Ethereum 2.0: ietekme uz lietotājiem, DApps, DeFi un tirgiem

Ethereum (ETH), otra lielākā kriptovalūta par tirgus kapitalizācija, paredzams, ka tas sāks gaidīto ETH 2.0 jauninājums 2020. gada otrajā pusē. Jauninājums iezīmē lielas pārmaiņas blokķēdes tīklā, kad tas pārslēdz savu vienprātības mehānismu no Pierādījums-Darbs (PoW) uz Spēļu pierādījums (PoS) cenšoties uzlabot mērogojamību un ieviest jaunas funkcijas.

Zināms arī kā Rāmums, ETH 2.0 jauninājums pirmo reizi tika paziņots Ethereum līdzdibinātāja laikā Vitālika Buterina 2018. gada Devcon runa. Saskaņā ar sākotnējo plānu ir 4 fāzes jaunināšanas (fāze 0-3). Kaut arī 0. posms bija paredzēts 2019. gadā un 3. posms bija paredzēts pabeigt līdz 2022. gadam, palaišana ir bijusi kavējas vairākas reizes sakarā ar izmaiņām galvenās attīstības komandas pārvaldības struktūrā.

Tomēr ar Buterin nesen norādot tuvojoties 2020. gada 3. ceturksnim kā iespējamam uzsākšanas termiņam, OKEx Insights pēta pārejas uz PoS nozīmi un jaunas funkcijas, piemēram miets, un jaunināšanas ietekme uz esošajām ekosistēmām, piemēram, Decentralizētās finanses (DeFi) un Decentralizēti pieteikumi (DApps).

PoW vs PoS – uz spēles ir enerģijas ietaupījums

Ethereum lēmums mainīt vienprātības mehānismu ir atjaunojis diskusijas starp PoW un PoS atbalstītājiem. PoW ir sākotnējais vienprātības mehānisms blokķēdei, kuru Satoshi Nakamoto ir izklāstījis Bitcoin baltā grāmata. Tas prasa tā sauktos “kalnračus”, lai pārbaudītu darījumus un izveidotu jaunus blokus, izmantojot skaitļošanas jaudu.

Tomēr, pieaugot konkurencei un kalnrūpniecības grūtības pieaug jauni bitkoini, palielinās arī skaitļošanas jaudas prasības, kā rezultātā rodas liels enerģijas patēriņš un vides problēmas. Saskaņā ar Bitcoin enerģijas patēriņa indekss, aprēķinātais Bitcoin enerģijas patēriņš gadā ir 58,6 TWh gadā. Ja Bitcoin būtu valsts, tas enerģijas patēriņā ierindotos 48. vietā, pārspējot tādas valstis kā Bangladeša un Rumānija.

Bitcoin enerģijas patēriņšEnerģijas patēriņš pa valstīm. Avots: bitcoinenergyconsumption.com

Bažas par Bitcoin enerģijas patēriņu gadu gaitā ir izraisījušas alternatīvie vienprātības mehānismi, viens no tiem ir PoS. Šis protokols novērš nepieciešamību pēc skaitļošanas jaudas (ietaupa enerģiju) un aizstāj kalnračus ar “validatoriem”, kuri pārbauda darījumus un izveido jaunus blokus.

Komentāros OKEx Insights Jehan Chu, Honkongas Ethereum kopienas dibinātājs un Kenetic Capital līdzdibinātājs, enerģijas ietaupījumus minēja kā vienu no gaidāmās Ethereum jaunināšanas priekšrocībām:

“Ar jaunināšanu uz pierādījumu par likmi Ethereum īpašnieki varēs tiešāk piedalīties tīkla uzturēšanā un gūt labumu no tā, liekot (vismaz 32 et), nevis darbinot sarežģītu aparatūru un sadedzinot elektrību.”

Ču piebilda, ka viņš neuzskata, ka Bitcoin spētu veikt šādu pārslēgšanos, neskatoties uz iespējamiem ieguvumiem videi:

“Kaut arī Ethereum pāreja uz POS ir spēcīgs signāls nozarei, maz ticams, ka Bitcoin kādreiz pāriet uz POS sava lielā izmēra, vērtības un pārvaldības modeļa dēļ. Tas padara Bitcoin panākumus rūgtu saldu, jo ietekme uz vidi tikai pasliktināsies, jo Bitcoin iegūst vērtību. ”

Lai gan tā pozitīvā ietekme uz vidi, visticamāk, būs apsveicams uzlabojums, Ethereum PoS jauninājums tiks papildināts ar vairākām izmaiņām un jauniem jautājumiem lietotājiem un izstrādātājiem ekosistēmā.

ETH 1.0 līdz 2.0 migrācija: kas notiks ar jūsu ETH?

Tiem, kuriem rodas jautājums, migrācija no pašreizējās Ethereum blokķēdes uz ETH 2.0 ķēdi ietver divus posmus: lietotāju ETH nodošana un Ethereum blokķēdes statusa pāreja.

Migrācija sākas ETH 2.0 jaunināšanas pirmajā posmā, kas tiek dēvēts par 0. fāzi, un sākas ar Bākas ķēde – jaunā PoS blokķēde Ethereum.

Ēteru migrācija tiek plānots, izmantojot a "vienvirziena tilts" mehānisms, kurā lietotāji varēs noslēgt līgumā savus pašreizējos Ethereum blokķēdes ēterus un saņemt tādu pašu ēteru daudzumu Beacon ķēdē.

Pēc tam lietotāji var likt kreditēto ēteri (ja viņiem ir vairāk nekā 32 ēteri) un sākt nopelnīt atlīdzību ETH 2.0 ķēdē. Pārsūtīšanas darījums uz ETH 2.0 ir vienvirziena, jo pēc tam tiek sadedzināti sākotnējā Ethereum blokķēdes lietotāja ēteri..

Lai gan tas ir vienkāršs un drošs mehānisms, kā pārnest ETH uz jauno ķēdi, pievienojas darījuma neatgriezeniskais raksturs "bloķēšanas risks." Šis risks attiecas uz faktu, ka lietotāji, kas lieto ETH jauno PoS bloku ķēdē "aizslēdzies" ka ETH (tas nozīmē, ka to nevar pārdot) uz noteiktu laiku, riskējot, ka ETH cena varētu samazināties un viņi to nevarētu pārdot.

Kamēr ETH 2.0 vadošais izstrādātājs Denijs Raiens dalīts ka ir abpusēja interese par divvirzienu tilta izveidi, viņš uzskata, ka šādu priekšlikumu var novērtēt vēlāk. Raiens arī norādīja, ka ETH lietotājiem vai īpašniekiem izstrādātāji mēģina pāriet uz jaunu blokķēdi "cik vien iespējams bezšuvju."

Valsts pāreja – migrējot ETH 1.0 datus uz 2.0

Valsts pāreja attiecas uz esošo blokķēdes datu pārvietošanu uz jauno arhitektūru. Sākotnēji tika plānots, ka pašreizējā ETH 1.0 ķēde tiks pārcelta uz a "skaidiņa" (tīkla daļa) ETH 2.0 ķēdē. Tomēr šādai pārejai bija dažādas problēmas, kuras tagad tiek risinātas jaunā priekšlikumu autors Buterins.

Pēc Raiena teiktā, Buterin jauno priekšlikumu atbalsta galvenie izstrādātāji, un tas, iespējams, tiks drīz īstenots.

Migrācijas problēmas malā, ETH 2.0 jauninājums galvenokārt nodrošina atbalstu un mērogojamību, kas var ietekmēt dažas no esošajām ekosistēmām, kas paļaujas uz tīklu, piemēram, decentralizētas finanses un lietojumprogrammas.

Iegūstot atbalstu ETH īpašniekiem

Staking aizstāj kalnrūpniecību PoS tīklos, un validatori, kuri bloķē savas monētas, nopelna lielu atlīdzību par blokķēdes virsgrāmatas uzturēšanu. Šīs atlīdzības ir līdzīgas procentiem, kas nopelnīti par naudas noguldījumiem, padarot akciju vienu no pasīvo ienākumu iespējas pieejams kriptogrāfiskajā telpā.

The Ethereum 2.0 vērtīgais ekosistēmas ziņojums ConsenSys norāda, ka dalībnieki var likt savu ETH, palaižot savus validatora mezglus vai izmantojot trešās puses likmju nodrošinātāju. Ziņojumā apkopoti arī aptaujas rezultāti no 287 respondentiem, no kuriem 32,8 procenti plāno vadīt savus validatora mezglus un 33,1 procents plāno izmantot trešās puses dalības nodrošinātāju.

Saskaņā ar ziņojumu dalībnieki, kuri plāno likt savu ETH un vadīt validatora mezglus, tiek stimulēti ar vidējo paredzamo atdevi 5,8 procentu apmērā, savukārt tie, kuri plāno piedalīties ar trešās puses pakalpojumu sniedzēja starpniecību, var sagaidīt lielāku vidējo atlīdzību par 7,6 procentiem.

Pašreizējais Ethereum adrešu skaits, kurās ir vismaz 32 ETH (minimālais, ko tīkls pieprasa, lai būtu validators un nopelnītu atlīdzības), var dot mums ieskatu potenciālo ETH 2.0 validatoru skaitā. Sākot ar 2020. gada 5. maiju, Glassnode dati atklāj ka ir 114 550 Ethereum adreses ar 32 ETH vai vairāk.

ETH adrese virs 32Ethereum adreses ar atlikumu vismaz 32 ETH. Avots: Glassnode

Galu galā sagaidāms, ka Ethereum atbalsts mietam piesaistīs plašāku tīkla līdzdalību, salīdzinot ar kalnrūpniecību vecākajā versijā. Čārlzs d’Haussijs ConsenSys komentāros OKEx Insights izgaismoja šos stimulus:

“Cilvēkiem, kuriem ir ETH, apliecinājums par likmēm ir iekļaujošāks veids, kā uzturēt ETH 2.0 tīkla drošību, kā arī salīdzinoši augsts atalgojums par drošības izmaksu segšanu… būt lielisks veids, kā dot ieguldījumu un gūt labumu no ETH 2.0. ”

Komentāros OKEx Insights Chu no Kenetic Capital uzsvēra trešo personu risinājumu pieejamību, kas var padarīt akciju "tikpat viegli kā reģistrēties e-pasta adresei":

“Augsta tehniskā josla daudziem lietotājiem neļāva piedalīties tīklā, bet uzņēmumi, kas atbalsta ETH 2.0 ar atslēgas atslēgas risinājumiem, piemēram, Alchemy vai Blockdaemon (un galu galā arī jūsu iecienītākajām apmaiņām), padara ievietošanu tikpat ātru un vienkāršu kā reģistrēšanās e-pasta adresē. Tas ir ļoti svarīgi, nodrošinot tīklu ar masveida, daudzveidīgu un decentralizētu validatoru grupu, lai garantētu drošību un izturību nākamajiem 100 un vairāk gadiem! “

DeFi risinājumi, lai kļūtu konkurētspējīgāki

Decentralizētajām finansēm Ethereum ekosistēmā ir ievērojama vieta, grāmatvedība par 60 procentiem no Ethereum DApps kopējās vērtības 2020. gada maijā. Raksta sagatavošanas laikā vairāk nekā 2,5 miljoni ETH (vairāk nekā 600 miljoni USD) ir aizslēgts DeFi DApps, un sagaidāms, ka to skaits pieaugs, kad lietotāji meklē alternatīvas tradicionālajiem finanšu pakalpojumiem.

Tomēr mērogojamība joprojām ir klupšanas akmens, salīdzinot decentralizētās finanšu lietojumprogrammas ar to tradicionālajiem partneriem, piemēram, ar Visa tīklu, kas var apstrādāt tūkstošiem darījumu sekundē (tps). Pašlaik Ethereum tīkls ir ierobežots līdz mazāk nekā Labākajā gadījumā 50 tps.

ETH 2.0 jauninājums ļauj izstrādātājiem iegūt mērogojamības ieguvumus, izmantojot tādas tehnoloģiskas ieviešanas iespējas kā sadrupinot, kuras sagaidāms dramatiski pieaugt darījumu skaits sekundē tīklā. Tas varētu saskaņot DeFi lietotnes ar tradicionālajiem risinājumiem.

DApps, lai gūtu labumu no mērogojamības un jaunām iespējām

Aplūkojot visu DApps ekosistēmu, dati no Dapp.com parāda, ka Ethereum joprojām ir dominējošā platforma ikdienas tirdzniecības apjomu ziņā. Pašlaik Ethereum ir 71 procentu tirgus daļa, savukārt tā galvenā konkurējošā EOS ir tikai 24 procenti.

dapp darījumu apjomsDienas darījumu apjoms DApps, izmantojot lielākās blokķēdes platformas. Avots: Dapp.com

Džons Džordons, DappRadar komunikāciju direktors uzskata, ka ETH 2.0 ir svarīgs pavērsiens DApp ekosistēmas izstrādātājiem. Viņš pastāstīja OKEx Insights:

“Dažos aspektos lietotājiem nevajadzētu patiesi rūpēties par ETH 2.0. Piemēram, viņiem nevajadzētu darīt kaut ko citu. Mērogojamība, kas nāk ar Eth 2.0, ļaus izstrādātājiem izveidot daudz interesantākus un plūstošākus DAppsapps [sic], par ko ir jāuztraucas. ”

Lai gan Jordānija uzskata, ka visas DApps kategorijas būs ieguvēji no ETH 2.0 atjauninājuma, viņš piebilda, ka mērogojamībai vajadzētu ļaut jauna veida DApps:

“Jebkurš DApp, kuram nepieciešami ātrāki darījumi, gūs labumu; spēles noteikti ir pirmajā vietā. Bet, manuprāt, tas ir visaizraujošākais, ir iespēja iegūt jaunus DApps veidus, kurus mēs vēl neesam redzējuši Ethereum, bet mēs redzam parastajā Web 2.0 pasaulē, piemēram, sociālajos DApps. “

Vēl viena būtiska ETH 2.0 izmaiņa ir "gāze" maksa no Ethereum tīkla, kas varētu vēl vairāk palielināt DApp lietošanu. Gāze ir izmaksas, lai veiktu darījumu Ethereum tīklā. Kad tīkls ieguva popularitāti, ir bijuši gadījumi, kad DApps tiek izmantots samazinājās pieaugošās gāzes maksas dēļ. Jo īpaši pieaugošā Ethereum balstītās stablecoin Tether (USDT) versijas izmantošana parasti ir izraisījusi sastrēgumus Ethereum tīklā.

eth dapp gāzes cenasGāzes cenas pieauguma ietekme uz Ethereum 5 labāko spēļu ikdienas aktivitātēm. Avots: DappRadar

Pārbaudot gāzes maksu ietekmi uz spēļu DApps uz Ethereum, Džordons pie DappRadar teica OKEx Insights:

“Augstākas gāzes cenas parasti samazina lietotāju aktivitāti, jo darījuma apstiprināšana maksā vairāk. Tomēr tas atšķirīgi ietekmē dažādas DApps kategorijas. Lietotājiem, kas pārvietojas pa lielu vērtību – teiksim, + 1000 USD – DeFi vai apmainās ar dapps, fakts, ka gāzes cena ir palielinājusies par pāris dolāriem, nav liels faktors.

Spēlēm un citiem datoriem, kur darījuma vērtība ir daudz mazāka, gāzes cena varētu būt augstāka. Nav jēgas tērēt 5 USD darījumam 2 ASV dolāru apmērā, tāpēc lietošana samazinās. ETH 2.0 nav jāmaksā par gāzi, jo tā izmanto apliecinājumu par likmju vienprātību. ”

Tirgi gatavojas ETH 2.0

Tā kā drīz gaidāma ETH 2.0, tirgus interese par Ētera opcijas ir ievērojams pieaugums. Iespējas ir a atvasinājuma veids produkts, kas īpašniekiem dod tiesības pirkt vai pārdot aktīvu (šajā gadījumā ETH) par noteiktu cenu pirms noteiktā datuma nākotnē, bet ne pienākumu..

Pēc Šķībs, ETH opciju atklātā procentu likme nesen sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni – 151 miljonu ASV dolāru, kas atspoguļo jauna kapitāla pieplūdumu.

Deribit un OKEx ir galvenās kriptovalūtu biržas, kas piedāvā ETH iespēju tirdzniecību, un pieaugošā atklātā interese potenciāli ir spēcīgs signāls Ethereum.

Atklāta intereseKopējās ETH iespējas atklāj interesi. Avots: Šķībs

Eksperti sagaida, ka ETH jaunināšana dos daudzveidīgas priekšrocības

2.0 jaunināšanas mērķis ir nodrošināt tik nepieciešamo mērogojamību Ethereum tīklā, un sola uzlabot tīkla drošību, neapdraudot iepriekšējo vēsturi – viedokļi, ar kuriem OKEx Insights dalījās ConsenSys direktors d’Haussy:

“ETH 2.0 galvenokārt nāks par labu Ethereum publiskā mainnet mērogojamībai, caurlaidspējai un drošībai. ETH 2.0 nenovērsīs nevienu datu vēsturi, darījumu ierakstus vai ETH 1.0 ķēdes īpašumtiesības. ”

D’Haussy arī uzsvēra ETH 2.0 potenciālu paplašināt decentralizēto lietojumprogrammu telpu:

“Ethereum joprojām ir labākais kandidāts, kas kalpo kā zemākā līmeņa kopējā atskaites sistēma izplatītajām sistēmām. Eth2 paplašinās apkalpojamo lietojumu klāstu. ”

Tikmēr Ču no Kenetic Capital uzskata, ka piedāvātais ETH 2.0 ekonomiskais modelis var novest pie a "ekosistēmas vērtības un izaugsmes pozitīvs cikls":

“ETH 2.0 maina ekonomisko modeli, radot vieglāku piekļuvi dalībai tīklā, samazinot ietekmi uz vidi un tieši stimulējot marķiera ilgtermiņa izmantošanu tīkla atbalstam.

Šī bloķēšana apvienojumā ar pieaugošo ētera lietderību dappu enerģijas ģenerēšanai rada spēcīgus priekšlikumus vērtības uzkrāšanai pašā marķierī un, cerams, noved pie tikumīga ekosistēmas vērtības un izaugsmes cikla. ”

Komentējot OKEx finanšu tirgus direktore Lennix Lai, komentējot ETH 2.0 ietekmi uz tirgus noskaņojumu, sacīja:

“Gaidāmais ETH 2.0 [jauninājums] mudinās vairāk cilvēku iesaistīties ETH un galu galā gūs labumu no visa kriptogrāfijas tirgus noskaņojuma.”

Ņemot vērā Ethereum dominējošo stāvokli kriptogrāfiskajā telpā, jebkuras tajā veiktās izmaiņas vai jauninājumi var mainīt attīstības tendences un tirgus noskaņojumu.

Turklāt, ņemot vērā tehnoloģiju nozares (un jo īpaši kriptogrāfijas) kustības ātrumu, regulāra jaunināšana ir izdzīvošanas nepieciešamība pat tirgus līderim. Kaut arī ETH 2.0 ieviešana ir ļoti gaidīta, tā ietekme nākamajos gados radīs daudz interesantākas diskusijas, ja vien tas patiešām notiks šoreiz, kā paredzēts.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me