Penki faktai, kuriuos reikia žinoti apie DCEP

DCEP pastaruoju metu tapo vienu iš „blockchain“ erdvės žymių žodžių, Kinijos žemės ūkio banko (ABC) siūloma skaitmeninio juanio sąsaja pastarosiomis savaitėmis patraukė daugybę antraštių namuose ir užsienyje.

Nors „Facebook“ remiamas Svarstyklių projektas buvo mažinimas nuo jo originalo ir bando woo pasaulio reguliuotojai, Kinija didino skaitmeninės valiutos zoną ir pranešama išleido savo pirmąjį DCEP taikymo scenarijų Sudžou.

Drąsūs žingsniai iš kriptografijai nedraugiškos šalies, atrodo, ne tik rodo, kad skaitmeninė valiuta tampa visuotine tendencija, bet ir tvirtas įrodymas, kad „blockchain“ technologija ateityje taps kritine pasaulinės finansų sistemos dalimi..

Galutinis klausimas yra tai, kas yra DCEP ir kodėl Kinija norėjo jį plėtoti? Atsisėskite ir mėgaukitės, kai išskiriame penkis svarbiausius faktus, kuriuos turite žinoti apie šią trikdančią technologiją.

Kas yra DCEP?

DCEP, dar žinomas kaip „Digital Currency Electronic Payment“, yra Centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) projektas, kuriam vadovauja Kinijos Liaudies bankas. Planas yra programos dalis atsakymą prezidento Xi Jinpingo advokatui „pasinaudoti proga“ „blockchain“ technologija. Skaitmeninis juanis yra struktūrizuotas dėl dviejų pakopų pinigų sistemos. (1) Centrinio banko išleista CBDC komerciniams bankams ir (2) Komercinio banko išleista CBDC skirta daugiausia visuomenei.

Matyt, ekrano kopija iš ABC sąsajos matyti, kad bandymas buvo sutelktas į vartotojų naudojimą.

Kodėl Kinija ją sukūrė?

Kinijos DCEP projekto pradžia prasidėjo 2014 m., Kai PBOC įkurta tyrimų grupė, kurios specializacija yra kriptovaliuta ir nustatyta skaitmeninės valiutos tyrimų institutas 2017 m.

Jums gali kilti klausimas, kodėl Kinijos vyriausybė sukūrė savo skaitmeninę valiutą, kai mokėjimas mobiliuoju ryšiu buvo daugelio Kinijos piliečių kasdienybė. PBOC mokėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Mu Changchunas, davė jo atsakymas: „Tai yra mūsų piniginio suvereniteto ir teisėtos valiutos statuso apsauga. Turime planuoti lietingą dieną “. Mu taip pat pabrėžė, kad DCEP nėra skirtas Svarstyklėms kopijuoti ir jis bus susietas RMB 1: 1.

Privalumai

Palyginti su fiziniais pinigais, DCEP turi savitų pliusų. Vyriausybei skaitmeninis juanis galėtų panaikinti pinigų spausdinimo išlaidas.

Komerciniams bankams DCEP galėtų palengvinti daugiau pinigų operacijų su mažesnėmis sąnaudomis, padidinti verslo naujoves ir sumažinti riziką.

Visuomenei DCEP galėtų juos sutaupyti nuo netiesioginių sandorių mokesčių už tarpbankinius pavedimus. Vidaus ir tarpvalstybiniai mokėjimai taip pat taps mažiau trintimi.

Žinoma, DCEP gali suteikti daug daugiau privalumų, todėl turėtume atsižvelgti į valiutos pokyčius ir ateitį.

Ką tai reiškia kriptovaliutų rinkoms?

Galbūt tai yra didžiausias kripto rinkų rūpestis. Galime įsivaizduoti, kad DCEP paleidimas praplės visuomenės pritarimą „blockchain“ technologijai ir sumažins žmonių išankstinį nusistatymą prieš ją. Geriau suprantant ir realiai pritaikant šią novatorišką technologiją, tradicinė investicijų bendruomenė galėtų būti atviresnė investicijoms į „blockchain“. Šis galimas požiūrio pasikeitimas gali teigiamai paveikti esamą kriptografinę erdvę. Nors buvo susirūpinta dabartine „Stablecoin“ erdve, vis dėlto atrodo, kad dar per anksti prieiti, kaip DCEP paveiks „Stablecoin“ rinkas.

Ko galime tikėtis kalbėdami apie CBDC?

Galime numatyti, kad po Kinijos bus daugiau šalių ir regionų, šokinėjančių ant CBDC, ir JAV gali būti viena iš jų. Atsižvelgiant į neseniai įvykusią COVID-19 pandemiją, kai kurie JAV įstatymų leidėjai tai padarė aptarta apie tai, kaip skaitmenintas doleris galėtų būti stimulų paketo dalis. ECB taip pat ėmėsi iniciatyvumo metodas kalbant apie „blockchain“ remiamų eurų tyrimą. Tuo tarpu Honkonge, buvęs HKMA generalinis direktorius pasiūlė turėtų būti skatinama skaitmeninė valiuta, apimanti keturis regionus (Kiniją, Japoniją, Korėją ir Honkongą). Jis mano, kad ši iniciatyva ne tik sumažins tarpvalstybinio atsiskaitymo įmonėms nepatogumus. Be to, tai padės geriau įveikti ekonominį sąstingį Rytų Azijoje.

Išvada

Dabar, kai oficialus DCEP paleidimas, atrodo, yra visai netoli, turėtume geriau pasirengti skaitmeniškesnei, patogesnei ir geresnei ateičiai.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map