtą. „Tether Gold“ yra geras būdas laikyti auksą, nes jums nereikia mokėti metinių mokesčių pagal jūsų „Tether Gold“ turimą turtą. Manau, kad 21 mln. Dolerių vertės „Tether Gold“ vis dar yra maža suma. Mūsų vizija yra ta, kad „Tether Gold“ taps pirmenybiniu aukso laikymo būdu. Kadangi auksas naudojamas kaip didelių fondų apsidraudimo mechanizmas, tikimės, kad „Tether Gold“ ir toliau populiarės. Dėl to reikės daug daugiau „Tether Gold“. Taigi turėtume matyti, kad vis daugiau vartotojų įsigyja „Tether Gold“.

Ar galėtumėte pasidalinti su mumis dabartiniais „Tether“ (USDT) integravimo planais žaibo tinklas?

„Bitfinex“ ir „Tether“ finansuoja projektą, pavadintą „RGB Spectrum“, kuris skirtas sukurti protokolą skaitmeniniam turtui išleisti „Lightning“ tinklo viršuje. Manau, kad tuo metu, kai protokolas bus gyvas, stabilus ir gerai patikrintas, „Tether“ bus vienas iš pirmųjų, kuris naudos šį naują protokolą. Taip yra todėl, kad „Bitfinex“ ir „Tether“ mano, kad „Bitcoin“ ir „Lightning“ tinklas yra tikrai svarbios technologijos, o tinklas yra tikrai keičiamo dydžio, grynai „peer-to-peer“. Tai kaip reikiant decentralizuotas mikrokreditų protokolas. RGB protokolas bus pasirengęs paleisti „Tether“ ant jo, nes tai užbaigs mūsų viziją, kad „Tether“ įgalins „Micro-Payer“ mokėjimus.

Per pastaruosius metus mes matėme daug naujų JAV dolerių. Kodėl investuotojai turėtų toliau naudoti „Tether“ kai kurioms iš šių naujų galimybių?

Manau, kad priežastis yra ta, kad „Tether“ turi pirmųjų judėjimo pranašumų. Tai prasidėjo 2014 m., O pirmasis didelis konkurentas – 2018 m. „Tether“ turėjo ketverių metų technologinę pažangą ir verslo pranašumą. Viena iš pagrindinių „Stablecoin“ savybių turėtų būti kelių grandinių sąveika. Pagrindiniai mūsų konkurentai daugiausia dirba su „Ethereum“, o mums svarbu stengtis ir tarnauti kuo daugiau bendruomenių. „Ethereum“ turi didelę bendruomenę, „EOS“ – didelę bendruomenę. Kiti palaikomi blokai, tokie kaip „Algorand“, „Liquid“ ir „Tron“, turi dideles bendruomenes, todėl supraskite, kad norint, kad „stablecoin“ būtų pilnas ir būtų tikrai naudingas, jis turi būti bendras skirtingų „blockchain“ pagrindas. Tai yra didžiulis pranašumas, kurio, mūsų manymu, mūsų konkurencija dar neįsisąmonino.

„Bitfinex“ neseniai pakeitė IEO „Bitfinex Token Sales“, kuris yra skaitmeninio turto pasiūlymas ir paleidimo sprendimas aukštos kokybės šifravimo projektams. Ar galite pasidalinti su mumis, kokia yra ši platforma ir kodėl verslininkai turėtų ja naudotis, palyginti su IEO paleidimu Binansas, „KuCoin“, ar kiti konkurentai?

Visų pirma, jūs galite pamatyti, kad „Bitfinex“ nepaleido daug IEO. Jie nepradėjo daug projektų, nes žinome, kad dauguma pradėtų projektų buvo tikrai prastos. Nenorime pakartoti kitų platformų padarytų klaidų. Mes esame atsargesni ir atlikome labai daug kruopštaus patikrinimo, prieš nuspręsdami pradėti projektą per „Bitfinex“ žetonų pardavimo platformą. Manau, kad mūsų požiūris yra profesionalesnis ir kruopštesnis. Projektai, kuriuos pradėsime, bus tikrai išskirtinės platformos dalis ir bus visiškai laikomi aukštos kokybės projektais vien dėl to, kad mums pavyko užbaigti išsamų vertinimo procesą. Mes norime įsitikinti, kad viskas, ko mes išvardysime, yra kokybiškas projektas, kuriame atsižvelgiama į teisingą vertinimą ir yra naudingas, kad būtų apsaugoti „Bitfinex“ klientai, kurie bus suinteresuoti dalyvauti pasiūlyme. Norėdami tai pasiekti, mes jau atliksime daug deramo jų patikrinimo.

Kokio tipo projektai bus rodomi šioje platformoje?

Yra įvairių projektų. Yra su dirbtiniu intelektu susijusių projektų. Yra žaidimų. Yra žetonų, kuriais siekiama, kad bankai atsidurtų neturtingame regione. Yra naujų „blockchain“, norinčių įvaikinti ir įrodyti save per procesą. Tai tikrai didžiulė projektų įvairovė.

Ar „Bitfinex“ ar „Tether“ yra naujų įdomių projektų, apie kuriuos turėtume žinoti?

„Bitfinex“ dirbame su daugybe naujų funkcijų, kurios yra tikrai svarbios mūsų klientams. Mes sutelkiame dėmesį į pasirinkimo galimybes, kai kalbama apie mūsų išvestinių finansinių priemonių platformą. Artimiausioje ateityje mes pradėsime naują integraciją su trečiųjų šalių teikėjais apie skolinimą. Ir mes sukursime pažangios lygiaverčio tarpusavio įmokų skolinimo platformos versiją, kuri maitina mūsų maržų prekybos platformą nuo 2013 m. Taigi yra daugybė projektų, prie kurių mes dirbame, taip pat pradėsime papildomus bandomuosius projektus, sukurtus ant viršaus „Lightning“ tinklo, kad padėtų rinkos formuotojams išbandyti, kaip patobulinti savo prekybos strategijas, panaudojant greitai mokamus atsiskaitymus tinkle.

Ar yra dar kažkas, kuo norėtumėte pasidalinti apie „Bitfinex“ arba „Tether“?

Apskritai, „Bitfinex“ yra viena iš pagrindinių kriptografinės erdvės kompanijų, kuri daugelį metų kovojo ir leido pramonei, kurios dalis mes visi esame, stabiliai augti. „Bitfinex“ apsaugojo daugybę problemų, susijusių su kriptografijos pramone, ypač dėl to, kad buvo „fiat“ ir padėjo surinkti lėšų. „Bitfinex“ sukūrė daug įdomių projektų – tikrai tvirtą prekybos platformą, kurioje gyvena daugybė prekybininkų. Eksperimentas pirmasis palaikė „Lightning“ tinklą, todėl iš esmės „Bitfinex“ rodo didžiulę meilę Bitcoin. Manome, kad „Bitfinex“ dirba „Bitcoin“, o ne naudoja „Bitcoin“, kad tik gautų pelną.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map