Ethereum spēja atbalstīt DeFi izaugsmi ar augstu gāzes maksu

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu pasauli.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Neskatoties uz korekciju, decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ turpināja pozitīvo impulsu, jo kopējā DeFi produktu bloķētā vērtība pieauga no 8,8 miljardiem USD līdz 9,4 miljardiem USD.

Pēc pārvaldības marķiera UNI izlaišanas, Uniswap atguva DeFi telpas galveno vietu, jo visvairāk USD vērtība bija bloķēta. Decentralizētā birža arī sasniedza tirgus dominējošo daļu 18,7% apmērā – lai gan DEX nedēļas vidējais tirdzniecības apjoms samazinājās par 5%.

Ienesīguma audzēšanas jomā Uniswap bija arī lielākais likviditātes fonds ar bloķētiem 1,4 miljardiem USD. Runājot par decentralizēto kreditēšanu, kopējais aizņēmumu apjoms sasniedza 2,1 miljardu ASV dolāru – pieaugums par 26% nedēļā.

Galvenie rādītāji DeFi pasaulē šonedēļ turpināja pozitīvo impulsu. Avoti: DeFi pulss un DeBank

UniLogin izslēdzas

UniLogin, Ethereum borta risinājumu nodrošinātājs, paziņoja tā slēgšana 18. septembrī, atsaucoties uz augstajām gāzes maksām Ethereum tīklā. Saskaņā ar tā līdzdibinātāja Aleksa Van de Sandes teikto saprātīgas gāzes izmaksas ir izšķirošas projekta izdzīvošanai.

Lai lietotājiem ieviestu jaunu daudzzīmju seifu, veicot Ethereum nosaukuma pakalpojuma reģistrāciju un izmantojot UniLogin relay, lai pievienotu DAI darījumus, ir nepieciešams jauns ķēdes darījums, kas lietotājiem prasa maksāt gāzes maksu – kas pēc pieauguma ir kļuvis ārkārtīgi dārgs no DeFi. Van de Sande piebilda, ka jaunu lietotāju uzņemšanas izmaksas pārsniedz 130 USD vienam lietotājam, kas maksā ekvivalentu katram datoram izveidota jauna aparatūras maka.

DeFi drudzis izraisīja augstas gāzes maksas

Gāzes maksa Ethereum tīklā ir cena, kas nepieciešama darījuma veikšanai vai viedā līguma izpildei blokķēdē. Gāzes maksu visbiežāk mēra gwei, kas ir vienāds 0,000000001 ēteris (ETH).

Pēc zelta steigas likviditātes ieguvē kriptogrāfijas kopienā ir plaši apspriesti augstie gāzes tarifi Ethereum tīklā. Compound, algoritms naudas tirgus protokols vietnē Ethereum, jūnija vidū izlaida savu pārvaldības marķieri COMP, kas iezīmēja likviditātes ieguves trakuma sākumu DeFi sfērā..

COMP izlaišana izraisīja milzīgu pieprasījumu pēc ražas audzēšanas projektiem, kas palielināja Ethereum blokķēdē veikto darījumu skaitu. Tas noveda pie Ethereum tīkla sastrēgumiem un dalībniekiem, kas maksāja augstākas gāzes maksas, lai veiktu savus darījumus. Rezultātā DeFi žetonu likviditātes iegūšana pēdējos trīs mēnešos izraisīja noturīgu ikdienas gāzes maksas pieaugumu. Dienas izmantotā gāze septembra sākumā sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 80,18 miljardus.

Pēc tam, kad Compound uzsāka pārvaldības marķieri, Ethereum tīklā kopējā dienas laikā patērētā gāze nepārtraukti pieauga. Avots: Etherscan.io, OKEx Insights

Ethereum tīklā izmantotais gāzes daudzums strauji sakrita arī ar vidējās iztērētās gāzes maksas pieaugumu. Kā redzams zemāk redzamajā diagrammā, vidējās gāzes maksas kāpumu četrās vietās izraisīja jaunu DeFi žetonu palaišana likviditātes ieguvei. Piemēram, jūnija vidū, uzsākot COMP, vidējā gāzes cena pārsniedza 709 gwei. Citi nozīmīgi DeFi marķieru saraksti, piemēram, YAM augusta vidū, SUSHI septembra sākumā un UNI pagājušajā nedēļā, arī izraisīja sastrēgumus Ethereum tīklā un ievērojamu vidējās iztērētās gāzes cenas pieaugumu.

Vidējās gāzes cenas Ethereum tīklā palielinājās līdz ar jaunu likviditātes ieguves žetonu izlaišanu. Avots: Etherscan.io, OKEx Insights

Labākie lietotāji, kas tērējuši visvairāk ētera, arī norādīja, ka DeFi dominē aktivitātēs Ethereum tīklā. Uniswap v2 veidoja 30% no kopējiem ētera izdevumiem pēdējās 30 dienās, kam sekoja Tether 24%.

Gāzi galvenokārt tērē ar DeFi saistītiem projektiem. Avots: Ethgasstation.info

Augstas gāzes maksas dēļ Ethereum nav ilgtspējīgs

Likviditātes ieguves popularitāte notiek uz Ethereum projektu rēķina, kas nav saistīti ar DeFi.

Saskaņā ar UniLogin Van de Sande teikto, galvenie DeFi spēlētāji nosaka cenas citiem Ethereum blokķēdes izmantošanas veidiem – piemēram, spēlēm, neuzliesmojamiem marķieriem un decentralizētām autonomām organizācijām. To var redzēt ikdienas darījumu apjomā Ethereum tīklā pēdējā mēneša laikā, kurā dominēja DeFi protokoli un decentralizētas apmaiņas..

Ethereum tīkla ikdienas darījumu apjoms pēdējās 30 dienās. Avots: Dapp.com

Vai Ethereum Layer-2 mērogojamības risinājumi ir izeja?

Ethereum tīkla mērogojamības trūkums atkal ir atklāts pēc DeFi izraisītas gāzes maksu straujas palielināšanās. Tas arī rada bažas par to, vai Ethereum ir pareizā platforma, lai atbalstītu arvien pieaugošo DeFi ekosistēmu. Ethereum līdzdibinātājs Vitāliks Buterins, uzsvēra ka risinājumi augstām gāzes maksām jau pastāv, izmantojot otrā slāņa risinājumus. Lai gan Buterins apgalvoja, ka lietojumprogrammas ar otrā slāņa mērogojamības risinājumiem var apstrādāt vienkāršus maksājumus ar 2500 darījumiem sekundē, šo lietojumprogrammu pieņemšana ir ierobežota, un viņš mudināja sabiedrību tos izmantot.

Lai atvieglotu gāzes maksas slogu Ethereum tīklā, daži no vadošajiem DeFi protokoliem eksperimentē ar Layer-2 risinājumiem. Piemēram, ķēdes sintētisko aktīvu protokols Synthetix izlaists tā otrā slāņa šķīdums, "Fomalhaut," 24. septembrī Synthetix uzsāka stimulētu testnet, lai izmēģinātu SNX, izmantojot Optimistic Ethereum, kas ir Optimistic virtuālo mašīnu un Layer 2 risinājuma Optimistic Rollup kombinācija. Testnet laidiena mērķis ir mazināt SNX mazo dalībnieku gāzes izmaksas. Līdzīgi decentralizēts kreditēšanas protokols Aave paziņoja augustā, ka plāno aizstāt gāzes maksu ar saviem aTokens par visiem maksājumiem, kas saistīti ar ERC-20 marķieru darījumiem.

Kaut arī 2. slāņa mērogojamības risinājumi ļauj ieskatīties cerībās uz pārslogoto Ethereum tīklu, Iļja Abugovs, DappRadar vadošais analītiķis, brīdināja, ka DeFi projekta komandas pāriet no Ethereum uz citiem blokķēdēm, ja saglabājas augstas gāzes maksas. Viņš pastāstīja OKEx Insights:

"Lai piesaistītu lietotājus un izstrādātājus, projekta komandas sacenšas par zemāku maksu par gāzi. Bez Ethereum citi blokķēdes, piemēram, IOST un NEO, uzsāk savas DeFi iniciatīvas. Kaut arī Ethereum Layer-2 mērogošanas risinājumi rada milzīgu potenciālu samazināt gāzes maksu lietotājiem, lietotāji un projekta komandas var sākt migrēt savu likviditāti no Ethereum uz citām blokķēdēm, ja gaidāmais Ethereum 2.0 nespēj efektīvi atrisināt augsto gāzes maksu problēmu."

Vai esat gatavs iekļūt DeFi? Sāciet likviditātes iegūšanu vienkāršajā veidā, izmantojot OKEx Earn.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map