Spoguļa protokols mēģina padarīt ASV akcijas pieejamas DeFi pasaulei

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ nedaudz samazinājās, jo kopējā DeFi produktu bloķētā vērtība samazinājās no 14,44 miljardiem līdz 14,12 miljardiem dolāru.

Maker turpināja līderpozīcijas DeFi jomā ar 18% tirgus dominējošo līmeni. Tikmēr Compound saglabāja savu dominējošo stāvokli kreditēšanas jomā ar 54% daļu.

Nedēļas vidējais decentralizēto biržu tirdzniecības apjoms pieauga par 2%, Uniswap paplašinot sava tirdzniecības apjoma pārsvaru līdz 49%. Tikmēr līkne joprojām bija lielākais likviditātes fonds šonedēļ ar $ 0.79 miljardiem (rakstīšanas laikā).

Šonedēļ DeFi sfērā fiksētā kopējā vērtība nedaudz samazinājās. Avots: DeFi Pulse un DeBank

DeFi un akciju savienošana Amerikas Savienotajās Valstīs

Ar pērienu Tirgus kapitalizācija 36,3 triljonu ASV dolāru apmērā, ASV akcijas ir viena no vispievilcīgākajām aktīvu klasēm pasaules investoriem. Tā kā akciju turēšanai ASV uzņēmumos nav pilsonības prasību, ārvalstu investori bieži piekļūst akcijām, izmantojot vietējās bankas un starptautiskās brokeru firmas. Tomēr šīs finanšu iestādes ierobežo ieguldītājus ārpus viņu darbības jurisdikcijas un saviem klientiem nosaka papildu atbilstības prasības, piemēram, bankas konta datus. Šīs prasības padara 1,7 miljardus banku bez piekļuves ASV akciju tirgum.

Decentralizēto kriptovalūtu parādīšanās ļauj ieguldītājiem iegūt lielāku ieguldījumu ASV akcijās. Piemēram, Abra platformas lietotāji varētu slēgt līgumus, kas nodrošina sintētisku iedarbību uz ASV akciju cenu izmaiņām. Tomēr Abra piedāvājumi neizdevās ievērot ASV vērtspapīru likumus, un Vērtspapīru un biržu komisija Abrai 2020. gada jūlijā noteica pārtraukšanas un pārtraukšanas rīkojumu. Abras lietotāji vairs nevar iegādāties ASV akcijas, izmantojot kriptovalūtas..

Papildus Abrai kriptovalūtu biržas un tirdzniecības platformas – piemēram, Currency.com, Bittrex un FTX – nodrošināja arī marķētu akciju tirdzniecību. Tomēr šīs platformas ir centralizētas un nevar sniegt pakalpojumus ārpus viņu jurisdikcijas.

Terraform Labs, Stablecoin LUNA veidotājs, paziņoja Mirror Protocol ieviešana 4. decembrī. DeFi protokols ļauj sintētiskajiem aktīviem nodrošināt ķēdes cenu riska darījumus ar reālās pasaules aktīviem, tostarp akcijām, precēm un biržā tirgotajiem fondiem Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kā decentralizēts protokols Mirror Protocol piedāvā vārti uz ASV akcijām globālajiem lietotājiem. Lai to izdarītu, Spoguļprotokols ļauj lietotājiem nokalt Mirror aktīvu jeb mAsset – marķieri, kas izseko ASV balstītu akciju, piemēram, Apple un Tesla, cenu. Spoguļa protokols pieņem Band Protocol cenu orākulu, lai ik pēc sešām sekundēm izsekotu ASV balstītu akciju cenu. Tomēr cenu orākuls neatjaunina mAsset cenu ārpus ASV akciju tirgu tirdzniecības darba laika.

Lietotājiem ir jāiemaksā līdzekļi kā nodrošinājums, lai veidotu sintētisko ASV kapitālu Mirror Protocol. Lai iegūtu šo pašu kapitālu, lietotājiem ir jāiemaksā 150% no nodrošinājuma vērtības LUNA stablecoins vai 200% no nodrošinājuma vērtības mAsets. Spoguļa protokolā nepieciešamais nodrošinājuma koeficients ir daudz zemāks nekā citās sintētiskajās biržās. Piemēram, sintētikai SNX marķierī ir nepieciešama 750% nodrošinājuma attiecība.

Arrington XRP Capital nesen publicēts pētījuma ziņojumu un minēja divus Mirror Protocol prasītās zemās nodrošinājuma vērtības cēloņus – proti, nodrošinājuma zemo cenu svārstīgumu un to, ka nodrošinājumu var tirgot likvīdos tirgos. Kopš 2019. gada vidus stablecoins cenām ir zema cenu svārstība ar standartnovirzi 0,006. Stabilo tērauda cenu stabilitāte ļauj arī samazināt kalumu nodrošinājumu. Turklāt mAsset ir uzskaitīts un tirgots Terraswap un Uniswap.


Galvenās atšķirības no akciju tirgus daļu iegādes

Ir svarīgi atzīmēt atšķirības starp ASV akciju iegādi akciju tirgū un sintētisko ASV kapitāla līgumu iegādi Mirror Protocol. Ieguldītājiem ir tiesības uz biržas sarakstā iekļauto uzņēmumu īpašumtiesībām uz akcijām, kuras viņi nopirka akciju tirgū. Tas neattiecas uz spoguļa protokola sintētiskajiem aktīviem. Turklāt spoguļa protokola ieguldītājiem nav tiesību saņemt dividendes.

Spoguļa protokols tomēr piedāvā iedzīvotājiem, kuriem nav banku, pakļautību ASV akcijām. Arī ieguldītāji var noslēgt sintētiskus ASV kapitāla daļu līgumus daļās, kas uzlabo ieguldījumu elastību.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map