BTC gada maksimums sakrita ar nozares mēroga tirdzniecības apjoma kritumu

OKEx tirgus mikrostruktūras pārskata kopsavilkums par 2020. gada oktobri

Oktobrī Bitcoin tīkla vietējās monētas BTC cena lielākoties saglabājās augšupejošā tendencē – no 10 800 līdz 13 800 USD. Kriptovalūtu tirgus līderis sasniedza labāko mēneša atdevi (28%) kopš aprīļa. Tas arī palielināja gada atgriešanos līdz 90%, kā norādīts OKEx BTC indeksā.

Tikmēr kopējā kriptovalūtu tirgus kapitalizācija pieauga līdz vēl vienam gada augstākajam līmenim – 404 miljardiem ASV dolāru – no 355 miljardiem USD mēneša sākumā pēc datiem no MonētaGecko.

No otras puses, cenu maiņas un nepastāvības trūkums izraisīja ikmēneša tirdzniecības apjomu samazināšanos, kā arī vēlmi mazināt risku pirms Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanām. CryptoCompare atzīmēts tā Oktobra biržas apskats mēneša atvasināto finanšu instrumentu apjomi oktobrī saglabājās samērā stabili, bet spot apjomi ievērojami samazinājās. Saskaņā ar ziņojumu daudzās augstākā līmeņa biržās bija vērojams liels mēneša spot tirdzniecības apjomu kritums par 30% vai vairāk.

Oktobra beigās, pēc dati no šķībs, OKEx bija visaugstākā atklātā procentu likme par BTC nākotnes līgumiem visās biržās – 1,1 miljards USD. Tam bija arī visaugstākā atklātā interese par ētera (ETH) nākotnes līgumiem – 240 miljoni ASV dolāru. Tomēr tāda pati nozares mēroga spot apjoma tendence tika novērota OKEx oktobra mikrostruktūras pārskatā. Vietas apjoms biržā samazinājās par 42%, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Fjūčeru un mijmaiņas darījumu apjomi samazinājās par aptuveni 16%.

2020. gada oktobrī atvasināto instrumentu apjoms palika samērā stabils2020. gada oktobrī atvasināto finanšu instrumentu apjoms palika samērā stabils. Avots: OKEx

Oktobrī OKEx spot tirdzniecības pāru skaits pieauga par 20. Tagad ir 502 spot tirdzniecības pāri.

DeFi tirdzniecības apjoma procents pieauga

Neskatoties uz simbolisko cenu kritumu decentralizētajā finanšu pasaulē, DeFi žetonu tirdzniecības apjoms palika nemainīgs – tikai 2% mazāk nekā mēnesī. DeFi daļa kopējā mijmaiņas darījumu tirgū pieauga no 13% līdz 16%.

Starp USDT nodrošinātajiem DeFi mijmaiņas darījumiem Uniswap pārvaldības marķierim (UNI) un Chainlink (LINK) ir vislielākais ikmēneša apjoms – aptuveni 2 miljardi USD. Neskatoties uz to, ka UNI oktobrī samazinājās par gandrīz 50%, tas joprojām ir vispopulārākais DeFi marķieris tirgū.

UNI un LINK 2020. gada oktobrī noved pie USDT maržas DeFi mijmaiņas darījumu apjomaUNI un LINK noved pie USDT maržinātiem DeFi mijmaiņas darījumiem 2020. gada oktobrī. Avots: OKEx

Var būt pilnīga OKEx DeFi tirgus mikrostruktūras pārskata oktobra datu kopa lejupielādēts šeit.

Nākotnes darījumu apjoma pieaugums pēc tam, kad Bitcoin cena pārtrauc USD 12 000

Futures, kas ir visvairāk tirgotais OKEx produkts, oktobrī apjoms samazinājās par 16% līdz 75 miljardiem ASV dolāru.

OKEx tagad piedāvā kopumā 196 nākotnes instrumentus – par 22 instrumentiem vairāk nekā septembrī -, kas ļāva tirgotājiem veikt sarežģītākas kombinācijas un tirdzniecību ar dažādiem derīguma termiņiem.

Oktobra pirmajā pusē tirgus nebija aktīvs. Tomēr BTC cena 21. oktobrī pārspēja galveno pretestības līmeni 12 000 USD. Pēc tam nākotnes darījumu apjoms tika palielināts un izdrukāts ikmēneša augstāko līmeni.

Starp nākotnes līgumiem ar monētām maržināti līgumi bija populārāki nekā USDT līgumi. Piemēram, visvairāk tirgotā BTC ceturkšņa nākotne (BTC_USD_201225) radīja kopējo apjomu 16,9 miljardu ASV dolāru apmērā, savukārt visvairāk tirgotā USDT maržētā ceturkšņa nākotne (BTC_USDT_201225) mēnesī bija 10,4 miljardi USD.

BTC ceturkšņa nākotne ar monētām ir joprojām visvairāk tirgotā preceBTC ceturkšņa nākotne ar monētām ir joprojām visvairāk tirgotā prece. Avots: OKEx

Mijmaiņas darījumu apjoms un likviditāte

Oktobrī kopējais mijmaiņas darījumu apjoms samazinājās par 17% līdz 56 miljardiem USD. Kaut arī BTC mijmaiņas darījums ar monētām ar 13,2 miljardu dolāru mēnesī joprojām ir priekšā USD USD maržinātajam mijmaiņas darījumam, atšķirība starp abiem ir samazinājusies līdz aptuveni 1 miljardam dolāru.

Altkīniem USDT maržas instrumenti bija populārāki. Gan Yearn.finance (YFI), gan DFI.money (YFII) USDT maržināto mijmaiņas darījumu reitingā pakāpās par divām vietām augstāk. Filecoin (FIL), kas tikko uzsāka savu mainnet, ierindojās devītajā vietā. Turklāt kopējais USDI nodrošinātais UNI mijmaiņas darījumu apjoms ierindojās ceturtajā vietā – no septembra tas palielinājās par 170 miljoniem USD.

USDT rezerves nodrošinātie mijmaiņas darījumi ir populārāki altcoin tirdzniecībaiUSDT rezerves nodrošinātie mijmaiņas darījumi ir populārāki altcoin tirdzniecībai. Avots: OKEx

Runājot par starpībām, USDTC maržas BTC mijmaiņas darījums joprojām atpalika no mijmaiņas darījuma ar monētām. BTC_USDT_SWAP pieprasījuma starpība, tirgojot BTC 300 000 USD vērtībā, bija 0,0246% – salīdzinājumā ar zemāku 0,0213% BTC_USD_SWAP. Tomēr kopš septembra abi skaitļi ir nedaudz uzlaboti.

Ar monētām nomainītiem mijmaiņas darījumiem BTC ir stingrākas starpībasAr monētām nomainītiem mijmaiņas darījumiem BTC ir stingrākas starpības. Avots: OKEx

Novembrī var būt vērojama spēcīga apjoma atjaunošanās

Novembra sākumā, kā arī spēcīgam pēcvēlēšanu tirgus kāpumam, tirdzniecības aktivitāte ir jūtama. Uzkrātais atvasināto instrumentu tirdzniecības apjoms OKEx nedēļā palielinājās par 21%. Kopējā BTC atklātā procentu likme par OKEx parāda arī augšupejošu tendenci pēc neliela retracementa. Turklāt daudzi DeFi marķieri novembra sākumā ir mainījušies, un tirgotāji jau sauc par šīs tirgus sadaļas apakšdaļu.

OKEx nākamā mēneša sākumā izlaidīs novembra mikrostruktūras pārskatu, tāpēc sekojiet līdzi jaunumiem.

Lasītājiem, kurus interesē sīkāka informācija un OKEx tirgus dati no 2020. gada septembra, var būt visa šajā pārskatā izmantotā datu kopa lejupielādēts šeit.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map