Pasaulinis centrinio banko skaitmeninių valiutų kraštovaizdis

Pagrindiniai išsinešimai

  • 80% apklaustų pasaulio centrinių bankų užsiėmė tam tikru CBDC plėtros lygiu, o 10% CBDC pradės veikti per ateinančius trejus metus, rodo BIS.
  • Nyderlandų centrinis bankas išleido 45 puslapius ataskaita sakydamas, kad jie nori „vadovaujančio vaidmens“ su skaitmeniniu euru.
  • JAV Fed ėmėsi iniciatyvesnio požiūrio į savo skaitmeninės valiutos paleidimo potencialo tyrimą.

Greičiau, nei jūs manote

Skaitmeninės valiutos, o ne popieriaus, išleidimo era gali ateiti anksčiau, nei manėme. A tyrimas iš Tarptautinių atsiskaitymų banko rodo, kad 80 proc. pasaulio centrinių bankų aktyviai žiūrėjo į CBDC 2019 m., tai yra 10 proc. daugiau nei „YoY“. 30% apklaustų 66 šalių teigė, kad jau planuoja išleisti tam tikros formos skaitmeninę valiutą. Be to, 20% jų teigė, kad iki 2026 m. Jie galbūt išleis savo CBDC plačiajai visuomenei.

Nors šis procentas gali neatrodyti reikšmingas, tai jau apima penktadalį pasaulio gyventojų, ir artimiausioje ateityje jie gali turėti prieigą prie CBDC.

BIS manė, kad nors CBDC yra centralizuota, ji vis tiek turi ryškesnį potencialą plisti visame pasaulyje, palyginti su kriptovaliuta ir stablecoin.

Pasaulinės CBDC lenktynės

Šių metų pasaulio šalys pagreitino CBDC plėtrą. Sausio 23 d., Pasaulio ekonomikos forumas debiutavo savo išsamią CBDC sistemą pasauliui, apimančią mažmeninę, didmeninę, tarpvalstybinę CBDC ir privačių pinigų alternatyvas, tokias kaip: "hibridinis CBDC." Planu siekiama veikti kaip švyturiu, o politikos formuotojams teikiama „išsami ir riziką suvokianti“ informacija, padedanti jiems nuspręsti, ar išleisti CBDC.

Tik šią savaitę Nyderlandų centrinis bankas atskleista teigiamą požiūrį į CBDC paleidimą. Jie tiki, kad Nyderlandų piliečiai gaus didžiulę naudą iš šio projekto. DNB taip pat teigė, kad jie yra pasirengę atlikti pagrindinį vaidmenį išleidžiant CBDC.

Taip pat verta paminėti, kad kai kurios šalys susivienijo kurdamos CBDC. 2020 m. Sausio 21 d. BIS kartu su centriniais bankais, įskaitant BoC, BoE, BoJ, ECB, Riksbank ir SNB, paskelbė bendras pranešimas, sakydami, kad jie sudarys centrinio banko grupę, kad ištirtų CBDC taikymo scenarijus. Bloko tikslas yra sukurti CBDC, kuris atitiktų jų ekonominius poreikius, o funkcionalus ir techniškai pažangus, taip pat prieinamas tarpvalstybiniu mastu. Grupė bendradarbiaus su Finansinio stabilumo valdyba ir Mokėjimų ir rinkos infrastruktūros komitetu, kad pradėtų reklamuoti daugiapakopį CBDC.

„Riksbank“ taip pat atskleista vykdomas jos „e-Krona“ projektas, kuris jau yra bandymų stadijoje. Tikimasi, kad vertinimas bus baigtas iki 2021 m. Vasario mėn. Pranešama, kad testą sudaro e. Kronos mobilioji piniginė su tokiomis funkcijomis kaip mokėjimas, indėlis ir gryninimas. Kaip šalis su 80% savo žmonių naudoja kortelę pirkimams apmokėti, Švedija jau seniai yra atsidavusi lenktynėms, kuriomis siekiama tapti pirmąja pasaulyje be grynųjų pinigų visuomene.

Žinoma, Kinija buvo pirmaujanti žaidėja CBDC erdvėje. Ankstesniame mūsų leidinyje <Penki faktai, kuriuos reikia žinoti apie DCEP>, atkreipėme dėmesį, kad Kinija netrukus gali tapti pirmąja šalimi pasaulyje, pradėjusia savo CBDC. COVID pandemija galėjo būti viena iš priežasčių, kodėl Kinija dėjo daugiau pastangų skaitmeninės valiutos srityje.

Atsižvelgiant į Kinijos žingsnį, atrodo, kad JAV šioje srityje imasi aktyvesnio požiūrio. Nors Fed buvo gerai žinomas dėl „Facebook“ palaikomų Svarstyklių, Fedo „Brainard“ neseniai sakė, kad FED „atliko tyrimus ir eksperimentus, susijusius su paskirstytosios knygos technologijomis ir jų galimais skaitmeninių valiutų panaudojimo atvejais, įskaitant CBDC potencialą“.

Šis požiūrio pokytis laikomas JAV atsakymu į kritiką per pastaruosius kelis mėnesius, kai ji per lėtai veikė CBDC plėtrą.

Japonija taip pat greitai pasivijo. Šalis paskelbė kad ji pradės savo skaitmeninę jeną "du trys" metų. Japonijos reguliavimo institucijos, įskaitant Finansų ministeriją, Finansinių paslaugų agentūrą ir BoJ, pradėjo bendradarbiauti tiriant CBDC.

……


Nors skaitmeninės valiutos lenktynės dar niekada nebuvo tokios karštos, kai kurios šalys vis dar sako „ne“ valstybės remiamai skaitmeninei valiutai. Tačiau, atsižvelgiant į nuolat didėjantį šalių, kurios priėmė šią idėją, skaičių, CBDC era gali ateiti anksčiau nei tikėjomės.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map