Kaip CME ETH ateities sandoriai paleidžiami šią savaitę, skiriasi nuo BTC ateities sandorių 2017 m

Atidžiau pažvelkime į CME Ether ateities sandorių pristatymą ir jo galimą poveikį ETH kainai

Eterio ateities sandoriai buvo pradėti platinti Čikagos prekių biržoje 2021 m. Vasario 7 d. Labai lauktas instrumentas yra pirmasis tokio pobūdžio instrumentas, skirtas vietinei „Ethereum“ tinklo monetai – gaunamas iš nusistovėjusios, visame pasaulyje žinomos biržos..

Šioje „OKEx Insights“ ataskaitoje nagrinėjame naują CME produktą ir jo įtaką ETH rinkai. Tai darydami mes analizuojame naujausius ETH kainų veiksmus ir palyginame juos su BTC kainų istorija prieš CME Bitcoin ateities sandorių paleidimą, jo metu ir po jo, nes ankstesnės pastarųjų tendencijos gali šiek tiek išaiškinti galimus būsimus ETH kainų pokyčius.

Tačiau pirmiausia trumpas pranešimas – šiandieninė kriptovaliutų pramonė skiriasi nuo 2017 m. Pabaigos. Todėl dar reikia pastebėti, kokiu patikimumu BTC kainų istorija gali suteikti informaciją apie pačios ETH trajektoriją.

Iš arčiau pažvelgti į CME Ether ateities sandorius

CME ETH ateities sandoriai yra nauja grynaisiais pinigais apmokėta finansinė priemonė, pagrįsta „Ethereum“ vietinės monetos kaina. Jie prekiauja pagal produkto kodą "ETH" nuo 23:00 iki 22:00 UTC, nuo sekmadienio iki penktadienio. Kiekviena sutartis yra sudaryta už 50 ETH ir yra nurodoma dabartine USD / ETH kaina, kaip nurodyta CME CF eterio ir dolerio orientacinėje palūkanų normoje. Svarbu tai, kad sutartys baigsis paskutinį atitinkamo sutarties mėnesio penktadienį.

CME yra didžiausia pasaulyje išvestinių finansinių priemonių birža. Ji kasdien mato dešimtis milijardų dolerių dienos apimtį ir atvirą susidomėjimą. Nors „OKEx“ ir kitos prekybos vietos jau kurį laiką siūlo savo ETH ateities sandorius, CME įtaka tradicinėse rinkose tikrai daro daug, kad įteisintų „Ethereum“ naujai investuotojų klasei..

ETH dominavimas rinkoje padidėjo nuo CME pranešimo

Per kelias savaites po to, kai CME gruodžio 16 d. Paskelbė apie ETH ateities sandorius, ETH kaina padidėjo nuo maždaug 662 USD iki naujausių visų laikų rekordų – daugiau nei 1 825 USD. Tačiau beveik kiekviena pagrindinė kriptovaliuta tuo pačiu laikotarpiu patyrė didelį savo kainų prieaugį. Todėl sunku įvertinti tikrąją naujosios priemonės įtaką „Ethereum“ vietinio turto kainai.

Be to, palyginus bendrą kriptovaliutų rinkos kapitalizaciją su BTC ir ETH, galima teigti, kad CME patvirtinimo linkimas paskatino proporcingai daugiau pirkti ETH. Kalbant apie procentinį pelną tarp pradinio pranešimo ir paleidimo vasario 7 d., ETH aplenkė tiek platesnę rinką, tiek BTC.

Gruodžio 16 d. ETH rinkos viršutinė riba siekė daugiau nei 67 mlrd. JAV dolerių, o ETH ateities sandoriai padidėjo iki daugiau nei 192 mlrd. USD – padidėjo maždaug 186,5%. Per tą patį laikotarpį BTC rinka išaugo nuo 365 milijardų iki 725 milijardų dolerių – apytiksliai 98,6%. Bendra kriptovaliutų rinka padidėjo nuo 574,1 mlrd. Iki 1,2 trln. USD, arba maždaug 110%.

Nuo tada, kai CME paskelbė ETH ateities sandorius, ETH rinkos viršutinė riba padidėjo maždaug 186,5%. Šaltinis: MonetaGecko

Didėjantis ETH dominavimas rinkoje, palyginti su likusia pramonės šaka, taip pat rodo ypatingą entuziazmą dėl ETH po CME pranešimo. Gruodžio 16 d. ETH užėmė 11,64% visos kriptovaliutų pramonės, o vasario 5 d. ETH bendra rinkos dalis viršijo 17,5%, remiantis duomenimis iš „TradingView“.

"Šį kartą viskas kitaip"

Artėjant ETH ateities perspektyvoms, daugelis stebėtojų greitai priminė euforiškiausiems eteriečiams apie BTC debiutą CME. 2017 m. Spalio 31 d. Paskelbus apie panašų hipotetinį kriptovaliutos išvestinį finansinį instrumentą, BTC / USD kaina pakilo nuo maždaug 6 500 USD.

Gruodžio 16 d., Dieną prieš CME „Bitcoin“ ateities sandorių pradžią, ji pasiekė kiek mažiau nei 20 000 USD. Iškart sekė metus trunkanti meškų rinka, kuri iki 2018 m. Gruodžio mėn. Sumažino BTC kainas iki maždaug 3 220 USD.

BTC kaina nuo 2017 m. Gruodžio mėn. Iki 2018 m. Gruodžio mėn. Sumažėjo maždaug 83%. Šaltinis: MonetaGecko

Kaip ir BTC 2017 m. Pabaigoje, ETH pasiekė naują visų laikų aukščiausią tašką prieš pat CME ateities sandorių paleidimą. Tačiau platesnis abiejų įvykių kontekstas yra visiškai kitoks. BTC ateities sandoriai pradėjo prekiauti po kelis mėnesius trukusio parabolinio prieaugio. Pirmaujanti kriptovaliuta pasiekė aukščiausią visų laikų rekordą 2017 m. Sausio 4 d. – beveik metus prieš pradedant BTC ateities sandorius. Iki gruodžio mėnesio rinką apėmė visa spekuliacinė manija, kurią iš dalies paskatino pradinis monetų siūlymas. Viskas, kas buvo susijusi su „blockchain“, buvo gaunantis nepagrįstas investuotojų dėmesys. Ažiotažas BTC kainą viršijo 1 130 USD aukščiausią kainą, nustatytą 2013 m. Pabaigoje, daugiau nei 1600%. Žvelgiant į priekį, neišvengiama smūgio viršūnė.

Priešingai, ETH ateities sandoriai pasirodė tuo, kas, daugelio manymu, yra kelių mėnesių bulių rinkos pradžia. Kai CME šią savaitę paleido instrumentą, ETH kaina neseniai buvo pranoko ankstesnis visų laikų rekordas – maždaug 1450 USD. Iš tiesų, praėjus kelioms dienoms nuo paleidimo, antroji pagal skaitmeninę valiutą pagal rinkos viršutinę ribą toliau augo – vasario 10 d. Pasiekė naują aukštą kainą, viršijančią 1 825 USD..

ETH atveju CME paleidimas suteikia teisėtumo, kuris gali papildyti neseniai iškilusią visų laikų rekordą. Po daugelio metų prekybos žemiau rinkos viršūnės, naujos aukštumos dažnai lemia didesnį pakilimą, o ne ilgesnę korekciją.  

Kriptovaliutų pramonė brandesnė 2021 m

Palaikymas dėl tolesnio ETH augimo yra padidėjęs kriptovaliutų rinkos terminas 2021 m. 2017 m. Bulių bėgimas buvo orientuotas į mažmeninę prekybą. Priešingai, įrodymai rodo, kad šiandien auga institucinis susidomėjimas BTC ir ETH.

Didžiausias skaitmeninio turto valdytojas „Grayscale“ pastaraisiais mėnesiais supirko didžiulius ETH kiekius. Vasario 10 d. Turtu, apie kurį buvo pranešta apie valdymą, bendrovė paskelbė ETH akcijų paketai – 5,4 mlrd.

Šis asignavimas reiškia daugiau nei 200% padidėjimą nuo 1,79 mlrd. USD pareiškė tą dieną, kai CME paskelbė apie savo ETH ateities sandorius. Institucijoms palanki investicijų bendrovė vasario mėnesio ataskaitoje palaikė padidėjusį pirkimą detalizuoti „Ethereum“ vertės pasiūlymas klientams.

Analitikai mano, kad decentralizuoto finansavimo galimybės taip pat gali pritraukti institucinius ETH investuotojus. Nors konkretaus protokolo išnaudojimas ir pažangių sutarčių pažeidžiamumas tebėra kliūtis patekti į didžiausius planetos pinigų valdytojus, kai kurie komentatoriai tikėk kad įstaigos investuoja į ETH kaip būdą pasinaudoti vis dar didelės rizikos sektoriaus augimu.

Kaip CME ateities sandoriai gali paveikti ETH kainą

Nepaisant to, kad atsiskaitoma grynaisiais ir nereikalaujama, kad ETH pakeistų rankas, „Ether“ ateities sandoriai, atrodo, papildo vis labiau kylančią nuotaiką „Ethereum“ aplinkoje. Nors mažai tikėtina, kad naujas produktas sukels daugiamečių lokių rinką, yra įrodymų, kad pačios sutartys gali paveikti ETH kainą trumpesniais laikotarpiais.

Ateities sutarčių įvedimas leidžia pesimistams lažintis dėl kainos nuvertėjimo, sukuriant žemesnį kainos spaudimą pagrindiniam turtui. Daugybė tyrimų tyrinėjo santykis tarp neatidėliotinos BTC kainos ir ateities prekybos. Iš tiesų, kai kurie netgi spėja, kad CME „Bitcoin“ ateities pasiūlymai iš dalies buvo pastangos kontrolė BTC kaina.

Kaip ir CME naujasis ETH produktas, biržos BTC ateities sandoriai baigiasi paskutinį atitinkamo sutarties mėnesio penktadienį. BTC ir kitų rinkų analizė Pastabos padidėjo apimtys ir nepastovumas ateities galiojimo datų atžvilgiu.

Akcijos.com daro išvadą kad išpardavimai paprastai vyksta prieš pasibaigiant sutarčiai, o BTC kaina dažnai pakyla per artimiausias 24 valandas. Panašiai ir 2019 m ataskaita „Arcane Research“ stebėjo vidutinį BTC kainų kritimą 2,27%, kartu su tūrio ir nepastovumo šuoliais per dienas, kurios baigėsi galiojimo pabaiga. Tikėtinos tokios kintančios rinkos metrikos priežastys yra staigus prekybininkų pozicijų pakeitimas artėjant galiojimo laikui ir didžiausių rinkos dalyvių pastangos palankiai pakeisti kainą.

Panašu, kad artėjant BTC ateities sandorių paleidimui, CME naujasis „Ether“ darinys jau turėjo teigiamos įtakos ETH kainai. Priėmimas iš vienos didžiausių planetos prekybos vietų paskatino didesnį institucinį pirkimą, ką patvirtina didėjantis „Grayscale“ ETH paskirstymas.

Tačiau atrodo, kad ilgas ETH išpardavimas po ateities sandorių pradžios vyksta visiškai skirtinguose jų atitinkamų rinkos ciklų etapuose. Atrodo, kad „Ethereum“ entuziazmas – iš dalies dėl augančio „DeFi“ sektoriaus, kurį jis palaiko, ir iš dalies dėl „BTC“ kainų padidėjimo, stiprėja, tačiau nė iš tolo neprilygsta karščiavimui 2017 m. Pabaigoje..

Pirmosios prekybos savaitės pabaigoje dar per anksti nustatyti, ar šie pastebėjimai, pagrįsti CME BTC ateities sandorių galiojimo tendencijomis, atitiks ETH kainą. Tačiau turint omenyje tai, kad BTC turi tokias pačias bendras tendencijas kaip ir tradicinės rinkos, supančios ateities galiojimo terminus, gali būti teisinga daryti išvadą, kad ETH elgsis panašiai. Dienos, einančios prieš paskutinį mėnesio penktadienį, tikrai bus tinkamos tiems, kurie aktyviai prekiauja svarbiausiu altcoinu.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamią funkciją ir kuruojamas naujienas iš šifravimo profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map