Kuo auksas toks vertingas?

Aukso kainos per visus šiuos metus sklandė visų laikų aukštumose ir aplink jas. Pažvelgus į diagramas, aukso kaina taip pat gerokai pakilo per metus iki taško, kur dabar jis prekiauja beveik 2000 USD už unciją. Tai beveik dvigubai daugiau nei prekiavo vos prieš penkerius metus. Atsižvelgus į šį kainos pakilimą, galite pradėti domėtis, kas iš tikrųjų lemia aukso kainą, kad jis taptų tokia vertinga preke.

Mes atidžiau pažvelgsime į pagrindinius veiksnius, turinčius įtakos aukso kainoms, ir kaip auksui sekėsi per ilgą laiką, palyginti su kitomis investicijomis.

Veiksniai, lemiantys aukso kainas

Kaip ir bet kuri kita rinka, aukso kainą gali įtakoti daugybė dalykų. Tai gali būti esminio pobūdžio ir psichologinė, tačiau vis dėlto juda rinka. Čia pateikiama išsami pagrindinių veiksnių apžvalga.

Valiutos stiprumas

Nurodant valiutos stiprumo įtaką aukso kainoms, reikia konkrečiau pripažinti JAV dolerio stiprumo įtaką aukso kainoms. Aukso kaina pasaulyje yra USD, todėl bet koks judėjimas link dolerio silpnumo padidins aukso kainą, palyginti su kitomis valiutomis.

JAV doleris ir aukso kaina turi atvirkštinį ryšį. Tai reiškia, kad doleriui silpstant, aukso kaina kyla ir atvirkščiai. Taip pat su šiuo momentu susijęs tas, kad kai doleris yra silpnesnis, jis padidina aukso kiekį, kurį galima įsigyti kita valiuta. Tai turi tendenciją didinti paklausą, todėl ir kaina kyla. Šis momentas akivaizdus 2020 m., Matant aukso kainų kilimą krintant JAV doleriui.

Fiskalinė politika

Vyriausybės fiskalinė politika gali būti reikšmingas aukso vertės veiksnys ir neabejotinai stengtis jį nukreipti į abi puses. Pagrindinė čia veikianti pinigų politikos priemonė yra palūkanų normos.

Iš esmės dėl pastoviai žemos palūkanų normos tradicinių investavimo formų pajamingumas sumažėjo žemiau tam tikro investuotojams priimtino lygio. Turėdami mažesnę potencialią grąžą vienoje srityje, investuotojai yra stumiami kitų sričių link, kad pasiektų didesnę grąžą. Aukso rinkos dažnai būna vietos, į kurias investuotojai renkasi tokiose situacijose. Panašiai, jei nurodoma didinti palūkanų normas, aukso kaina turi tendenciją nukentėti, kai investuotojai pereina prie labiau su procentais susijusių rinkų.

Infliacija arba hiperinfliacija

Paprastai aukso kainos paprastai vertinamos kaip „apsidraudimas nuo infliacijos“ ir kyla kartu su infliacija ekonomikoje. Dažnai taip yra dėl to, kad didėjanti infliacija yra signalas arba ekonomikos augimas ir dažnai lydi didėjanti pinigų pasiūla.

Bet koks pinigų kiekio padidėjimas iš esmės susilpnina popierinės valiutos vertę, todėl brangiau priklauso saugių prekių, tokių kaip auksas, nuosavybė. Šis veiksnys taip pat yra susijęs su kitais fiskalinės politikos aspektais, nes didėjanti infliacija taip pat paprastai gali būti žemų palūkanų normų šalutinis produktas ir lydėti JAV dolerio vertės kritimą..

Hiperinfliacija – tai terminas, apibūdinantis per didelę valiutos spausdinimo produkciją, dėl kurios ekonomikoje per didelis ir nekontroliuojamas kainų padidėjimas..


Pasiūla ir poreikis

Atsižvelgiant į tai, kad laikomo (jau išgauto) aukso kiekis bet kuriuo metu labai atsveria naują pasiūlą, dažnai nepaisoma pasiūlos ir paklausos faktoriaus ir daugelis pabrėžia, kad auksas neturi įtakos taip pat, kaip ir kitos rinkos. šią pagarbą. Tai tam tikru mastu tiesa, tačiau pasaulinė paklausa vis tiek gali turėti įtakos kainai.

Auksas, be abejo, yra didelis papuošalų pramonės bruožas, be to, jis yra labai paklausus elektronikos sektoriuje. Padidėjus paklausai iš šių sričių, aukso kainos padidės bent tam tikru kiekiu, ir atvirkščiai.

Ekonominė veikla

Bendra ekonominė aplinka visame pasaulyje gali turėti didelę įtaką aukso kainoms. Šis veiksnys iš tikrųjų apima daugelį visų anksčiau paminėtų veiksnių elementų. Auksas yra visų pirma, galbūt saugiausias turtas pasaulyje. Tai reiškia, kad ekonominio netikrumo metu žmonės tvirtai eina link aukso pirkimo.

Natūralu, kad tai sukelia paklausos antplūdį, o tai gali lemti kainos šuolį. Tai yra svarbiausias veiksnys, nulėmęs aukso kainų kilimą 2020 m., Nes daug investuotojų laukia ekonominis netikrumas.

Rizika pirkti auksą

Kaip ir investuojant į bet kurią rinką, visada reikia atsižvelgti į tam tikrą riziką. Tie patys veiksniai, skatinantys aukso kainų kilimą, gali pakeisti ir turėti tą patį poveikį neigiamajai pusei.

Nors pažvelgus į metus, aukso grąža buvo labai nuosekli. Prekei buvo geri ir blogi metai, nors ji paprastai teikia pastovų grąžos lygį, kuris pastaraisiais metais neabejotinai aplenkė daugumą pagrindinių rinkų. Ilgainiui, jei siekiate kaupiamojo augimo, akcijos būtų gerokai aplenkusios aukso prieaugį.

Yra daug būdų, kaip galite įsitraukti į aukso pirkimą, o tai taip pat gali dar labiau sumažinti riziką. Mėgsta investuoti į su auksu susijusias akcijas, o ETF padės geriau valdyti jūsų tiesioginę aukso kainų įtaką, nei pirkdami aukso luitus ar monetas. Jie taip pat yra skystesni ir gali būti greitai parduodami, jei aukso kaina pradės kristi.

Paskutinės mintys

Apskritai auksas yra vienintelis turtas, kuris, atrodo, intriguoja investuotojus ne kartą. Ji vertina tam tikrą mistiką ir tai, kaip tai nustatoma. Žinodamas, kas iš tikrųjų lemia aukso kainas, gali padėti priimti gerai išsilavinusį investavimo sprendimą, kai reikia pridėti aukso į savo portfelį.

Jei jus domina, galite sužinoti daugiau apie „Investavimą į auksą“ arba rekomenduojame šioms dviem įmonėms pirkti auksą:

  1. Aukso brokeris
  2. Bulių skliautas
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map