Hindsight 2020: Gada labāko ieguldījumu salīdzinājums, sākot ar likteni un uzplaukumu

Tuvāk apskatīt dažus no šī gada vislabāk izpildītajiem kriptogrāfijas un tradicionālajiem aktīviem

Ideālistiski finanšu brīvības jēdzieni, kriptogrāfija ir nenoliedzami aizraujoša telpa ar savvaļas cenu svārstībām un bezprecedenta ieguvumiem – kā rezultātā notiek niknas spekulācijas un dažreiz arī vienas nakts bagātība.

Pēc pieauguma līdz reibinošam augstumam 2017. gadā Bitcoin (BTC) cena piedzīvoja ilgstošu lāča burvestību, laika posmā no 2018. gada decembra līdz 2019. gada martam tirgojoties zem 4000 ASV dolāriem. Tomēr kriptovalūtu cenas 2019. gada otrajā pusē atjaunojās, un BTC tirgojās virs 10 000 USD plkst. 2020. gada sākums – tas ir, līdz šī gada martā tas atkal nokritās zem 4000 USD.

Konkrēti, tas bija 12. martā dublēts "Melnā ceturtdiena" (kaut arī avārija notika 12. un 13. martā Eiropā un Āzijā), ka gan tradicionālo, gan kriptogrāfijas tirgu pēkšņi kritās panikas izraisītas izpārdošanas dēļ, ko izraisīja pieaugošais COVID-19 lietu skaits. Tā kā Amerikas Savienotajās Valstīs pēkšņi nonāca pandēmijas lielums, ASV akciju tirgos bija vērojams lielākais vienas dienas kritums aptuveni 30 gadu laikā.

Kaut arī tradicionālie tirgi nākamajā dienā nedaudz atguvās, Bitcoin un kriptogrāfiskā telpa turpināja kristies, līdz 13. martam vadošās digitālās valūtas cena zaudēja aptuveni 50%. Tomēr tiem, kuriem varētu būt paveicies ieguldīt tirgū plkst. marta avārijas apakšā bija potenciāls realizēt ievērojamus ieguvumus novembrī, kad Bitcoin cena pieskārās gandrīz 19 400 USD.

Tas nozīmē, ka Bitcoin neparedzamības realitāte ir redzama cenu darbībā kopš 25. novembra, kad šī raksta koncepcija pirmo reizi tika pilnveidota. Tajā laikā Bitcoin bija tuvu visu laiku augstākajam līmenim, taču kopš tā laika tas ir ticis pakļauts būtiskai korekcijai, un tā rakstīšanas laikā tā tirdzniecība pārsniedz 17 000 USD. Šķiet, ka šo pēdējo kritumu veicina bažas, kas saistītas ar iespējamo kriptovalūtu regulatīvo ierobežošanu ASV. Lai gan nav skaidrs, cik ātri vadošais digitālais aktīvs atgūsies, šķiet, ka īstermiņa un vidēja termiņa augšdaļa tika novērota 24. novembrī. 25.

Šī pašreizējā korekcija dod mums arī pilnu analīzes ciklu, tāpēc mēs nolēmām salīdzināt potenciālu atdevi, ko 13. martā dažādos tradicionālajos un kriptogrāfiskajos aktīvos ieguldītie USD 1000 būtu devuši, ja tos pārdotu 24. novembrī..

Šajā ziņojumā mēs aplūkojām 10 labākos kriptogrāfijas aktīvus, kas sarindoti pēc to tirgus ierobežojuma OKEx, kā arī mūsu platformas marķieri OKB. Tikmēr no tradicionālās puses mēs iekļāvām zeltu, Tesla akcijas (TSLA) un globālos akciju indeksus, piemēram, Nasdaq 100 (kotēts ASV), Nikkei 225 (iekļauts Japānā) un FTSE 100 (kotēts Apvienotajā Karalistē). . Vispirms mēs apspriežam BTC veiktspēju, pēc tam altkīnus un secinām ar tradicionālajiem aktīviem.

Kaut arī pirkšana apakšā un pārdošana augšpusē ir veids, kā realizēt maksimālo peļņu, šim salīdzinājumam mēs pieņemsim, ka tirgus dalībnieki 13. martā nopirka sarakstā iekļauto aktīvu USD 1000 vērtībā par viszemākajām cenām un pārdeva par viszemāko cenu cenas 24. novembrī (pretstatā to augstākajām, sākuma vai noslēguma cenām). Šīs retrospektīvās metodes rezultātā tiek aprēķināti ieguvumi, kuru sasniegšana būtu bijusi salīdzinoši reālāka, salīdzinājumā ar tiem, kuriem būtu bijusi nepieciešama tirgus ideāla laika neiespējamība.

Bitcoin (BTC / USDT) investīciju atdeve bija aptuveni 374%

OKEx BTC / USDT tirgus dienas grafiks no 2020. gada 13. marta līdz 24. novembrim. Avots: TradingView

Bitcoin šogad atgriezās institucionālās intereses, mazumtirdzniecības ieviešanas un plaša mēroga pirkšanas jomā, ko veica tādi uzņēmumi kā Square, MicroStrategy un nesen PayPal. Kamēr rakstīšanas laikā vadošā digitālā valūta tiek koriģēta, tā 24. novembrī publicēja savu pēdējo augstāko zaļo sveci ar augstāko aptuveni 19 380 ASV dolāru un zemāko 17 990 ASV dolāru līmeni atbilstoši OKEx BTC / USDT tirgum.

1000 dolāru ieguldījums Bitcoin, kad tas 13. martā tirgojās par aptuveni 3 792 dolāriem, būtu jūs ieguvis ap 0,2637 BTC, kura vērtība 24. novembra zemākajā punktā bija aptuveni 4744 dolāru vērtībā, palielinot 374,43% pieaugumu..

Lai gan šie skaitļi tradicionālajos tirgos joprojām ir salīdzinoši nedzirdēti, Bitcoin tālu nav visaugstākais izpildītājs starp kriptogrāfijas un tradicionālajiem tirgiem, kā mēs redzēsim tālāk.

Top altcoins redzēja līdz 967% ieguldījumu atdevi

OKEx BTC / USDT un dažādu altcoins dienas grafiks no 2020. gada 13. marta līdz 24. novembrim. Avots: TradingView


Kaut arī Bitcoin ir tirgus līderis un ir bijis touted kā iepriekšējās desmitgades labākos ieguldījumus, 13. marta – novembra laikā to viegli pārspēja augstākie altkīni. 24 diapazons. Tas ir saistīts ar vairākiem iemesliem, tostarp par altkoīnu pieejamību monētas cenas ziņā un no tā izrietošo piemērotību spekulācijām. Tomēr, lai izslēgtu ārkārtīgi svārstīgas un viegli manipulējamas monētas, tirgus kapitalizācijas ziņā mēs apsveram tikai galvenās kriptovalūtas.

Ķēdes saite (LINK), Ada (ADA), Ēteris (ETH) vada iepakojumu

LINK bija altcoin līderis ar milzīgu pieaugumu par 967%, taču tam cieši sekoja Kardano Ada (ADA) un Ethereum ēteris (ETH) – attiecīgi palielinoties par 734% un 566%. LINK zvaigžņu veiktspēja daļēji bija saistīta ar decentralizēto finanšu uzplaukumu un satraukumu ap blokķēdes orākuliem – un daļēji pateicoties tās spēcīgajai kopienai un pieaugošajai lietotāju bāzei.

Melnās ceturtdienas avārijas zemākajā punktā LINK ieguldītie 1000 USD bija milzīgi 10 670 USD par viszemāko cenu, kas tika novērota 24. novembrī – gandrīz par 6000 USD vairāk nekā līdzvērtīga ieguldījuma ieguvumi BTC.

Tā pati USD summa, kas tika ieskaitīta ADA vai ETH martā, 24. novembrī bija attiecīgi 8 340 USD un 6 660 USD.

ADA, neskatoties uz to, ka tas ir lēni virzīts projekts, to atbalsta komanda, kas pavada cieņu telpā. Tā kā investori parasti cenšas turēt pilnas monētas – pretstatā monētas daļai – salīdzinoši "lēts" monētas ir pievilcīgākas un tiek nopirktas lielākos apjomos, bieži vien ievērojami palielinoties vispārējo kriptogrāfijas mītiņu laikā. Kā tāds ADA guva lielu labumu no tā, ka tā bija lētākā no top monētām. 

ETH arī guva labumu no DeFi hype, bet nesen to novērtēja, jo tuvojās jaunināšana uz Ethereum 2.0. Ar lielāko tīkla jauninājumu tiks ieviests vienprātības mehānisms, kas apliecina likmi un kura dalībai un atalgojuma iegūšanai nepieciešams vismaz 32 ETH. Tas, protams, mudina investorus, kuri vēlas piedalīties jaunajā ekosistēmā, uzkrāt ETH.

OKB un atlikušie augstākie modinātāji redz līdz pat 397% pieaugumu

Pārējās 10 lielākās kriptovalūtas USD vērtības izteiksmē no 13. marta līdz 24. novembrim piedzīvoja šādus ieguvumus: XRP (397%), XLM (327%), LTC (254%), OKB (192%), BSV (128% ) un BCH (125%).

XRP arī bija viens no lielākajiem ieguvējiem 2017. gadā, galvenokārt pateicoties banku partnerību satraukumam, kā arī vispārējam spekulāciju virzītajam laika ieguldījumam. XLM, kas lielā mērā ir XRP klons – tā kā abiem projektiem ir kopīgs dibinātājs Jeds Makkalebs, parasti seko sava priekšgājēja cenu darbībai, savukārt Litecoin (LTC) bieži vien dara to pašu ar savu arhetipu Bitcoin.

OKB, OKEx platformas marķieris, gūst labumu no biržas programmas Buy-Back and Burn. 1000 USD ieguldījums OKB, kad tas sasniedza dienas zemāko līmeni 13. martā, 24. novembrī varēja tikt pārdots par vismaz 2 920 USD – pieaugums par 192%.

Visbeidzot, abas šajā sarakstā esošās Bitcoin dakšas, Bitcoin Cash (BCH) un Bitcoin SV (BSV), darbojās samērā slikti, tikai tikko divkāršojot hipotētisko sākotnējo ieguldījumu šajā laika posmā.

Akcijas vadīja Tesla (TSLA), pieaugums par ~ 424%

OKEx BTC / USDT, dažādi akciju indeksi un TSLA tirgus dienas grafiks no 2020. gada 13. marta līdz 24. novembrim. Avots: TradingView

Akciju tirgiem visā pasaulē šogad ir veicies samērā labi, pateicoties daudzām ekonomikas stimulēšanas paketēm un citiem valdības pasākumiem, lai palīdzētu uzņēmumiem – tostarp algas aizdevumiem un pazeminātām procentu likmēm -, reaģējot uz globālo COVID-19 pandēmiju.

Tā rezultātā globālie akciju tirgus indeksi, piemēram, Nasdaq 100, Nikkei 225 un FTSE 100, visi iepriekš noteiktā cikla laikā ir ieguvuši divciparu pieaugumu. FTSE 100 no marta līdz novembrim pieauga par 20,93%, veicot tikai nedaudz labāku rezultātu nekā zelts (skat. Zemāk). Tomēr tā izaugsme bija ievērojami mazāka nekā Nikkei 225 un Nasdaq 100 veiktspējai, kas palielinājās attiecīgi par 55.19% un 62.67%.

Zvaigžņu izpildītāja tomēr bija Tesla, kas tajā pašā laika posmā novērtēja vairāk nekā 420% – pārspējot Bitcoin kāpumu par 374%. Kaut arī šādi rādītāji akcijām nav izplatīti, TSLA cenu rādītāji ir bijuši nedaudz augstāki. Tās eksplozīvā izaugsme palīdzēja Elonam Muskam pārņemt Bils Geitss kļūs par pasaules otro bagātāko cilvēku no 24. novembra.

Ja 1000 ASV dolāru investīcijas Nikkei 225 un Nasdaq 100 akciju tirgus indeksos mūsu cikla beigās būtu bijušas aptuveni 1 550 USD un 1 620 USD, tas pats ieguldījums Teslā būtu bijis 5 241 USD vērtībā.

Zelts (XAU / USD) atnesa mājās seifu 19.65%

XAU / USD un OKEx BTC / USDT dienas grafiks no 2020. gada 13. marta līdz 24. novembrim. Avots: TradingView

Zelts, kas tiek uzskatīts par drošu patvērumu, šogad labi darbojās COVID-19 panikā, it īpaši tāpēc, ka pasaules ekonomikas prognozes jūlijā – augustā kļuva drūmākas..

XAU, kas pārstāvēja Trojas unci zelta, savā zemākajā punktā 13. martā tirgoja par 1504 dolāriem, bet 24. novembrī tas bija 1800 ASV dolāru – 19,65% pieaugums. 1000 dolāru ieguldījums zeltā šajā ciklā būtu radījis aptuveni 1196 dolāru atdevi.

Tomēr augstākais zelta punkts bija 6. augustā, kad tas tirgoja 2063 USD (dienas augstākais līmenis), un 1000 USD ieguldījums no 13. marta būtu atdevis 1350 USD..

Neskatoties uz zelta labi iesakņojušos pozīciju kā populāru aktīvu, uz kuru investori plūst krīzes laikā, tā veiktspēja pret Bitcoin šajā laika posmā bija diezgan vāja.

Picas pirkšana ar BTC 13. martā pret 24. novembri un pirms 10 gadiem

Es šo rakstu sāku rakstīt picas dēļ. Kriptogrāfijas nozares pārstāvji labi zina, ka picu pīrāga izmaksas BTC kopš mītiskās "Bitcoin Pizza diena" 2010. gada 22. maijā noteikts Laslo Hanječs maksāja 10 000 BTC par diviem pīrāgiem no Papa John’s – tas ir 5000 BTC par pīrāgu jeb aptuveni 86,5 miljoni USD pēc pašreizējās likmes.

Mūsu komanda OKEx tikai pagājušajā nedēļā plānoja picu ballīti, par kuru mums atmaksās BTC. Tas man lika domāt par to, cik daudz mēs būtu ieguvuši, ja mēs rīkotu picu ballīti ap 12. – 13. marta avāriju.

Pieņemot, ka picai iztērēšu apmēram 25 USD, BTC laikā es aprēķināju, ka 25 USD "Melnā ceturtdiena" avārija būtu vismaz aptuveni USD 127 vai vismaz USD 118 vērtībā no 2020. gada 24. novembra (kā norādīts BTC augstākajā un zemākajā dienā). Nav slikti.

Galu galā, kaut arī Bitcoin ir līderis šajā telpā, tā pieaugums pēdējo astoņu mēnešu laikā ir bāls, salīdzinot ar dažu altkoīnu un pat tradicionālo akciju pieaugumu, kā mēs redzējām iepriekš. Tas nozīmē, ka gandrīz visi šie altkīni joprojām ir jūdžu attālumā no visu laiku augstākajām cenām, sākot no 2017. gada vēršu skrējiena – ETH cena joprojām ir par 60% zemāka nekā tās ATH, un gan ADA, gan XRP ir vairāk nekā 85% zemākas. Savukārt 24. novembrī BTC tirdzniecība bija tikai par 3% zemāka nekā tā ATH 20 000 USD.

Tas izceļ augsta riska atlīdzības scenāriju, kas ir izrādījies tipisks digitālajiem aktīviem, bet mēdz aizmirst bullish tirgus burvestību laikā. Neskatoties uz lielo vēršu skrējienu kopš marta, investori, kuri iegādājās šos altkoīnus par visu laiku augstajām cenām vai to tuvumā, joprojām cieta nerealizētus zaudējumus no 24. novembrī publicētajiem maksimumiem..

Apdomājot, cik daudz es būtu guvis hipotētiskā picu ballītē jau martā, es sapratu, cik maz tā bija salīdzinājumā ar šīs pašas picas BTC vērtību 2010. gadā. Protams, svaiga pica garšo labāk nekā 10 gadus vecs pīrāgs, bet ne labāk par 773 999 900%.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map