GBTC padeda skatinti BTC bulių rinką, tačiau jos įtaka gali sumažėti

Šių metų BTC bulių rinka sutapo su aukšto rango institucinių investuotojų įėjimais, dėl kurių „Grayscale Bitcoin Trust“ atsidūrė dėmesio centre. Kaip nereceptinis biržoje prekiaujamas fondas ir pirmasis skaitmeninės valiutos investavimo instrumentas, pasiekęs Jungtinių Valstijų vertybinių popierių ir biržos komisijos ataskaitas teikiančios bendrovės statusą, GBTC pateko į dėmesio centrą. Bendras valdomo turto kiekis ne kartą pasiekė visų laikų aukštumas – ir atsižvelgdamas į tai, „OKEx Insights“ nusprendė atidžiau pažvelgti į kai kurias GBTC savybes, siekdamas padėti mažmeninės prekybos prekybininkams geriau tai suprasti. "Juodoji skylė" BTC rinkoje.

Pilkoji skalė yra institucinės BTC ekspozicijos vartai

GBTC tikslas yra grynoji turto vertė. arba NAV, vienai akcijai, norint sekti Bitcoin rinkos kainą vienai akcijai, atėmus „Trust“ įsipareigojimus. Kadangi jis tenkina tradicinių finansų įstaigų atitikties poreikius ir padeda išvengti iššūkių perkant, saugant ir saugant BTC tiesiogiai, tai tapo įstaigų vartais, siekiant įgyti ir išlaikyti įtaką pirmaujančiam skaitmeniniam turtui. 

Tačiau verta anksti atkreipti dėmesį į tai, kad GBTC šiuo metu nevykdo išpirkimo programos. Akcijos gali būti neribotos ir perparduoti viešojoje rinkoje tik po to šešių mėnesių laikymo laikotarpis.

Gruodžio 15 d. GBTC valdo 565 633 BTC arba 10,94 mlrd. USD turto. Tik per pastaruosius šešis mėnesius pridėtų naujų monetų skaičius pasiekė beveik 200 000 BTC.

Bendras GBTC valdomas turtas per pastaruosius šešis mėnesius smarkiai išaugo. Šaltinis: „YCharts“

Remiantis „Capital IQ“, pagrindiniai instituciniai GBTC turėtojai yra kriptografinio skolinimo bendrovė „BlockFi“, rizikos draudimo fondas „Three Arrows Capital“, patikos fondas „Horizon Kinetics“, taip pat fondas ARK, kuriam vadovauja amerikiečių investuotoja Cathie Wood. ARK pozicija BTC siekia 2015 m. Rugsėjo mėn., Kai jos ARKW fondas buvo pirmasis ETF, įsigijęs GBTC. Visų keturių šių institucijų rinkos vertė viršija 100 milijonų dolerių – „BlockFi“ siekia 500 milijonų dolerių.

GBTC yra 14 institucijų, kurių rinkos vertė viršija milijoną dolerių. Šaltinis: sostinės intelekto koeficientas

Be to, vis daugiau institucinių investuotojų siekia gauti GBTC savo BTC poziciją. „Guggenheim Partners“, valdydama daugiau nei 230 mlrd. USD turto, pateikė SEC pakeitimą, leidžiantį savo 5 mlrd. USD „Macro Opportunities Fund“ investuoti iki 10% savo grynojo turto vertės į GBTC.. 

Pagal „Grayscale“ 2020 m. Trečiojo ketvirčio ataskaitą 81% jos investuotojų yra instituciniai investuotojai. Kita sparčiai auganti šeimos biurų grupė sudaro daugiau kaip 8% visos grupės.

Beveik 80% GBTC investuotojų yra instituciniai, o šeimos biurų dalis auga. Šaltinis: „Grayscale“ 2020 m. Trečiojo ketvirčio ataskaita

Dėl GBTC priemokos ir išpirkimo mechanizmo tai tampa juodąja skylė

Šiuo metu GBTC prekiauja 26% priemoka, palyginti su jos grynąja verte. Ketverius metus ji neprekiauja su nuolaida savo NAV.

Didelę didelę premiją sudaro rinkos kainodara, nes investuotojai gali išsigryninti pinigus iš antrinės rinkos tik įsigiję GBTC akcijas. Šis mechanizmas verčia investuotojus prisiimti iki šešių mėnesių riziką – per šį laikotarpį, net jei BTC pasinertų, investuotojai negalės parduoti. GBTC niekada neparduos jokio BTC pagal dabartinį mechanizmą.

Be to, kadangi GBTC yra vienas iš nedaugelio vartų, kurį šiuo metu instituciniai investuotojai gali naudoti investuodami į BTC ir atitikti atitikties reikalavimus, tai sukuria didžiulę paklausą, leidžiančią išlikti įmokoms.

GBTC išlaikė 10% ar didesnę įmoką ilgesnį laikotarpį 2020 m. Šaltinis: Bybt

Dėl didelės įmokos daugelis investuotojų bando naudoti rinkos neutralią strategiją. Remiantis „Grayscales“ 2019 m. Trečiojo ketvirčio ataskaita, beveik 80% įplaukų buvo susijusios su skaitmeninio turto įnašais mainais į akcijas – padidėjimas, palyginti su praėjusiais 12 mėnesių. Nors nuo to laiko jis neatskleidė šio skaičiaus, mes galėjome pastebėti, kad dauguma investuotojų naudojasi "natūra" mainais už GBTC akcijas, tačiau nenaudojant grynųjų tiesiogiai pirkti akcijas.

Beveik 80% investuotojų keitė GBTC akcijas per "natūra" metodas. Šaltinis: „Grayscale“ 2019 m. Trečiojo ketvirčio ataskaita

"natūra" metodas yra keistis GBTC akcijomis, skolinantis BTC iš skolinančių bendrovių ir prisidedant prie patikos fondo. Pasibaigus blokavimo laikotarpiui, investuotojai parduoda savo GBTC akcijas antrinėje rinkoje, o tada perka BTC iš kriptografinių biržų, kad grįžtų skolinančiai bendrovei. Siekdami išlikti rinkos neutralūs, jie gali apsidrausti nuo savo BTC akcijų pozicijų atidarydami trumpąsias pozicijas reguliuojamose biržose. Tokiu būdu, išmetus skolinimosi ir valdymo mokesčius, jie vis tiek generuoja arbitražinį pelną. 

Šiame arbitražo procese „Grayscale“ neišpirkamas mechanizmas neleidžia išvengti faktinio BTC pirkimo rinkoje – nesvarbu, ar investuotojai skolinasi BTC, ar „fiat“. Pirkėjas būtų arbitražas, jei pirmiausia skolintųsi BTC, arba „Grayscale“, jei pirmiausia skolintųsi pinigų. Ši tam tikra juodoji skylė taip pat paskatino atsirasti daugybę institucijų, kurios siekia arbitražo, bet iš tikrųjų perka didelius BTC kiekius rinkoje, o tai lemia ilgalaikes kainų ribas.

Skolinimosi palūkanos suteikia galimybę arbitražui pasinaudoti GBTC įmokomis išlikti pelningomis. Šaltinis: „CoinMarketCap“

GBTC priemoka tapo BTC kainos rodikliu

Dėl šių metų įplaukų į GBTC galime pastebėti, kad jo priemokos pokyčiai turi reikšmės prognozuojant BTC trumpalaikius kainų pokyčius.

Apskritai priemoka svyruoja nuo 10% iki 30%, o už tai yra didelė kainų pasikeitimo tikimybė. Mes galime interpretuoti įmokas, viršijančias arba mažesnes už šias procentines dalis, tai reiškia, kad BTC yra perka arba parduodama. Spartus įmokų kilimas paprastai yra greito kainų padidėjimo rezultatas. Spartus kainų kilimas gali paskatinti dideles institucijas siekti pelno dėl savo pozicijų pusiausvyros – o tai savo ruožtu skatina rinką judėti priešinga kryptimi.

Mažesnė nei 10% ar didesnė nei 30% GBTC premija paprastai lemia kainos pasikeitimą. Šaltinis: „TradingView“, „OKEx“

Kaip viešas biržoje prekiaujamas fondas, ARK kasdien skelbia pozicijų pokyčius. Tai leidžia mums pažvelgti į jo GBTC valdas. Pagal padėties pokyčiai ARKW, lapkričio 25 d. ji pardavė 141 000 GBTC akcijų, o lapkričio 30 dieną – 518 202 GBTC akcijas. Lapkričio 26 ir gruodžio 1 dienomis BTC kaina nukrito atitinkamai 8% ir 5%. Nors parduotos ARK akcijos nėra didelė visų jos pozicijų procentinė dalis, jos sumažėjimas gali būti padidintas, nes prekybininkai visada galėjo stebėti pagrindinio fondo akcijas.

Paskutiniai du ARKW GBTC akcijų sumažėjimai įvyko prieš pat BTC kainos kritimą. Šaltinis: arktrack.com

Nors GBTC priemokos pokytis vis dar yra galiojantis rodiklis, plečiant kriptovaliutos įtaką ir galimai patvirtinant kitus Bitcoin ETF, jis gali palaipsniui neveikti kaip patikimas. Pilkoji skalė gali prarasti savo dominavimą kaip institucinės BTC pozicijos vieta, dėl kurios sumažės ir įmokos.

Be to, per pirmąjį pusmetį į GBTC įplaukiant daugiau nei 1 milijardui dolerių, pasibaigus šiems dideliems blokavimams, taip pat gali būti sumažinta NAV priemoka. Jei įmokos susiaurės iki beveik pariteto, naujų akcijų sukūrimas bus žymiai sumažintas, nes arbitrai pelno neduos. Tai gali sukelti pardavimo spaudimą antrinėje rinkoje.

Ankstesnių bulių rinkos įmokų nebėra

Teigiamos premijos už GBTC buvo rinkoje jau daugelį metų. Tačiau kitos 2017 ir 2018 metais egzistavusios įmokos dingo. Pavyzdžiui, „Kimchi“ priemoka Korėjos rinkoje buvo retai pastebima po BTC kainų katastrofos 2020 m. Kovo mėn. Dabar pirmaujančios kriptovaliutos kaina JAV biržose paprastai yra didesnė nei Korėjos biržų kaina..

„Kimchi“ įmokos daugiausia išnyko 2020 m. Kovo mėn. Šaltinis: „Tradingview“, OKEx

USDT OTC priemoka Kinijos juaniuose yra dar vienas nuotaikos Azijos rinkoje rodiklis. Kadangi Kinijos rinka uždraudė tiesioginę fiat valiutų prekybą kriptovaliutų rinkoje, USDT Kinijos biržose dažnai prekiauja didesne nei JAV dolerio dalimi – tai rodo, kad yra daugiau pirkimo paklausos. Tačiau ši priemoka tapo nuolaida ilgesniam laikotarpiui po 2020 m. Kovo mėn., Rodanti, kad Kinijos rinka yra silpna BTC pirkėja.

USDT šiais metais Kinijos rinkoje prekiavo su nuolaida JAV doleriui. Šaltinis: Chainext

Visa tai daro išvadą, kad šių metų bulių rinką formavo institucinių investuotojų, o ne pasaulinių mažmeninių investuotojų, antplūdis.

GBTC yra pagrindinis bulių rinkos dalyvis

GBTC yra svarbūs institucinių investicijų į BTC vartai – tiek pirkimo ir palaikymo, tiek arbitražo tikslais. Dėl neišpirkimo mechanizmo ir itin sparčiai augančio AUM, dėl kurio neišvengiamai reikia lėšų norint įsigyti didelius kiekius BTC neatidėliotinų priemonių rinkoje, GBTC buvo pagrindinis šių metų bulių rinkos variklis..

Aukšta GBTC akcijų premija JAV antrinėje rinkoje suteikia daug vietos instituciniam tarpvalstybiniam arbitražui, kai arbitražo kapitalas perduoda pardavimo spaudimą JAV akcijų rinkai. Dėl to GBTC yra vienas iš aktyviausi Ne biržos vertybiniai popieriai pagal prekybos apimtį, tačiau tai daroma mažmeninių investuotojų sąskaita.

Pagal prekybos apimtį GBTC paprastai yra aktyviausiai prekiaujamų ne biržos vertybinių popierių viršūnėje. Šaltinis: Nebiržinės rinkos

Be to, lyginant 30 dienų istorinį GBTC nepastovumą ir BTC kainą CME, didžiulė GBTC premija lemia, kad jos nepastovumas yra nuolat didesnis nei CME – o tai antrinės rinkos turėtojams taip pat kelia didesnę riziką..

Dėl didelės GBTC premijos jos nepastovumas yra didesnis nei BTC kainos. Šaltinis: „TradingView“, „OKEx“

Tuo pačiu metu galime pastebėti, kad instituciniai investuotojai taip pat perka BTC per kitas ne GBTC prekybos vietas. „MicroStrategy“ neseniai padidino 650 mln. USD konvertuojamą obligaciją už 37,5% akcijų premiją už tiesioginius BTC pirkimus. Masačusetso savitarpio gyvybės draudimo bendrovė taip pat paskelbė apie 100 mln. USD BTC pirkimą per NYDIG.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map