DCEP piloti, Bitmain norēķini un Ķīnas blokķēdes infrastruktūra

China Market Watch attēls

OKEx Insights China Market Watch pārskata gada galvenos stāstus no kriptogrāfijas tirgus Ķīnā un Honkongā.

Sākot no centrālo banku digitālo valūtu izstrādes līdz nacionālo blokķēdes infrastruktūru izveidei, 2020. gads ir bijis notikumiem bagāts gads kriptogrāfijas un blokķēdes sfērā Ķīnā un Honkongā. Kad gads tuvojas beigām, OKEx Insights aplūko piecus galvenos stāstus šajā īpašajā China Market Watch izdevumā.

Ķīna palaiž oficiālos DCEP pilotus

Ķīnas oficiālā digitālā valūta Digital Digital Currency Payment uzsāka savus oficiālos izmēģinājumus 2020. gadā. Aprīlī tā bija ziņots ka Ķīnas centrālā banka uzsāka DCEP izmēģinājumu Šeņdžeņā, Sudžou, Čendu un Sjonganā – pēdējais no tiem bija saistīts ar pārtikas un mazumtirdzniecības darījumiem, izmantojot DCEP, un ietvēra Makdonalds un metro.

Ķīnas Tautas banka oktobra sākumā sabiedrībai paplašināja digitālās valūtas testēšanas apjomu, izdalot Šeņdženas pilsoņiem 50 000 DCEP sarkano pakešu – kuras varēja iztērēt pie 3389 izraudzītiem tirgotājiem Šeņdženas Luohu rajonā. Nākamajā izmēģinājumā Sudžou pilsētā PBoC sadarbojās ar mazumtirdzniecības gigantu JD.com, lai izmēģinātu tiešsaistes DCEP maksājumus. Kopš iepirkšanās festivāla Double 12 sākuma DCEP ir izmantots gandrīz 20 000 darījumos.

Galvenie līdzņemamie

  • Kamēr DCEP izmēģinājuma testos galvenā uzmanība tika pievērsta mazumtirdzniecības ieviešanai, PBoC pārbauda arī DCEP izmantošanu pārrobežu darījumos un Pekinas 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs.. 
  • Kaut arī nav konkrēta grafika DCEP uzsākšanai, mēs varam sagaidīt plašākus publiskus izmēģinājumus un skaidras vadlīnijas par DCEP regulējumu 2021. gadā.

Ķīnas nacionālā blokķēde paplašināja starptautisko klātbūtni

Blockchain balstīts pakalpojumu tīkls, Ķīnas nacionālā blokķēdes infrastruktūra, paziņoja tā oficiālā palaišana globālai komerciālai lietošanai 25. aprīlī.

Lai atbalstītu savu starptautisko izaugsmes stratēģiju, BSN izveidota BSN-International kā atsevišķa vienība. BSN-International atbalsta publisko blokķēžu integrāciju un plāno panākt savietojamību ar atļautām blokķēdēm Ķīnā. No otras puses, BSN China pieder lielākā daļa BSN pilsētas mezglu Ķīnā – kas nevar izveidot savienojumu ar publiskiem blokķēdēm.

Galvenie līdzņemamie

  • Lai panāktu BSN globālā tīkla savietojamību, BSN China ir izvēlējusies piecus pilsētas mezglus, lai izveidotu savienojumu ar BSN-International. Tomēr decentralizētām lietojumprogrammām, kas darbojas šajos piecos mezglos, jāatbilst Ķīnas noteikumiem par blokķēdēm un kriptovalūtām.
  • BSN izstrādātājs Red Date Technology paziņoja Digital Asset Modeling valodu kā viedo līgumu valodu BSN izstrādātājiem. Vienota viedā līguma valoda uzlabo BSN globālā tīkla savietojamību.
  • BSN kopā ir 136 pilsētas mezgli – 98 no tiem ir savienoti ar Ķīnas BSN. Ir astoņi aizjūras mezgli, un atlikušie 30 mezgli tiek būvēti.

Blokķēde nostiprinās Ķīnas 14. ekonomikas plānu

Blockchain tehnoloģija ir kļuvusi arvien nozīmīgāka Ķīnas nacionālajā stratēģiskajā plānošanā. 14. piecu gadu plānā no 2021. līdz 2025. gadam Ķīna iekļauts blockchain tehnoloģija ir viena no tās stratēģiskajām augsto tehnoloģiju prioritātēm. Tas atbilst Nacionālās attīstības un reformu komisijas stratēģiskajai uzmanībai, kur notiek blokķēde tika iecelts kā informācijas infrastruktūra, un tai tika piešķirtas prioritātes pētniecībai un attīstībai. 

Galvenie līdzņemamie

  • Lai saskaņotos ar Ķīnas tehnoloģiju izaugsmes mērķiem, Pekina identificēti četri blokķēdes tehnoloģijas pīlāri ekonomikas izaugsmes atbalstam un jūlijā izlaida pirmo valdības pakalpojumu blokķēdes projektu.
  • Kā viena no stratēģiskajām augsto tehnoloģiju prioritātēm Ķīna paātrināja blokķēdes tehnoloģijas standartizāciju 2020. gadā. 

Pēc ilgstošas ​​varas cīņas Bitmains panāk juridisku izlīgumu

Garie juridiskie strīdi starp Džihanu Vu un Mikrī Džanu decembrī sasniedza 600 miljonu ASV dolāru lielu vienošanos. 

Kā daļu no norēķinu, Vu atkāpsies no Bitmain vadības. Viņš pārņems BTC.com kalnrūpniecības baseinu un Bitmaina aizjūras kalnrūpniecības centrus. Savukārt Džans pārņems Antpool kalnrūpniecības baseinu un Bitmaina kalnrūpniecības saimniecības Ķīnā.

Strukturālās izmaiņas prasa 600 miljonu ASV dolāru lielu Wu akciju iegādi Bitmainā, kuras izpildei Džans īslaicīgi ieķīlās savas akcijas. Izlīguma ietvaros Džans plāno pabeigt sākotnējo Bitmain publisko piedāvājumu Amerikas Savienotajās Valstīs līdz 2022. gada beigām..

Galvenie līdzņemamie

  • Šķiet, ka juridiskais izlīgums ir izdevīgs Žanam, jo ​​viņš pārņēma kontroli pār Bitmaina galvenajām operācijām Ķīnā un viņam tika dota iespēja iegādāties Wu daļu, lai nostiprinātu kontroli pār uzņēmumu..
  • Lai finansētu Wu akciju iegādi 600 miljonu ASV dolāru vērtībā, Bitmainam, iespējams, vajadzēs ieviest jaunus ieguves modeļus, lai finansētu norēķinu.

Pirmais regulētais kriptogrāfijas fonds un virtuālo aktīvu tirdzniecības platforma, kas apstiprināta Honkongā

Honkongas vērtspapīru un nākotnes komisija apstiprināja pirmo kriptovalūtu fondu un virtuālo aktīvu tirdzniecības platformu 2020. gadā. Arrano Capital, Venture Smart Asia Limited bloku ķēde, saņemts regulatora apstiprinājums vadīt pirmo regulēto BTC fondu, kura mērķauditorija ir tikai profesionāli ieguldītāji. 

Tikmēr OSL Digital Securities SFC decembrī piešķīra pirmo virtuālo aktīvu tirdzniecības licenci. Fidelity atbalstītās BC grupas digitālā daļa augustā saņēma provizorisku apstiprinājumu.

Galvenie līdzņemamie

  • Kā pirmais regulētais BTC fonds Honkongā, Arrano Capital ir nepieciešams ievērot ar 2019. gada oktobrī izdotajiem virtuālo aktīvu portfeļa pārvaldnieku pro forma noteikumiem.

OSL Digital Securities var piedāvāt virtuālo aktīvu tirdzniecību saskaņā ar 1. un 7. tipa regulētām darbībām, kas attiecīgi nosaka darījumus ar vērtspapīriem un automatizētu tirdzniecības pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmums ir arī pirmais virtuālo aktīvu tirdzniecības platformas pretendents pēc SFC normatīvā vadlīnija virtuālo aktīvu tirdzniecības platformās, kas izlaistas novembrī.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me