Kanados bankas ateityje galėtų išleisti skaitmeninę valiutą

2020 m. Vasario 25 d. Kanados banko vadovai padarė viešus pareiškimus dėl centralizuoto banko skaitmeninės valiutos (CBDC) išleidimo. Konkrečiai, banko valdytojo pavaduotojas Timothy Lane’as kalbėjo apie galimybę ir scenarijus, kuriais bankas vykdys šį veiksmą „CFA Montreal FinTech RDV 2020“. Kalboje buvo kalbama apie sparčiai besivystančią technologiją, veikiančią finansų sektorių, ir kaip Kanados bankas reaguoja į aplinką.

Kanados bankas

Kanados bankas veikia nuo tada, kai 1934 m. Buvo įsteigtas kaip karūnos korporacija. Svarbu tai, kad karūnos korporacijos yra valstybinės ir valdomos įmonės. Taigi bankas veikia kaip šalies centrinis bankas. Taigi tai yra vienintelis subjektas, turintis teisinę galimybę leisti Kanados banknotus.

Nuo 1944 m. Kanados bankas yra vienintelis teisėtų mokėjimo priemonių banknotų leidėjas šalyje. Be to, organizacija yra atsakinga už Kanados pinigų politikos formavimą. Konkrečiai, įmonės atsakomybė apima saugios ir patikimos finansinės sistemos palaikymą Kanadoje.

Dabartinė Kanados banko atsakomybė sutelkta į numatomos infliacijos stebėjimo ir valdymo tikslus. Pažymėtina, kad bankas turi stengtis užtikrinti stabilią ir efektyvią šalies finansų sistemą. Bankas šią užduotį vykdo įvairiais būdais. Pirmiausia įmonė teikia efektyvias ir efektyvias lėšų valdymo paslaugas Kanados vyriausybei ir kitoms vietinėms įmonėms. Galiausiai, banko atsakomybė apima piliečių aprūpinimą saugia ir patikima valiuta.

Kanados bankas apie skaitmeninės valiutos išleidimą

Kanados bankas toliau vertina, ar ir kokiais atvejais įmonė išleis CBDC. Savo kalboje Lane’as paaiškino, kaip bankas ruošiasi ateičiai, kurioje, jo manymu, gali reikėti išleisti skaitmeninius centrinius vekselius. Jis kalbėjo apie banko pareigas suteikti piliečiams galimybę konfidencialiai naudoti pageidaujamą mokėjimo būdą.

Timothy Lane'as - Kanados bankas

Timothy Lane’as – Kanados bankas

Viduje konors kalbos, „Lane“ pripažįsta, kad skaitmeninės valiutos suteikia rinkai naujų galimybių. Jis taip pat paaiškino, kad šios galimybės taip pat gali sukelti daugybę naujų rizikų. Būtent šios nežinomos grėsmės ir toliau trukdo banko motyvacijai išleisti centrinę skaitmeninę valiutą.

Scenarijai, kuriais Kanados bankas išleistų CBDC

„Lane“ pateikė du scenarijus, pagal kuriuos Kanados bankas svarstys centralizuotos skaitmeninės valiutos išleidimą. Pirmasis scenarijus būtų masinio kriptovaliutų priėmimo rezultatas. Tokiu atveju bankas gali prarasti pinigų sistemos kontrolę, nes daugiau vartotojų pereina į privačias valiutas, tokias kaip Bitcoin. Kaip jūs įsivaizduotumėte, centriniai bankai nėra linkę į jokią situaciją, kai jie praranda galimybę kontroliuoti mokėjimus ir reguliuoti rinkas.

Antrasis scenarijus, kuris pateisintų banko atsakymą, būtų visiškas fizinių grynųjų pašalinimas iš rinkos. Nors kol kas atrodo, kad šis antrasis scenarijus yra labai mažai tikėtinas, vis dėlto tai labai realus rūpestis bankų pareigūnams. Tokios situacijos kaip tarša ar ligos artimiausiu metu gali nebeturėti popierinių pinigų.

Kaip atrodys Kanados CBDC?

Įdomu tai, kad „Lane“ užtruko, kol pripažino skaitmeninių valiutų teikiamą naudą rinkai. Jis tai padarė aprašydamas, kaip atrodys hipotetinė Kanados banko skaitmeninė valiuta. Lane’as paaiškino, kad naujoji valiuta būtų saugi, lengvai prieinama, privati ​​ir gera vertės kaupimo priemonė. Jis pareiškė, kad naujasis skaitmeninis banknotas suteiks vartotojams galimybę pirkti daiktus elektroniniu būdu internetu arba asmeniškai. Bendras Lane teiginys buvo tas, kad Kanados bankas yra pasirengęs išleisti CBDC tik tuo atveju, jei tai būtina.

Ar Kanados bankas išleis skaitmeninę valiutą?

Svarbu tai, kad Lane nustojo pasakyti, kad Kanados bankas artimiausiu metu planuoja bet kada išleisti valiutą. Konkrečiai, jis pareiškė, kad šiuo metu bankui nėra reikalo leisti savo skaitmeninės valiutos. Jo sprendimo motyvas yra tai, kad dabartinė finansų sistema vis tiek gerai tarnauja piliečiams. Lane mano, kad šiuo metu bankas turi sutelkti dėmesį į dabartinės mokėjimo sistemos modernizavimą, kad bankas išlaikytų savo vartotojų pasitikėjimą ateitimi.

Ką įtrauktų jūsų tobulas CDBC?

Nors Kanados bankas neketina išleisti CBDC, pareigūnai vis dar nori gauti rinkos atsiliepimų apie perspektyvą. Taigi bankų pareigūnai išleido daugybę klausimų. Šie klausimai buvo skirti piliečiams, bandant pajusti, kaip rinka juda į priekį. Į klausimus buvo įtraukti:

  • Kaip skaitmeninė valiuta veiktų su kitais mokėjimo būdais?
  • Kokios dizaino ypatybės gali padaryti CBDC patrauklų prekybininkams ir vartotojams?
  • Kaip CBDC veiktų vykdant tarpvalstybinius sandorius?
  • Kaip galime apsaugoti privatumą ir užkirsti kelią neteisėtam naudojimui?

Centriniai bankai svarsto galimybę pereiti prie skaitmeninio tinklo

„Lane“ pareiškimas atkartoja kitų centrinių bankų vadovų pareiškimus dėl skaitmeninės valiutos išleidimo. Šios organizacijos ir toliau stebi rinkas ir nagrinėja scenarijus, kuriuose jos matytų būtinybę atlikti tokius kardinalius pokyčius. Neseniai paskelbtas Tarptautinio valiutos fondo pareiškimas nušvietė dabartinę padėtį, susijusią su CBDC. kalbos atskleidė, kad tik aplinkketvirtadalis viso pasaulio centrinių bankų dabar aktyviai nagrinėja galimybę išleisti CBDC, ir pranešta tik apie keturis pilotus “.

Kanados bankas yra pasirengęs atlikti pakeitimus, kad jie liktų aktualūs

Bendras Lane’o kalbos tonas paskatino tai, kad Kanados bankininkystės pareigūnai supranta, jog šiais laikais reikia būti lankstiems. Panašu, kad bankų pareigūnai puikiai žino, kad kriptovaliutos gali turėti didžiulę įtaką jų gebėjimui kontroliuoti rinkas. Taigi bankų pareigūnai yra pasirengę atlikti visus reikalingus pakeitimus, kad ir toliau būtų kontroliuojami. Kol kas Kanados bankas toliau tiria koregavimus, kurių reikia norint išlikti aktualiais visiškai suskaitmenintoje ekonomikoje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map