Ar DCEP yra kriptografija? Pramonės ekspertai aptaria besiformuojančią Kinijos skaitmeninę valiutą

Per pastarąsias kelias savaites Kinijos labai lauktas skaitmeninis juanis – skaitmeninis valiutos elektroninis mokėjimas (DCEP) – vėl atgavo populiarumą kriptografinėje ir pagrindinėje žiniasklaidoje, kai pasirodė daugiau naujienų apie jos plėtrą. Nuo sausio šią temą nušvietė pagrindinė žiniasklaida, įskaitant CNBC, „Forbes“ ir Laidinis.

Kinijos centrinio banko PBoC vadovaujamas projektas vėl pateko į pramonės radarą balandžio 14 d., Kai ekrano kopija buvo paskelbtas rodant, kad DCEP buvo bandomas Sudžou, Čengdu, Siongane ir kituose regionuose. Dar naujesnė žinios, nuo balandžio 23 d. atskleidė, kad „Starbucks“ ir „Mcdonalds“ yra tarp mažmeninės prekybos gigantų, pakviestų dalyvauti bandant skaitmeninę valiutą viename regione.

Kai žiniasklaida pateikia DCEP – arba bet kokią Centrinio banko skaitmeninę valiutą (CBDC) – yra prielaida, kad a) valiuta pagrįsta blokų grandine ir b) jos egzistavimas yra svarbus kriptografijos ir blokų grandinės pramonei.

Paprašėme „blockchain“, technologijų ir ekonomikos ekspertų atidžiau pažvelgti į DCEP, technologijas ir ką reiškia jos egzistavimas pramonei.

DCEP istorija

DCEP buvo pirmas įvesta 2018 m. kovo 9 d. 13-ajame Nacionaliniame liaudies kongrese vykusioje spaudos konferencijoje viešai paskelbė buvęs PBoC valdytojas Zhou Xiaochuanas. Šių metų sausio mėnesį Kinijos centrinis bankas paskelbė kad „aukščiausio lygio“ skaitmeninės valiutos dizainas buvo baigtas, pridūrė "Mes ir toliau stabiliai skatinsime legalių skaitmeninių valiutų plėtrą “. Šį mėnesį taip buvo atskleista dar kartą įsitikinęs, kad Kinijos skaitmeninė valiuta vyko taip, kaip buvo planuota.

Tačiau Čongčingo technologijos ir verslo universiteto profesorius Changyongas Liu, turintis ekonomikos teorijos daktaro laipsnį Pekino universitete, sakė „OKEx“, kad Kinijos centrinis bankas daugelį metų dirba su skaitmenine valiuta. Jis paaiškino DCEP vystymosi ištakas:

„2013 m. Pabaigoje Bitcoin pirmą kartą įsiveržė į Kiniją. 2014 m. Kinijos centrinis bankas įsteigė tyrimų institutą, skirtą skaitmeninėms valiutoms, ir pradėjo tirti, kaip kovoti su kriptovaliutų poveikiu ir patobulinti Kinijos juanių sistemą naudojant „blockchain“ technologiją..

Tačiau nuo 2014 iki 2018 m. DCEP pažanga buvo lėta, galbūt todėl, kad decentralizuota bitkoino ar blokų grandinės architektūra nesuderinama su pačia legalios nacionalinės valiutos, kaip renminbi (RMB), prigimtimi..

Staigus DCEP pagreitis 2019 m. Pabaigoje yra tiesiogiai susijęs su „Facebook“ pasirengimu pradėti Svarstyklės. Nepaisant teiginio, kad yra itin suvereni ir teikia paslaugas pasauliniams finansams, Svarstyklių steigėjai, partnerystės nariai ir pagrindinės valiutos sąmoningai atmetė Kiniją.

Dėl to Kinijos centrinis bankas jautė skubios tarptautinės konkurencijos spaudimą skaitmeninės valiutos srityje “.

Kaip Kinijos DCEP yra aktuali blokų grandinės / šifravimo pramonei?

„DCEP nebūtinai naudoja„ blockchain “

Profesorius Liu taip pat pažymėjo, kad DCEP „eksperimentas“ kol kas buvo atsargus ir pridūrė:

„Todėl sunku spręsti, ar jos tikslas yra aktyviai skatinti pinigų reformą, pritaikytą interneto ekonomikai, ar pasyviai apsaugoti tradicinę bankų sistemą. Kadangi DCEP iš esmės vis dar yra centrinio banko dominuojama fiat valiuta, jos negalima decentralizuoti.

DCEP projekto direktorius Mu Changchunas jau tai padarė minimas kad DCEP nebūtinai naudoja „blockchain“ technologiją.

Šiuo metu DCEP daugiausia yra techninė RMB išleidimo ir apyvartos mechanizmo transformacija. DCEP netelpa į pasaulinį „blockchain“ pamišimą “.

Kalbėdamas apie tai, ar DCEP yra naudingas „blockchain“ pramonei, prof. Liu teigė:

„Tai daugiausia techninė pertvarka, ji nekeičia RMB ir susijusių reguliavimo sistemų pobūdžio, todėl DCEP nesuteiks daug patogumo dabartinei„ blockchain “pramonei ar kriptovaliutų pramonei.

Trumpai tariant, šiuo metu mes neturime RMB į bitcoin gateway ir artimiausiu metu neturėsime DCEP to Bitcoin gateway. Nors DCEP nebūtinai naudoja „blockchain“ technologiją, ji naudoja asimetrinę kriptografiją, kuri yra pagrindinė DCEP teikiamų elektroninių mokėjimų efektyvumo ir saugumo priežastis ir yra bene svarbiausias ryšys tarp DCEP ir „blockchain / crypto“ pramonės. “

DCEP yra centralizuota kriptografija

Profesorius Liu tvirtino, kad DCEP neturės esminės įtakos decentralizuotai kriptovaliutai, teigdamas:

„Pati DCEP yra kriptovaliuta, tačiau tai nėra decentralizuota kriptovaliuta – tai centralizuota kriptovaliuta.

Tačiau DCEP daro didžiulį poveikį centralizuotoms kriptovaliutoms, nes centralizuotai kriptovaliutai, kuo stipresnis centras, tuo didesnis konkurencinis pranašumas.

Dabar apyvartoje yra nemažai privataus leidimo žetonų. Šie žetonai yra centralizuoti ir turi daug mažesnį patikimumą nei DCEP. Anksčiau jie turėjo tam tikrų pranašumų prieš RMB, daugiausia per kriptografiją. Šis pranašumas buvo prarastas, kai RMB taip pat buvo transformuotas naudojant kriptografiją “.

Programuojamas DCEP pobūdis padarys jį svarbų ilguoju laikotarpiu

Kinijos programinės įrangos kūrėjų tinklo (CSDN) viceprezidentas Yanas Mengas, daugiausia dėmesio skiriantis didžiausių šalies kūrėjų bendruomenės simboliniams ekonominiams tyrimams, taip pat mano, kad DCEP per trumpą laiką neturės didelės įtakos kriptografijai. Jis pareiškė:

„DCEP turi tik įsivaizduojamą poveikį kriptografiniam pasauliui per trumpą laiką, nes labai tikėtina, kad pirmosiomis dienomis centrinis bankas griežtai reguliuos DCEP srautus. Kai kurie kriptografinio pasaulio žmonės gali pasinaudoti šia galimybe sukurti ažiotažą, tačiau kadangi centrinis bankas laikosi nedraugiško požiūrio į kriptografiją, nematau galimybės, kad DCEP kaip nors padėtų kriptografijai “.

Tačiau Mengas taip pat mano, kad DCEP ilgainiui pakeis šifravimo pasaulį:

„DCEP dizainas išsaugo programavimo funkcionalumą, kuris vadinamas„ scenarijumi “, o dizaineriai planuoja ateityje skaitmeninę valiutą padaryti programuojamą. Jei kurią dieną reguliuotojai atidaro programavimo funkciją visuomenei, šifravimo bendruomenė gali lengvai ja pasinaudoti ir integruoti DCEP į daugybę DApps, ypač „DeFi“ programų. Tada į kriptografinę ekonomiką įsitrauks daug platesnis žmonių ratas “.

Kaip ir Mengas, Kenas Huangas, „Metaverse DNA“ įkūrėjas, taip pat mano, kad DCEP poveikis bus reikšmingas, nes jį galima užprogramuoti:

„Dėl programuojamo DCEP pobūdžio, panaudojant išmaniąsias sutartis, ant DCEP galima kurti programas įvairiems realaus pasaulio naudojimo atvejams, tokiems kaip vyriausybės subsidija, labdaros aukų sekimas, prekybos finansai, mokesčiai ir mokėjimai ateityje. Aš matau, kad bus palaipsniui įvaikinta kelerius metus, staiga padidės naudojimo atvejai ir platesnis įvaikinimas per maždaug 5–10 metų laikotarpį."

Huangas mano, kad DCEP yra svarbus „blockchain“ technologijos požiūriu, teigdamas: „DCEP bandomoji versija šiuo metu naudoja pagrindines„ blockchain “technologijas, tokias kaip viešojo rakto kriptografija, UTXO, išmanioji sutartis ir skaitmeninė piniginė“.

„Tiesioginis poveikis yra„ mindshare “

Kalbėdamas apie DCEP svarbą šifravimo pasauliui, Shuyao Kongas, a apžvalgininkas sutelkdamas dėmesį į Kinijos rinką šifravimo terpėje „Decrypt“, sakė „OKEx“, kad „DCEP paleidimas, neatsižvelgiant į jo architektą, naudojimą ar net tikslą, siunčia signalą pasauliui, kad„ blockchain “gali naudoti didelis subjektas, nors ir centralizuotai.." Ji tęsė:

"Manau, kad kyla klausimas, ką gali padaryti „blockchain“ tinklas, ištiesdamas mūsų įsivaizdavimą, kaip atrodytų nacionaliniu požiūriu sklandi valiuta; Tiesiog pažiūrėkite, kaip DCEP užima antraštes. Tiesioginis poveikis yra „mindshare“. “

DCEP bendra reikšmė

Reikšmė bus matoma kartojant

Apie galimą vyriausybės išleistos skaitmeninės valiutos poveikį „Decrypt’s Kong“ pareiškė:

„Aš traktuoju DCEP kaip dar vieną programinės įrangos sprendimą, o tai reiškia, kad reikšmė gali būti matoma tik kartojant etapus. Žvelgiant iš trumpalaikės perspektyvos, reikšmė gali būti retorinė, tačiau ji gali nežymiai pagerinti Kinijos visuomenės veikimą ir žmonių valdymą “.

Kaip ir Svarstyklės, trumpalaikis poveikis yra pervertinamas

Kalbėdamas apie projekto svarbą, prof. Liu teigė, kad „DCEP svarba šiuo metu yra perdėta, nes DCEP yra tik techninis pinigų išleidimo ir apyvartos pertvarkymas tradicinėje bankų sistemoje.." Jis tęsė:

"Dabartinis jos testavimas ir taikymas nėra tiesiogiai orientuoti į svarbiausias interneto mokėjimo įmones („WeChat Pay“ / „Alipay“).

Šiuo metu pervertinti DCEP svarba yra labai panašūs į praėjusių metų Svarstyklių atvejį: tiek neįvertinami pokyčių sunkumai tradicinėje ekonomikoje, tiek pervertinama „blockchain“ technologijos ir centralizuotų institucijų galia.

Ilgainiui manau, kad kaip tik didžiausias Svarstyklių poveikis yra didinti centrinių bankų ir visuomenės supratimą apie kriptovaliutas, DCEP didžiausias poveikis yra visame pasaulyje veikiančių centrinių bankų konkurencijos išprovokavimas, todėl tradicinė pinigų sistema turi būti pasyviai pakeista. varzybos.”

Poveikis tarptautiniam kliringui

Yin Cao, „Digital Renaissance Foundation“ generalinis direktorius, neseniai dalyvavęs „DCEP“ pokalbyje, kurį moderavo „OKEx“ finansų rinkų direktorė Lennix Lai, sakė OKEx, kad DCEP iš tikrųjų jau yra reikšmingas, teigdamas:

„DCEP tapo Kinijos nacionaline finansų politika. Nuo Komunistų partijos ir Kinijos centrinio banko centro iki vietos valdžios ir valstybinių komercinių bankų vyksta pasirengimas DCEP.

Darau prielaidą, kad išorėje DCEP gali būti naudojama kaip tarpuskaitos infrastruktūra norint pakeisti JAV dolerio kliringą „One Belt One Road“ šalyse, taip sukuriant RMB ekonominį ratą.

Viduje jis gali geriau įgyvendinti įvairią pinigų politiką ar net įgyvendinti netradicinę neigiamų palūkanų normų politiką, ir tai suteiktų vertingos pinigų politikos erdvės kovojant su intensyvesnėmis tarptautinėmis finansinėmis ir ekonominėmis neramumais ateityje “.

Cao pridūrė:

„Skirtingai nuo ankstesnių nacionalinių finansinių strategijų, Kinijos DCEP pirmą kartą kviečia privačias įmones, tokias kaip„ Alibaba “ir„ Tencent “, prisijungti ir aktyviai dalyvauti, o tai rodo, kad Kinijos vyriausybė nori sugebėti integruoti didžiulę labai didelių Kinijos interneto kompanijų vartotojų bazę. Šių interneto kompanijų technologijos ir efektyvus strateginio įgyvendinimo pajėgumas gali būti naudingas nacionaliniam vaizdui. „

Šia tema „Metaverse DNA“ Huangas mano, kad DCEP nėra tinkamas požiūris į RMB internacionalizavimą ir mažinant USD pagrįstą dominavimą SWIFT sistema. Jis pažymėjo, kad „RMB tarpvalstybinė tarpbankinė mokėjimų sistema (CIPS), pradėta 2015 m. spalio 8 d., tačiau RMB sudaro tik 3% pasaulio atsargų valiutos (JAV doleriai viršija 67%). DCEP kaip rezervinė valiuta susiduria su tais pačiais iššūkiais kaip ir CIPS. “

Šiame straipsnyje pareikštos nuomonės ir nuomonės yra tik cituotų pranešėjų nuomonės ir nebūtinai atspindi OKEx nuomonę.

Changyong Liu ir Yin Cao komentarus iš kinų kalbos išvertė straipsnio autorius, OKEx analitikas, Yansong Liu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map