Pārbaudot, kā Fintech Giants un COVID-19 ietekmē kriptogrāfijas izdevumus

Kriptovalūtas tērējamība ir nonākusi uzmanības centrā pēc vairāku partnerību sērijas starp tradicionālajiem fintech milžiem un uz kriptogrāfiju orientētiem uzņēmumiem pēdējās nedēļās.

20. jūlijā Mastercard paziņoja savu plānu virzīt savu programmu Master Accelerate, piešķirot pirmo pamatdalības licenci kriptovalūtas norēķinu platformai bez robežām Wirex, padarot Londonas uzņēmumu par pirmo kriptogrāfijas platformu, kas tieši izsniedz Mastercard tīklā pieņemtas kartes. Turklāt PayPal kopā ar meitasuzņēmumu Venmo ir ziņots paredzēts piedāvāt tiešu kriptogrāfijas tirdzniecību, izmantojot Paxos kriptogrāfijas starpniecību.

Lai gan tiek ziņots, ka gan Mastercard, gan PayPal veic kriptonauda pasaulē, ko tas konkrēti nozīmē kriptovalūtas maksājumu pieņemšanai? OKEx Insights pārbauda šifrēšanas izdevumu pašreizējo stāvokli un tā nākotni.

Kriptovalūtas iztērējamība

Kriptovalūtas maksājumus var pārbaudīt divos veidos:

  1. Pieejamība vai tas, cik viegli ir iegādāties vai saņemt kriptovalūtas.
  2. Tērējamība vai tas, cik viegli ir tērēt kriptovalūtas precēm un pakalpojumiem.

Kriptogrāfijas valūtu iztērējamība būs mūsu analīzes galvenā uzmanība.

Offramps uz kriptovalūtas biržām

Kad indivīdi vēlas tērēt kriptovalūtu, viņi parasti iziet savu kriptovalūtu apmaiņas procesu pret fiat. Daudzos gadījumos lietotāji veic šo konvertēšanu, izmantojot apmaiņu un pēc tam iemaksājot fiat bankas kontā. Šīs izplatītās metodes galvenais trūkums ir tāds, ka lietotāji nevar savlaicīgi piekļūt savu kriptovalūtu vērtībai, jo viss process aizņem ilgāku laiku. Piemēram, Coinbase var aizņemt līdz vienas līdz divu darba dienu laikā, lai pabeigtu kriptovalūtas izslēgšanas procesu klientiem Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kriptovalūtas debetkartes

Kriptovalūtas debetkartes ir vēl viena metode, kā padarīt kriptovalūtas iztērējamu.

Parasti ir divi veidi, kā lietotāji var tērēt kriptovalūtas ar kriptonauda debetkartēm:

  1. Pirms pirkuma veikšanas lietotāji var papildināt savu fiat kontu.
  2. Lietotāji pirkuma laikā var atļaut automātiskas konvertēšanas no kriptogrāfijas uz fiat.

Esošās Wirex Visa debetkartes izdevumu mehānisms ir šīs papildināšanas pieejas piemērs. Lietotājiem vispirms jāpapildina savi GBP, EUR vai USD konti, izmantojot bankas pārskaitījumu, vai jāmaina kriptonauda fiat, izmantojot Wirex.

Automātiska kriptovalūtas konvertēšana ir vēl viena pieeja kriptovalūtu tērēšanai ar debetkartēm. Pirkuma brīdī maksājums tiks automātiski pārveidots no kriptogrāfijas valūtas atlikuma uz fiat norēķiniem. Coinbase karte ir šīs automatizētās konversijas pieejas piemērs.

Kriptogrāfijas debetkartes piedāvā vairāk ērtību nekā tradicionālie izlaidumi, jo tie saīsina ilgo fiat-to-crypto pārveidošanas procesu.

Kriptovalūtas tirdzniecības vietu termināļi

Kriptogrāfijas valūtas tirdzniecības punktu termināļu pieņemšana ir vēl viens pārbaudāmo kriptovalūtu maksājumu tirgus aspekts, jo tie ļauj tirgotājiem tieši saņemt kriptovalūtas maksājumus – galvenokārt Bitcoin – no saviem klientiem..

Atšķirībā no maksājumiem, kas norēķināti fiat, bloķēšanas ķēdē reģistrēto kriptovalūtas darījumu atcelšana ir praktiski neiespējama. Kā tādi kriptovalūtu tirdzniecības vietas termināļi aizsargāt tirgotājiem no zaudējumiem, kas radušies negodīgiem klientiem, kuri mēģina mainīt likumīgos darījumus.

Tomēr saderības trūkums ar tradicionālajām POS sistēmām ir galvenais šķērslis kriptogrāfijas pieņemšanai tirgotājiem. Felix Mago, Dash Next līdzdibinātājs, teica OKEx Insights, ka tirgotāji nelabprāt integrē kriptogrāfiskās POS sistēmas. Viņš paskaidroja:

“Lai kriptonauda POS termināli tiktu mērogoti, labākais veids ir piesaistīt POS nodrošinātājus un lielus pircēju tīklus. Tomēr dažreiz ir grūti iekļaut šos galvenos spēlētājus trīs iemeslu dēļ. Pirmkārt, kriptonauda nav kļuvusi par galveno maksāšanas līdzekli. Otrkārt, tirgotājiem ir grūti apkopot lietotāju datus decentralizētos tīklos, kas parāda pārliecinošu uzņēmējdarbības izmantošanas gadījumu. Visbeidzot, tirgotājiem jāatbild uz dažādiem atbilstības jautājumiem, pirms viņi pieņem kriptonauda POS terminālus. ”

Komentāros OKEx Insights PundiX izpilddirektors Zaks Čeahs arī iezīmēja tirgotāju tīkla efekta nozīmi kriptonauda POS termināļu pieņemšanā, norādot:

“Galu galā, lai sāktu jaunu risinājumu, ir nepieciešams veiksmīgs tirgotāju tīkla efekts. Kriptogrāfijas valūtas POS termināļiem vajadzētu koncentrēties uz divām frontēm, lai tos varētu pieņemt masveidā: uz borta tik daudz partneru, kuriem ir spēcīgs tirdzniecības tīkls, un precizēt produktu, lai tas būtu drošs un lietotājam draudzīgs.

Dee Duncan, PundiX izplatītājs Amerikas Savienotajās Valstīs, pievienoja savus komentārus par to, kā tirgotāju izglītība joprojām ir atslēga kriptovalūtas POS terminālu masveida pieņemšanai, pastāstot OKEx Insights:

“Galvenā loma joprojām ir tirgotāju izglītība un informētība. Ja mēs vēlamies palielināt tirgotāju pieņemšanu kriptovalūtas maksājumos, mums jāļauj tirgotājiem saprast kriptogrāfijas izmantošanas priekšrocības pretstatā tradicionālajām maksājumu metodēm. Piemēram, vai kriptogrāfijas maksājumu pieņemšana palīdz tirgotājiem samazināt izmaksas un radīt papildu peļņu. ”

Kā COVID-19 ir ietekmējis kriptogrāfijas iztērējamību

COVID-19 globālā pandēmija ir izraisījusi pieprasījuma pēc digitālajiem maksājumiem pieaugumu – gandrīz 50% no pasaules pircējiem izdevumiem tiešsaistē biežāk nekā pirms pandēmijas. Tas savukārt ir palielinājis interesi par kriptovalūtām. Aprīlī fintech vienradzis Revolut norādīts kriptovalūtu iegādes vērtības pieaugums par 57%.

PundiX Duncan komentāros OKEx Insights atzīmēja, ka COVID-19 uzliesmojums ir veicinājis alternatīvu maksājumu risinājumu pieaugumu – kas, savukārt, ir veicinājis kriptovalūtas maksājumu iespējas:

“Mēs redzam tirgotājus, kuri meklē alternatīvus maksājumu risinājumus, lai atjauninātu bezkontakta norēķinu POS aparatūru. Mazumtirgotāji tagad ir gatavi pieņemt bezskaidras naudas maksājumus, tostarp Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay un QR koda risinājumus. Tas ir pavēris durvis kriptovalūtai maksājumu nozarē. ”

Kopš COVID-19 ienākšanas kriptovalūtas maksājumu mazumtirdzniecībā pieņemšana lēnām pieaug. Sākot ar 22. jūliju, kriptogrāfijas statistikas nodrošinātājs Coinmap.org norādīts ka ir 19 495 vietas, kas pieņem kriptogrāfijas maksājumus – tas ir par 6,8% vairāk nekā 2020. gada sākumā.

Kripto norēķinu vietu skaits 2020. gadā. Avots: Coinmap.orgKripto norēķinu vietu skaits 2020. gadā. Avots: Coinmap.org

Kriptovalūtas tēriņu ierobežojumi

Salīdzinot ar milzīgs tirgus lielums no digitālo maksājumu tirgiem (38 miljardi USD 2018. gadā) pašreizējais kriptovalūtas maksājumu tirgus lielums joprojām ir neliels (754 miljoni USD 2019. gadā). Paturot to prātā, ceļā uz masveida kriptovalūtas maksājumu pieņemšanu ir trīs šķēršļi:

  • Lēns apstrādes laiks
  • Augsts kriptovalūtas un cenu svārstīgums
  • Normatīvās / atbilstības problēmas

Pretstatā tradicionālajiem digitālajiem maksājumiem kriptovalūtas maksājumu apstrāde tiek uztverta kā lēna – jo katrs darījums ir jāapstiprina blokķēdē. Bitcoin apstrādā aptuveni četri darījumi sekundē, tā kā Visa pretenzijas apstrādāt 24 000.

Kriptovalūtu augstā nepastāvība ir vēl viens šķērslis kriptovalūtu maksājumu masveida pieņemšanai. Daudzi tirgotāji vilcinās pieņemt maksāšanas līdzekli, kura vērtība var samazināties par 10% tikai stundas laikā – kaut kas, kā zināms, notiek pēkšņi pat BTC / USD tirgū. Tāpēc daži kriptonauda POS termināļu nodrošinātāji nodrošina tūlītēju pārveidošanu no kriptogrāfijas uz fiat pēc pirkuma veikšanas.

Kriptovalūtu regulēšanas neskaidrība, piemēram, attieksme pret nodokļiem, ir kavējusi arī digitālo aktīvu kā maksāšanas līdzekļa potenciālu. Viens piemērs ir tas, kā kriptonauda tiek aplikta ar nodokļiem ASV. Saskaņā ar Iekšējo ieņēmumu dienesta datiem, kriptovalūtu konvertēšana fiat valūtās ir apliekama ar nodokli kā potenciāls kapitāla pieaugums. Arī IRS norāda ka kriptovalūtu izmantošana preču un pakalpojumu iegādei un pat kriptogrāfijas turēšana “parasti rada nodokļu sekas”. Tas var būt problemātiski nodokļu maksātājiem ASV un citās valstīs ar līdzīgu nodokļu politiku.

Blokķēde, nevis kriptogrāfija

Nesen uzmanību pievērsa globālo karšu emitentu pastiprinātā interese par kriptovalūtu pasauli. Viņu interese galvenokārt izriet no diviem iemesliem:

  1. Paplašinot viņu biznesa tīklu, iekļaujot kriptogrāfijas uzņēmumus.
  2. Blockchain tehnoloģijas pieņemšana, lai optimizētu to centralizētās tīkla darbības.

Pasaules karšu izdevēji konkurē tādās galvenajās jomās kā pārrobežu darījumi. Lai neatpaliktu no konkurences, viņu mērķis ir samazināt no klientiem iekasētās maksas par pārrobežu darījumiem. Par darījumiem, kas veikti ārvalstu valūtā, Mastercard kā maksu iekasē 1% no darījuma summas. Savukārt Visa par pārrobežu darījumiem iekasēja starptautisko pakalpojumu novērtēšanas maksu (0,8% –1,2%) un starptautiskā pircēja maksu (0,45%)..

Blockchain tehnoloģijai raksturīgais izmaksu samazināšanas potenciāls ir paātrinājis sacensības starp Visa un Mastercard. Pēdējais partneris ar R3 2019. gada septembrī, lai izstrādātu ar blokķēdi darbināmu pārrobežu maksājumu platformu, kuras mērķis ir atvieglot reālā laika norēķinus bez berzes Mastercard tīklā. Visa uzsākta tā Connect tīkls 2020. gada jūnijā, kurā tiek izmantota izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija, lai veicinātu tiešus darījumus starp bankām.

Lai arī Visa un Mastercard nesenie soļi ir ievērības cienīgi, maksājumu giganti nepārtraukti iesniedz patentus, kas koncentrējas uz blokķēdes tehnoloģiju. Saskaņā ar 2019. gadu blockchain patentu rangs by IPR daily un incoPat Innovation Index Research Center, Mastercard un Visa 2019. gadā iesniedza attiecīgi 101 un 51 blokķēdes patenta pieteikumu.

Fintech milži nepadara kriptogrāfiju daudz tērējamāku

Lai gan Mastercard un PayPal ir bijuši pēdējie ar kriptogrāfiju saistītie jaunumi, fintech vienradži kriptovalūtu industrijā ienāk kopš 2017. gada. Piemēram, nesen banka Revolut nesen sāka piedāvāt kriptovalūtu pārdošana ASV, sadarbojoties ar Paxos. Tikmēr akciju tirdzniecības lietotnei Robinhood ir piedāvāja kriptovalūtu tirdzniecība kopš 2018. gada februāra.

Kaut arī fintech milžu ienākšana atvieglo kriptovalūtu pārdošanu, tas nebūt nenozīmē, ka kriptonauda kļūs izdevīgāka. Revolut gadījumā lietotāji to nevar samaksāt kriptovalūtā, izmantojot Revolut karti. Tā vietā viņi var izmantot karti, lai norēķinātos tikai fiat valūtās. Turklāt lietotāji nevar pārsūtīt kriptovalūtu no Revolut lietotnes vai noguldīt tajā esošos kriptovalūtas krājumus. Tas pats ir ar Robinhood, kur lietotāji lietotnē var pirkt un pārdot tikai kriptovalūtas – depozīti un izņemšana ir nav atbalstīts

Kriptovalūtas maksājumu nākotne

Tiek uzskatīts, ka Wirex kļūst par daļu no Mastercard Accelerate un PayPal ziņotā partnerība ar Paxos uzlabo kriptovalūtu pieejamību. Tomēr ir ierobežota diskusija par to, vai kriptonauda ir vairāk iztērējama.

Lai gan spēja tērēt kriptovalūtas joprojām ir ierobežota, Chaeh pie PundiX teica OKEx Insights, ka galvenais rezultāts tradicionālo maksājumu gigantu ienākšanai kriptonauda ir izpratne:

“Tā kā arvien vairāk tradicionālo uzņēmumu nonāk kriptogrāfijas telpā, tas tikai palīdzēs palielināt izpratni par kriptogrāfijas izmantošanu maksājumos un tā sniegtajos ieguvumos. Kriptogrāfijas definīcija ir paplašinājusies ne tikai parastajos altkīnos, kas mums ir pazīstami. Stablecoins un centrālās bankas digitālās valūtas kļūst arvien pamanāmākas. Neskaitāmas centrālās bankas visā pasaulē ir sākušas domāt par to, kā izveidot savu digitālo valūtu bloku ķēdē, t.i., CBDC, tāpēc mēs paredzam, ka maksājumi, kuru pamatā ir bloku ķēde, tuvākajā nākotnē kļūs izdevīgāki. ”

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map