Darius Liu, „iSTOX“ vadovas – interviu serija

What yra iSTOX?

„iSTOX“ yra pirmoji reguliuojamojo kapitalo rinkų platforma bet kuriame didesniame finansų centre, palaikanti vieno langelio skaitmeninių vertybinių popierių išleidimą, saugojimą ir prekybą jais. Pasitelkdamas pažangių išmaniųjų sutarčių ir paskirstytų knygų technologijos galimybes supaprastinti emisijos ir prekybos procesą, „iSTOX“ siekia iš naujo apibrėžti privataus kapitalo rinkas, leisdamas investuotojams ir emitentams tiesiogiai prisijungti ir sudaryti sandorius. Palyginti su tradicinėmis prekybos vietomis, „iSTOX“ yra lankstesnė, prieinamesnė ir įtraukesnė alternatyva ir siūlo investavimo galimybes, kurioms anksčiau nebuvo galima naudotis..

Pagrindiniai „iSTOX“ akcininkai yra Singapūro birža (SGX), pirmaujanti Azijos tarptautinė daugiabučio turto birža; „Temasek Holdings“ dukterinė įmonė „Heliconia“ daugiausia dėmesio skyrė investicijoms į sparčiai augančias įmones; ir „Phatra“, pirmaujantis Tailando investicijų ir privatus bankas bei „Kiatnakin Phatra Financial Group“ narys. Kiti pagrindiniai akcininkai yra Japonijoje įsikūrusi „Tokai Tokyo Financial Holdings“ („Tokai“), gerai įsitvirtinusi Japonijos finansinių paslaugų įmonė, ir pastaruoju metu pirmaujanti turto valdymo įmonė Korėjoje „Hanwha Asset Management“..

Beprieš „iSTOX“ jūs dirbote GIC, kuri valdo Singapūro užsienio atsargas. Kaip ši patirtis įkvėpė jus paleisti „iSTOX“?

Tiesą sakant, prieš dirbdamas GIC, dirbau politikos formuotoju Singapūro vyriausybėje, įskaitant Finansų ministerijos pareigas. Taigi, mano patirtis apima tiek politikos formavimą, tiek turto valdymą / investicijas komerciniame kontekste. Todėl galiu sieti su abiejų tvoros pusių (vyriausybės ir pramonės) svarstymais:

  • Viena vertus, vyriausybė nori skatinti pramonės pertvarką ir inovacijas, išlaikydama vartotojų stabilumą ir apsaugą.
  • Kita vertus, pramonės dalyviai mato rinkos spragas ir dabartinio proceso neefektyvumą. Kapitalo rinkose tai pasireiškia trintimis, atsirandančiomis dėl senų procesų, kuriuose dalyvauja keli tarpininkai. Nors egzistuoja technologija, leidžianti panaikinti atotrūkį, kapitalo rinkos erdvė yra reguliuojama arena – pramonės dalyviai reguliavimą dažnai laiko kliūtimi naujovėms.

Turėdamas patirties abiejose erdvėse supratau, kad reguliavimas yra naujovių draugas, o ne priešas. Naujovė, apie kurią kalbu, yra rimtų, ilgalaikių žaidėjų, siekiančių pridėtinės vertės visai ekonomikai, naujovės. Rinkoje yra spraga, o darbas su reguliavimu gali suteikti pridėtinės vertės. Tai paskatino mane manyti, kad „iSTOX“ buvo idėja, kuri buvo ne tik konceptualiai pagrįsta, bet ir vykdymo požiūriu įmanoma.

iSTOX buvo pirmasis rinkos operatorius, įžengęs į MAS (Singapūro pinigų valdyba) „Fintech“ Regulatory Smėlio dėžė. Ar galėtumėte pasidalinti su mumis, ką tai reiškia „iSTOX“ ir investuotojams?

Skaitmeninių vertybinių popierių samprata, taip pat visas kapitalo rinkos „end-to-end“ infrastruktūros sluoksnis, pastatytas ant blokų grandinės, yra nauja koncepcija tiek technologijos, tiek veikimo modelio prasme. „Sandbox“ buvo naudinga „iSTOX“ pradėti veikti „gyvoje“ aplinkoje su tikraisiais emitentais ir investuotojais, kartu kuriant reguliavimo aplinką kartu su MAS. Tai mums, MAS ir rinkos dalyviams užtikrino, kad „iSTOX“ platforma yra stabili ir saugi.

Esame įsitikinę, kad pereisime iš smėlio dėžės ir aptarnausime didesnį vartotojų skaičių. Tikimės, kad netrukus šiais metais baigsime MAS „Fintech Regulatory Sandbox“ visišką eksploatacijos statusą.

Sin„gapore“ turi daug esamų privataus kapitalo rinkų spragų, dėl kurių akredituoti investuotojai nepakankamai vertinami dabartinės finansų rinkos. Ar galėtumėte pasidalinti su mumis, kokie yra šie trūkumai ir kaip „iSTOX“ išsprendžia šią problemą?

Investuotojai šiandien susiduria su iššūkiu. Mažas grąžos lygis viešosiose rinkose ir toliau skatina didelę paklausą, reikalingą sparčiai augantiems iki IPO besikuriantiems verslininkams, išskirtiniams rizikos draudimo fondams ir kitoms privačios rinkos galimybėms. Pavyzdžiui, 2018 m. 778 mlrd. USD vertės kapitalas pateko į privačias rinkas. Vien tik privataus kapitalo atveju grynoji turto vertė nuo 2002 m. Išaugo daugiau nei septynis kartus, o tai dvigubai viršijo akcijų rinkos augimą viešojoje rinkoje. *

Nepaisant viso to, pati privataus kapitalo rinkos sistema išliko labai fragmentuota, neefektyvi, sudėtinga ir brangi. Investuotojams tai sąlygojo ribotą prieigą prie uždaros gerai sujungtų ir privilegijuotų investuotojų grupės. Netgi tiems, kurie turi prieigą prie privataus kapitalo rinkų, senas ir fragmentiškas dabartinės sistemos pobūdis reiškia, kad norint gauti investicijas, kurių jie siekia, jie turi eiti per kelis tarpininkus..

Laimei, horizonte yra vilties. Išplėstinė apskaitos žurnalų technologija (DLT) ir išmaniosios sutartys, kartu su novatoriais verslo modeliais ir į ateitį orientuotu reguliavimu dabar leidžia investuotojams pristatyti naujo tipo kapitalo rinkų platformas.

„ISTOX“ atveju tai sukėlė pirmąją reguliuojamo kapitalo rinkų platformą bet kuriame didesniame finansiniame centre, kuri remia vieno langelio išleidžiamą skaitmeninių vertybinių popierių išleidimą, saugojimą ir prekybą jais. „iSTOX“ siekia iš naujo apibrėžti privataus kapitalo rinkas, leisdama investuotojams ir emitentams tiesiogiai prisijungti ir sudaryti sandorius saugioje, MAS reguliuojamoje aplinkoje. Susiedamas tai su novatorišku ir prieinamu verslo modeliu, „iSTOX“ atveria galimybę privačiose rinkose plačiam akredituotų investuotojų ratui..

* Šaltinis: Šaltinis: „Bain“ pasaulinė privataus kapitalo ataskaita, „McKinsey“ pasaulinių privačių rinkų apžvalga, „BlackRock Global Insights“

iSTOX suteikia investuotojams galimybę naudotis anksčiau nepasiekiamomis investicijomis, įskaitant išskirtinius fondus. Kas yra keletas šių fondų ir kodėl investuotojai turėtų atkreipti į tai dėmesį?

Daugelis iš mūsų yra susipažinę su investicinių fondų aukomis iš bankų. Daugelis yra produktai su gana dideliais išankstiniais ir nuolatiniais mokesčiais. Kai kurie fondai turi teigiamą grąžą įvairiomis rinkos sąlygomis. Pavyzdžiui, geriausi pasaulio makro ir privataus kapitalo fondai.

Tokie fondai paprastai yra atviri tik dideliems instituciniams investuotojams, tokiems kaip didžiausi turto valdytojai ar valstybiniai turto fondai. Jie neparduoda net didelės grynosios vertės asmenų ir jų fondų dydis yra palyginti mažas (palyginti su daugeliu investicinių fondų), todėl jų pasiūla tampa dar menkesnė..

Be to, jiems būdingi ilgi užrakinimo laikotarpiai, pavyzdžiui, 3 metai ar daugiau. Jei investuotojai nori, kad šių fondų siūloma grąža ar grąžos srautai būtų papildyti jų portfeliais, siekiant padidinti grąžą ar diversifikuoti, šiuo metu nėra galimybės. Bet naudojant „iSTOX“ tai bus įmanoma.

AlternativInvestavimo produktus taip pat galės įsigyti investuotojai. Kokie yra šie produktai?

Mes taip pat išvardijome keletą labai įdomių galimybių naujiems metams. Tai apima diskrecinį fondą, kuris kaupia grąžą iš antrinių sandorių ir privačių skolų finansavimo, taip pat daugybę skolų, fondų ir akcijų susietų emisijų įvairiuose sektoriuose (įskaitant nekilnojamąjį turtą, pramogas ir gyvenimo būdą)..

Where yra laikomos vartotojų lėšos?

Lėšos, kurias pervedate į „iSTOX“ sąskaitą, yra klientų atskiroje sąskaitoje, esančioje didžiausiame Pietryčių Azijos banke DBS. Jūsų lėšos yra palūkanos, ir jūs turėsite prieigą prie savo lėšų naudodamiesi savo internetine „iSTOX“ pinigine. Skaitmenizuoti vertybiniai popieriai kaldinami, jei investuojate ir nuskaičiavus lėšas iš „iSTOX“ piniginės. Šie vertybiniai popieriai yra saugomi

„ICHX Tech Pte.“ Ltd., iSTOX platformos operatorius.

nvestorS, kurie atidaro sąskaitą „iSTOX“ iki 2020 m. vasario 1 d., gauna tam tikras išskirtines privilegijas. Ar galėtumėte pasidalinti su mumis, kas yra tos privilegijos?

Pasirinkti investuotojai naudojasi tam tikru garantuotų paskirstymų skaičiumi išleidžiant pirminę rinką ir atsisako mokesčių, susijusių su pirminės rinkos prenumerata ir antrinės rinkos pirkimais, ribotą laiką.

Yra dar kažkas, kuo norėtumėte pasidalinti apie „iSTOX“?

Norėčiau šiek tiek pasidalinti ir apie iSTOX filosofiją. Kur mes dabar esame, ką darome, tenka įsitikinimui suteikti investuotojams daugiau prieinamumo, laisvės ir lankstumo, noro patobulinti pasaulį.

Manome, kad visi investuotojai gali ir turėtų turėti galimybę kurti ir valdyti savo portfelius ta pačia laisve ir lankstumu, kuris dabar prieinamas labai turtingiems žmonėms. Be geros grąžos, investuotojai turėtų turėti galimybę laisvai bendrauti su pramonės šakomis, technologijomis ir priežastimis, kurios sukelia jų aistras, suteikti jiems potencialių pokyčių technologijų ir visuomenės pokyčiams ir leisti jiems tobulinti aplinkinį pasaulį..

Manome, kad galimybė naudotis tokiomis galimybėmis kaip sparčiai augantys steigėjai iki IPO, išskirtiniai rizikos draudimo fondai ir Azijos vienaragiai gali ir turėtų būti atviri kur kas daugiau investuotojų. Nors technologiniai apribojimai ir kitos kliūtys anksčiau užblokavo visus, išskyrus labai turtingus ir gerai sujungtus, nauji pasiekimai, kurie pradeda pasijusti finansų rinkose, iš esmės pakeis šią lygtį. Manome, kad finansų sektorius turėtų priimti šiuos pokyčius.

Mes tikime, kad DLT ir išmaniųjų sutarčių technologijos atvers naujus galimybių pasaulius, kai kalbama apie tai, kaip veikia investavimas. Šios galimybės apims, tačiau neapsiribos, tik turtu, kuriuo galima prekiauti ir kuris priklauso dalims, siekiant didesnio likvidumo ir prieigos, įskaitant realų turtą, pvz., Pastatus, orlaivius, vėjo jėgaines ir kt. Investuotojai nusipelno prieigos prie šių naujovių, kaip ir kitų.

Spustelėkite čia, kad apsilankytumėte „iSTOX“.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map