Kāpēc gandrīz nulles procentu likmes ir svarīgas Bitcoin

COVID-19 pandēmija ir izraisījusi vienu no smagākajām pasaules ekonomikas lejupslīdēm pēdējo desmitgažu laikā.

Politikas veidotāji visā pasaulē ir veikuši plašus pasākumus, lai ierobežotu un ierobežotu vīrusu uzliesmojuma radītos ekonomiskos zaudējumus. Šie pasākumi ietver procentu likmju samazināšanu līdz īpaši zemam līmenim un aktīvu iegādes programmu ieviešanu triljonu dolāru vērtībā.

Lai gan sagaidāms, ka šādas darbības vēl vairāk palielinās aktīvu cenas visā pasaulē, ko tas nozīmē tādiem kriptogrāfijas aktīviem kā Bitcoin (BTC)?

Fed likmes saglabāsies īpaši zemas līdz vismaz 2022. gadam

COVID vadītā ekonomiskā nenoteiktība ir pamudinājusi Amerikas Savienoto Valstu federālās rezerves atkal uzkāpt uz nulles procentu likmju piedāvājuma klāja. Divi neplānoti likmju samazinājumi martā ir samazinājuši 150 bāzes punktus, padarot likmes mērķa diapazonu no 0% līdz 0,25%.

Šo darbību rezultātā Fed atkal pievienojās saviem kolēģiem Apvienotajā Karalistē, Eiropas Savienībā un Japānā kā daļu no globāli koordinētas darbības, lai mazinātu koronavīrusa situācijas negatīvo ekonomisko ietekmi.

Federālo rezervju amatpersonas savā jūnija politikas sanāksmē arī sniedza savu procentu likmju perspektīvu. Jaunākais punktu grafiks rāda, ka 15 Federālās atklātā tirgus komitejas – Fed komitejas, kuras uzdevums bija pārraudzīt atklātā tirgus operācijas – 15 dalībnieki negaidīja, ka ASV centrālās bankas sistēma paaugstinās likmes pirms 2022. gada. Tikmēr tikai divas amatpersonas gaidīja, ka tā palielinās interesi likmes 2022. gadā.

Dot diagramma, kas parāda, ka gandrīz nulles likmes saglabāsies līdz 2022. gadam. Avots: Bloomberg

Turklāt jūnija politikas sanāksmē sacīja Fed priekšsēdētājs Džeroms Pauels paziņojums, apgalvojums:

"Komiteja cer saglabāt šo mērķa diapazonu, līdz būs pārliecināta, ka ekonomika ir pārvarējusi nesenos notikumus un ir ceļā uz savu maksimālo nodarbinātības un cenu stabilitātes mērķu sasniegšanu. “

Bezdarba situācija ASV varētu nostiprināt gadījumu, kad tuvākajos divos gados likmes būs gandrīz nulles. Maijā bezdarba līmenis bija 13,3%, kas ir nedaudz zemāks nekā rekordaugsts rādītājs – 14,7% aprīlī, tradicionālie tirgi drīzumā negaidīja, ka to skaits atgriezīsies pirms COVID līmeņa. Pašreizējais darba tirgus joprojām ir ļoti tālu no Fed mērķa nodrošināt ekonomiku "ceļā, lai sasniegtu maksimālo nodarbinātību," saskaņā ar jūnija politikas paziņojumu.

Fed bilance palielinās

Papildus īpaši zemajām procentu likmēm Federālo rezervju aktīvu pirkšanas programmas atsākšana ir vēl viena svarīga daļa no kopējās paketes, kas paredzēta finanšu tirgu atbalstam – un nav grūti pamanīt ASV centrālās bankas izmisumu izmantot savu bilanci lapa kā jauns monetārais līdzeklis likviditātes nodrošināšanai:

  • 15. martā Federālā rezerve paziņoja ka tā apņemsies iegādāties vismaz 500 miljardus USD valsts vērtspapīru un vismaz 200 miljardus USD ar hipotēku nodrošinātus vērtspapīrus.
  • 23. martā Fed izgatavots programma beztermiņa, norādot, ka tā “iegādāsies summas, kas vajadzīgas, lai nodrošinātu vienmērīgu tirgus darbību un efektīvu monetārās politikas pārnešanu uz plašākiem finanšu apstākļiem un ekonomiku”.
  • 15. jūnijā centrālā banka negaidīti teica tas sāktu pirkt korporatīvās obligācijas, izmantojot Otrā tirgus korporatīvo kredītlīniju – Fed īpašā mērķa sabiedrību korporatīvo obligāciju tirgus atbalstam, reaģējot uz COVID-19 -, lai palielinātu tirgus likviditāti un pieejamo kredītu lielajiem darba devējiem.

Līdz ar jauno aktīvu pirkšanas kārtu Fed bilance ir palielinājusies no COVID pirms 4,1 miljona USD līmeņa līdz vairāk nekā 7,1 miljonam USD jūnija vidū.

Fed bilance turpina palielināties. Avots: Bloomberg


Bitcoin var gūt labumu no centrālās bankas iejaukšanās

Procentu likmes tuvākajā nākotnē, visticamāk, saglabāsies gandrīz nulles līmenī, un aktīvu cenas ir paredzētas, lai veicinātu aktīvu iegādes programmas no ne tikai ASV federālajām rezervēm, bet arī citām lielākajām centrālajām bankām. Tas potenciāli varētu gūt labumu kriptogrāfijas aktīviem, piemēram, Bitcoin, vairākos veidos.

Sniega bumbiņu aktīvu cenas

Kad jauna nauda turpina iesūknēties sistēmā, tā liek investoriem meklēt aktīvus ar augstāku ienesīgumu, nevis vienkārši turēt skaidru naudu. Tas ir tāpēc, ka naudas piedāvājuma pieaugums devalvē valūtu un samazina pirktspēju.

Akcijas un zelts vēsturiski ir bijuši daži no šo atvieglojošo stāstījumu ieguvējiem – un kriptogrāfijas aktīvi, piemēram, Bitcoin, varētu būt vēl viens aktīvs, lai gūtu labumu no tā.

Inflācija pret deflāciju

Atšķirībā no fiat valūtām, kuras centrālās bankas var izdrukāt pēc vēlēšanās, Bitcoin piedāvājums ir ierobežots. Šis piegādes ierobežojums pirmām kārtām kriptovalūtai piešķir pretinflācijas īpašību, kuras fiat valūtām vienkārši nav. Tas padara BTC līdzīgāku tādām precēm kā zelts.

Turklāt Bitcoin tīkls ir decentralizēts un tā lietotājiem piedāvā lielāku aizsardzību.

Šīs funkcijas daļēji padara Bitcoin vērtības uzkrāšanas stāstījumu spēcīgāku – un globālo centrālo banku darbības pēc COVID var tikai nostiprināt šo priekšlikumu.

CBDC apstiprina, ka Bitcoin ir uz pareizā ceļa

Centrālās bankas digitālās valūtas, kas pazīstamas kā CBDC, pēdējos mēnešos ir kļuvušas par galveno vārda vārdu ne tikai blokķēdes un kriptogrāfijas vērotāju vidū, bet arī tradicionālās finanšu pasaules vidū..

Ķīna ir gājusi pilnā sparā, kad ir jāizveido savs CBDC – kuras uzsākšana ir ziņots pie apvāršņa. Tikmēr citas valstis un centrālās bankas spēlē panākumus.

Gan pieaugošā atvērtība, gan attieksmes maiņa no politikas veidotājiem norāda uz blokķēdei draudzīgāku ainavu – tādu, kurā Bitcoin spīd kā decentralizēta alternatīva CBDC, kas izvēlas savu pamattehnoloģiju.

Bitcoin stāstījums jāveido pēc COVID ekonomikas

Laikā, kad potenciāls COVID-19 pandēmijas otrais vilnis apdraud jebkādu ekonomikas atveseļošanos, tiek sagaidīts, ka visas pasaules centrālās bankas – tostarp ASV federālās rezerves – ilgāk saglabās savus atvieglojošos stāstījumus un politiku. Tas varētu būt viens no svarīgākajiem fundamentālajiem faktoriem, kas vidējā un ilgtermiņa perspektīvā veido stāstījumu plašākam digitālo aktīvu tirgum.

Lai gan finanšu tirgi sagaidīs, ka ASV nākamajos divos gados saglabās gandrīz nulles procentu likmes, šīs cerības arī vienmēr var mainīties. Tāpēc gan makro vērotāji, gan Bitcoin tirgotāji, visticamāk, turpinās pievērst īpašu uzmanību jaunākajām COVID-19 norisēm un reālās ekonomikas atveseļošanai..

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map