Pēc GME sūkņa mazumtirgotāji dod priekšroku sintētisko aktīvu tirgiem

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi Digest attēls

Decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ guva labumu no vispārējās kriptovalūtu tirgus atveseļošanās. DeFi produktu kopējā vērtība 29. janvārī pieauga līdz 26,12 miljardiem ASV dolāru un nedēļas pieaugums bija 19%.

Tirgus atveseļošanās bija acīmredzama kreditēšanas sfērā, kur kopējais aizņēmumu apjoms pieauga par 20% līdz 4,87 miljardiem USD. Kreditēšanas tirgū dominēja savienojums ar 50% daļu.

Nedēļas vidējais decentralizēto biržu tirdzniecības apjoms šajā rakstīšanas laikā pieauga par 10% un ir 1,97 miljardi USD. Uniswap turpināja līderpozīcijas DEX tirgū ar 37% tirgus daļu. Līkne saglabāja vadošo pozīciju kā lielākais likviditātes fonds, kura kopējā vērtība bija 1,36 miljardi USD.

Kategorija Galvenā statistika Summa Nedēļas% izmaiņas
Kopumā Kopējā bloķētā vērtība (USD) 26,12 miljardi ASV dolāru 19%
Tirgus dominance (%) Veidotājs (18%)
Kreditēšana Kopējais aizņēmumu apjoms. 4,87 miljardi ASV dolāru 20%
Tirgus dominance (%) Savienojums (50%)
DEX Nedēļas vid. trading vol. 1,97 miljardi ASV dolāru 10%
Tirgus dominance (%) Uniswap (37%)
Ražas lauksaimniecība Lielākais likviditātes fonds Līkne (1,36 miljardi ASV dolāru)

Kopējā bloķētā vērtība, aizņēmumu apjomi un nedēļas DEX tirdzniecības apjomi šonedēļ strauji pieauga DeFi nozarē. Avots: DeFi Pulse un DeBank

Volstrītas likmes un pieaugošā vajadzība pēc decentralizācijas

Šonedēļ DeFi kopienas uzmanību piesaistīja GameStop un Wall Street Bets sāga. Sāga sākās, kad Volstrītas giganti, piemēram, Citron Research un Melvin Capital, pēc aktīvas Reddit kopienas cieta lielus zaudējumus no īsā pārdošanas GameStop Inc. (NYSE: GME) un AMC Entertainment Holdings (NYSE: AMC)., r / wallstreetbets, ielej kapitālu GME, izraisot sprādzienbīstamu mītiņu. Masveida sūknis noveda pie īslaicīgas mazumtirgotāju uzvaras pēc tam, kad ziņots, ka riska ieguldījumu fondi slēgts viņu īsās pozīcijas ar milzīgiem zaudējumiem.

Pieaugošā vajadzība pēc decentralizācijas akciju tirdzniecības telpā tika parādīta, kad izvietoja TD Ameritrade un citas tradicionālās brokeru firmas ierobežojumi par GME tirdzniecību. SkyBridge Capital Anthony Scaramucci uzskata ka parādība izceļ Bitcoin pamatprincipus un nepieciešamību pēc decentralizētām finansēm. Maiks Novogratzs no Galaxy Digital dalījās ar līdzīgām atziņām, apgalvojot ka GME izspiest ir milzīgs DeFi apstiprinājums.

DeFi kopiena arī mēģināja gūt labumu no GME akciju satraukuma. Kriptogrāfijas biržas FTX 27. janvārī pēc spēcīga klientu pieprasījuma tika iekļauti marķēti GameStop nākotnes līgumi. Nākotnes pulcējās pirmajās divās dienās tirdzniecības apjoms pārsniedza 1,6 miljonus ASV dolāru.

Tirgotāji arī centās gūt labumu no GME parādības, izmantojot decentralizētas apmaiņas. Marķieris nosaukts "Iesaiņots Gamestop" tika izveidots un savienots pārī ar ETH vietnē Uniswap. Rakstīšanas laikā Wrapped Gamestop ir cenu pie 5,78 ASV dolāriem ar vairāk nekā 200 īpašniekiem.

Wrapped Gamestop marķiera cena strauji pieauga kopš tā palaišanas Uniswap. Avots: Atcelt informācijas maiņu

Tomēr kriptovalūtas kopiena drīz vien saprata Wrapped Gamestop viedā līguma trūkumus. Dereks Barrera, Ietekmes pierādīšanas CTO, norādīja to "Iesaiņots Gamestop" ir tikai tipisks ERC-20 marķieris. Marķieris neaptvēra $ GME, kā arī neizmantoja orākulu, lai izsekotu GME akciju cenu. Uniswap lietotājiem arī nosūtīja marķiera drošības brīdinājuma ziņojumu, ka ikviens var izveidot ERC-20 marķierus, kuri apgalvo, ka tie pārstāv projektus, kuriem nav marķiera. GME / ETH likviditāte toreiz bija noņemts no Uniswap.

Barrera dalījās OKEx Insights divos padomos par viltotu iesaiņotu žetonu pamanīšanu:

“Kad jūs nolemjat ieguldīt jaunā aktīvā ar ļoti zemu likviditāti, piemēram, GME marķieri, vislabāk ir pārlasīt viedo līgumu Etherscan. Lielākā daļa marķieru nāk no viedām līgumu veidnēm, piemēram, OpenZeppelin līgumiem. Kad es pārskatīju GME marķiera viedo līgumu, bija ļoti skaidrs, ka marķierim nav nulles mijiedarbības ar orākulu. Vēl viens veids, kā pamanīt viltotus iesaiņotus žetonus, ir Uniswap Info izmantošana, lai uzzinātu žetonu turētāju skaitu un kopējo likviditāti."

Džo Makkans, Microsoft stratēģis, dalījās ar Barrera līdzīgiem uzskatiem, ka "Iesaiņots Gamestop" žetons ir skaidra krāpšanās. Viņš pastāstīja OKEx Insights:

"WETH / GME pāris bija tikai rezultāts izstrādātājam, kurš vēlējās nopelnīt hype ciklu ap $ GME. Šķiet, ka tirgotāji izturēja aptuveni 410 ETH. GME / ETH tirdzniecības pārim bija divi likviditātes palielinājumi (kopā 212,5 ETH) un divi likviditātes izņemšanas gadījumi (kopā 623,5 ETH)."

Sintētisko aktīvu tirgus pieaug

Mazumtirgotāji kļuva ļoti neapmierināti, kad populārā tirdzniecības lietotne Robinhood bija pieejama aizliegts koplietot GME un AMC pirkumus. Robinhood iepirkuma aizliegums, šķiet, bija pretrunā ar tās redzējumu par finanšu pakalpojumu demokratizāciju, un tirgotāji aktīvi meklēja DeFi tirgus kā alternatīvas.

McCann paskaidroja OKEx Insights, ka lietotāji saprata, ka spēle ir "viltots" no tirdzniecības aizlieguma Amerikas Savienoto Valstu akciju tirgū – paverot ceļu marķētai akciju tirdzniecībai sintētisko aktīvu tirgos.

Spoguļa protokols, kas tika palaists 2020. gada decembrī, nesen nonāca mazumtirgotāju uzmanības lokā ar platformā izvietotajiem ASV akcijām. Lai brauktu uz kapitāla tirgus ažiotāžu, kopiena Mirror ierosināja sākt marķējumu GME un AMC. Abi priekšlikumi līdz šim nav sasnieguši kvorumu.

Vai Terraform Labs līdzdibinātājs un izpilddirektors Do Kvons optimistiski vērtēja sintētisko aktīvu protokolu nākotni ar to izturību pret cenzūru. Viņš pastāstīja OKEx Insights:

"Robinhood ir viens no lielākajiem mazumtirgotāju vārtiem uz finanšu pasauli, taču tā lietotāju un plašākas sabiedrības viscerālā reakcija uz GameStop sāgu liecina par DeFi ieviešanu masās. Izmantojot spoguli, jūs nevarat cenzēt aktīvus, un kopiena balso un kontrolē visus mAseta ierakstus. GME un AMC priekšlikumiem ir vienas nedēļas aptaujas laiks. Ja abi priekšlikumi tiks pieņemti ar 10% slieksni, Mirror komanda izmantos Band protokolu kā cenu orākulu, lai atdarinātu GME un AMC akciju cenu."

Neskatoties uz pieaugošo mazumtirgotāju interesi, Kvons uzsvēra, ka sintētisko aktīvu tirgiem ir daži šķēršļi, lai tie nonāktu galvenajā virzienā:

"Lietotājiem šobrīd ir jāaizliedz nodrošinājums vismaz 150% apmērā, lai kaltos jaunus mAsetus, kas lietotājiem ar mazāku kapitālu var būt apgrūtinoši. Tā vietā, lai kaltu jaunus aktīvus, lielākā daļa lietotāju izvēlas vienkārši tirgot dažādus mAsets uz Uniswap un TerraSwap. Turklāt DeFi protokolu lietotāja saskarne var nebūt tik gluda kā tradicionālās finanšu lietojumprogrammas."

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map