Antroji „SushiSwap“ vampyrų ataka išbando „Uniswap“ bendruomenės valdymo mechanizmus

Spaudimas daromas „Uniswap“ ir jos bendruomenės valdymui, kai derliaus ūkininkai pereina pas konkurentus – „Crypto Market Update“

Vakar baigėsi „Uniswap“ likvidumo kasyba. Bendra pirmaujančiose decentralizuotose biržose užfiksuota vertė pasiekė 3,068 mlrd. JAV dolerių lapkričio 14 d. Tada lapkričio 18 d. Jis greitai sumažėjo beveik perpus – iki 1,452 mlrd. USD „DeFi Pulse“ duomenys

Kai „Uniswap“ skatina paskatas, derliaus ūkininkai ieško produktyvesnių vietų, kad užtikrintų likvidumą. Pagrindinis konkurentas „SushiSwap“ buvo didžiausias naudos gavėjas, jo TVL padidėjo nuo 24 mln. USD lapkričio 8 d. Iki dabartinių 1.027 mlrd. USD. Kituose decentralizuotuose mainuose pastebimas spartus TVL augimas, pavyzdžiui, „Curve“ ir „Balancer“.

„Uniswap“ televizija smuko, kai pakilo „SushiSwap“. Šaltinis: „DeFi Pulse“

Kadangi „Uniswap“ likvidumo kasyba turėjo aiškų jos nutraukimo grafiką, tai leido jos pagrindiniam konkurentui būti gerai pasirengusiam pritraukti likvidumą. „SushiSwap“ vakar pradėjo tuos pačius baseinus kaip ir „Uniswap“ su padidintais atlygiais, įskaitant ETH / USDT, ETH / USDC, ETH / DAI ir ETH / WBTC. Tai taip pat numato "Migruokite" sąsaja, skirta palengvinti likvidumo pervedimą vienu paspaudimu iš „Uniswap“ – tai, ką daugelis pramonės atstovų vadina antrąja vampyro ataka.

Anksčiau „SushiSwap“ sukėlė ažiotažą suteikdama 10 kartų daugiau SUSHI atlygių už likvidumo gavybą, o rugsėjo 12 d. Didžiausias likvidumas buvo 1,43 mlrd. USD. Tuo pačiu metu „Uniswap“ likvidumas sumažėjo nuo 1,82 mlrd. Iki maždaug 400 mln. Tačiau rugsėjo 16 d. „Uniswap“ paleidus UNI žetoną, pasuko lentelės ir „SushiSwap“ TVL sparčiai smuko..

Tada „SushiSwap“ nusprendė griežtai apriboti savo vietinių žetonų kiekį 250 mln. Žetonų ir sumažinti dienos teršalų kiekį, dėl kurio kai kurie ūkininkai atsisakė dėl sumažėjusio derlingumo. Ji taip pat nustatė šešių mėnesių uždarymo laikotarpį dviem trečdaliams kasybos atlygių, siekdama sumažinti trumpalaikį pardavimo spaudimą. Be to, „SushiSwap“ įgyvendino tikslinį „Uniswap“ verslo modelį – šeštadalį imančiųjų mokesčių (arba 0,05% visos prekybos apimties) paskirstymą „xSUSHI“ dalininkams. Šios priemonės paskatino atnaujinti rinkos lūkesčius dėl SUSHI kainos, kol nepasibaigė „Uniswap“ paskatos. Po ilgo nuosmukio lapkritį SUSHI kaina pakilo daugiau nei 90%.

Po ilgo nuosmukio SUSHI kaina sumažėjo. Šaltinis: „TradingView“

Nors likvidumas perėjo į „SushiSwap“, „Uniswap“ vis dar yra daug didesnis pagal faktinę prekybos apimtį. Pastarosios likvidumo kasybos pabaiga nebūtinai gali pakenkti jos, kaip aukščiausio decentralizuoto mainų, padėčiai. Pagal svetainę Kripto mokesčiai, Dabartiniai „SushiSwap“ septynių dienų vidutiniai mokesčiai siekia 125 876 ​​USD, tai yra tik 16% „Uniswap“ mokesčių. Dar svarbiau tai, kad vartotojų skaičius labai skiriasi. Per pastarąsias 24 valandas „Uniswap“ buvo daugiau nei 25 000 vartotojų, o „SushiSwap“ pritraukė tik 607. 

Paskutinių dviejų mainų skatinimo sistemos svarbą galima aiškiai pastebėti per pastaruosius du mėnesius, tačiau dabartinis vartotojų elgesys yra didžiausia kliūtis, su kuria susiduria „SushiSwap“ – pirmasis vardas, kuris ateina į galvą, kai dauguma vartotojų keičia žetonus DEX, vis dar yra „Uniswap“.

„Uniswap“ vis dar yra populiariausia decentralizuota birža. Šaltinis: „DeBank“

Tačiau „Uniswap“ gali tekti nedelsiant imtis veiksmų, kad išlaikytų savo pranašumą – pirmiausia kai kalbama apie bendruomenės valdymo iššūkius. „Uniswap“ bendruomenė yra diskutuodamas skatinamasis planas tęsti UNI naudą taikant sumažintą 5 milijonų mėnesio UNI žetonų kiekį likvidumo teikėjams, o tai sudaro 50% jo genezės fazės. 

Bene didžiausia problema yra ta, kad „Uniswap“ nustato reikalavimus per dideliam pasiūlymui ir kvorumui pateikti. Šiuo metu reikia, kad 10 milijonų UNI pateiktų pasiūlymą, ir 40 milijonų UNI, kad jis būtų sėkmingai pateiktas per kitas septynias dienas. Ankstesni du pasiūlymai nebuvo priimti. 

Antrasis klausimas yra žetonų turėtojų interesų nenuoseklumas. Nėra akivaizdžios priežasties balsuoti už likvidumo kasybos atnaujinimą kaip mažmeninės prekybos savininkui, nes tolesnis išmetamų teršalų kiekis gali sumažinti UNI kainą. Tačiau komandos ir ankstyvieji investuotojai gali būti linkę tai daryti. 


Trečias klausimas susijęs su laiku. Planas reikalauja sudėtingo proceso ir balsavimo. Tai gali būti dar gruodžio 4 d., Kol bus oficialiai pradėtas naujas likvidumo kasybos etapas. Akivaizdūs greičio ir mobilumo klausimai šiuo metu trukdo „Uniswap“, ir belieka laukti, ar tai dar labiau kliudys jo augimui konkurencijos akivaizdoje..

Siūlomas „Uniswap“ tvarkaraštis ir valdymo procesas gali užtrukti kelias savaites. Šaltinis: gov.uniswap.org

Nors bendruomenės valdymas dažnai laikomas idealiu šifravimo projektams įgyvendinti, jis vis dar yra labai ankstyvoje stadijoje. „OKEx Insights“ artimiausiomis savaitėmis toliau stebės „Uniswap“ ir „SushiSwap“ kovas.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map