Ką beveik nulinės palūkanų normos reiškia stabiliems vaistams ir kodėl tai netrukdys jo augimui

Apžvalga

Nepaprastos priemonės nepaprastiems laikams, o tai gali reikšti ir nepaprastas pasekmes. Nors matėme, kad turto rinkos iš pradžių atsigavo po koronaviruso išpardavimo, vis dėlto pandemija toli gražu nesibaigė ir baimė turėti pasaulinį nuosmukį vis labiau augo.

Valtį nešantis vanduo yra tas pats, kuris ją praryja. Pasaulinių centrinių bankų ir politikos formuotojų priimtos itin lengvos priemonės gali kažkaip suvaldyti ekonominę žalą, tačiau tai gali sukelti ir kitų iššūkių.

Tiek tradicinė, tiek kriptografinė rinka, matyt, didina susirūpinimą dėl neigiamų JAV tarifų, o pastaruoju metu tarp politikų buvo kur kas daugiau pokalbių šia tema. Jei matysime neigiamas palūkanų normas JAV, kaip ši kraštutinė priemonė paveiks stablecoin rinką ir jos verslo modelį bei kriptovaliutų rinką apskritai?

Pandemija siunčia greitį beveik iki nulio

JAV federalinis rezervas ir kiti centriniai bankai ėmėsi drąsių priemonių sušvelninti koronaviruso poveikį pasaulio ekonomikai ir finansų rinkoms. Po dviejų staigių normų sumažinimo Kovo 3 d ir Kovo 15 d, federalinių lėšų norma dabar yra sumažinta iki 0–0,25%, tokio lygio, kokio rinkos nematė nuo pasaulinės finansų krizės. Be to, ant Kovo 23 d, Fed paskelbė atnaujinęs kiekybinį palengvinimą be apribojimų, atverdamas duris pirkimo turtui, „reikalingam sklandžiam rinkos veikimui palaikyti."

1 paveikslas: JAV federalinių fondų tikslai yra viršutiniai ir apatiniai diapazonai (šaltinis: Federalinių rezervų sistemos valdytojų plotas; Sent Luisas Fed.)

Iždo rinkų reakcijos atkreipė analitikų dėmesį. JAV 1 ir 3 mėnesių derlius nukrito į neigiamą sritį. Nukritimas įvyko neilgai trukus po to, kai Fed pasistengė "QE begalybė" paskelbimas. Nepaisant to, kad jie abu šiek tiek atsigavo nuo žemų taškų, rinkos vis dar neatmetė galimybės, kad pajamingumas gali būti neigiamas.

2 paveikslas. JAV 1M ir 3M derlingumas tapo neigiamas (šaltinis: „Tradingview“)

Neigiamos palūkanų normos JAV, realios?

Atsižvelgiant į tai, diskusijos dėl to, kad finansuojamų lėšų norma būtų neigiama, vis didėjo, rinkos ir politikos formuotojai laikėsi labai skirtingų nuomonių.

Kovo 15 d. Spaudos konferencijoje Fed pirmininkas Jerome’as Powellas perspėjo kad JAV ekonomikos augimas greičiausiai bus "silpnas" 2Q. Vis dėlto centrinis bankas „nenaudos neigiamų palūkanų normų kovai su koronaviruso pandemija“. Powellas pridūrė, kad „nematome, kad neigiamos politikos normos gali būti tinkamas politinis atsakas čia, JAV“,

Panašu, kad kai kurie kiti FED pareigūnai šiuo klausimu parodė švelnesnę poziciją. Neel Kashkari, Mineapolio federalinio rezervo prezidentas, sakė neigiamos palūkanų normos yra mažai tikėtinos, nors ir neįmanomos.

Tuo tarpu prezidentas Donaldas Trumpas labiau atrodo kaip neigiamų palūkanų politikos šalininkas. Grįžęs į Pasaulio ekonomikos forumą, Trumpai sakė, „Esame priversti konkuruoti su tautomis, kurios gauna neigiamą palūkanų normą, tai yra kažkas labai nauja, tai reiškia, kad joms mokama už pinigų skolinimąsi, prie ko galėčiau labai greitai priprasti. Myliu tai."

Visai neseniai Sent Luiso federalinis rezervų bankas atliko ekonominius tyrimus tyrimas apie centrinius bankus, kurių palūkanos yra neigiamos, o JAV Fed galimybė yra neigiama.

Taigi, ar JAV bus neigiama? Panašu, kad trumpo atsakymo į tai nėra, bent jau trumpuoju laikotarpiu, tačiau dabartinėje situacijoje nieko nėra nuo stalo. Vis dėlto kaip reaguos į JAV dolerius orientuota stablecoinų rinka, kai JAV atsiras neigiamos palūkanų normos aplinka?

Palūkanų normos, doleris ir stabilus moneta

Sunkmečiu doleris ilgą laiką buvo laikomas saugaus prieglobsčio valiuta, o klasikinis pavyzdys yra neseniai vykusi COVID vadovaujama rinkos suirutė. Dėl virusų susirūpinimo dolerio indeksas išaugo nuo viršutinių 94 rankenų iki 102 zonos per didžiausią išpardavimą..

„Stablecoin“ turi panašią koncepciją, kai USD susieti stablecinai, tokie kaip USDT ir USDC, buvo laikomi saugesniu kriptografiniu turtu, palyginti su kitomis kriptovaliutomis, kai rinkos kritimas.

Pagrindinių stabilizatorių rinkos kapitalizacija kovo mėnesį labai išaugo. Vertinimas pabrėžė rizikingą nuotaiką tuo metu, kai BTC kainos per savaitę nukrito nuo 9200 USD iki 3850 USD. Kiti rodikliai, pvz., Grandinės sandorių apimtis ir skaičius, taip pat nubrėžė tą prieglobsčio paklausos vaizdą.

3 paveikslas. Pagrindinių stablino rinkų viršutinė riba iki kovo 31 d. (Šaltinis: „DeFiPrime“; „Messari“)

JAV doleriais susieti stablecinai yra jautrūs dolerių paklausai dėl savo pobūdžio, todėl diskutuojant su USD susietais stablecinais neįmanoma ignoruoti bendrosios rinkos požiūrio į „dolerį“, „Fed“ palūkanų normos ir kitų susijusių veiksnių..

Kadangi USD ir dolerio vertės stablecoin yra 1: 1 vertės, stablecoin emitentai indėlis savo klientų pinigų į tradicines banko sąskaitas išleidžiant ekvivalentišką USD stablecoin sumą. Emitentai pelno iš šių pinigų surinktų palūkanų rinkimo, ir tai buvo pagrindinis stablecoin emitentų pajamų šaltinis.

Dabar Fedas sumažino savo lyginamąsias normas iki beveik nulio, o tai reiškia, kad bankai taip pat sumažins taupymo sąskaitų metinį procentinį pelningumą, atitinkantį Fed žingsnį. Stablecoin emitentai dabar tikriausiai gauna mažiau pajamų iš palūkanų mokėjimų. Įsivaizduokite, jei finansuojamų lėšų kursas būtų neigiamas, taupytojams netgi gali tekti mokėti bankams už pinigų laikymą, pvz., Europoje ir Japonijoje, o stablecoin emitentai nuo to neapsaugos..

Stablecoins yra čia pasilikti, ir didėja

Dabartinė mažų palūkanų normų aplinka gali paskatinti stablecoin emitentus siekti kitų pajamų šaltinių, pavyzdžiui, dėti klientų pinigus į nulio rizikos investicines priemones, o kai kurie kiti emitentai gali pradėti rinkti mokesčius iš vartotojų, tačiau tai nereiškia, kad stablecoin emitentai netrukus išeis iš verslo. Gali būti ir kitaip.

Institucinis interesas stablecoin klestėjo, ypač pinigų judėjimo, mokėjimų vertybinių popierių sandorių srityse. „JP Morgan“ „JPM Coin“ yra puikus didelio investicinio banko pavyzdys, kuris norėjo pasinaudoti „blockchain“ technologija, kad būtų galima nedelsiant pervesti mokėjimus. Tačiau tai tiesiog tarp jų institucinių klientų.

Tai, kad ne tik bankų milžinai nori pasinaudoti „blockchain“ technologijomis, centriniai bankai taip pat parodė didėjantį susidomėjimą. PBOC kūrė skaitmeninę juanio formą ir, kaip teigiama, ji vis labiau artėja paleidimas. Ataskaitose taip pat nurodoma, kad centrinis bankas skaitmeninę valiutą laiko „patogia nulinės ir neigiamos palūkanų normos priemone“. Tuo tarpu Fed, ECB, BOE ir BOJ taip pat sustiprino savo pastangas šioje srityje.

Nors CBDC ir „stablecoins“ gali neveikti vienodai, centrinių bankų supratimas apie „blockchain“ reiškia, kaip ši trikdanti technologija galėtų pakeisti atsiskaitymo būdą praktiškesniu požiūriu, ir būtent čia atsiranda „stablecoin“.

„DeFi“ gali būti dar viena šviesi vieta stablecoinui. Atsižvelgiant į paskutinę 4 mlrd. USD skolą burbulas dėl ETH kainų kritimo, dėl kurio „MakerDAO“ beveik tapo avariniu išjungimu, balsas, kad „DeFi“ sistemoje yra USD centralizuotas užstatas,.

Paolo Ardoino, „Tether“ technikos vadovas, pasakojo Coindeskas, "Negalite turėti algoritminių stabilių monetų, pasikliaujančių tik pačiais kriptografiniais ištekliais," Ardoino pridūrė, kad centralizuotas JAV dolerio užstatas gali suteikti a "saugus pečių rinkinys" į „DeFi“ ekosistemą.

Kadangi tikimasi, kad „DeFi“ tęs savo augimą, manome, kad netrukus apie tai kils vis daugiau pokalbių, o to „Stablecoin“ stebėtojai nenorės praleisti.

Išvada

Dabartinė beveik nulinės palūkanų normos aplinka gali padėti stablecoin emitentams į šiek tiek iniciatyvią padėtį valdant jų atsargas. Tačiau tai nebūtinai yra blogas dalykas. Didesniame paveiksle stablecoinas buvo būtina platesnės kriptografinės erdvės dalis; jo svarba plėtėsi ir tęsis. Kaip individualus investuotojas, stablecoinas galėtų suteikti prieglobstį nepalankiomis rinkos sąlygomis. Tuo metu, kai „stablecoin“ rinka tampa konkurencingesnė, prekybininkai ir investuotojai gali ištirti galimybes, kurias jie turi „stablecoin“ erdvėje. „OKEx“ neseniai išleido 10 populiariausių USDC porų kriptų, įskaitant BTC, LTC, ETH ir XRP. Pradžia atsirado po USDC rinkos viršutinės ribos pranoko USD kovo mėn., Palyginti su 439 mln. USD vasario mėn.

Sekite „OKEx“:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map