Kodėl beveik nulinės palūkanų normos Bitcoin

COVID-19 pandemija sukėlė vieną sunkiausių pasaulio ekonomikos nuosmukių per pastaruosius dešimtmečius.

Politikos formuotojai visame pasaulyje ėmėsi plačių priemonių, kad suvaldytų ir apribotų ekonominę žalą, kurią sukėlė viruso protrūkis. Šios priemonės apima palūkanų normos sumažinimą iki itin žemo lygio ir turto pirkimo programų, kurių vertė trilijonai dolerių, įgyvendinimą.

Nors tikimasi, kad tokie veiksmai dar labiau padidins turto kainas visame pasaulyje, ką tai reiškia kriptografiniam turtui, pavyzdžiui, „Bitcoin“ (BTC)?

FED normos išliks itin žemos iki mažiausiai 2022 m

COVID nulemtas ekonominis netikrumas privertė Jungtinių Valstijų federalinį rezervą dar kartą šokti į beveik nulio palūkanų normų siūlymą. Du neplanuoti palūkanų normos sumažinimai kovo mėnesį sumažino 150 bazinių punktų, todėl tikslinė normos riba buvo nuo 0% iki 0,25%.

Dėl šių žingsnių Fed vėl prisijungė prie savo kolegų Jungtinėje Karalystėje, Europos Sąjungoje ir Japonijoje kaip visuotinai koordinuoto veiksmo, siekiant sušvelninti neigiamą koronaviruso padėties ekonominį poveikį, dalį..

Federalinio rezervo pareigūnai birželio mėn. Vykusiame politiniame susitikime taip pat pateikė savo palūkanų normų perspektyvas. Naujausias taškų planas rodo, kad 15 federalinio atvirosios rinkos komiteto – Fed komiteto, kurio užduotis yra prižiūrėti atvirosios rinkos operacijas – dalyviai nesitikėjo, kad JAV centrinės bankininkystės sistema padidins palūkanas iki 2022 m. Tuo tarpu tik du pareigūnai tikėjosi, kad tai padidins susidomėjimą. tarifai 2022 m.

Taškinis braižas, iliustruojantis, kad beveik nulio tarifai turėtų išlikti iki 2022 m. Šaltinis: „Bloomberg“

Be to, birželio mėn. Vykusiame politiniame susitikime sakė Fed pirmininkas Jerome’as Powellas pareiškimas:

"Komitetas tikisi išlaikyti šį tikslinį diapazoną tol, kol bus įsitikinęs, kad ekonomika išgyveno paskutinius įvykius ir žengia į priekį, siekdama maksimalių užimtumo ir kainų stabilumo tikslų “.

Bedarbio padėtis JAV gali sustiprinti atvejį, kai per artimiausius dvejus metus bus beveik nulis. Gegužės mėn. Nedarbo lygis siekė 13,3%, kuris yra šiek tiek mažesnis nei rekordiškai aukštą balandį – 14,7 proc, tradicinės rinkos nesitikėjo, kad greitu metu šis skaičius grįš į ankstesnį COVID lygį. Dabartinė darbo rinka vis dar labai toli nuo Fed tikslo turėti ekonomiką "siekti maksimalaus užimtumo," pagal birželio mėn.

Fed balansas didėja

Be itin žemų palūkanų normų, Federalinio rezervo turto pirkimo programos atnaujinimas yra dar viena svarbiausia viso rinkinio, skirto paremti finansų rinkas, dalis – ir nesunku pastebėti JAV centrinio banko beviltiškumą panaudojant savo likutį lapas kaip nauja piniginė priemonė likvidumui užtikrinti:

  • Kovo 15 d. – Federalinis rezervas paskelbė kad įsipareigotų įsigyti bent 500 mlrd. USD iždo vertybinių popierių ir mažiausiai 200 mlrd. USD hipotekos užtikrintų vertybinių popierių.
  • Kovo 23 dieną Fed pagamintas programa neterminuota, nurodydama, kad ji „pirks sumas, reikalingas sklandžiam rinkos veikimui ir veiksmingam pinigų politikos perdavimui platesnėms finansinėms sąlygoms ir ekonomikai palaikyti“.
  • Birželio 15 dieną centrinis bankas netikėtai sakė ji pradėtų pirkti įmonių obligacijas per Antrinės rinkos įmonių kreditų priemonę – specialios federalinės federalinės įmonės, skirtos palaikyti įmonių obligacijų rinką, reaguojant į COVID-19, siekiant padidinti rinkos likvidumą ir dideliems darbdaviams prieinamą kreditą..

Pasibaigus naujam turto pirkimo etapui, Fed balansas padidėjo nuo COVID iki 4,1 milijono JAV dolerių iki daugiau nei 7,1 milijono JAV dolerių birželio viduryje.

Fed balansas vis didėja. Šaltinis: „Bloomberg“

Bitcoinui gali būti naudinga centrinio banko intervencija

Tikėtina, kad artimiausioje ateityje palūkanų normos išliks beveik nulinės, o turto kainas turėtų padidinti ne tik JAV federalinio rezervo, bet ir kitų didžiųjų centrinių bankų turto pirkimo programos. Tai gali būti naudinga šifravimo turtui, pavyzdžiui, „Bitcoin“, keliais būdais.

Sniego gniūžtės turto kainos

Kai nauji pinigai nuolat pumpuojami į sistemą, jie verčia investuotojus ieškoti didesnio pajamingumo turto, o ne paprasčiausiai laikyti grynuosius pinigus. Taip yra dėl to, kad padidėjęs pinigų kiekis nuvertina valiutą ir sumažina perkamąją galią.

Akcijos ir auksas istoriškai buvo vieni iš šių lengvinamų pasakojimų naudos gavėjų – o kriptografinis turtas, pvz., „Bitcoin“, gali būti dar vienas turtas, kuriuo galima pasinaudoti.

Infliacija ir defliacija

Skirtingai nuo „fiat“ valiutų, kurias centriniai bankai gali spausdinti savo nuožiūra, „Bitcoin“ pasiūla yra ribota. Šis pasiūlos apribojimas suteikia kriptovaliutai antiinfliacinę savybę, kurios tiesioginės valiutos neturi. Tai daro BTC panašesnę į tokias žaliavas kaip auksas.

Be to, „Bitcoin“ tinklas yra decentralizuotas ir siūlo didesnę apsaugą savo vartotojams.

Šios savybės iš dalies sustiprina „Bitcoin“ vertybinių popierių pasakojimą – o pasaulinių centrinių bankų veiksmai po COVID gali tik sustiprinti šį teiginį.

CBDC patvirtina, kad Bitcoin yra teisingame kelyje

Centrinių bankų skaitmeninės valiutos, paprastai žinomos kaip CBDC, pastaraisiais mėnesiais tapo svarbiausiu žodžiu ne tik „blockchain“ ir „crypto-watchers“, bet ir tradiciniame finansų pasaulyje..

Kinija stengėsi sukurti savo CBDC, kurio paleidimas yra pranešama horizonte. Tuo tarpu kitos šalys ir centriniai bankai žaidė pasivijimą.

Didėjantis atvirumas ir požiūris iš politikos formuotojų atkreipia dėmesį į labiau blokams tinkantį kraštovaizdį – tokį, kuriame Bitcoin šviečia kaip decentralizuota alternatyva CBDC, kurie pasirenka savo pagrindinę technologiją.

„Bitcoin“ pasakojimą formuoja ekonomika po COVID

Tuo metu, kai potenciali antroji COVID-19 pandemijos banga kelia grėsmę bet kokiam ekonomikos atsigavimui, tikimasi, kad viso pasaulio centriniai bankai, įskaitant JAV federalinį rezervą, ilgesnį laiką išlaikys savo lengvinančius pasakojimus ir politiką. Tai galėtų būti vienas iš svarbiausių veiksnių, formuojančių pasakojimą apie platesnę skaitmeninio turto rinką vidutinės trukmės ir ilgalaikėje perspektyvoje.

Nors finansų rinkos tikisi, kad JAV per ateinančius dvejus metus išlaikys beveik nulinę palūkanų normą, šie lūkesčiai taip pat visada gali keistis. Dėl to tiek „makro“ stebėtojai, tiek „Bitcoin“ prekybininkai greičiausiai ir toliau atkakliai stebės naujausius COVID-19 pokyčius ir realiosios ekonomikos atsigavimą..

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamią funkciją ir kuruojamas naujienas iš šifravimo profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me