Kinijos bankas išleidžia pirmąjį turtu užtikrintą komercinį popierių, naudodamas „Blockchain“

„China Zheshang Bank“ (CZB) – nacionalinis akcinis komercinis bankas, įsikūręs Zhejiang provincijoje, – į rinką įtraukdamas „blockchain“ technologiją, išleido į rinką turtu užtikrintą komercinį popierių (ABCP), kuris buvo išleistas ir platinamas naudojant „blockchain“ technologiją.

Pirmasis turtu paremtas komercinis popierius naudojant „Blockchain“

Ši pastanga yra Kinijos vyriausybės dalis, teikianti finansinę paramą mažosioms ir vidutinėms įmonėms po ekonominio susitraukimo per pastaruosius 6 mėnesius. Tai yra pirmasis etapas „Lianxin Lianjie Asset“ garantuoto komercinio popieriaus “, kurį sudarė„ Zheshang Bank “, ir siekia 120 milijonų juanių (apie 17 milijonų USD).

Šis projektas yra vienas iš pirmųjų penkių Kinijos tarpbankinių rinkų pardavėjų asociacijos bandomųjų projektų, kuriais pradėta prekiauti turtu užtikrinto komercinio popieriaus (ABCP) produktais. Manoma, kad šio pirmojo finansavimo etapo bendra suma sieks 3,324 mlrd. Juanių (470 mln. USD), o jo programoje yra dar keturi ramsčiai. Jei „Zheshang Bank“ emisija bus nukreipta į MVĮ finansavimą, kiti ABCP bandomieji projektai apima dideles institucijas ir valstybinius bankus. Pavyzdžiui, CITIC Construction Investment Securities ir China CITIC Bank garantuoja anglių tiekimo grandinę, o „Anji Leasing“ (automobilių lizingas) išleidžia ABCP, kurią garantuoja valstybiniai bankai „Agricultural Bank“ ir „China Bank“..

Ne visi projektai naudoja „blockchain“ technologiją, kad užbaigtų finansavimą, tačiau, anot pranešimų, „Zhenshang“ bankas išleido sėkmingai „blockchain“ technologiją.

Neseniai, vadovaujama Kinijos centrinio banko, pardavėjų asociacija skatino turto pakeitimo vertybiniais popieriais produktų kūrimą ir išleido turto remiamą tiesioginių inovacijų produktą ABCP, kuris yra trumpalaikė, slenkanti tradicinio turto išleidimo versija. garantuotas obligacijas (ABN), kuri suteikia įmonėms įrankį, kuris derina likvidumą ir turto-įsipareigojimų valdymą.

AB „Lianxin Lianjie“ ABCP buvo išleista šešių mėnesių terminu su galimybe pratęsti emisiją. Pinigų rinkos produktą remia devynių įmonių turtas sektoriuose, įskaitant pramoninius chemikalus ir pažangias miesto technologijas.

Supratimas apie ABCP ir jų naudojimo atvejus

Paprastai turtu garantuoti komerciniai vertybiniai popieriai yra trumpalaikiai pakeitimo vertybiniais popieriais produktai, kuriuos išleidžia vienos ar kelios įmonės, užtikrinamos korporacijos turtu – tai gali būti gautinos sumos, sąskaitos, pateikiančios įmonės finansinio likvidumo sprendimą..

Paprastai ABCP išpirkimo data yra ne ilgesnė kaip 270 dienų ir išleidžiama pagal palūkanas arba diskonto principą.

Užstatas užtikrinamas korporacijos įkeitimu, kuris gali apimti būsimus mokėjimus už kredito korteles, automobilių paskolas, studentų paskolas ir įkeistus skolinius įsipareigojimus (CDO). Iš ABCP emisijos gautos pajamos pirmiausia naudojamos norint įsigyti įvairių rūšių turto, įsigyjant turtą ar užtikrinant skolinimo sandorius..

Pasak „China Zheshang Bank“, paleidus „Lianxin ABCP“, mažoms ir vidutinėms įmonėms lengviau kreiptis ir gauti finansinę paramą tiesiogiai, o „blockchain“ technologija leidžia greičiau atsiskaityti, geriau skaidrinti ir lengviau valdyti..

Šis produktas atveria duris į naujovišką turto pakeitimo vertybiniais popieriais modelį, sukuriant atviros rinkos finansavimo kanalą mažoms ir vidutinėms įmonėms, o tai labai pagerina tiesioginį įmonių finansavimą..

Kinijos pastangos skaitmeninės ekonomikos linkme tęsiasi

Kinija varžosi dėl didesnio „blockchain“ technologijos pritraukimo, diegdama naujoves mokėjimams ir finansiniams srautams. 2019 m. Rugpjūčio mėn. Prezidentas Xi Jinpingas paragino paspartinti šalies blokų grandinės plėtrą ir priėmimą tinkamais taikymo atvejais.

Prezidentas pabrėžė, kad būtina stiprinti fundamentinius „blockchain“ technologijos tyrimus ir skatinti inovacijas, kad Kinija galėtų užimti lyderio pozicijas „blockchain“ srityje.

Nuo to laiko Kinija ir jos institucijos nedvejodamos juda į priekį įgyvendindamos programas, kuriose naudojama naujoji technologija ir jos produktų naujovių galimybės.

Šalia pastangų kuriant ir įgyvendinant savo centrinio banko skaitmeninę valiutą (CBDC), šalis taip pat pasistengė populiarindama „blockchain“ technologiją naudodama savo „Blockchain Service Network“ (BSN), kuris buvo pristatytas ir paleistas balandžio mėnesį..

BSN iniciatyvai vadovauja Valstybinis informacijos centras, vyriausybinė agentūra prie Nacionalinės plėtros ir reformų komisijos, taip pat valstybiniai telekomunikacijų gigantai, įskaitant „China Telecom“, „China Unicom“ ir mokėjimų firma „China Union Pay“..

Jei tai veiks taip, kaip numatyta, įmonės ir programinės įrangos kūrėjai galės prisijungti prie BSN ir kurti „blockchain“ pagrįstas programas. Tikslas yra sumažinti jų veiklos išlaidas, pagerinti lankstumą ir užtikrinti geresnę reguliavimo priežiūrą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map