Dave’as Hodgsonas, NEM grupės vadovas ir „NEM Ventures“ generalinis direktorius – interviu serija

Dave’as eina generalinio direktoriaus investicijų vadovą NEM grupė ir generalinis direktorius „NEM Ventures“, kur jo vaidmuo apima grupės investicijų valdymą, jurisdikcijos analizę, partnerystės kūrimą ir įmonės struktūros kūrimą. 

Dave’as turi 15 metų patirtį konsultuodamasis su įvairaus dydžio organizacijomis, vyriausybinėmis agentūromis ir nevyriausybinėmis organizacijomis dėl technologijų projektų. Jis buvo ankstyvas viešųjų debesų projektų vykdytojas ir vadovas, vadovavęs kelioms didelėms organizacijoms per jų priėmimo programas..

Kada pirmą kartą susidūrėte su kriptovaliuta ir (arba) skaitmeniniais vertybiniais popieriais?

Pirmą kartą „blockchain“ ir kriptografija susidomėjau prieš kelerius metus, tačiau profesionaliai įsitraukiau dar 2016 m., Nes buvau projekto, siekusio sukurti lygiagrečią atsiskaitymo už energijos suvartojimą sistemą, dalis. Šiame projekte taip pat buvo nagrinėjamas saugumo žetonų kėlimas, o mes pradėjome STO paleidimą, kai įmonė buvo įsigyta. Todėl mano dalyvavimas blokų grandinėje, kriptografijoje ir skaitmeniniuose vertybiniuose popieriuose buvo beveik lygiagretus.

Ar galėtumėte pradėti paaiškinti, kas yra NEM blokų grandinė ir kuo ji skiriasi nuo kitų viešųjų blokų grandinių?

NEM yra modifikuotas „Proof-of-Stake“ (PoS) „blockchain“, parašytas nuo nulio, o 1 versija, kurią mes vadiname NIS1, veikia viešojoje grandinėje nuo 2015 m. Tuo metu NIS1 buvo vienas iš ankstesnių „PoS“ tinklų. , taip pat vienas pirmųjų palaikantis daugialypį parašą. NEM NIS1 buvo pritaikytas naudoti atvejams, pradedant prabangos prekių atsekimu, tiekimo grandinės stebėjimu, socialine žiniasklaida, kamieninių ląstelių tyrimais ir pastaruoju metu – Centrinio banko skaitmenine valiuta (CBDC) Lietuvoje. Mes skiriamės būdami viena iš senesnių grandinių, neturėdami laiko, praleisto turto, jokių protokolų lygio įsilaužimų ir skatindami draugišką kūrėjų patirtį ir bendruomenę. Ši grandinė turi lengvai naudojamus programinės įrangos kūrimo rinkinius (SDK), kurie įmonės kūrėjams suteikia pažįstamą kūrimo patirtį. Praktiškai tai reiškia, kad laikas daugeliui bendrovių patekti į rinką yra greitesnis, nes yra labai mažai nuosavybės teise sugeriamo turinio.

Ar galėtumėte apibūdinti „NEM Ventures“ ir paprastai vykdomų investicijų tipą?

Kaip rizikos kapitalo dalis, „NEM Ventures“ investuoja į įmones, kurios kuria NEM technologijas arba kaip nors plečia NEM ekosistemą ir (arba) platformas. Šios investicijos vykdomos NEM ekosistemos ir bendruomenės vardu. Mes linkę sutelkti dėmesį į investicijas į labai ankstyvos stadijos projektus iki A serijos etapų, kai įmonės jungiasi tiesiai į technologijas, jas naudoja novatoriškai arba kaip apskritai ekosistemos partneris. Mes reikalaujame, kad įmonės turėtų tikrą komercinį planą ir tikimybę pasiekti finansinį savarankiškumą, tačiau tai nėra mūsų vienintelis pasiūlymo matas.

Vienas naujausių NEM produktų yra „Symbol“, hibridinė blokų grandinė, sukurta specialiai atsižvelgiant į įmones. Ar galite paaiškinti, kas yra simbolis ir kodėl įmonės turėtų atkreipti dėmesį??

Kūrėjai sukūrė mūsų dabartinę viešąją grandinę (NIS1) nuo nulio ir ji veikė 5,5 metų su pažangiausių funkcijų rinkiniu. Komanda pasinaudojo šio proceso patirtimi, pažanga pramonėje ir funkcijų rinkinio idėjomis ir jas visas sujungė, kad sukurtų mūsų antrąją grandinę „Symbol“. „Symbol“ yra nauja grandinė, sukurta nuo nulio, kad būtų saugi, keičiama, decentralizuota ir naudojama įvairiems tikslams.

Ši technologija gali būti įdiegta kaip privati ​​ar vieša grandinė, leidžianti apsikeisti protokolo lygmeniu tiek tarp valstybinių, tiek tarp privačių, taip pat su „Ethereum“ (ETH) ir „Bitcoin“ (BTC) per tam tikrą sandorio tipą. Grandinė palaiko grandinės multi sig (kelių lygių), templatuotas išmaniąsias sutartis, tokias kaip visuminės ir susietosios operacijos, ji turi įmontuotas vardų srities galimybes, leidžiančias susieti slapyvardžius ir paskyras su vartotojui patogiais pavadinimais. Jis taip pat palaiko saugos žetonus protokolo lygiu, naudodamas abonemento ir prieigos prie žetonų apribojimo derinį, perduodamus žetonų valdymo vaidmenis ir sąskaitos metaduomenis.

Simbolis yra patrauklus įmonės požiūriu, nes vienu metu galima išlaikyti privatų ir viešą technologijos naudojimą, tuo pat metu naudojant tą modelį palaikantį sprendimą. Jį taip pat sukūrė komanda, kuri grandinę parašė nuo nulio ir turi patirties tai darant iš mūšyje išbandyto produkto, kurio amžius yra daugiau nei 5 metai. Tai, kad NEM yra įsitvirtinęs erdvėje, palengvina pokalbį su įmonėmis nuo to, ar „Symbol“ yra tvirtas ir patikimas, ar nuo to, kaip jos gali panaudoti atvirojo kodo technologiją savo komerciniams tikslams. Tuo pačiu metu mūsų atvirojo kodo produktas ir bendruomenė taip pat gauna naudos iš simbiozės. Tai yra unikalus vertės pasiūlymas ir įmonės „blockchain“ erdvėje yra palyginti nedaug konkurentų, kurie pažymi visus šiuos langelius.


Pirmieji „Symbol“ blokų grandinėje paleisti saugos žetonai skirti „Bourbon Fund“. Ar galėtumėte greitai sužinoti, kas yra šis fondas?

Skaitmeninis Kentukio viskio fondas iš esmės priklauso puikiam Kentukio Burbono viskiui, kurio vertė laikui bėgant buvo vertinga. Fondas demokratizuoja nuosavybės teisę į kelias šalis naudodamas skaitmeninį turtą (saugumo žetoną), kuris bus kuriamas ant „Symbol“. Fondas nupirks keletą statinių gamybos, sandėliuos, prižiūrės ir prekiaus tomis statinėmis iki išpilstymo ir pardavimo vietos, o tai gali būti didesnė už produkcijos įsigijimo kainą, tada išpilstys į butelius ir parduos produktą bei grąžins pelnas.

Ši nišos rinka paprastai yra atvira tik dideliems investuotojams dėl gamybos apimties ir vertės, taip pat dėl ​​sandėliavimo išlaidų ir laiko. Tai taip pat labai nelikviška rinka, ironiškai atsižvelgiant į temą. Paprastai neįmanoma turėti dalinės nuosavybės už mažesnę nei statinę, taip pat negalima prekiauti tuo iki subrendimo laiko. Todėl šis fondas siūlo didelę galimybę investuotojams ir viskio entuziastams.

Vienas naujai išleistas produktas yra LBCOIN, kuris yra vadinamas pirmąja pasaulyje „blockchain“ pagrindu sukurta skaitmenine kolekcine moneta. Ar galėtumėte patikslinti šį projektą?

The LBCoin projektas yra iš Lietuvos centrinio banko ir buvo sukurtas „SuperHow“? ir pastatytas ant NEM NIS1. Tai yra Lietuvos nepriklausomybės minėjimas ir yra reikšmingas pirmasis žingsnis link Centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC).

Pagrindinė koncepcija yra ta, kad bankas išleidžia kolekcionuojamą monetą, kuri bus išleista ir kuria bus galima prekiauti grandinėje. Pirmasis etapas yra kolekcinių žetonų rinkinio išleidimas dabartinėje mūsų viešojoje grandinėje. Suinteresuotosios šalys turės šiek tiek laiko surinkti visą rinkinį, prekiaudamos jomis, o kai turės visą rinkinį, jie galės pareikalauti kolekcinės monetos.

Viena iš naujų siūlomų paslaugų yra „NEM Ignite“, kuri yra inkubatoriaus tipo programa. Ar galėtumėte aptarti, ko iš to turėtume tikėtis?

Mūsų komanda nustatė, kad „blockchain“ erdvėje yra daug puikių idėjų, tačiau kartais jos nėra iki galo išvystytos iki investavimo taško. Tam tikri projektai gali tapti komerciškai perspektyvūs, tačiau jiems pasiekti reikia šiek tiek palaikymo ir instruktavimo, panašiai kaip inkubatoriuose kitose pramonės šakose.. NEM uždegti yra mūsų atsakymas į tai – mes investuojame nedideles finansines investicijas ir skiriame laiką iš įvairių ekosistemos žmonių ir partnerių, kad šie projektai būtų įgyvendinami per ankstyvą veiklą, padedant jiems pasirengti pradiniams investicijų etapams..

Apie „NEM Ignite“ buvo pranešta 2020 m. Kovo mėn., Ir tuo metu mes tikėjomės, kad jau dabar atidarysime kohortą. Tačiau su „Covid“ ir su ja susijusia ekonomine bei investicine aplinka mes nepradėjome veikti taip greitai, kaip tikėtasi. Daug dėmesio skiriame sėkmingam „Symbol“ paleidimui ir įsipareigojimams, susijusiems su jo plėtra. Šiuo metu inkubuojame vieno projekto beta grupę, kurią labai džiaugiamės ir tikimės paskelbti artimiausiomis savaitėmis. Mes tikimės vėl atidaryti „NEM Ignite“ plačiau, kai ekonomika vėl atsistos į tolygų kilį.

Kas, jūsų nuomone, yra didžiausia kliūtis skaitmeninių vertybinių popierių augimui?

Matau tai kaip du kartus:

  • Reglamentas – Visose jurisdikcijose reglamentai yra skirtingi, o kai kuriais atvejais – neaiškūs. Kalbant plačiau, ji juda teisinga linkme, bet juda lėtai, kaip visada. Iš pradžių buvo sukurti reglamentai, taikomi skirtingiems technologiniams metodams, todėl laikui bėgant juos reikia atnaujinti, kad būtų galima nustatyti tokius dalykus kaip tarpvalstybiniai prekybos sąrašai ir prekyba ar mažmeninių investuotojų, kurie gali būti skaitmeninio turto saugotojai, prieiga. Apskritai, reguliavimas yra pagrindinis skaitmeninio turto erdvės augimo veikėjas ir jis bus naudingas ateinančiais mėnesiais ir metais.
  • Infrastruktūra – Reguliavimo kliūčių poveikis reiškia, kad mes esame besiformuojančiuose skaitmeninių vertybinių popierių infrastruktūros etapuose. Mes neturime bendrų tarptautinių standartų tarp reguliuojamų biržų ir saugotojų, pavyzdžiui, neturime standartizuoto AML / KYC požiūrio. Šis bendros infrastruktūros trūkumas bus išspręstas ir mes jau matome tam tikros pažangos pradžią, tačiau šiuo metu tai tebėra kliūtis augimui.

Ar yra dar kažkas, kuo norėtumėte pasidalinti apie „NEM“ ar „NEM Ventures“?

Aš rekomenduočiau sekti mus toliau „Twitter“ ir „LinkedIn“ kad būtų nuolat informuojama apie visus mūsų pranešimus. Pasirengimas „Symbol“ pristatymui yra įdomus laikas NEM ekosistemai, ir dabar labiau nei bet kada anksčiau mes laukiame bet kurio žmogaus, kuris galėtų susisiekti ir įsitraukti!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map