Prekybos kriptovaliuta vadovas pradedantiesiems

Išsamus Bitcoin ir kriptovaliutų prekybos įvadas

Šiais metais 24 valandų prekybos apimtys vidutiniškai siekė apie 50 milijardų dolerių ir dažnai kerta 100 milijardų dolerių, todėl nuo ankstyvųjų metų kriptovaliutų rinkos labai išaugo. Šiandien šifravimo rinkos dalyviai apima mažmeninių ir institucinių prekybininkų derinį, o skaitmeninis turtas, kuriam vadovauja Bitcoin (BTC), yra plačiai laikomas alternatyvia investavimo klase.

Jei dar nesinaudojate kriptovaliutų rinkomis, šiame vadove supažindinsite su kriptografinės prekybos pagrindais, leisdami drąsiai pradėti prekiauti kriptovaliuta..

Įvadas į prekybą: Pirkite pigiai, parduokite brangiai

Pagrindinė prekyba yra turto pirkimas ir pardavimas, siekiant gauti pelną. Nors šiandien prekyba apima įvairias, gana sudėtingas priemones (ateities sandorius, pasirinkimo sandorius, apsikeitimo sandorius ir kt.) Ir strategijas (apsidraudimas, trumpinimas, arbitražas ir kt.), Pagrindinis principas pirkti žemą ir parduoti brangų išlieka aktualus visoje Europoje..

Pagrindinis prekybininko tikslas yra nusipirkti instrumentą už tam tikrą kainą ir parduoti vėliau už didesnę kainą (vadinamoje ilga prekyba), skirtumą sumokant kaip pelną. Operacijų eiliškumas gali keistis – kaip yra trumpųjų sandorių atveju, kai prekybininkas pirmiausia bando parduoti brangiausius, o vėliau pirkti mažus – tačiau tikslas yra tas pats.

Nors teoriškai tai skamba kaip paprasta sąvoka, praktiškai tai apima priemonės rinkos kainos įvertinimą ir tai, ar ji yra nuvertinta, ar pervertinta bet kuriuo metu. Galų gale, jūs galite parduoti priemonę brangiau tik tuo atveju, jei kažkas kitas mano, kad ji verta daugiau ir yra pasirengusi už ją sumokėti.

Realizuotas ir nerealizuotas pelnas ir nuostoliai

Įsigijimas į sandorį – nesvarbu, ar jūs einate ilgai, ar trumpai – taip pat žinomas kaip pozicijos užėmimas, ir gali būti įdomu matyti, kaip jūsų pozicija paverčia pelnu, kai rinka juda jūsų naudai. Tačiau bet koks laimėjimas, kurį matote prieš savo poziciją, yra "nerealizuotas" (taip pat žinomas kaip "popieriaus pelnas"), kol iš tikrųjų išeisite iš pozicijos. Išėjimas iš pozicijos reiškia turimo instrumento pardavimą (prieš ilgą sandorį) arba atpirkimą (prieš trumpą sandorį).

Pvz., Jei 2020 m. Kovo mėn. Avarijos metu nusipirkote 1 BTC už 5000 USD, tikėdamasis ateityje įvertinti, jūs iš tikrųjų ilgai užtrukote. Jei vis dar laikote tą monetą, kurios vertė šiuo metu siekia apie 18 250 USD, nerealizuotas pelnas yra 13 250 USD (t. Y. 18 250–5 000 USD).

Tačiau jei per ateinančią valandą Bitcoin kaina nukris iki 17 000 USD, jūsų galimas prieaugis taip pat bus sumažintas iki 12 000 USD. Šis pavyzdys parodo, kad faktinis jūsų pelnas bus realizuotas tik tada, kai parduodate tą monetą ir išeisite iš ilgosios pozicijos. Iki tol galite žiūrėti tik į potencialius arba nerealizuotus laimėjimus.

Panašiai atsiranda ir dėl nepalankių kainų pokyčių "popieriaus nuostoliai" kurie taip pat suvokiami tik tada, kai išeinate iš pozicijos. Bet kuriuo atveju, kaip prekybininkui, svarbu nepamiršti skirtumo tarp nerealizuoto ir realizuoto pelno ir nuostolių arba P&L. Pelnas ir nuostoliai yra realūs tik tada, kai jie realizuojami.

Prekyba ar investavimas

Prekyba ir investavimas yra dvi skirtingos veiklos, net jei jų tikslai yra šiek tiek suderinti. Tiek investuotojai, tiek prekybininkai siekia pelno, tačiau jų požiūris, strategijos ir įsipareigojimai labai skiriasi.

Investuodami į turtą, pvz., BTC, jūs iš esmės perkate idėją ir netgi jos kultūrą. Jūs galbūt įsipareigojate užimti savo poziciją – arba "hodl" jūsų BTC – metus, jei ne dešimtmečius. Priešingai, kai jūs prekiaujate tik BTC, jūs neturite tokių įsipareigojimų ir esate susijęs tik su trumpalaike rinkos kaina ir ją lemiančiais įvykiais..

Nors nėra nustatytos trukmės, pagal kurią prekyba būtų atskirta nuo investicijų, prekiautojai paprastai aktyviau vykdo tikslinius, trumpesnius laikotarpius. Pavyzdžiui, dienos prekeiviai savo pozicijas laiko kelias valandas per dieną, tačiau skalperiai (dienos prekybininkų pogrupis) gali įeiti ir išeiti iš pozicijų per kelias minutes, jei ne per sekundes.

Pasirinkimas tarp prekybos ir investavimo priklauso nuo jūsų asmeninių finansinių tikslų ir pasirinktos priemonės kainos, vertės ir perspektyvų įvertinimo tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu..

Kripto rinkų supratimas

Nors prekybai griežtai nereikia rinkos, jos turėjimas turi didelę naudą. Nors teoriškai galite prekiauti bet kuo paprasčiausiai pirkdami tiesiogiai iš pardavėjo ir parduodami kam nors kitam (tarkime, jūsų kaimynui, o paskui ir pažįstamam), šis scenarijus nėra keičiamas..

Tose turgavietėse, kaip kriptovaliutų mainai, yra daug privalumų, tačiau galbūt iš esmės tai yra galimybė užtikrinti likvidumą, o tai reiškia, kad prekybininkai gali greitai įvykdyti vienu metu atliekamas operacijas per kelias minutes, neieškodami ir nelaukdami pirkėjų ir pardavėjų. Rinkos likvidumas yra terminas, rodantis, kaip lengvai ir greitai galite nusipirkti ar parduoti turtą pagal rinkoje esančius užsakymus, jūsų prekybai drastiškai nepaveikiant turto rinkos kainos..

Apskritai, likvidus turtas yra tas, kurį daugelis žmonių domina prekyba – tai reiškia, kad to turto prekybos apimtis yra didelė ir turto kaina dramatiškai nesiskiria nuo prekybos. Tokios turgavietės kaip biržos sutelkia tam tikro turto paklausą centralizuotoje vietoje, kad pirkėjus ir pardavėjus būtų lengviau ir greičiau suderinti.

Atsižvelgiant į likvidumo, patikimų kainų indeksų, saugių sandorių ir kitų funkcijų poreikį, beveik visa kriptovaliutų prekyba šiandien vykdoma specialiose biržose, tokiose kaip „OKEx“, arba per specializuotus brokerius..

Pavyzdžiui, naudodamiesi „OKEx“, beveik akimirksniu, 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę, galite už labai mažą mokestį už prekybą nusipirkti ar parduoti BTC ir daugybę kitų palaikomų kriptovaliutų..

Taškas arba dariniai

Kripto rinkose daugiausia naudojami tie patys formatai, kaip ir tradiciniuose partneriuose, ir jie yra suskirstyti į neatidėliotinus ir išvestinius finansinius instrumentus. Neatidėliotina rinka yra vieta, kur galite iškart nusipirkti ar parduoti kriptovaliutą ir gauti tikrąsias monetas / žetonus, kuriais prekiaujate. Išvestinių finansinių priemonių rinka nagrinėja sutartis, tokias kaip ateities sandoriai, pasirinkimo sandoriai ir apsikeitimo sandoriai, kurie stebi arba išgauna jų vertę iš pagrindinės kriptovaliutos. Sandoriai su išvestinių finansinių priemonių sutartimis ne visada pateikia tikrąsias monetas / žetonus prekybininkui.

Iš prigimties išvestinės finansinės priemonės yra sudėtingesni prekybos produktai ir dažnai susijusi su didesne rizika, palyginti su neatidėliotina prekyba. Nors šiame vadove daugiausia dėmesio bus skiriama neatidėliotinos prekybos pagrindams, dauguma platesnių principų taip pat taikomi prekybai išvestinėmis finansinėmis priemonėmis. Norėdami sužinoti daugiau apie kiekvieną tipą ir kaip jis veikia, galite kreiptis į mūsų kripto darinių vadovą.

Prekybos poromis

Kriptovaliutų rinkose, kaip ir tradicinėse rinkose, yra įvairios poros, kurios yra įtrauktos į prekybą (kiekviena iš jų reiškia rinką), kurios žymimos turto žymeklių deriniu, pavyzdžiui, BTC / USDT, ETH / BTC arba LTC / BTC. Kiekviena rinkos pora tinkamai nurodo dvi valiutas. Tai ne visada yra kriptovaliutos, nes kai kurios biržos palaiko „fiat“ prekybos poras – tai reiškia, kad prekyba vyksta tarp kripto ir fiat arba vyriausybės išleistos valiutos, tokios kaip BTC / USD, BTC / EUR arba BTC / GBP. Šios poros atspindi kainas arba valiutų kursus. Pirmoji valiuta poroje yra "bazė" valiuta, o antroji – valiuta "citata" valiuta.

Prekybos poros yra tai, kaip kriptovaliutų kainos dažnai atsispindi, ypač biržose. Pavyzdžiui, BTC / USDT porų prekyba 18 250 USDT reiškia, kad 1 BTC yra lygus 18 250 USDT arba apytiksliai 18 250 USD. Panašiai, ETH / BTC, esant 0,03, reiškia, kad 1 ETH yra lygus 0,03 BTC arba maždaug 550 USD rašymo metu.

Šifruotas

Kaip aptarta aukščiau, prekybos porose yra bazinės ir kotiruojamos valiutos. Nors bazinė valiuta gali būti bet kuri iš biržoje išvardytų kriptovaliutų, kotiruojamos valiutos paprastai yra ribotesnės.

Šifravimo erdvėje BTC yra pirmaujanti skaitmeninė valiuta ir taip pat vyraujanti kotiravimo valiuta kriptografinėmis prekybos poromis. Stablecoin Tether (USDT) ir pagrindinis altcoinas, Ether (ETH), yra kitos įprastos kotiruojamos valiutos. „OKEx“ turi savo platformos prieigos raktą „OKB“, kuris biržoje taip pat naudojamas kaip citatos kriptovaliuta..

„Fiat“ nominalas

„Fiat“ poros, palyginti su kriptografinėmis poromis, yra intuityvesnės prekybininkams, kurie balansuoja savo sąskaitas atitinkamomis „fiat“ valiutomis. Pavyzdžiui, USD prekybininkas gali rinktis prekybą BTC / USD ar lygiavertėmis poromis, kad pamatytų BTC kainą, nurodytą USD.

Tačiau daugumoje šifravimo biržų (įskaitant „OKEx“) vietoj faktinių „fiat“ valiutų naudojami stablecoinai, kad būtų galima parodyti „fiat“ poras. USDT yra rinkoje dažniausiai naudojamas USD kainos susietas stabilusis moneta, tačiau kiti yra „TrueUSD“ (TUSD), „USD Moneta“ (USDC), USDK ir kiti..

Prekybos poros pasirinkimas

Tiek kripto, tiek „fiat“ nominalios prekybos poros turi savo pliusų ir minusų, o jūsų pasirinkimas priklauso nuo jūsų prekybos tikslų ir tikslų.

Pavyzdžiui, prekybininkai, norintys išlaikyti ir potencialiai padidinti savo BTC akcijų paketus (neatsižvelgiant į tai, kaip svyruoja paties „Bitcoin“ „fiat“ nominali kaina), palaiko BTC nominalų poras. Tačiau tie, kurie galų gale prekiauja „fiat“ pelnu ir nori, kad jų pelnas nepakistų keičiantis valiutų kainų pokyčiams, pasirinks „fiat“ nominalias poras.

Rinkos kainos ir aktyvumo supratimas

Dabar, kai apimsime prekybos poras ir kotiruotes, aptarsime, kaip atsiranda šios kotiruotės – teoriškai rinkos kainos.

Jei BTC / USDT pora kotiruojama 18 000 USDT, tai reiškia, kad rinkos 1 BTC kursas yra 18 000 USDT. Tačiau iš tikrųjų – ypač kintančių kriptografinių rinkų atveju – tai yra labai supaprastintas 1 BTC kainos aprašymas, nes tiksli kotiruojama kaina gali keistis ir nebūtinai taikoma abiem būdais (ne visada galite pirkti ir parduoti ta pačia kaina).

Šis skaičius (18 000 USDT) yra tik paskutinė kaina, už kurią prekyba, kad ir kokia maža, būtų įvykdyta rinkoje. Nors tai techniškai daro rinkos kainą, mažai tikėtina, kad tai bus kaina, kurią iš tikrųjų gausite rinkoje už savo pirkimo ar pardavimo užsakymus..

Vietoj to, faktines rinkoje esančias kotiruotes vaizduoja "klausia" ir "pasiūlymus," kur klausia pardavimo pavedimai (t. y. noriu parduoti BTC už nurodytą kainą) ir pasiūlymai yra pirkimo užsakymai (t. y., noriu pirkti BTC už nurodytą kainą).

Klausimai ir pasiūlymai, gamintojai ir gavėjai

Kaip aptarta aukščiau, yra skirtumas tarp paskutinės prekybos kainos ir faktinės rinkos kainos. Pastarasis priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip prašymų ir pasiūlymų sklaida bei jų gylis.

Paprasčiau apibrėžiant, klausimai yra pardavimo pavedimai, o pasiūlymai yra pirkimo pasiūlymai, kurie šiuo metu yra nurodyti tam tikroje rinkoje (pavyzdžiui, „OKEx“). Kiekvieną prašymą ir pasiūlymą sudaro kaina ir suma. Pavyzdžiui, „ask“ gali reikalauti nusipirkti 0,5 BTC 18 000 USD už BTC kainą – tai reiškia, kad bendra užsakymo kaina būtų 18 000 USD x 0,5 BTC = 9 000 USD. Panašiai gali būti pasiūlymas už 0,25 BTC už 17 500 USD už BTC, o tai reiškia, kad dalyvis yra pasirengęs pirkti 0,25 BTC už 4375 USD (t. Y. Bendra užsakymo kaina būtų 17 500 USD x 0,25 BTC = 4375 USD).

Tiek prašymus, tiek pasiūlymus gali priimti ar užpildyti visi biržoje (nebent prašymą ar pasiūlymą prekiautojas atšaukia prieš užpildydamas). Tačiau abiem atvejais nereikia užpildyti visos paklausos ar pasiūlymo sumos. Galite pasirinkti bet kurią sumą, mažesnę nei nurodyta suma. Žvelgiant į aukščiau pateiktus paklausimo ir siūlymo pavyzdžius, tai reikštų, kad jūsų prašymo pavyzdys būtų nuo 0,001 BTC (mažiausia prekybinė BTC suma „OKEx“) iki 0,5 BTC ir kainos pasiūlymo pavyzdyje nuo 0,001 BTC iki 0,25 BTC..

Prekiaudami bet kurioje rinkoje, turite du pasirinkimus. Arba galite užpildyti, arba "imk," bet kuris iš esamų prašymų ir pasiūlymų (kaip paaiškinta aukščiau) arba "padaryti" tavo paties. Tai darydami jūs taip pat pasirenkate arba tapti "gamintojas" arba a "gavėjas," o jūsų užsakymams kiekvienu atveju taikomi skirtingi mokesčiai. Kūrėjai skatinami mažesniais mokesčiais, nes jie padidina rinkų likvidumą aktyviai siūlydami prekybą, tuo tarpu vartotojai moka šiek tiek didesnius mokesčius, nes jie pašalina likvidumą užpildydami ir vartodami esamus užsakymus (t. Y. Tuos, kuriuos siūlo gamintojai)..

Pvz., Jei pažvelgsite į „OKEx“ BTC / USDT rinką ir pamatysite, kad jos žemiausias paklausa yra 18 050 USDT, o didžiausia – 17 800 USDT, tai reiškia, kad mažiausia kaina, kurią kas nors iš „OKEx“ nori parduoti 1 BTC tuo metu yra 18 050 USDT, o didžiausia kaina, už kurią kas nors nori įsigyti 1 BTC, yra 17 800 USDT. Galite pasirinkti priimti vieną iš šių užsakymų arba padaryti patys.

Tarkime, jūs nusprendėte patys paprašyti (t. Y. Parduoti užsakymą): Jūs esate pasirengęs parduoti savo BTC (bet kokią sumą) už 17 000 USDT už BTC kainą. Tokiu atveju jūsų pardavimo pavedimas būtų rodomas rinkoje kaip didžiausias paklausimas, nes jis yra dar mažesnis nei anksčiau vyravęs prašymas, kurio metu norėta 17 050 USDT už BTC..

Kol niekas kitas neparduoda BTC mažesniu nei jūsų tarifu (17 000 USDT už BTC), jūsų prašymas bus pirmasis eilutė, užpildyta rinkoje.

Atsižvelgiant į tai, kaip į laisvą rinką įtraukiami pirkėjai ir pardavėjai, nurodantys norimas kainas, nesvarbu, kokia aukšta ar maža, rinka subalansuoja save pasirinkdama mažiausius klausimus (t. Y. Pardavėjus, kurių kainos yra mažiausios) ir aukščiausius pasiūlymus (t. Y. Pirkėjus, kurių kainos yra didžiausios). pasiūlymai), nes jos yra pačios palankiausios kainos.

Rinkos gylis ir paplitimas

Nors labai svarbu rinkos veiklai, prašymai ir pasiūlymai patys neatspindi viso vaizdo. Kaip minėta pirmiau, prašymas ar pasiūlymas gali būti bet kokios sumos, net ir tokios mažos kaip 0,001 BTC (parašymo metu, maždaug 18 USD).

Jei kas nors nori parduoti tik 0,001 BTC, ir darant prielaidą, kad šis klausimas buvo rinkos viršūnėje (t. Y. Todėl, kad tuo metu jis siūlo mažiausią 1 BTC kainą rinkoje), tada, jei bandytumėte nusipirkti daugiau nei 0,001 BTC, jūs automatiškai atsakytumėte į viršutinį klausimą; tačiau likusi užsakymo suma (virš 0,001 BTC) bus eilėje, kurią turės užpildyti kitas geriausias klausimas, kol jūsų užsakymas bus baigtas.

Čia svarbu paminėti, kad visada bus skirtumas tarp žemiausio ir aukščiausio pasiūlymo kainos – kaip matėme aukščiau pateiktame pavyzdyje, kai tai buvo 17 000 USDT už mažiausią paklausą ir 17 800 USD už aukščiausią pasiūlymą. Šis kainų skirtumas žinomas kaip rinkos arba „bid-ask“ skirtumas. Neturint tokio skirtumo, rinkos formuotojai nebūtų skatinami užtikrinti likvidumo reikalaujant ar parduodant, nes ir jie nori pirkti žemai ir parduoti. Tačiau labai likvidžiose rinkose šis skirtumas yra labai mažas – tai reiškia, kad yra nedidelis skirtumas tarp pirkimo ir pardavimo kainų, o mažo likvidumo rinkos dažnai yra didesnės..

Supratę „bid-ask“ skirtumą, dabar įsivaizduokite, ar dauguma rinkoje prašymų ar pasiūlymų yra už labai mažas sumas, tarkime, maždaug po 0,002 BTC. Atsižvelgiant į tai, kaip prašymai ir pasiūlymai išdėstomi didėjančiais ir mažėjančiais užsakymais, jūsų pirkimo ar pardavimo kaina tampa ne tokia palanki, kai judate per bet kurį stulpelį („ask“ arba „bid“), nes „bid-ask“ skirtumas labai išsiplečia..

BTC / USDT rinka „OKEx“ peržiūrėta mūsų pagrindiniu režimu. Šaltinis: „OKEx“

Aukščiau pateiktoje ekrano kopijoje rodoma pagrindinė „OKEx“ BTC / USDT rinkos informacijos suvestinė. Žalios rodyklės nukreiptos į užsakymų knygos skyrių, kur išvardyti klausimai yra raudoni, o pasiūlymai yra žali. Atkreipkite dėmesį, kaip mažiausias prašymas yra 17 920,9 USDT už BTC, o didžiausias matomas prašymas (jų yra daugiau nei čia) yra 17 927,0 USDT už BTC – skirtumas yra maždaug 6 USDT.

Panašiai, nors aukščiausias pasiūlymas yra 17 920,8 USDT už BTC ir mažiausias matomas pasiūlymas yra 17 916,6 USDT už BTC, šių pasiūlymų dydžiai bendrai net nesudaro 0,5 BTC. Tai reiškia, kad pardavėjas, turintis 0,5 BTC ar daugiau, galų gale užpildys visus šiuos ir daugiau pasiūlymų, tačiau kaina, kurią pardavėjas gauna už savo BTC, bus sumažinta, kai bus sunaudotas kainos pasiūlymų stulpelis..

Grįžtant prie ankstesnio mūsų pavyzdžio su nedideliais užsakymais (po 0,002 BTC), jei norėtumėte parduoti 1 BTC tokioje rinkoje, turėtumėte atlikti 500 pasiūlymų (po 0,002 BTC) kintamomis kotiruojamomis kainomis, kol jūsų užsakymas bus visiškai užpildytas. Dėl to neišvengiamai jūsų galutinė užsakymo kaina bus mažiau palanki nei geriausia kaina rinkoje, kai paklausėte, nes šių 500 pasiūlymų skirtumas (arba kainos skirtumas) buvo platus.

Tačiau tai yra supaprastintas pavyzdys, kas vyksta rinkoje, kuri nėra pakankamai gili. Rinkos gylis yra rinkos gebėjimo valdyti didelius pavedimus matas be esminio „bid-ask“ skirtumo pokyčio.

Galų gale, norint suprasti prekybos strategijas ir užpildyti jūsų pavedimus norimomis kainomis, labai svarbu suprasti šias sąvokas.

„OKEx“, kaip viena didžiausių kriptovaliutų biržų pasaulyje pagal prekybos apimtį, pasižymi pirmaujančia rinkos likvidumu ir gilumu – taigi ir labai griežtais kainų skirtumais, dėl kurių prekybos kainos yra palankios net ir labai dideliems užsakymams..

Užsakyti knygas

Kiekvienoje biržoje visi aktyvūs kainos pasiūlymai ir prašymai pateikiami vadinamojoje pavedimų knygoje, kuri atnaujinama realiuoju laiku ir atspindi rinkos gylį ir likvidumą. Prie užsakymų knygų taip pat pridedamos operacijų istorijos diagramos, kuriose pateikiami naujausi sėkmingai įvykdyti sandoriai.

Tačiau reikia pažymėti, kad visus pasiūlymus ir prašymus, pateiktus užsakymų knygoje, juos gali atšaukti prekiautojai, kurie juos paskelbė, ir jie nėra garantuojami, kol jie tikrai nebus užpildyti..

„OKEx“ leidžia vartotojams pritaikyti užsakymų knygos ekranus, siunčiant užsakymus, patenkančius į tam tikrus kainos pasiūlymo valiutos kainų intervalus.

Prekybos pavedimų tipai ir jų panaudojimas

Išnagrinėję daugelį aukščiau paminėtų sąvokų, dabar galime sutelkti dėmesį į prekybos pavedimų pateikimą. Kiekvieną kartą, kai norite įvykdyti sandorį, turite paskelbti užsakymą rinkoje. Vėlgi, jūs galite priimti esamus prašymus ir pasiūlymus arba padaryti patys.

Atsižvelgdami į savo prekybos tikslus ir strategijas, galite naudoti įvairius prekybos pavedimų tipus, kuriuos galima įsigyti biržose, pavyzdžiui, „OKEx“. Šiame vadove apžvelgsime dažniausiai naudojamus užsakymų tipus ir tai, ką jie reiškia prekybininkams.

Riboti užsakymus

Ribotas pavedimas yra labiausiai paplitusi prekybos pavedimų rūšis ir tinka tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems prekybininkams. Kaip rodo pavadinimas, ribotas pavedimas leidžia apibrėžti konkretų pirkimo ar pardavimo pavedimo kainos limitą, o rinka jį suderins tik su tikslia ar geresne kaina..

Pvz., Jei pateikiate riboto pirkimo pavedimą 1 BTC už 17 123 USD, jis bus užpildytas tik tuo atveju, jei rinkoje yra pardavėjo, kuris už 1 BTC prašo 17 123 USD arba mažiau. Panašiai ribotas pardavimo pavedimas su ta pačia detale bus užpildytas tik tada, kai rinkoje bus pirkėjo, kuris nori sumokėti 17 123 USD ar daugiau už jūsų 1 BTC.

„OKEx“ taip pat yra pažangesnė limitų užsakymo parinktis, tinkamai vadinama "Išplėstinė ribinė tvarka," tai leidžia apibrėžti kitus parametrus ar sąlygas, įskaitant "Tik įrašas," "Užpildykite arba nužudykite" ir "Nedelsiant arba atšaukti."

Šios papildomos sąlygos suteikia didesnę kontrolę prekybininkams, turintiems konkrečių strategijų, leidžiant jiems pateikti pavedimus tik kaip rinkos formuotojams (t. Y. Ne pirkėjams), užtikrinant, kad jų užsakymai būtų visiškai užpildyti arba užmušti (priešingai nei daliniai), arba yra nedelsiant įvykdyti arba atšaukti (priešingai, nei laukti imančiųjų).

Atsižvelgiant į tai, kaip limitiniai pavedimai leidžia prekybininkams nustatyti priimtinus minimumus ir yra iš esmės "IMK arba palik" pasiūlymus, juos lengva valdyti ir galima paprasčiau apskaičiuoti pelną ir nuostolius.

Rinkos užsakymai

Kai riboti pavedimai leidžia prekiautojams nustatyti savo kainas, net jei tai reiškia, kad laukiama, kol bus įvykdyti užsakymai, rinkos pavedimai pildomi nedelsiant bet kokiais rinkos norimais pasiūlymais.

Pavyzdžiui, jei norite parduoti 1 BTC su rinkos pavedimu, birža nedelsdama užpildys jūsų užsakymą už geriausią prieinamą kainą.

Rinkos pavedimai atsisako kontroliuoti kainų ypatybes mainais į neatidėliotiną įvykdymą ir yra palankūs prekybininkų, ieškančių greitų mainų, neatsižvelgiant į kainos nukrypimus.

Čia svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad labai mažai tikėtina, kad prekyba rinkos pavedimais bus pelninga per trumpesnį laiką dėl „bid-ask“ skirtumo. Jei nuolat pirksite ir parduosite iš eilės rinkos kainomis, iš esmės pirksite brangiai ir pigiai, taigi prarasite pinigus.

Sustabdyti įsakymus

Pažangus pavedimų tipas, sustabdymo pavedimai leidžia prekybininkams apibrėžti sąlygas, pvz "Trigerio kaina" ir "Užsakymo kaina," kurie susitikus automatiškai skelbia pirkimo ar pardavimo pavedimus rinkoje. „OKEx“ palaiko dviejų tipų sustabdymo nurodymus, "Sąlyginis" ir "Vienas atšauna kitą" arba OCO sustabdyti nurodymus.

Nors sustabdymo nurodymai pradedantiesiems iš pradžių gali pasirodyti itin sudėtingi, jie yra labai naudingi ir logiški, kai jau suprantate, kaip jie veikia.

Pavyzdžiui, skelbdami sąlyginį sustabdymo nurodymą, pirmiausia nustatykite paleidimo kainą. Kaip rodo pavadinimas, suaktyvinimo kaina yra kainos slenkstis, suaktyvinantis arba suaktyvinantis jūsų užsakymą. Tačiau aktyvinamoji kaina nėra ta kaina, kuria bus įvykdytas jūsų užsakymas. Tam turėsite apibrėžti antrą parametrą – užsakymo kainą, kuri yra faktinė kaina, už kurią bus paskelbtas jūsų pirkimo ar pardavimo užsakymas. Arba, norėdami užtikrinti greitą įvykdymą, taip pat galite pasirinkti vykdyti savo pavedimą bet kokia rinkos kaina, kai įvykdoma suaktyvėjusi kainos sąlyga..

Sąlyginis sustabdymo nurodymas BTC / USDT rinkoje „OKEx“. Šaltinis: „OKEx“

OCO sustabdymo pavedimas veikia vienodai, bet su dviem sąlygų rinkiniais (dviem paleidimo ir pavedimo kainos sąlygomis), o ne tik su vienu. Šis užsakymo tipas yra naudingas, jei norite pateikti užsakymus, apimančius tiek rinkos antplūdžius, tiek kritimus.

OCO sustabdyti pavedimą BTC / USDT rinkoje „OKEx“. Šaltinis: „OKEx“

Pavyzdžiui, jei „Bitcoin“ prekiauja 18 000 USD, o jūsų prekybos strategija apima 1 BTC pardavimą 19 000 USD, jei įvyksta mitingas, arba parduodant 17 500 USD, jei sumažėja, galite naudoti OCO pavedimo tipą šiems sandoriams vykdyti. Jūs nustatote vieną paleidimo ir užsakymo kainų rinkinį aukštyn, o kitą – neigiamą. Vykdant OCO prekybą, įvykdomas bet kuris sąlygų rinkinys, kuris įvykdomas, o kitas automatiškai atšaukiamas.

Atsižvelgdami į kai kurias anksčiau šiame vadove aptartas sąvokas, sąlyginių ir OCO sustabdymo nurodymų naudojimą galime susieti su laiku realizuotu pelnu, taip pat rizikos mažinimu, realizuodami nuostolius anksčiau laiko, priimtinu jūsų nustatytu lygiu..

Nors „OKEx“ vartotojams yra keletas pažangesnių užsakymų tipų, aukščiau aptartų turėtų pakakti daugumai pradedančiųjų ir tarpinių prekybininkų.

Kiti veiksmai: pradėkite prekybą

Šio vadovo tikslas yra suteikti jums naudingą įvadą į prekybą kriptovaliuta, po kurios turėtumėte mokėti stebėti ir suprasti rinkos veiklą. Galų gale galite tapti rinkos dalyviu – dar kitaip – pradėti prekiauti ir išbandyti aukščiau aptartus įrankius ir strategijas.

Tačiau pradedantiesiems taip pat labai svarbu suvokti su tuo susijusią riziką, nes šifravimo rinkos yra rizikingesnės ir daug nestabilesnės nei tradicinės rinkos. Sėkmingi prekybininkai ne visada teisūs, tačiau jie visada turi planą ir pasitraukimo strategijas, atitinkančius jų tikslus ir apetitą rizikuoti..

„OKEx“ turi daugybę funkcijų, skirtų šifruoti ir palengvinti pradedančiųjų kriptografiją. Jei dar neturite „OKEx“ paskyros, prisiregistruokite ją šiandien. Taip pat galite pradėti demonstracinę prekybą, o tai reiškia, kad galite užsiimti prekyba „OKEx“ nerizikuodami prarasti realius pinigus, ir reikalauti iki 80 USD šifravimo naudojant „OKEx“ ir pakviesdami kitus prisijungti.

Vykdykite „OKEx“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map