WaykiChain līdzdibinātājs vietnē DeFi, Traditional Finance un Killer DApp: AMA Recap

AMA kopsavilkuma attēls

Ceturtdien, 11. jūnijā, OKEx sarīkoja “jautā man jebko” (AMA) pasākumu ar WaykiChain (WGRT) līdzdibinātāju un izpilddirektoru Gordonu Gao. WGRT ir jaunākais projekts, kas pievienots OKEx marķieru pārdošanas platformai Jumpstart. WGRT pārdošana notiks 17. jūnijā, un tajā tiks tirgots 14. projekts, lai piesaistītu finansējumu OKEx platformā.

Vakardienas AMA laikā Goa uzdeva jautājumus par decentralizēto finanšu (DeFi) un tradicionālo finanšu, decentralizēto lietojumprogrammu (DApps) un blokķēdes lomu pašreizējā ekonomiskajā situācijā.

DeFi un DApps: Twitter Q&A

DeFi pret tradicionālajām finansēm

OKEx: Sāksim! Pirmais jautājums: DeFi šobrīd ir viena no karstākajām tēmām blokķēdes telpā. Vai varat dalīties savos viedokļos par DeFi? Vai jūs domājat, ka DeFi izjauks pašreizējo finanšu sistēmu? Kāda ir WGRT pieeja DeFi nozarei? (@ Erol1763 jautājums vietnē Twitter)

Gordons Gao: Es domāju, ka starp DeFi un tradicionālajām finansēm ir četras galvenās atšķirības:

1) DeFi var mainīt cilvēku lomu finanšu sistēmā. Tradicionālajās finansēs kā parastam lietotājam jūsu loma un līdzdalības process ir ļoti ierobežots. Tomēr šo ierobežojumu nosaka visi aspekti, piemēram, kredītu problēma, līdzekļu skaita slieksnis, kā arī licence un politiskās varas slieksnis utt. Šādi ierobežojumi parastos lietotājus bieži padara par neaizsargātām finanšu sistēmas grupām. Un saskaņā ar augstākās klases noteikumiem bagātība vienmēr plūdīs uz augšu.

Mēs varam tikai redzēt, ka pasaule turpina emitēt naudu, un mūsu rokās esošā nauda samazinās, kaut arī mēs neko nevaram darīt. Bet DeFi ir atšķirīgs. Ļaujiet man minēt piemēru. Izmantojot WaykiChain DeFi vadības monētu WGRT, īpašniekam ir gan pārvaldības parametru vara, gan visas sistēmas procentu un soda naudas priekšrocības. Šī ir loma, kuru jūs nevarat spēlēt tradicionālajās finansēs.

2) DeFi var samazināt finanšu izmaksas. Kopš rūpniecības laikmeta sākuma pasaules finanšu struktūra nav mainījusies, lielā mērā paļaujoties uz dažādām starpiestādēm. Centrālās bankas, investīciju bankas, komercbankas, vērtspapīru kompānijas utt. Var teikt, ka jebkurai finanšu darbībai no tās ir jāiegūst vairāk nekā viens starpnieks.

Piemēram, papildus cenu starpības zaudēšanai darījums ietver arī starpniecības komisijas, valūtas maiņas darījumu maksas, pārvaldes iestāžu zīmoga nodevas utt. Cenu starpība, ko nopelnījuši šie t.s. "starpnieki" padara viņus par bagātāko klasi pasaulē. Tomēr DeFi pieņem atvērtu protokolu un visiem piedāvā zemu cenu finanšu pakalpojumus par zemām izmaksām, kas ievērojami samazina darījumu izmaksas.

3) DeFi var uzlabot finanšu efektivitāti. Blockchain ļauj finanšu darījumiem panākt darījumu norēķinus vienlaikus ar darījuma apstiprināšanu. Tas ir pārsniedzis tradicionālo finanšu iestāžu norēķinu un likvidācijas sistēmu. Runājot par pārrobežu darījumiem, pārskaitījuma ziņā pārrobežu pārskaitījums dažkārt var ilgt vairākas dienas, bet blokķēdes sistēmā vai DeFi sistēmā faktiskā aktīvu īpašumtiesība ir mainījusies, kad notiek darījums.

4) Ir vēl viens punkts, ko es vēlos pieminēt – DeFi var iegūt kaut ko tādu, kā tradicionālajām finansēm nav. Piemēram, pastāvīgais produktu tirgus veidotājs ir inovatīvs produkts DeFi jomā. Mēs uzskatām, ka DeFi darbojas ne tikai kā sākotnējo tradicionālo finanšu uzlabošana, bet arī ir [vēl] vairāk atklājamu jauninājumu. Mūsu komandas CTO uzrakstīja šādu teikumu WaykiChain koda ievadā: “Vienīgais blokķēdes ierobežojums ir mūsu iztēle.”

Kas attiecas uz WGRT, tā ir Waykichain kreditēšanas protokola pārvaldības monēta. WGRT turētājs ir kā centrālās bankas akcionārs. Viņi gūs labumu no procentiem un soda naudas, ko rada kreditēšanas protokols.

WaykiChain DeFi telpā

OKEx: Paldies par paskaidrojumu par atšķirību starp DeFi un tradicionālo finanšu sistēmu. Nākamais jautājums: daudzas sabiedriskās ķēdes virzās uz DeFi. Piemēram, TRON arī šogad uzsāka savu JUST projektu. Kādas, jūsuprāt, ir WaykiChain priekšrocības un iespējas šajā telpā?

Gao: Mēs esam profesionāli un koncentrējamies uz šo skrejceļu. Neatkarīgi no tā, vai tas ir ekonomisks modelis vai tehniskās sistēmas arhitektūra, WaykiChain DeFi sistēma ir profesionāla un iztur pārbaudi. Mēs esam veikuši daudzas inovācijas, kuru nav tirgū, un šīs inovācijas spēj atrast savas racionalitātes tradicionālajā finanšu sistēmā.

Iepriekš mēs esam izpētījuši dažas [citas] jomas, piemēram, derības un spēļu ekosistēmas, bet kopš pagājušā gada mēs esam bijuši DeFi all-in. WaykiChain nodrošinājuma aktīvi pārsniedza 36 miljonus WICC, veidojot 17% no kopējās summas. Šī attiecība ir visaugstākā starp visām sabiedriskajām ķēdēm. Btw, attiecībā uz ETH attiecība ir aptuveni 1%.

Globālā ekonomikas nepastāvība un DeFi

OKEx: Apsveicu ar sasniegumu! Trešais jautājums: 2020. gada atklāšana ir ļoti haotiska saistībā ar koronavīrusu pandēmiju – visu veidu aktīvi piedzīvoja ievērojamus satricinājumus, naftas cenas kritās, zelta cenas piedzīvoja nestabilitāti, un ASV akcijas piedzīvoja vairākus tirdzniecības apmales utt. Ko jūs domājat par šie neparastie notikumi DeFi?

Gao: Es domāju, ka tas ir labākais, kas var notikt ar DeFi. Tā kā visas šīs lietas palīdz atklāt pamatproblēmas, piemēram, [ekonomikas] burbuli, neizšķirtu sviras efektu, kredītkrīzi, kas var izraisīt cilvēku neuzticēšanos finanšu sistēmai. Un DeFi ir revolūcija pret tradicionālo finanšu sistēmu, tā ir pilnīga graušana.

Pols Tjūdors Džonss domā, ka valdība ir pārāk emitējusi valūtas, tāpēc viņam ir jāpārskaita savi aktīvi uz Bitcoin. Krīze nozīmē iespēju. Tradicionālajai finanšu sistēmai jau sen ir problēmas. Lielāko daļu aktīvu izgatavoja kapitālisti, dažus saprātīgā veidā, bet pārējie ir vienkārši laupīšana.

Bet lielākā daļa cilvēku to neapzinājās. Henrijs Fords sacīja, ka amerikāņi nezināja, kā patiesībā darbojas banku darbība, jo, ja viņi to darītu, “pirms rītdienas rīta būtu notikusi revolūcija”. [tā bija Forda parafrāze – OKEx]. Tagad visa veida melnā gulbja notikumi var likt cilvēkiem apzināties riskus, un pirms galīgā riska iestāšanās viņi izvēlēsies pārredzamāku un taisnīgāku veidu, kā piedalīties finansēs.

WaykiChain vārti ar DeFi

OKEx Labi. Ceturtais jautājums: WGRT ir WaykiChain decentralizētās nodrošinājuma kreditēšanas platformas pārvaldība un pašu kapitāls, un tiek uzskatīts, ka tā ir svarīga decentralizētās ekonomiskās sistēmas sastāvdaļa. Tad kāds ir sākotnējais WaykiChain mērķis, ieviešot DeFi sistēmu?

Gao: Ja godīgi, sākumā mēs vienkārši vēlējāmies izvietot nodrošināto stabilo monētu un kreditēšanas tirgu. Tajā laikā nebija vārda DeFi, vai arī tas jau bija, bet vārds nebija plaši izplatīts.

Pagājušajā gadā mēs apspriedām blokķēdes nolaišanos. Lai piezemētos, mums jācenšas sasniegt lietotāju lielo pieprasījumu. Tad blokķēdes lietotāju grupas finansiālie atribūti ir ļoti spēcīgi. Ja vēlaties, lai viņi spēlē spēles un dodas uz e-komerciju, viņiem tas nav vajadzīgs. Lai nopelnītu naudu un aizņemtos naudu, tas viņiem ir vajadzīgs. Tāpēc mēs sākām opciju All-in, kā arī dažus sākotnējus panākumus biznesā, piemēram, mūsu DeFi sistēmas nodrošinājuma summa sasniedza 36 miljonus, veidojot 17% no WICC kopsummas, kas apstiprināja mūsu sākotnējo ideju.

Bitcoin tikko izveidoja valūtu vai aktīvu, tāpēc publiskās ķēdes ieviešana ar viedajiem līgumiem ir likumu noteikšana starp aktīviem un valūtām, vai tā nav finanses? No šī aspekta, ja DeFi nevar gūt panākumus, tad blokķēdes nolaišanās ir pseidopriekšlikums.

WaykiChain drošība un DeFi uzlaušana

OKEx: Lieliski. Un visbeidzot pēdējais šīs sesijas jautājums: DeFi sauc par nākamo šifrētās pasaules revolūciju, neatkarīgi no tā, vai tas ir nesenais hakeru datu pieaugums par DeFi projektiem, vai melnā ceturtdiena, ko MakerDao piedzīvoja iepriekš, DeFi drošība ir plaši kritizēta. Kā tiek iestatīta WaykiChain DeFi drošība?

Gao: Drošība ir ļoti svarīga. Un tas sastāv no divām daļām, ekonomikas modeļa riska kontroles un tehniskās drošības. Vispirms iepazīstināšu ar ekonomikas modeļa riska kontroli. Gandrīz visi Defi protokoli sākas no kāda līmeņa nodrošinājuma. Tāpēc mēs uzskatām, ka DeFi platformai vajadzētu būt spēcīgai cenu krituma laikā.

Šī gada 12. martā viss kriptogrāfijas valūtas tirgus cieta no smagas lejupslīdes. Bitcoin cena 24 stundu laikā nokrita virs 50%. Šajā laikā MakerDAO likvidācijas sistēma, kas bija viena no lielākajām DeFi protokoliem Ethereum, nedarbojās ļoti labi ETH tīkla satiksmes sastrēgumu un dažu modeļa dizaina trūkumu dēļ..

Protokols bija gandrīz slēgts un radīja vairāk nekā 4 miljonus USD sliktu parādu. Šis sliktais parāds ir jānoņem izsolē. Un tas nozīmē, ka visai MakerDao kopienai un MKR īpašniekiem būtu jāsedz zaudētie. Tomēr tajā pašā laikā Wayki-CDP, kas ir līdzīgs MakerDAO kreditēšanas protokols, darbojās kā parasti ar 0 sliktu parādu. Datu salīdzinājums ir šāds:

Mēs izstrādājām 4 mehānismus, lai pārliecinātos, ka sistēma darbosies dažādās situācijās: Pārsvarā nodrošinājuma mehānisms, likvidācijas mehānisms, riska rezerves fonds un sistēmas apturēšana, lai izvairītos no riskiem. Izmantojot šos mehānismus, modelis var tikt galā ar vairāk nekā 99,9% no tirgus apstākļiem.

Mēs arī veicām daudz uzlabojumu, lai uzlabotu mūsu tehnisko drošību. Pirmkārt, mēs veicām dažus uzlabojumus orākulā, un cenu barošanu pabeidz bloku ražotāji. Tad galīgā cena tiks pieņemta, izmantojot kustīgā mediāna algoritmu. Tas ir sakāms, ja vien jūs nesāksiet 51% uzbrukumu blokķēdei, hakeri ar viņu manipulēs.

Mēs arī definējām 5 dažādus aktīvu standartus bloku ķēdes apakšējā slānī, kas ir sākotnējie aktīvi, ieķīlātie aktīvi, ķēdes pāri aktīvi, viedie aktīvi un lietotāju radītie aktīvi. Tādēļ vietnē WaykiChain jums nav jāuztraucas par saderīgiem jautājumiem, jo ​​standarts darbojas visā ekosistēmā.

Tomēr vietnē Ethereum ir daudz uzbrukumu, kas saistīti ar aktīvu standarta nesaderīgajiem jautājumiem. Piemēram, dForce un Uniswap uzbrukums notika šogad.

Killer DApps un projekta vīzija: Live Q&A

Gao: Es redzēju tik daudz jautājumu, bet ir dažas kategorijas. Vīzija, attiecības starp WICC un WGRT, nākotnes plāni, killer dapps:

Runājot par ilgtermiņa redzējumu: mēs faktiski izveidojam pasaulē pirmo integrēto DeFi blokķēdi, kas atšķiras no Ethereum pieejas. Tas nozīmē, ka mēs varam sniegt vienas pieturas pieredzes finanšu pakalpojumus un atvērtus protokolus sabiedrībai. Šie pakalpojumi ietver kreditēšanu, uzkrājumus, ieguldījumu iespējas, aktīvu tirdzniecību un atvasinātos finanšu instrumentus.

Attiecības starp WICC un WGRT: Mēs veidojam šo modeli, lai divas monētas radītu zināmu sinerģiju. WICC tirgus vērtība ir tāda pati kā IKP valstij. Un WUSD ir kā valūta. Tad WGRT turētājs ir centrālās bankas akcionārs. Tas nozīmē, ka WGRT īpašnieki izbaudīs visas priekšrocības, ko rada valūtas (WUSD) darbības blokķēdē.

Nākotnes plāni: Mēs izlaidīsim jaunu produktu ar nosaukumu "WaykiX" jūlija beigās. Šī ir sintētisko aktīvu tirdzniecības platforma, kas lietotājiem ļauj tirgot gandrīz visus sintētiskos aktīvus pasaulē. Pēc tam mēs centīsimies blokķēdē piesaistīt dažus reālos aktīvus, piemēram, nekustamā īpašuma aktīvus vai T obligācijas. Un šie aktīvi dos sabiedrībai daudzveidīgas iespējas ieguldīt.

Killer Dapps: Kur būs nākamais slepkava Dapps? Es ticu finansēm. Waykichain ir pieredze derību un spēļu platformu izstrādē, tomēr mēs beidzot izvēlējāmies DeFi. Mēs sapratām, ka lielākā cilvēku motivācija pievienoties blokķēdei ir naudas aizdošana un naudas pelnīšana. Šī nozare ir pilna ar spekulantiem un investoriem. Pakalpojumu sniegšana šiem cilvēkiem ir vistuvākais ceļš uz panākumiem.

Es uzskatu, ka nākamais slepkava Dapp būs DeFi lietotne. Un nākamo buļļu tirgu vadīs DeFi monēta.

Šī AMA skaidrības labad ir rediģēta un saīsināta.

Sekojiet OKEx vietnē:

Twitter: https://twitter.com/OKEx

FB: https://www.facebook.com/okexofficial/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/okex/

Vidējs: https://medium.com/@OKEx

Telegrammu grupa (angļu valodā): https://t.me/OKExOfficial_English

Telegrammu grupa (krievu): https://t.me/okexofficial_ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map