Neuždegami žetonai nėra naujiena, tačiau jų ateitis atrodo šviesesnė nei bet kada

NFT praeities, dabarties ir ateities tyrimas

Kriptovaliutų srityje decentralizuoto finansavimo plėtra tapo svarbiausia 2020 m. Nors „DeFi“ ir likvidumo kasybos rinkos ažiotažas nuo rugsėjo pabaigos atvėso, nejudantys žetonai – dar vadinami NFT – atgavo didelę dalį populiarumo, kurį jie matė „CryptoKitties“ populiarumo aukštį 2017 m.

Didėjant neuždegamiems žetonams, „OKEx Insights“ peržiūri jų naudojimo atvejus ir nagrinėja galimą NFT pritaikymą.

Kas yra neuždegami žetonai?

Skirtumai tarp keičiamų ir neuždegamų žetonų nėra labai sudėtingi.

Jungiamieji žetonai yra keičiami ir juos galima lengvai pakeisti kažkuo identišku. BTC yra geras keičiamo žetono – arba šiuo atveju monetos – pavyzdys. Jei paskolinsite vieną monetą „Bitcoin“ tinkle, nesvarbu, ar jis negrąžins to paties. Taip yra todėl, kad vienos BTC vertė yra tokia pati kaip ir bet kurios kitos tinklo monetos.

Prieš pradėdami nagrinėti NFT, verta suprasti ilgalaikio turto pavyzdžius realiame pasaulyje. Kaip pavyzdį naudokime lėktuvo bilietus: nors kiekvieno bilieto dydis ir forma atrodo identiški, ant bilietų atspausdinta informacija, pvz., Keleivio duomenys ir paskirties vieta, skiriasi. Negalite pakeisti bilieto į JAV bilietu į Japoniją. Panašiu būdu nejudantys žetonai yra skaitmeninis turto, kuris nėra pakeičiamas realiame pasaulyje, atvaizdavimas.

Kodėl svarbūs „blockchain“ pagrindu sukurti NFT?

Nedegamasis skaitmeninis turtas egzistuoja nuo pat interneto atsiradimo ir svyruoja nuo domenų vardų iki elektroninių bilietų iki paskyros tvarkymo socialinės žiniasklaidos tinkluose. Šis turtas turi savo ypatybes ir nėra pakeičiamas. Be to, vienas vartotojas paprastai negali lengvai perkelti reto daikto iš internetinio žaidimo kitam vartotojui, todėl trūksta įrodymų apie konkretaus daikto nuosavybės teisę..

Čia atsiranda „blockchain“ pagrindu sukurti NFT.

Keturi NFT privalumai

„Blockchain“ technologijos naudojimas su NFT suteikia šias skaitmeninio turto savybes ir pranašumus:

  • ERC-721 žetonų standartas
  • Nuosavybės įrodymas
  • Padidėjęs perleidžiamumas ir likvidumas
  • Padirbtų rizikų mažinimas

ERC-721 žetonų standartas

„CryptoKitties“ pirmą kartą pristatytas 2017 m. Pabaigoje, „ERC-721“ yra labiausiai paplitęs neužfiksuotų žetonų etalonų standartas.

Yra du pagrindiniai skirtumai tarp ERC-721 ir ERC-20 žetonų standartų.

Pirma, ERC-20 žetonai yra dalijami, o ERC-721 žetonai nėra. Pavyzdžiui, vartotojai gali įsigyti 0,5 vieneto eterio (ETH) arba UNI. Tačiau pagal ERC-721 standartą vartotojai gali turėti tik visą žetono vienetą. Dėl tokio nedalumo ERC-721 žetonai atitinka nematerialaus turto pobūdį. Pavyzdžiui, vartotojai negali turėti pusės kačiuko „CryptoKitties“ arba reikalauti 30% skaitmeninės kolekcinės kortelės nuosavybės.

Nuosavybės įrodymas

ERC-721 žetonai savo nuosavybės įrašuose skiriasi nuo ERC-20 žetonų. „ERC-20“ žetonai registruoja tik adreso sąskaitos likutį. Priešingai, ERC-721 žetonai ne tik registruoja sąskaitų likučius, bet ir tvarko prieigos rakto ID įrašus kiekvienam pervedimui. Ši funkcija yra labai svarbi siekiant padidinti ilgalaikio turto pervedimo skaidrumą.

Kiekvienas neuždegamasis atpažinimo ženklas reiškia unikalų turtą ir juose yra esminės informacijos, tokios kaip pagrindinės savybės ir išsami nuosavybės informacija. Turto nuosavybės įrašas saugomas NFT, kurį galima atsekti „blockchain“.

Perkeliamumas

NFT leidžia savo pagrindinį turtą lengvai perleisti ir prekiauti keliose ekosistemose. Naudojant žaidimo elementus kaip pavyzdį, „blockchains“ pašalina visus tarpininkus ir tarnauja kaip vieningos platformos, skirtos vartotojams prekiauti savo daiktais. Žaidimų kūrėjams jie gali į sudėtingas sutartis įtraukti sudėtingas prekybos galimybes, tokias kaip „eBay“ stiliaus aukcionai ir varžytynės. Tai daro „blockchains“ vieno langelio platformas, skirtas vartotojams prekiauti, aukcionais ir parduoti savo NFT.

Be to, NFT prekyba padidina likvidumą, nes jais galima prekiauti atvirose turgavietėse. Nejudančių žetonų prekyvietės siūlo didesnį skaitmeninio turto poveikį platesniam pirkėjų ratui.

Padirbtų prekių mažinimas

NFT naudojimas padeda sumažinti suklastotų prekių pirkimo riziką.

Menas yra viena iš sričių, kur tai ypač naudinga. Kiekvienam meno kolekcionuojamam elementui priskiriamas unikalus identifikavimas nejučiamuose žetonuose, kurie leidžia žmonėms įrodyti meno kūrinių trūkumą. „Blockchain“ yra viešai stebima duomenų bazė, rodanti visą meno kūrinio gyvenimą. Tai padeda įrodyti meno kūrinio autentiškumą, nes „blockchain“ yra stebimas tik originalus meno kūrinys.

NFT istorija, paaiškinta

Nors neveikiamieji žetonai pirmą kartą sulaukė pagrindinio dėmesio, kai 2017 m. Padidėjo „CryptoKitties“, Spalvotos monetos buvo neabejotinai pirmasis projektas, susijęs su NFT – datuojamas 2012 m. Spalvotos monetos buvo pirmosios, kurios sukūrė NFT Bitcoin tinkle, ir jos atstovavo skirtingo turto, pavyzdžiui, nuosavybės ir skaitmeninių kolekcionuojamų daiktų, nuosavybės teise..

Tuo tarpu „CryptoPunks“ buvo pirmasis „Ethereum“ pagrindu sukurtas žetonas 2017 m. Pradžioje. Jis sukūrė 10 000 unikalių ir kolekcinių simbolių su nuosavybės įrodymu, saugomu „Ethereum“ blokų grandinėje..

2017 m .: „CryptoKitties“ pakilimas

„CryptoKitties“, pradėtas 2017 m. Pabaigoje „ETH Waterloo Hackathon“, yra „Ethereum“ pagrindu sukurtas žaidimas, leidžiantis vartotojams rinkti ir veisti savo skaitmenines kates. „CryptoKitties“ atpažinimo ženklai yra neišjungiami, nes kiekvienas prieigos raktas reiškia unikalią skaitmeninę katę, esančią blokų grandinėje. Kiekvienos katės atributas nustatomas pagal grandinės veisimo algoritmą, parašytą uždaro kodo išmaniojoje sutartyje. Kačiukus galima parduoti Olandijos aukcionuose ir antrinėse rinkose – ir kuo retesnės katės savybės, tuo didesnę kainą galima parduoti.

„CryptoKitties“ tapo virusinė dėl savo veisimo ir prekybos mechanizmų. Vartotojai pirmiausia nusipirko porą kačių ir veisė jas gamindami retesnes kates, kurias vėliau galėjo parduoti, kad gautų pelną. Tada daugiau vartotojų suskubo veisti savo kačiukus, kad galėtų iš to pasipelnyti. Dėl didėjančios „CryptoKitties“ paklausos 2018 m. Sausio mėn. „Ethereum“ tinkle kasdienių operacijų skaičius pasiekė aukščiausią lygį (1,349 mln.) – tai rekordas, kuris neseniai buvo viršytas 2020 m. Rugsėjo mėn. (1,4 mln.).

Kasdieninės „Ethereum“ tinklo operacijos pasiekė aukščiausią lygį per „CrypoKitties“ maniją. Šaltinis: Eterinis skenavimas, „OKEx“ įžvalgos

Kita vertus, CryptoKitties karštinė parodė Ethereum mastelio trūkumą. Didėjantis vartotojų, kurie veisė ir prekiavo savo katėmis, skaičius labai padidino operacijas, kurias reikėjo įvykdyti „Ethereum“ tinkle. Kadangi „Ethereum“ per sekundę gali apdoroti tik maždaug 15 operacijų, dauguma „CryptoKitties“ operacijų pateko į laukiančių operacijų grupę. Per tą laiką laukiančių sandorių dienos vidurkis padidėjo nuo 1 500 iki 11 000. Siekdami operatyviai įvykdyti savo sandorius, vartotojai buvo pasirengę mokėti didesnius mokesčius už dujas. Tai sukėlė didelius „Ethereum“ tinklo perkrovimus, o vidutinis sandorio mokestis siekia daugiau nei 2 USD. 

„Ethereum“ tinklo spūstis iššaukė „CryptoKitties“ burbulą 2018 metų pradžioje. Nepaisant to, „CryptoKitties“ buvo pirmasis NFT, pritraukęs pagrindinį dėmesį. Ji taip pat buvo Nyderlandų aukciono sutarties pradininkė, kuri tada tapo vienu iš pagrindinių NFT kainų nustatymo mechanizmų.

2018 m .: auga susidomėjimas NFT investicijomis

Nepaisant susidomėjimo neužfiksuojamais žetonais, kurie atvėsta po „CryptoKitties“, NFT ekosistemos pagrindai nuo 2018 m. Auga dviem pagrindiniais būdais:

  • 2 lygio žaidimai „CryptoKitties“
  • Investicijos iš kriptografinių fondų ir rizikos kapitalistų

2 lygio žaidimai atsirado NFT ekosistemoje 2018 m. Ir nurodo žaidimus, kuriuos ant „CryptoKitties“ sukūrė trečiųjų šalių kūrėjai, nesusiję su originalaus žaidimo komanda. Pavyzdžiui, „Kitty Race“ leidžia „CryptoKitties“ lenktyniauti tarpusavyje, kad laimėtų ETH. „KittyHats“ suteikia vartotojams galimybę naudotis savo „CryptoKitties“, o „Wrapped Kitties“ vartotojai gali konvertuoti savo „CryptoKitties“ į keičiamus ERC-20 žetonus, kuriais bus galima prekiauti decentralizuotose biržose. Kaip aprašė „CryptoKitties“ kūrėjas „Dapper Labs“, ant „Smart CryptoKitties“ sutarčių sukurti „Layer 2“ žaidimai išplėtė žaidimo ekosistemą, dar vadinamą „KittyVerse“..

2018 m. Taip pat stebėjo didėjantį kriptografinių fondų ir rizikos kapitalistų susidomėjimą NFT investicijomis. Po „CryptoKitties“ ažiotažo „Dapper Labs“ gavo du finansavimo etapus, iš kurių 27 mln. žymūs investuotojai tokių kaip Andreessenas Horowitzas ir „Samsung Next“. Be to, mitiniai žaidimai iškeltas 19 milijonų dolerių per pagrindinį „Blankos Block Party“ žaidimo EOS finansavimo etapą. Taip pat įsteigiami investiciniai fondai, skirti paremti šią besiformuojančią erdvę, pavyzdžiui, „Ripple“ 100 milijonų dolerių įnašas į fondą valdoma pateikė „blockchain“ žaidimų bendrovė „Forte“.

2019 m .: NFT ir intelektinė nuosavybė

Siekdamos apsaugoti intelektinę nuosavybę, tradicinės firmos savo skaitmeniniams kolekcionuojamiems daiktams išleisti pradėjo naudoti nejudamus žetonus 2019 m. Pavyzdžiui, automobilių lenktynių milžinė „Formulė 1“ bendradarbiavo su „Animoca Brands“ 2019 m. Gegužės mėn vystytis „blockchain“ pagrindu sukurtas lenktynių žaidimas „F1 Delta Time“. Gegužės 24 d. Žaidimas išleido savo pirmąjį unikalų virtualų „F1“ sportinį automobilį „ "1-1-1." Po keturių dienų aukciono skaitmeninis kolekcinis popierius buvo parduotas už 415,9 „Wrapped Ether“ (tuo metu kainavo 113 000 USD), todėl tai buvo didžiausias NFT žetonų pardavimas 2019 m..

Po „F1 Delta Time“ sėkmės „Animoca Brands“ ir „Dapper Labs“ neseniai užsitikrino licencijos sutartį su „MotoGP“ ir planas artimiausiu metu išleisti dar vieną „blockchain“ pagrindu pagrįstą lenktynių žaidimą.

Be lenktynių gigantų, prekybos kortelių milžinė „Panini America“ į NFT rinką įžengė 2019 m. Sausio mėn paleidimas „Blockchain“ pagrindu sukurtų sporto prekybos kortelių pagrindinėms profesionalų lygoms ir asociacijoms. „Star Trek“ taip pat buvo NFT scenoje 2019 m. Birželį, kai „blockchain“ žaidimų kūrėjas „Lucid Sight“ įvesta ikoninius žvaigždžių laivus ir kitus kolekcionuojamus daiktus ant „blockchain“.

2020 m .: kai NFT susitiks su „DeFi“

2020 m. Buvo sprogūs decentralizuoto finansavimo metai. Nors išleidus „Uniswap“ valdymo žetoną UNI likvidumo kasyba atvėso, derliaus ūkininkai atkreipė dėmesį į NFT.

NFT derlingumas pirmiausia buvo auginamas pradininkas pateikė „Rarible“, NFT turgus. Rasti paleistas liepos mėn. viduryje esanti valdymo žyma RARI, dėl kurios kainos išaugo 814%. NFT turgaviečių prekybos apimtis pranoko Rugsėjo mėnesį 7 mln. USD, iš kurių „Rarible“ sudarė 81 proc..

Išskyrus „Rarible“, NFTs įgijo trauką tarp kriptovaliutų bendruomenės, paleidus MEME žetoną. MEME yra eksperimentinis protokolas, skirtas integruoti „DeFi“ su kriptografiniais kolekcionuojamais daiktais. Nepaisant projekto šūkio "Nepirkite „MEME“," jis sukėlė rinkos ažiotažą ir kartą pasiekė 48 milijonų dolerių rinkos kapitalizaciją. MEME komanda taip pat bendradarbiavo su skaitmeniniais menininkais, kad vartotojai galėtų sudaryti savo MEME, kad galėtų dalyvauti NFT jų meno kūrinių aukcionuose.

Nepaisant derliaus auginimo NFT populiarumo, Ilja Abugovas, pagrindinis „DappRadar“ analitikas, mano, kad NFT nepasiekė masinio hype lygio. Jis pasakojo „OKEx Insights“:

"Pramonė vis dar mokosi, kaip galima pritaikyti NFT koncepciją. Manau, atsižvelgiant į šiuo metu ribotą pasiekiamumą, per anksti matuoti ažiotažą. Tyrimo etape tai yra įdomiau. Menas ir žaidimai atrodo pirmieji, kurie naudojasi NFT. Tačiau mes jau matėme naudojimo atvejus, pvz., Ženklintą draudimą, kurie parodo, kaip NFT turi daugybę programų."

2020 m. Pirmąjį pusmetį NFT ekosistemoje pervesta USD suma pasiekė 233 mln. USD – 52 proc. Daugiau nei per visus 2019 m.

Pirmąjį 2020 m. Pusmetį jau buvo užfiksuota rekordinių USD srautų į NFT. Šaltinis: Neužmušamas

NFT ir žaidimai: žaidimų turto įtraukimas į blokų grandinę

Manoma, kad NFT turi didžiulį potencialą pakeisti žaidimų pramonę.

Tradiciniuose internetiniuose žaidimuose vartotojų žaidimų turtas priklauso centralizuotam serveriui. Žaidimų kūrėjai leidžia žaidėjams turėti savo žaidimo turtą. Tačiau vartotojai iš tikrųjų jų neturi.

„Blockchain“ technologija įgalina tikrą žaidimų turto skaitmeninę nuosavybę. Tie, kuriuos vaizduoja neužfiksuojami žetonai, „blockchain“ saugo nuosavybės įrašus ir išsamią informaciją apie turtą. NFT perdavimas reiškia turto nuosavybės perdavimą, kurio negali sustabdyti žaidimo kūrėjai. Nors visiškai decentralizuotas „blockchain“ žaidimas žaidėjams, žaidimų kompanijoms gali būti lėtas ir sudėtingas laikomas naudojant šią technologiją žaidimų operacijoms apdoroti išlaikant faktinę žaidimų mechaniką centralizuotame serveryje.

„Animoca Brands“ įkūrėjas Yatas Siu mano, kad žaidimų kompanijos dabar gali pasiūlyti realią ekonominę naudą žaidimams per NFT. Jis pasakojo „OKEx Insights“:

"NFT suteikia tikrą skaitmeninę nuosavybę ir suteikia žaidėjams galimybę suteikti nekilnojamojo turto teises. Tai reiškia, kad tradicinės lošimų bendrovės dabar gali pasiūlyti realią ekonominę naudą žaidėjams – vertės koncepciją dabar galima realizuoti žaidime. Tai panašu į prekybos ir virtualios bankininkystės paslaugų siūlymą jūsų žaidimų turtui."

Siu taip pat mano, kad žaidimų NFT vis labiau integruojamas į „DeFi“ ekosistemą. Jis paaiškino:

"Kadangi NFT iš esmės yra realus turtas, galite pradėti taikyti realaus gyvenimo principus, pavyzdžiui, skolinti ar išsinuomoti turtą. F1 „Delta“ laiku mes leidžiame statyti lenktyninius automobilius, kuriuos galima išsinuomoti kitiems žaidėjams naudoti žaidime.."

Išsamiau, Siu pridūrė:

"Mes taip pat teikiame lenktynių apdovanojimus geriausiems žaidėjams, apskaičiuojamus pagal jūsų sumą, todėl deriname derlingumą ir įdomumą. Visi, kurie stato mūsų REVV žetoną, gali gauti pelningumą, tačiau geriausi žaidėjai – geresnį. Mes matėme, kaip žaidėjai susivienijo ir sudarė komandas. Kai kurie iš jų suteikė finansavimą ir leido tiems, kurie moka geriau žaisti žaidimą, lenktyniauti ir dalytis pelnu."

Skaitmeninis menas

Iki „blockchain“ technologijos menininkams kėlė galvos skausmą dėl to, kad meno kūriniai nebuvo tinkamai patvirtinti. Pagal 2014 m ataskaita Dailės ekspertų instituto daugiau nei 50% meno yra suklastotas arba nepriskiriamas teisingam menininkui. Tai daugiausia a rezultatas netinkamos dokumentacijos meno sandorių metu. Menininkai ir privatūs kolekcionieriai kartais nedokumentuoja meno perleidimo su oficialiais teisiniais susitarimais. Be to, pirkėjai retai atlieka oficialų patikrinimą dėl įsigytų meno kūrinių.

„Blockchain“ technologijos atsiradimas suteikia galimybę išspręsti meno kūrinių kilmės trūkumą. Kiekviena meno kūrinio gyvenimo operacija sukuria naują bloką ir pridedama prie ankstesnio bloko. „Blockchain“ sandoriai yra apsaugoti nuo klastojimo ir jokios šalys negali pakeisti „blockchain“ saugomų meno kūrinių detalių. Tai padidina pirkėjų, pardavėjų ir kolekcininkų kilmės ir pasitikėjimo skaidrumą.

„CryptoZR“, „blockchain“ atlikėjas „OKEx Insights“ teigė, kad internetinė kilmė yra pagrindinis skirtumas tarp skaitmeninių ir tradicinių meno kūrinių. Ji pakomentavo:

"Tradicinių meno kūrinių pradžia vykdoma neprisijungus, o tam dažnai reikia trečiųjų šalių pagalbos. Pavyzdžiui, patyrę menininkai, parodos dalyviai ir komentarų ekspertai gali padėti nustatyti meno kūrinio autentiškumą. Priešingai, „blockchain“ suteikia galimybę internete kurti originalius meno kūrinius, o pradinis procesas vykdomas internetu."

„CryptoZR“ pridūrė, kad atsiradus „blockchain“ atsirado nauja meno kūrinių ekosistema, paaiškinanti:

"Tradiciniai meno kūriniai turėjo amžių amžių subrendusią ekosistemą – nuo meno kūrinių kūrimo ir aukciono mechanizmų iki meno parodų ir galerijų. „Blockchain“ atsiradimas paskatino tokenizuotą meno rinką, decentralizuotus meno mainus ir virtualią meno kūrinių parodą, kuri meno industrijai atneša naują ekosistemą.."

Meno kūriniai gali būti pavaizduoti blokuojamojoje grandinėje esančiu nedegamuoju žetonu, o kiekvienas žetonas turi unikalių savybių, tokių kaip kilmės, nuosavybės ir pardavimo įrašai.

Be to, nors meno pardavimo pramonė yra suvokiama kaip didelės neto vertės asmenų ir investuotojų iš angelų rinka, meno kūrinių ženklinimas atveria rinką mažmeniniams pirkėjams. Meno kūrinių ženklinimas suteikia dalinę nuosavybę mažmeniniams investuotojams, neturintiems galimybės naudotis didžiuliu kapitalu.

Decentralizuoti meno mainai

Meno kūrinių ženklinimas taip pat paskatino decentralizuotų meno mainų atsiradimą.

„Blockchain“ pagrindu vykdomi meno mainai leidžia sutaupyti pridėtines fizinių meno galerijų eksploatavimo išlaidas. Be to, tokios platformos kaip „Blockchain Art Exchange“ ir „Ethereum“ pagrįsta platforma DADA kriptovaliutas leidžia naudoti kaip mokėjimo formą. Decentralizuoti meno mainai yra vienas iš svarbiausių programos veiksnių augimas internetinių meno pardavimo platformų – nuo maždaug 5,9 mlrd. USD 2020 m. iki prognozuojamų 9,32 mlrd. USD iki 2024 m.

Be decentralizuotų meno mainų, tradiciniai meno aukcionų namai pradėjo racionalizuoti savo veiklą „blockchain“ technologija. Pavyzdžiui, aukcionų namai „Christie’s“ pirmieji pilotuojamas „blockchain“ technologijos naudojimas kartu su „Artory“ 2018 m. lapkričio mėn. Abi šalys pagamino skaitmeninius sertifikatus už 300 mln. Spalio 8 d., Christie’s paleistas jo pirmasis „Bitcoin“ įkvėptų meno kūrinių aukcionas NFT "21 langelis," kurio parduota už 131 250 USD.

Ar NFT gali pereiti prie pagrindinio?

Nors NFT dar kartą atgavo bendruomenės dėmesį nuo „CryptoKitties“ 2018 m. Pradžios, vis dar yra kliūčių, kurias NFT turi įveikti, kol jie eina į pagrindinį planą.

Viena tokių kliūčių susijusi su reguliavimu. Nors NFT suteikia savininkams nuosavybės teisę į pagrindinį turtą, nėra teisinio sutarimo dėl NFT pobūdžio – ar jie yra naudingumo žetonai, ar saugumo žetonai, ar valiutų žetonai, ar priklauso naujai turto klasei. Henri Arslanianas, „PwC“ pasaulinis šifravimo vadovas, sakė „OKEx Insights“, kad reguliuotojai nepasiekė bendro sutarimo, ar vertybinių popierių reglamentai turėtų būti taikomi NFT. Jis paaiškino:

"Žiuri vis dar nesutaria, ar NFT turėtų būti ar net gali būti reguliuojamas. Nors dauguma sutinka, kad reikia stebėti platformas, kuriose siūlomi ir parduodami tokie NFT, vis dar nėra bendro sutarimo dėl to, kokio tipo NFT turėtų būti reglamentuojama. Kai kurie mano, kad jie turėtų patekti į vertybinių popierių reglamentavimo sritį. Kiti teigia, kad jie yra tiesiog unikalūs savo ypatumais ir funkcijomis ir jų įtraukimas į vertybinių popierių sritį būtų netinkamas."

Vartotojo patirtis yra dar viena sritis, kurios šiuo metu trūksta NFT erdvėje. Nepaisant pastarojo rinkos ažiotažo, ekosistema lieka užgimęs. Kripto bendruomenės apskritai dažnai nesupranta NFT mechanikos ir kova kaldinti savo NFT. Be to, trūksta nusistovėjusių NFT rinkų.

Ilja Abugovas taip pat pabrėžė, kad švietimas ir vartotojų patirtis, išskyrus reglamentus, yra didžiausia kliūtis, su kuriomis susiduria NFT, ir jų pastangos pereiti į pagrindinį kelią. Jis „OKEx Insights“ paaiškino:

"Išsilavinimas ir vartotojo patirtis / sąsaja bus didžiausios kliūtys. Tai ypač pasakytina apie žaidėjus ir kolekcionuojamus daiktus. Norint prasmingai pritaikyti žaidimą naudojant NFT, leidėjai turės sukurti ir tinkamai parduoti įdomų žaidimą. Nepakaks tik pridėti NFT žymą ir tikėtis, kad ekonomika pasirūpins savimi. Be to, plačioji visuomenė turės būti mokoma apie NFT naudojimo būdus ir funkcionalumą."

Arslanianas PwC pritaria panašiai nuomonei su Abugovu. Savo komentaruose jis pridūrė:

"Norint pamatyti, kaip jie eina į pagrindinę temą, vis dar reikia daug švietimo ir informuotumo apie NFT. Tam reikia laiko."

Galiausiai prekyba plovimu kelia nerimą NFT rinkoje, kur prekybininkai gali įsitraukti į melagingą konkretaus ženklo poreikį arba sąmoningai klaidinti rinkos dalyvius. Tipišku prekybos plovimu pavyzdžiu turtas dažnai keičiamas dviem piniginės adresais per trumpą laiką. Kai investuotojai pateikia pardavimo pavedimą, jie pateiks pirkimo pavedimą, kad įvykdytų savo pardavimo pavedimą.

Tipiškas prekybos plovimu pavyzdys, kai turtas keičiamas šešis kartus per 24 valandas. Šaltinis: Neužmušamas

Projektų komandos ir statistikos platformos gali padėti sušvelninti NFT prekybą. Projekto komandoms jie gali nustatyti didesnius rinkos mokesčius, kurdami atlygio struktūras. Kai atlygis bus mažesnis už atakos kainą, prekybininkai rečiau atliks plovimo sandorius. Kita vertus, statistikos kaupėjai ir platformos turi parengti metodus, kaip nustatyti prekybą plovimu ir palengvinti NFT kainų nustatymą.

Nors NFT kosminė erdvė dar tik vystosi ir susiduria su daugeliu kliūčių kelyje į pagrindinį įsisavinimą, ji turi įdomų potencialą pakeisti įvairias pramonės šakas. Kaip teigė Arslanianas:

"NFT leis vartotojams geriau valdyti „skaitmeninį“ turtą, juos atsekti, sąveikumą ir prekybą, pradedant vaizdo žaidimų elementais, baigiant naujais skaitmeniniais kolekcionuojamais daiktais. Nors tai nėra visiškai nauja turto klasė, NFT galimybės yra naujos ir labai įdomios."

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map