YAM Finance mēģina pieaugt no pelniem, izmantojot V3 palaišanu

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu pasauli.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ atguva pozitīvo impulsu, jo kopējā bloķētā vērtība pieauga no 6,8 miljardiem līdz 8,8 miljardiem. Aave ierindojās pirmajā vietā ar vislielāko USD vērtību un sasniedza 15,3% dominanci tirgū..

Runājot par decentralizēto kreditēšanu, kopējais aizņēmumu apjoms sasniedza 1,67 miljardus dolāru – pieaugums par 15% nedēļā.

Decentralizētās biržās nedēļas vidējais tirdzniecības apjoms samazinājās par 28%, kurā dominēja Uniswap.

Ienesīguma lauksaimniecības jomā Swerve bija lielākais likviditātes fonds ar 9,01 miljardu ASV dolāru slēgšanu.

Galvenie rādītāji DeFi pasaulē galvenokārt atjaunojās šonedēļ. Avoti: DeFi pulss un DeBank

Nedēļas DeFi jaunumi

Šonedēļ DeFi kopienā tika sasniegti divi svarīgi pagrieziena punkti:

  1. YAM finanses atsākta tā protokolu.
  2. Uniswap uzsāka savu pārvaldības marķieri UNI.

Šajā OKEx Insights DeFi Digest izdevumā mēs iegremdēsimies dziļāk YAM Finance atsākšanā.

Taupot YAM finanses

Aprakstīts kā "minimāli dzīvotspējīgs monetārais eksperiments," YAM finanses ir decentralizēts stablecoin, kas meklē jauninājumus cenu stabilitātē un pārvaldībā. 

Tās ievērojamākā iezīme ir elastīga piegāde tās žetona YAM. Tas nozīmē, ka YAM piedāvājums var paplašināties un sarukt, reaģējot uz tirgus apstākļiem. Lai panāktu cenu stabilitāti, 10% no katras YAM piegādes paplašināšanas tiek izmantoti, lai iegādātos USD nominētu stablekoīnu yCurve, un tie tiek glabāti YAM kasē. Katra YAM vērtība ir 1 ASV dolārs. 

Pārvaldībai YAM Finance pieņem ķēdes pārvaldību, kurā kopiena var noteikt YAM protokola funkcionalitāti un pārvaldīt YAM kasi.


Sākotnēji YAM Finance tika uzsākta 11. augustā, un tā tirgus kapitalizācija planēja no nulles līdz 57 miljoniem ASV dolāru divu dienu laikā. Tomēr YAM līdzdibinātājs Broks Elmors 13. augustā protokolā atklāja kritisku kļūdu, kas izraisīja masīvu YAM žetonu izpārdošanu un tās vērtības kritumu par 90%.

Pēc tam, kad tika atklāta kritiska kļūda, YAM žetonu cena samazinājās. Avots: MonētaGecko

Saskaņā ar oficiāls paziņojums, kļūda tika atrasta YAM pārcenošanas līgumā un nosūtīja lielu daudzumu YAM pārpalikuma protokola rezervē. Kļūda arī padarīja kvorumu neiespējamu YAM pārvaldībā, kas nozīmē, ka nevarēja veikt nekādas pārvaldības darbības un YAM kasē esošie līdzekļi tika bloķēti. 

Mēģinot ietaupīt YAM Finance, komanda ierosināja divfāžu procesu protokola restartēšanai:

  1. Pirmajam posmam bija jāpārceļas no YAMv1 uz YAMv2.
  2. Otrajā posmā bija jāveic pilnīga YAM sistēmas revīzija un jāpārvieto kā YAM V3.

YAM Finance kopiena šo priekšlikumu pieņēma, un protokols tika veiksmīgi izpildīts migrējis no v1 līdz v2 22. augustā, dodot iespēju ārpus ķēdes pārvaldīt sabiedrību. Otrajā versijā tika izveidots pārvaldības forums, lai kopienas locekļi varētu iesniegt priekšlikumus. Arī žetonu turētāji var balsot par priekšlikumiem, izmantojot savus parakstus. Turklāt tika izveidots jauns YAMv2 ERC-20 marķieris, kas pilnvaru īpašniekiem ļauj konvertēt savus v2 marķierus uz YAM V3 protokolu. 

Pēc YAM Finance v2 palaišanas komanda sadarbojās ar Peckshield Inc., lai veiktu pilnu protokola revīziju. Pilna revīzija bija veiksmīga pabeigta 10. septembrī, un protokolā netika atrastas kritiskas kļūdas. Komanda ir novērsusi 15 kļūdas, kas tika atklātas revīzijas laikā. Tā rezultātā protokols tiek pārvietots un trešā versija tika palaista 18. septembrī, kā paredzēts. 

YAMv3 likviditātes iegūšana var vēl vairāk palielināt Uniswap

Kā norādīts paziņojums, likviditātes nodrošinātāju fonds YAM / yUSD Uniswap ir vienīgais stimulētais atlīdzību fonds YAM Finance V3. Lietotāji var piegādāt savu kriptogrāfiju baseinam un nopelnīt YAM žetonus kā atlīdzību. yUSD būs rezerves aktīvs, un YAM kase iegādāsies yUSD Uniswap LP pūlā.

YAM / yUSD Uniswap LP fondā būs ieguvumi no YAM / yUSD, kopā sasniedzot aptuveni 925 000 YAM žetonu. Katru nedēļu tiks sadalīti 92 500 YAM, 10% no kopējā apjoma. Katru nākamo nedēļu atlīdzības piedāvājums samazināsies par 10%. Izmantojot pašreizējo YAMv2 marķiera cenu 25 USD, pirmajā nedēļā izplatītā YAMv2 vērtība ir 2,31 miljons USD.

Lietotāji var nopelnīt YAM, iegādājoties vienu no astoņām kriptovalūtām, piemēram, COMP, LINK un MKR. Šāda elastība izraisīja DeFi kopienas interesi, un pirmajā YAM protokolā pirmās izlaišanas dienā tika ieslēgti 500 miljoni ASV dolāru. Kad protokols sabruka no viedās līguma kļūdas, sabruka arī DeFi žetonu cena, kurus atbalsta YAM. Piemēram, Ampleforth samazinājās no 0,90 USD līdz 0,71 USD.

Pēc paziņots grafiks no YAM Finance V3 15. septembrī, YAMv2 cena atkal pieauga no 24 līdz 33 ASV dolāriem. 

YAMv2 cena. Avots: Uniswap.info

Par YAMv3 YAM lauksaimniecības atlīdzība tiks koncentrēta YAM / yUSD Uniswap LP baseinā. Iespējams, ka lietotāji krās savus līdzekļus uz Uniswap LP kopu, lai nopelnītu YAM, kas pēc Uniswap pārvaldības marķiera UNI izlaišanas sniegtu vēl vienu stimulu Uniswap..

Sabiedrības virzīts stablecoin

YAM V3 turpina būt kopienas virzītu stablecoīnu eksperiments. YAM Finance kopiena veicināja protokola pārvaldību, balsojot par YAM V3 sākotnējiem parametriem. Šie lēmumus iekļauti rezerves aktīvu atjauninājumi, lauksaimniecības atlīdzību sadalīšana žetonu īpašniekiem, kļūdu atalgojuma programmu iestatīšana un citas.

Salīdzinot ar Ampleforth, YAM stablecoin konkurents ar elastīgu kriptovalūtu piedāvājumu, YAM Finance ir augstāka decentralizācijas pakāpe, jo pārvaldības procesu diktē kopiena.

Atlīdzības un YAM marķieru izplatīšana

Uzsākot programmu YAM Finance V3, tika iezīmēts žetonu atlīdzības sadalījums marķieru īpašniekiem un delegatoriem.

YAMv2 marķieru īpašniekiem viņi var migrēt savus marķierus uz YAM V3 proporcijā 1: 1 un jebkurā laikā. Kad to žetoni ir migrēti, 50% žetonu viņiem ir pieejami uzreiz, bet pārējie 50% tiks piešķirti YAM protokolam uz 30 dienām.

YAM žetonu īpašniekiem, kuri nokavēja sākotnējo migrāciju no v1 uz v2, YAM komanda izveidos multisig, lai palīdzētu migrēt marķierus uz YAM V3. Šī palīdzība netiks piemērota tiem, kas iegādājas YAMv1 žetonus pēc migrācijas loga beigām.

Delegatori ir tie, kas nodod balsis, lai atvieglotu pāreju no YAMv1 uz YAMv2. Lai apbalvotu delegātus, viņi saņems YAMv3 atlīdzību 1: 1, ja viņiem būs vairāk nekā 27 balsis. Delegatori ar vienādu vai mazāku par 27 balsīm saņems vienotu atlīdzību – 27 žetonus. Atlīdzība tiks nepārtraukti piešķirta vairāk nekā 90 dienas.

Saglabātie YAM

No sākuma "Saglabājiet YAM" iniciatīvu nesen uzsāktajai YAMv3, ir skaidrs, ka YAM Finance plaši atbalsta DeFi kopiena. Aktīvā YAM Finance kopiena būs atslēga uz YAM marķiera ilgtermiņa vērtību.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map