DeFi kopiena ar nepacietību gaida Ethereum 2.0 palaišanu pēc milzīgas impulsa maiņas

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ samazinājās, jo kopējā DeFi produktu bloķētā vērtība samazinājās no 13,80 miljardiem līdz 12,51 miljardiem dolāru. 

Maker turpināja līderpozīcijas DeFi jomā ar 19% tirgus dominējošo līmeni. Tikmēr Compound saglabāja savu dominējošo stāvokli kreditēšanas jomā ar 52% daļu.

Nedēļas vidējais decentralizēto biržu tirdzniecības apjoms pieauga par 36%, un Uniswap saglabāja savu 39% dominējošo tirdzniecības apjomu. Līkne aizstāja SushiSwap kā lielāko likviditātes rezervi šonedēļ.

Šonedēļ DeFi sfērā fiksētā kopējā vērtība samazinājās, savukārt DEX nedēļas tirdzniecības apjoms pieauga par 36%. Avots: DeFi pulss un DeBank

Ļoti gaidīta ir Ethereum 2.0 0. fāzes palaišana

DeFi kopiena ar nepacietību gaida Ethereum 2.0 0. fāzes palaišanu, kas, iespējams, notiks 1. decembrī, kā plānots. Ethereum protokola jaunināšana, kas pazīstama arī kā Rāmums, pāreja tīklā uz vienprātības mehānismu, kas apliecina likmi, aizstājot pašreizējo darba pierādīšanas modeli. 

Tur ir četras fāzes no Ethereum 2.0 jaunināšanas. Lai aktivizētu bākas ķēde, depozīta līgumu, izlaists 5. novembrī pieprasa depozīta slieksni 524 288 ēteru (ETH). Rakstīšanas laikā ETH ir bijis 741 728 iesaistīts depozīta līgumā. Pēc Ethereum līdzautora Vitālika Buterina teiktā, bāku ķēde būs uzsākta 1. decembrī. 

Bākas ķēde ir PoS blokķēde, kas darbojas paralēli blakus esošajam Ethereum tīklam. Tas neietekmēs esošos lietotājus un DeFi lietojumprogrammas Ethereum tīklā. Validatori būs galvenās Ethereum tīkla ieinteresētās puses, kas būs atbildīgas par darījumu apstiprināšanu. Lai kļūtu par Ethereum 2.0 validatoru, depozīta līgumā lietotājam ir jāuzņemas vismaz 32 ETH.

Lēns ETH noguldījumu sākums

Pēc sākotnējās Ethereum 2.0 depozīta līguma uzsākšanas 5. novembrī progress pirmajās divās nedēļās bija lēns, lai sasniegtu depozīta slieksni. Sākot ar 17. novembri, depozīta līgumā bija iesaistīti nedaudz vairāk kā 100 000 ETH – tikai 19% no nepieciešamā depozīta sliekšņa.

Sākotnēji zemās līdzdalības procesu cēloni var saistīt ar nenoteiktību iesaistīto ETH izstāšanās laikos. Kā atzīmēja Autors: Codefi, ja dažādi DeFi protokoli piedāvā lielāku ienesīgumu nekā Ethereum 2.0, ETH turētāji to vietā var ievietot savas monētas DeFi protokolos. MyCrypto izpilddirektors Teilors Monahans veica neformāla aptauja vietnē Twitter un ieteica, ka lielākā daļa lietotāju neuzskatīs Ethereum 2.0 par vērtīgu ieguldījumu, jo nenoteiktība ir saistīta ar iesaistīto ETH izņemšanas laiku.

Dramatiska impulsa maiņa


Neskatoties uz zemo dalību pirmajos posmos, Ethereum 2.0 ieguva impulsu pēc tam, kad pagājušajā nedēļā tika ātri iesaistīti vairāk nekā 600 000 ETH.

Ethereum 2.0 depozīta līgumā tagad ir iesaistīti vairāk nekā 700 000 ETH. Avots: Eterskanna, OKEx ieskats

Viens no iemesliem dramatiskajam noguldījumu pieaugumam ir tas, ka paredzamā Ethereum 2.0 ikgadējā atdeve ir daudz augstāka nekā peļņa no DeFi protokoliem. Sākot ar rakstīšanas laiku, jāiekļauj protokolā piedāvā 19.98% gada peļņa – pārspējot tādus DeFi protokolus kā Aave, DAI un yearn.finance.

Ethereum 2.0 likmju gada atdeve ir augstāka nekā DeFi protokolos. Avots: Staking Rewards

Neatkarīgi no Ethereum 2.0 lielākās paredzamās peļņas, noguldījumus veicināja arī trešo personu līdzdalības nodrošinātāju parādīšanās. Kā paziņoja Izmantojot Staking Rewards, lietotājiem ir trīs alternatīvas kļūt par validatoriem, nevis pašiem palaist validatora mezglus:

  • Validator-as-a-service (lietotāja saskarnes risinājums)
  • Validator-as-a-service (API risinājums)
  • Iepriekš konfigurēti validatora mezgli

Validator-as-a-service risinājumi ir daļēji brīvības atņemšanas. Tas nozīmē, ka VaaS risinājumu nodrošinātāji tur lietotāju validatora atslēgas un lietotājiem ir savas izņemšanas atslēgas, vienlaikus saglabājot pilnīgu kontroli pār saviem līdzekļiem. Kamēr UI VaaS risinājumi ir vērsti uz ieguldītājiem ar lielu neto vērtību, lielākā daļa API risinājumu ir paredzēti iestādēm. No otras puses, lietotājiem nav jāveic sākotnējā validatoru mezglu sākotnējā iestatīšana, ja viņi izmanto iepriekš konfigurētus validatora mezglus, piemēram, Launchnodes un Avado.

Kad lietotāji noguldīs 32 ETH un kļūs par Ethereum tīkla validatoru, viņi saņems atlīdzību par tīkla atbalstu (vai soda naudas, ja viņi ir bezsaistē vai rīkojas ļaunprātīgi). 0. posmā validatoriem ir iespējams atkāpties savus pienākumus, bet viņi nevarēs atgūt savu validatora statusu, tiklīdz būs pametuši, un viņi nevarēs atsaukt savu sākotnējo daļu līdz 1.5. fāzes jaunināšanas uzsākšanai, kas ir gaidāms 2011. gada beigās vai 2022. gada sākumā. Ja lietotāji turpinās darboties kā Ethereum 2.0 tīkla apstiprinātāji, viņi varēs atsaukt viņu atalgojums 0 fāzes laikā. 

Decentralizētie prognožu tirgi atkal spīd

Pēc Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanām decentralizētie prognožu tirgi turpina spīdēt DeFi kopienai ar paredzamo Ethereum 2.0 palaišanu. Pēc Polymarket datiem, 96% dalībnieku sagaidīja veiksmīgu Ethereum 2.0 ģenēzes palaišanu 1. decembrī, un šī prognožu notikuma tirdzniecības apjoms pārsniedza 540 000 USD.

96% Polymarket dalībnieku ir optimistiski par Ethereum 2.0 ģenēzes pasākuma veiksmīgu uzsākšanu 1. decembrī. Avots: Polimarket

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map