BTC atšokimas neįspūdingas, tačiau kai kurie altcoinai pateikia reikšmingą prieaugį

„Market Watch Weekly“ yra kriptografinių rinkų ir pokyčių apžvalga kiekvieną savaitę.

Per praėjusią savaitę „Bitcoin“ pelnė teigiamą grąžą per penkias prekybos dienas, tuo tarpu kaina pakilo nuo 33 000 USDT iki aukščiausios 40 950 USDT, o sekmadienį vėl nukrito iki maždaug 38 000 USDT pagal OKEx spot kainą. Rinkos lyderis uždirbo 19% savaitės grąžą, tačiau negalėjo išlaikyti aukščiau 40 000 USDT lygio.

„OKEx BTC“ neatidėliotina kaina, vasario 8 d., 12:00 val. UTC. Šaltinis: „OKEx“, „TradingView“

Nors rinkos dalyviai palankiai įvertino praėjusią savaitę vykusį mitingą, nuotaikos siekti ilgai nebuvo pastebimos. Paskutiniame „Futures Friday“ straipsnyje matėme, kad ilgalaikis / trumpasis santykis svyravo apie 1,2, o amžinųjų apsikeitimo sandorių finansavimo normos nebuvo perkaitintos.

Pasirinkimo sandorių rinkoje vieno mėnesio ir trijų mėnesių nukrypimai praėjusią savaitę beveik niekada neperžengė 0% ašies ribos, nepaisant to, kad jie kilo į viršų, o tai reiškia, kad opcionai kainuoja pesimistiškai, o prekybininkai gali pirkti, kad apsidraustų nuo neigiamos rizikos. Tačiau dabartinė atsargi rinkos nuotaika gali pasikeisti, jei „Bitcoin“ tvirtai viršija 40 000 USDT ženklą.

BTC vieno ir trijų mėnesių numanomas nepastovumo pakrypimas. Šaltinis: „OKEx“

DOGE ir ADA atkreipia dėmesį

Eteris (ETH) praėjusią savaitę pralenkė „Bitcoin“, kai išmaniųjų sutarčių protokolas pradėjo judėti aukštyn nuo 1 300 USD, sulaužydamas ankstesnes aukštumas ir penktadienį nustatydamas naują visų laikų rekordą – 1 762 USDT, kaip numatyta „OKEx ETH“ spot kainoje. Tačiau, nesugebėdama išlaikyti greito judėjimo, ETH atitraukė beveik 15 proc. Ir savaitę uždarė 10 proc. Grąža.

Tarp pagrindinių altkoinų Dogecoinas (DOGE) ir Cardano (ADA) buvo svarbiausi savaitės momentai. Dėka Elono Musko pasikartojančių tweet’ų, reklamuojančių DOGE, kuris privertė masiškai pirkti mažmeninius investuotojus, jo kaina per savaitę padvigubėjo. Nuo sekmadienio uždarymo kainos DOGE pralenkė „Litecoin“ (LTC) už septintą vietą pagal rinkos kapitalizaciją.

ADA taip pat patyrė didelį pelną, vienu metu padidėjo virš 0,7 USDT ir baigėsi 96% savaitės grąža. Paskutinį kartą ADA buvo toks brangus per bulių rinką 2018 m. Sausio mėn. Šio padidėjimo priežastis greičiausiai bus sėkmingas „Mary“ atnaujinimo įdiegimas viešajame testnet, priartinant „Cardano“ prie daugelio turtų išmaniųjų sutarčių platformos. ADA dabar užima trečią vietą pagal rinkos kapitalizaciją, jei neįtrauksime USDT.

Kiti pagrindiniai altcoinai, kurių savaitinis prieaugis viršija 20%, yra „Polkadot“ (DOT) ir „Stellar’s Lumen“ (XLM). Kita vertus, XRP buvo vienintelis pagrindinis altcoinas, kurio savaitinė grąža buvo neigiama, sumažėjo 12%.

Kas savaitę grąžinami pagrindiniai altokinai, nuo 2/1 iki 2/7. Šaltinis: „TradingView“

„DeFi“ atsigriebia staigiai prisitraukus

Bendra „DeFi“ protokoluose užfiksuota vertė per pastarąsias septynias dienas labai sparčiai kilo, o pagrindinė priežastis yra „DeFi“ žetonų kainos padidėjimas. TVL per penktadienį šoktelėjo iki beveik 50 milijardų dolerių, prieš tai atsitraukdamas prie dabartinių 48,5 milijardų dolerių, kaip rodo „DeBank“ duomenys.

Dabartiniai trys geriausi TVL vardai yra skolinimo protokolo sudarytojas (MKR), skolinimo protokolas AAVE (V1 + V2) ir BTC susietas žetonas WBTC.

Bendra vertė užrakinta „DeFi“. Šaltinis: „DeBank“

Žvelgiant į grąžą, pagrindiniai „DeFi“ žetonai buvo visi. Įdomu tai, kad prieš praėjusį savaitgalį „DeFi“ sektorius buvo labai paklausus rinkos ir nepaprastai pakilo. Tačiau šeštadienį, kai „Bitcoin“ išbandė 40 000 USDT, sektorius pastebėjo didžiulį trūkumą dėl pelno gavimo, o „Bitcoin“ dominavimas atsigavo.

AAVE pakilo nuo 300 USDT, greitai viršijo 500 USDT ir pasiekė naują visų laikų rekordą – 542 USDT „OKEx“. Tačiau tada ji patyrė 28% sumažėjimą, rado palaikymą beveik 400 USDT, prieš uždarydama savaitę 472 USDT ir gaudama 61% savaitės grąžą. Be to, UMA, nepateikta žemiau esančioje diagramoje, pasiekė didžiulę, 163% grąžą per savaitę, padidėjus beveik 300% vienu tašku viduryje. Kita vertus, silpnas atlikėjas buvo „Yearn Finance“ (YFI), kuris patyrė išnaudojimą ir išleido 11 milijonų dolerių.

Kas savaitę grąžinami pagrindiniai „DeFi“ žetonai, nuo 2/1 iki 2/7. Šaltinis: „TradingView“

Institucijoms nepavyko vytis mitingo

CME atnaujino savo naujausius (nuo vasario 2 d.) „Bitcoin“ ateities sandorius padėties duomenys vasario 6 d. Per šį ataskaitinį laikotarpį Bitcoin patyrė "Elono mitingas" ir išaugo beveik 4000 USD.

Tačiau per šį laiką atviras susidomėjimas dar sumažėjo nuo 10 787 iki 9469 – žemiausias lygis per 15 savaičių. Tai rodo, kad trumpalaikis kainų atšokimas nepakeitė rinkos lokiškos nuotaikos.

Visų pirma, turto valdytojų sąskaitose jų ilgosios pozicijos nepakito – 308, o trumposios pozicijos ir toliau smarkiai augo, toliau didėdamos nuo 225 iki 357 – tai yra naujas 24 savaičių rekordas. Pirmą kartą per penkis mėnesius trumposios pozicijos aplenkė ilgąsias pozicijas, o turto valdytojai išlieka pesimistiški, nepaisant to, kad kaina atsigavo.

CME „Bitcoin“ ateities duomenys – turto valdytojo sąskaitų ilgių ir šortų skaičius. Šaltinis: Quandl

Svertų fondų sąskaitose jų ilgosios pozicijos taip pat sumažėjo nuo 3 605 iki 3031, nustatant žemiausią 17 savaičių laikotarpį. Nors trumposios pozicijos buvo sumažintos nuo 7991 iki 7224. Svertiniai fondai sumažino savo pozicijas abiem kryptimis trečią savaitę iš eilės, o ilgų pozicijų sumažėjimas buvo reikšmingesnis nei trumpų pozicijų, rodant jų meškų požiūrį..

CME „Bitcoin“ ateities sandorių duomenys – fondų, turinčių finansinę paramą, sąskaitų ilgumų ir šortų skaičius. Šaltinis: Quandl

Apskritai instituciniai investuotojai nuosekliai išreiškė nepasitikėjimą rinka, o tai sukėlė nukrypimą tarp jų meškų nuotaikos ir atsigaunančių Bitcoin kainų rodiklių.

Žvilgsnis į priekį šią savaitę

Šifravimo erdvėje svarbiausias įvykis yra Čikagos prekių biržos ETH ateities paleidimas. Prieš trejus metus CME išleido BTC ateities sandorius, kurie sutapo su paskutinės bulių rinkos viršūnėmis. Akivaizdu, kad rinka dabar yra labai skirtinga nei prieš trejus metus, o CME tapo svarbiu ištekliumi instituciniams investuotojams palaikyti kriptovaliutų rinkos poveikį. CME sąrašas gali dar labiau padidinti Eterio įsisavinimą tarp institucijų, tačiau jo trumpalaikis poveikis rinkai dar nematomas.

Ne „OKEx“ prekybininkas? Sužinokite, kaip pradėti prekybą!

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me