Sičuano potvyniai, „Bitcoin“ bankomatų sukčiavimas ir „Blockchain“ vartotojų finansuose

Savaitinė „blockchain“ ir kriptovaliutų naujienų iš Kinijos ir Honkongo apžvalga.

Kinijos Sičuano provincijoje nenutrūkstamos liūtys šią savaitę patraukė antraštes, o dėl geriausių Kinijos Bitcoin kasybos baseinų kasdien sumažėjo 15–21% maišos norma. Mes taip pat matėme pirmąjį Honkongo reguliuotojų aptiktą „Bitcoin“ bankomatų sukčiavimą, kai Kinijos bankų asociacija tęsia „blockchain“ pastangas į vartotojų finansus. Šios istorijos ir dar daugiau šios savaitės „OKEx Insights“ leidinyje „China Market Watch“!

Sičuano potvyniai sukelia maišos normos kritimą viršutiniuose BTC kasybos telkiniuose

Kinijos pietvakarių Sičuano provincija, kuriai tenka 9,66% viso Bitcoin maišos rodiklio ir yra antras pagal sunkumą kalnakasių regionas šalyje, kentėjo nuo stiprių liūčių per pastarąsias savaites. Nuolatinės liūtys lėmė elektros energijos tiekimo nutraukimą, telekomunikacijų problemas ir interneto nutrūkimą provincijoje.

Kinijos regionų reitingas pagal vidutinę mėnesio viso Bitcoin maišos normos dalįKinijos regionų reitingas pagal vidutinę mėnesio viso Bitcoin maišos normos dalį. Šaltinis: Kembridžo alternatyviųjų finansų centras

Sičuano „Bitcoin“ kasybos baseinai daugiausia sustabdė operacijas dėl stiprių liūčių. „BTC.com“ statistika atskleidė, kad rugpjūčio 18 d. Geriausi kalnakasybos baseinai, tokie kaip „Poolin“, „F2 Pool“ ir „Ant Pool“, patyrė 15–21% dienos maišos normos kritimą. Lubian.com yra vienintelis 10 geriausių „Bitcoin“ kasybos baseinų, lietus nepaveikė.

Bitcoin kasybos baseinų maišos normos reitingai ir 24 valandų pokyčiaiBitcoin kasybos baseinų maišos normos reitingai ir 24 valandų pokyčiai. Šaltinis: BTC.com

Pagrindiniai išsinešimai

  • Kinijoje yra didžioji dalis Bitcoin maišos normos, ji priima 65,08% vidutinės mėnesio dalies. Paveikti kasybos baseinai – Poolin, BTC.com, F2 pool ir Antpool – sudaro daugiau kaip 50% visos BTC kasybos galios.
  • Kinijoje įsikūręs „Bitcoin“ kasybos baseinas „Lubian.com“ yra poslinkis kasybos operacijos Irane dalis. Dėl to liūtis Sičuane turėjo minimalią įtaką Lubian.com veiklai.

Bitcoin maišos normos diagramaBitcoin maišos normos diagrama. Šaltinis: blockchain.com

Pirmasis Honkongo policijos tyrimas dėl Bitcoin bankomatų sukčiavimo

Honkongo policija turi suimtas trys vyrai, kurių amžius nuo 26 iki 55 metų, už tai, kad jie apgavo Bitcoin bankomatus iš 30 000 USD.

Pasak Honkongo kibernetinio saugumo ir technologinių nusikaltimų biuro viršininko Wilsono Tam Wai-shuno, kaltininkai iš 11 operacijų iš šešių „Bitcoin“ bankomatų iš viso išėmė 226 000 HKD grynaisiais. Operacijas pirmą kartą aptiko dvi kriptografinės biržos, įtarusios, kad kaltininkai grynuosius pinigus pasiėmė be oficialaus leidimo..

Pagrindiniai išsinešimai

  • Tai yra pirmasis „Bitcoin“ bankomatų sukčiavimo atvejis Honkonge ir atspindi, kad grynųjų pinigų išėmime naudojant tokias mašinas yra spragų specialiame administraciniame regione.
  • BTC nėra teisėta mokėjimo priemonė Honkonge. Regiono pinigų valdžia gydo rinkoje pirmaujančią kriptovaliutą kaip virtualią prekę ir iki šiol nenurodė jokių konkrečių vykdymo priemonių, susijusių su Bitcoin susijusiais sukčiavimo atvejais.

Bitcoin bankomatų žemėlapis Honkonge ir jo apylinkėseBitcoin bankomatų žemėlapis Honkonge ir jo apylinkėse. Šaltinis: coinatmradar.com

Kinijos bankų asociacija, skatinanti vartotojų finansų blokų priėmimą

Kinijos bankų asociacija neseniai paskelbta jos "Kinijos vartotojų finansų korporacijos plėtros ataskaita," kurioje CBA pripažino „blockchain“ technologijos svarbą optimizuojant vartotojų finansų darbo eigą.

Teisinių ginčų dėl blogų skolų nagrinėjimas yra viena iš pagrindinių sričių, įvardytų kaip potencialių naudos iš „blockchain“ sprendimų, ypač taupant spausdinimo išlaidas. Taip yra todėl, kad vartotojų skolinimo operacijos ir teisinių ginčų dokumentai dėl blogų skolų gali būti saugomi ir lengvai prieinami „blockchain“.

Pagrindiniai išsinešimai

  • Neseniai Kinijos skolų išieškotojų samdymas ir didėjantis vartotojų skolų nusikalstamumo lygis yra didelis nerimą keliantys ženklai šalies vartojimo finansų pramonei.
  • CBA pripažino šiuos skausmo taškus pramonėje ir paragino įmones patobulinti savo verslo modelius panaudojant „blockchain“ technologiją, dirbtinį intelektą ir 5G.

Kinijos namų ūkių skolos BVP diagramaKinijos namų ūkių skolos BVP diagrama. Šaltinis: tradingeconomics.com

PBoC skyrė 100 milijardų dolerių, kad paskatintų skolinimo priemonių veikimą

Kinijos akcijų rinka atsigavo po praėjusios savaitės nuosmukio. „Shanghai SE Composite“ ir „CSI 300“ šiuo metu prekiauja 3408 ir 4741 kainomis spaudos laikais, o savaitės pakilimai atitinkamai siekia 2,68% ir 2%. SZSE „Blockchain 50“ indeksas siekia 3 998, o savaitės vertės pokytis yra 1,47%. Tačiau Honkonge „Hang Seng“ indeksas šią savaitę nukrito 0,26% ir šiuo metu siekia 25 179.

Kinijos rinkos indeksų rodikliaiKinijos rinkos indeksų rodikliai. Šaltinis: „Trading Economics“, „Investing.com“

Kinijos Liaudies banko skolinimo skatinimas yra vienas iš veiksnių, padedančių Kinijos akcijų rinkai atsigauti. PBoC finansinėms institucijoms suteikė 700 mlrd. CNY (100,7 mlrd. USD) vienerių metų vidutinės trukmės paskolų (MLF) pavidalu, už 2,95% skolinimosi kainą, tuo pačiu teigdamas, kad nauja lėšų injekcija gali visiškai patenkinti finansų įstaigas ‘ paklausa.

Raktas išsinešimui

  • MLF yra viena iš pagrindinių priemonių, kurias PBoC priėmė valdydama ilgalaikį bankų sistemos likvidumą, kuris yra šalies paskolos pagrindinės normos etalonas..

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map