JAV prezidento rinkimai atkreipia dėmesį į decentralizuotų prognozių rinkas

„OKEx Insights“ „DeFi Digest“ yra kas savaitę atliekamas decentralizuoto finansų sektoriaus tyrimas.

„DeFi“ rinkos apžvalga

Decentralizuota finansų rinka šią savaitę atsigavo, kai bendra „DeFi“ produktų užfiksuota vertė padidėjo nuo 11,04 mlrd. Iki 12,01 mlrd..

„Uniswap“ išlaikė rinkos lyderio poziciją, užfiksavusi 24% visos USD vertės rinkos dalį. Decentralizuotoje biržoje taip pat buvo didžiausias likvidumo fondas, tačiau jos prekybos dominavimas sumažėjo nuo 65% iki 44%.

Savaitės vidutinė DEX prekybos apimtys šią savaitę sumažėjo 115%. Tačiau taip yra todėl, kad prekybos apimtys praėjusią savaitę buvo iškraipytos po „Harvest Finance“ įsilaužimo.

Decentralizuoto skolinimo srityje junginys ir toliau pirmauja, užimdamas 54% rinkos dalį..

Bendra „DeFi“ užrakinta vertė padidėjo 8,8%, o DEX prekybos apimtys sumažėjo. Šaltiniai: „DeFi Pulse“ ir „DeBank“

Visų pirma, kriptografinės prognozuojamosios rinkos šią savaitę užėmė svarbiausią vietą „DeFi“ sferoje vykstant JAV prezidento rinkimams. Decentralizuotos prognozavimo rinkos „Augur“ ir „Polymarket“ užfiksavo rekordinę prekybos apimtį 8,5 mln ir 8,6 mln, atitinkamai.

Be DPM, kriptografijos dalyviai taip pat padėjo savo rinkimų statymą ateities sandorių forma, pavyzdžiui, „Trump 2020“ kriptovaliutų biržoje FTX.

JAV rinkimų žetonai patyrė didžiulius kainų ir prekybos svyravimus, nes balsai buvo toliau skaičiuojami. Šaltinis: MonetaGecko

Centralizuotos ir decentralizuotos prognozavimo rinkos

Prognozuojamoje rinkoje žmonės lažinasi dėl būsimų įvykių rezultatų.

Prieš atsirandant „blockchain“ technologijai, prognozavimo rinkos buvo centralizuotos ir susidūrė su daugybe apribojimų. Būtent, centralizuotoms prognozavimo rinkoms galioja vietiniai reglamentai ir jas valdo platformų operatoriai. Tai neleidžia vartotojams kurti savo rinkų. Be to, vartotojams už savo statymus dažnai reikia mokėti prekybos ir atsiėmimo mokesčius.

„Blockchain“ technologija paskatino decentralizuotų prognozuojamų rinkų atsiradimą. Palyginti su CPM, DPM yra atsparesnis cenzūrai. DPM valdomas pagal pažangias sutartis ir negali būti savavališkai uždarytas. Vartotojai gali pritaikyti savo rinkas ir saugo savo lėšas.

Kainų atradimas decentralizuotose prognozavimo rinkose

Decentralizuotoje prognozių rinkoje investuotojai atlieka savo statymus ir gauna žetonus, atspindinčius visus galimus rezultatus. Kiekvieno ženklo kaina atspindi įvykio baigties tikimybę ir ją lemia pasiūlos ir paklausos rinkos dinamika. Pavyzdžiui, „Polymarket“ "Ar D. Trumpas laimės 2020 m. JAV prezidento rinkimus" prognozavimo rinka, "Taip" žetono kaina yra 0,69 USD, o tai reiškia, kad 69% rinkos dalyvių tikisi, kad D. Trumpas laimės prezidento rinkimus. (Redaktoriaus pastaba: Šis procentas yra pavyzdys, o visi šie skaičiai greičiausiai pasikeitė nuo šio rašymo laiko.)

Nors platformos operatoriai CPM praneša apie įvykio baigtį, nėra dalyvių, kurie skelbtų įvykio rezultatus DPM. Todėl DPM dažnai naudojasi orakulais, kad realiame pasaulyje informacija būtų įtraukta į išmaniąsias sutartis ir patikrinta įvykio baigtis. Siekiant pagerinti informacijos tikslumą, kai kurie DPM taip pat skatina bendruomenę. Pavyzdžiui, decentralizuota prognozavimo rinka „Augur“ priima skatinamą bendruomenės sprendimo sistemą – žmonės, užsiimantys tiksliu rezultatu, gauna papildomą naudingą atlygį, kuris savo ruožtu skatina sąžiningą ataskaitų teikimą..

JAV prezidento rinkimų ir prognozių rinkos

JAV prezidento rinkimai buvo kaklo ir kaklo varžybos tarp respublikono Donaldo Trumpo ir demokrato Joe Bideno. Rinkimai į prognozių rinkas atkreipė pagrindinį dėmesį, nes žmonės domėjosi lažybomis dėl rezultatų ir išreiškė savo požiūrį įvairiose apklausose. Pastebėtina, kad nors priešrinkiminė apklausa centralizuotose turgavietėse buvo palanki demokratams, o DPM dalyviai – respublikonams..

Priešrinkiminiai rezultatai žiniasklaidoje ir decentralizuotose prognozių rinkose skyrėsi. Šaltinis: CNN, „Spėjimų naršyklė“, „OKEx“ įžvalgos

Pasak pagrindinių prekybos vietų, tokių kaip CNN ir „The New York Times“, vienu metu Bidenas turėjo daugiau palaikymo nei Trumpas, maždaug 10%. Lentelės buvo pasuktos decentralizuotose prognozavimo rinkose. Pavyzdžiui, „Catnip.exchange“ dalyviai rašymo metu palaikė D.Trumpą dėl Bideno 8% skirtumu. Be to, 69% „Polymarket“ dalyvių prezidento rinkimuose palaikė D.Trumpą.

Ethereum kūrėjas Vitalikas Buterinas pažymėjo didžiulius statistinių modelių ir prognozavimo rinkų skirtumus ir pasiūlytas trys galimi paaiškinimai:

  • Numatymo rinkose yra galimybė sustiprinti rinkimų kišimąsi ir rinkėjų slopinimą.
  • Statistikos ir politikos ekspertams sunku patekti į prognozių rinkas.
  • Ekspertai negali aptikti netikėtus „Trump“ palaikančius rinkėjus.

Iš Buterino pastebėjimo jis tikėjo prognozavimo rinkos JAV prezidento rinkimuose pasirodė esančios tikslesnės nei statistiniai modeliai.

DPM toli gražu nėra masinis pritaikymas

Nors DPM neseniai tapo patrauklus dėl JAV prezidento rinkimų, ilgas sprendimo laikas ir stačios mokymosi kreivės yra viena iš pagrindinių kliūčių, trukdančių DPM pasiekti platesnį įsisavinimą.

Centralizuotoms prognozavimo platformoms, tokioms kaip internetinės lažybos ir išvestinių finansinių priemonių biržos, skiriamas beveik momentinis sprendimas. Palyginimui, DPM skiriamoji geba yra lėta dėl daug laiko reikalaujančių procesų, susijusių su minios sprendimų sistemomis. DPM protokolai bandė pagreitinti sprendimo procesą, tačiau, pavyzdžiui, paleidus antrąją versiją, „Augur“ sutrumpino skiriamąją gebą nuo septynių dienų iki maždaug 24 valandų.

Kitas pagrindinis DPM skausmo taškas yra kieta mokymosi kreivė vartotojams. Ne kriptografijos vartotojams DPM nėra patogu ir paprasta naudoti, ypač lyginant su tradicinėmis prognozavimo platformomis. Vartotojai turi išmokti konvertuoti „fiat“ valiutas į kriptovaliutas, atsisiųsti kriptovaliutų piniginę ir susikurti sąskaitas kriptovaliutų biržose. DPM mokymosi kreivė gali būti net didelė patyrusiems kriptografijos vartotojams, nes gali būti sudėtinga sukurti tinkamą rinką ir suprasti „blockchain“ orakulų mechanizmus. Esamos DPM prastos ir nestandartizuotos vartotojo sąsajos dar labiau riboja tiek kriptografinių, tiek nešifruotų vartotojų įėjimą.

Ar „blockchain“ pagrindu balsuojama ateityje?

Nors DPM vis dar yra savo naujajame etape, panašu, kad pagrindinė technologija – „blockchain“ technologija – po JAV prezidento rinkimų gauna įvaikinimo postūmį. „Associated Press“ buvo leidyba gaunami JAV prezidento rinkimų balsavimo rezultatai į „Ethereum“ ir „EOS“ blokus. Vartotojai gali pasiekti balsavimo rezultatus Etherscan ir Bloks.io.

JAV prezidento rinkimai buvo prieštaringi, kai kurie teigė, kad yra sukčiavimas. Šie teiginiai rodo, kad trūksta rinkimų skaidrumo, o „blockchain“ technologija gali būti sprendimas, nes jis yra nekintamas ir gali stebėti balsavimo įrašus.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamias savybes, originalius tyrimus & kuruotos naujienos iš kriptografijos profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map