Filecoin drudzis, gudrs līgumu plaģiāts un divu provinču grūdiens blokķēdei – China Market Watch

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas.

Ķīnas un Honkongas akciju tirgū šonedēļ bija vērojams neliels kritums. Šobrīd Šanhajas SE Composite un CSI 300 palaist pie 3.210 un 4.516, nedēļas laikā samazinoties attiecīgi -6.97% un -6.7%. The Hang Seng indekss nedēļas vērtībā arī samazinājās par -4,73%, šobrīd tas ir 24 971.

Kritums visā Ķīnas akciju tirgū ir izskaidrojams ar nesenajiem uzņēmējdarbības ierobežojumiem, kurus ASV uzlika Ķīnas uzņēmumiem. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka ASV to darīs uzlikt vīzu ierobežojumi dažiem Ķīnas tehnoloģiju gigantu, piemēram, Huawei, darbiniekiem par iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

Turklāt prezidenta Donalda Trampa administrācija ir gaidāms rīkoties pret Ķīnas tehnoloģiju uzņēmumiem TikTok un WeChat pēc tam, kad ir radušās bažas par valsts drošību.

Runājot par Ķīnas bloku ķēdes attīstības ainavu, mēs apskatījām Šenženas fondu biržas (SZSE) Blockchain 50 indekss, kuru veido 50 labākie SZSE kotētie uzņēmumi, kuriem ir ar blokķēdi saistīti projekti.

SZSE Blockchain 50 indekss šobrīd ir 3920,18, pēc nedēļas krituma -6,14%. Starp 50 akcijām, kas iekļautas indeksā, HengBao (002104.SZ) ir ikdienas lielākais ieguvējs ar 2.26% pieaugumu, savukārt Guangdong Advertising Group (002400.SZ) ir lielākais zaudētājs ar kritumu -10.03%..

Ķīnas tirgus indeksu rādītāji. Avots: Tirdzniecības ekonomika Blockchain indekss Ķīnā ar labākajiem ieguvējiem / zaudētājiem. Avots: JRJ.com, OKEx Insights

Nedēļas jaunumi

Sākot no Filecoin drudža līdz viedo līgumu plaģiātam Ķīnā, kā arī Džedzjanas provinces blokķēdes virzienam, OKEx Insights aplūko šīs nedēļas trīs galvenos kriptogrāfijas ziņojumus no Ķīnas un Honkongas.

Filecoin marķieris strauji pieauga pirms mainnet palaišanas

Oficiāls emuāra ziņojums no ļoti gaidītā decentralizētā glabāšanas tīkla Filecoin 14. jūlijā atklāts ka tā mainet palaišana ir gaidāma laikā no 2020. gada 31. augusta līdz 21. septembrim. Pēc tam Filecoin vietējās monētas FIL dienas darījuma vērtība Ķīnā sasniedza 300 miljonus juaņu (42,86 miljonus ASV dolāru), un pašlaik tā tirgo daudz augstāk nekā tās 2017. gada sākotnējā monētu piedāvājuma cena.

Sākot ar 15. jūliju, kriptogrāfijas tirgus datu dienesta Feixiaohao statistika norādīt ka FIL cenai ir 377 RMB (53,86 USD) neatbilstība kriptovalūtu biržās, jo cenas svārstās no 40 līdz 417 RMB. Šādas cenu atšķirības rada milzīgas iespējas arbitrāžas tirgotājiem.

Tikmēr FIL ikdienas tirdzniecības apjoms šobrīd ir koncentrēts trijās biržās – CITEX (25,08%), EXX (19,94%) un Biki (15,7%) – un tā USDT pāris veidoja 88,7% no FIL tirdzniecības.

Augstākā un zemākā FIL cena starp kriptovalūtas biržām. Avots: Feixiaohao

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • FIL ir marķieris, kas vēl jāuzsāk, un tam nav apgrozības, taču tas tirgo dažādos cenu punktos dažādās biržās.
  • Filecoin ICO 2017. gadā ieguva plašu uzmanību, jo uzņēmums nepilnas pusstundas laikā savāca vairāk nekā 200 miljonus ASV dolāru.
  • Neatkarīgi no tirgus satraukuma Filecoin tikko sasniedza 20 petabaitu iebūvētās krātuves punktu, kas norāda uz Filecoin ieguves kopienas straujo attīstību. Izstrādātāji arī strādā pie atlīdzības stimulēšanas un kļūdu atlīdzības programmas pirms plānotās palaišanas.

Jao CSRC: Plaģiāts par viedo līgumu kodiem Ķīnā ir izplatīts

12. jūlijā Jao Cjaņa – plaši pazīstama persona Ķīnas blokķēdes nozarē, kura vadīja pētījumus par Ķīnas digitālo juaņu un ir Ķīnas vērtspapīru regulēšanas komisijas direktore – apmeklēja seminārs, ko rīko Tencent Research Institute un Tsinghua University Sabiedriskās politikas un vadības skola.

Pasākumā, par kuru plaši tika ziņots ķīniešu valodas plašsaziņas līdzekļos, Jao uzsvēra, ka, lai gan blokķēdes lietojumprogrammas Ķīnā ir piedzīvojušas ievērojamu izaugsmi, plaša izspēle par viedo līgumu kodu joprojām ir galvenais sāpju punkts Ķīnas attīstībai nozarē.

Jao atzīmēja ka blockchain projektu komandas Ķīnā parasti kopē atvērtā koda viedo līgumu kodu un mainīja dažus parametrus, lai tos pieprasītu kā savus. Nākotnē viņš uzskata, ka blokķēdes inženieriem un izstrādātājiem galvenā uzmanība jāpievērš blokķēdes privātumam, drošībai un savietojamībai.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Viedo līgumu plaģiāts ir zināms šķērslis Ķīnas blokķēdes attīstībai kopš 2018. gada. Netta Labs un Siana Dzjaotunas universitātes pētījumi 2018. gadā atklāts ka no 488 izlases bija 324 digitālās valūtas, kas viedā līguma kodā izskatījās līdzīgi 95% –100%.
  • Viedā līguma koda plaģiāts ir redzams arī decentralizēto finanšu jeb DeFi nišā. Piemēram, 2020. gada aprīlī dForce bija apsūdzēts koda plaģizēšanai no Compound.

Juņņas un Džedzjanas provinces rīkojas, lai paātrinātu blokķēdes pieņemšanu

Cenšoties palielināt investīcijas “Jaunajā infrastruktūrā” – tendence jēdziens Ķīnā, norādot uz valsts centieniem veidot infrastruktūru, izmantojot tādas tehnoloģijas kā 5G, AI, blokķēde un mākoņdatošana – Juņanas un Džedzjanas provinces ir iekļāvušas blokķēdi savos trīs gadu stratēģiskajos attīstības plānos..

Saskaņā ar Junana teikto trīs gadu stratēģiskās attīstības plānu, valdība sagaida, ka kopējie ieguldījumi būs 377,6 miljardi RMB (gandrīz 54 miljardi USD), kas ietver blokķēdes ieviešanu finanšu pakalpojumos, nodokļos, produktu autentifikācijā, veselības aprūpē un pārrobežu darījumos..

Attiecībā uz Džedzjanas provinci arī provinces valdība paziņoja trīs gadu stratēģisko attīstības plānu jaunajā infrastruktūrā, paredzot kopējo ieguldījumu 1 triljons RMB (gandrīz 142,88 miljardi USD). Provinces valdības mērķis ir palielināt blokķēdes attīstību attiecībā uz noteikumiem, talantu audzēšanu, bloku ķēdes infrastruktūru un kapitāla atbalstu.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Džedzjanas province ir bijusi pionieris Ķīnas blokķēdes attīstībā. Tās provinces galvaspilsēta Hangžou paziņoja blockchain industriālā parka un 10 miljardu RMB blockchain inovāciju fonda atvēršana 2018. gada aprīlī.
  • Pirms trīs gadu stratēģiskā attīstības plāna paziņošanas valsts vadīts iniciatīvas blokķēdes-pakalpojumu tīkls jeb BSN, uzsākta tās pirmais provinces mainnets Džedzjanā jūlija sākumā.
  • Blockchain tehnoloģija ir redzama pieņemšana Juņnas provincē COVID-19 vidū. Fintech gigants Skudru grupa partneris ar Yunnan International Trust, lai izmantotu blokķēdi piegādes ķēdes finansēšanas izsekošanā Juņnas provincē.

__________________________________________________________________________

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me